** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:



Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина"

 
Листопад 2005 №10(72)
Ганна ПАРАЦІЙ

ПАМ’ЯТЬ ПРО НИХ ВIЧНО ЖИВА


Вже стало доброю традицією в Сокалі 1 листопада вшановувати пам’ять борців, полеглих за волю України. Так і цього року біля їхніх могил на цвинтарі відбулась поминальна панахида. Сюди прийшла церковна процесія з хоругвами від церкви Св. ап. Петра і Павла на чолі зі священиками як католицькими, так і православними. Отець Ярослав окропив усі могили і потім виголосив промову, в якій підкреслив, що в цей день пам’яті ми згадуємо усіх померлих за волю Україні від віку, в молитві єднаємося з ними, приносимо на могили квіти вдячності і поклоняємося їм, роздумуючи над мудрощами життя. Вшановуємо в цей день, зокрема, і річницю ЗУНР, нашої першої самостійної республіки. Вона була зруйнована ворогами, але з її попелища постали УНР і УПА. Боротьба українських націоналістів привела до утворення самостійної незалежної України сьогодні.

Мала слово і Марія Христинич, заступник голови райдержадміністрації. “Ми прийшли, – сказала вона, – на могили звитяжців. Тут 102 захоронення. Тут тиша і березовий хрест. Тут тільки молитва і роздум. Ми принесли на їх могили свій синьо-жовтий прапор і тризуб. Принесли червону калину”. І тут серед цвинтарної тиші зринула пісня “Червона калина”. Співали в зажурі усі присутні.

Тоді слово взяв Олег Солодяк, голова РДА. Він, зокрема, сказав: “Істина – мов душа, її не можна вбити. Без душі народ не може нічого створити. Вся наша історія – це боротьба за ду-ховність, за волю. Нищили нас духовно і фізично”.

Він зробив екскурс в минуле, підкресливши, що ЗУНР і УНР – це були перші спроби відновити українську державність у ХХ ст.

“У цих могилах спочивають 20-28-річні борці за Україну. Вони не воювали з москалями, але саме москалі зрівняли з землею їх могили: вони були страшні для них. Тут похоронені не тільки сокальці, а борці з Р.-Руської, Кам’янки-Струмилової, Космача, Коломиї. Вони запалили ту іскру волі, яка підняла воїнів УПА, українських націоналістів.

Наприкінці усі присутні запалили свічі і заспівали “Як ви умирали, вам дзвони не грали”. На могили поклали гірлянди червоної калини.


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
20:11, 23 квітня 2025 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567