** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:



Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина"

 
Листопад 2005 №10(72)
Підготував Богдан Нечай
за інформаційними матеріалами 5-го каналу УТ

ХРОНІКА ПОДІЙ ПОМАРАНЧЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ


Масові системні фальсифікації на виборах Президента України викликали загальний спротив українського суспільства проти злочинного кучмівського режиму. В ході Помаранчевої революції народилася українська нація. Але в революції бувають підйоми і спади. Певні розчарування і скептицизм в учасників і прихильників Помаранчевої революції викликали розколи в помаранчевому таборі. Перший етап революції завершується на мінорній ноті. Попереду парламентські вибори. Наступає другий етап Помаранчевої революції. Мусимо вивчити помилки минулого, щоб уникнути їх в майбутньому і перемогти на виборах 2006 року.

21 листопада. Другий тур виборів, як і перший, відбувся з масовими фальсифікаціями. Влада організувала вибори за "мукачівськими сценарієм": фальшування на виборчих дільницях, шантаж і підкуп виборців, голосування одних і тих самих осіб за відкріпними талонами на багатьох дільницях, виключення членів ДВК від Ющенка з виборчих дільниць, недопущення спостерігачів на виборчі дільниці... Фальсифікація підрахунку голосів виборців на сервері ЦВК.

В. Ющенко просить громадян вийти на Майдан, щоб відстояти своє право вибору.

22 листопада. В. Ющенко заявив, що не довіряє підрахункам голосів виборців ЦВК. Він закликав громадян України їхати до Києва. Першими вийшли на Майдан кияни. Через кілька годин на Майдані стояли десятки тисяч людей. О 9 годині на Майдані розпочався безперервний мітинг, який тривав 17 довгих холодних днів і ночей.

Опівдні появилися перші намети. Кількість протестантів сягнула 150-200 тис. чол. Злочинна кучмівська влада налякана. На вулиці Банковій біля Адміністрації Президента появилися 30 автобусів з спецназівцями групи "Барс". Міліція не допускає прихильників Ющенка до Києва. Влада готується до силового вирішення проблеми політичної кризи в країні. Демонстранти скандують гасла, які народилися на Майдані: "Фальсифікації - ні!", "Свободу не спинити!", "Нас багато, і нас не подолати!", "Кучму - геть!", "Ющенко!", "Ющенко!"

Революційний Майдан висунув вимоги до влади:

- скасувати результати виборів в Донецькій, Луганській областях, де на виборчих дільницях проголосувало від 96 до 102% виборців, де відбувалися вилучення членів виборчих дільниць і спостерігачів від В. Ющенка;
- скасувати вибори в Миколаївській області, де 30% виборців нібито голосували вдома, на виборчих дільницях, де більше 10% виборців проголосували по відкріпних талонах;
- висловити недовіру ЦВК;
- звернутися до правоохоронних органів з проханням підтримати волевиявлення народу;
- інформувати світову громадськість про тотальні фальсифікації на виборах;
- створити Комітет національного порятунку.

В. Ющенко звернувся до учасників акції опору: "Не розходьтеся! Ми тут надовго. На допомогу нам їдуть десятки і сотні тисяч громадян з усіх кінців України, зустріньте їх, нагодуйте, пригостіть. Відміняємо навчання у вузах, оголошуємо загальнонаціональний страйк. Разом до перемоги!"

Сокаль. Районний виборчий штаб В. Ющенка трансформувався в районний Комітет національного порятунку. Голова КНП Олег Солодяк і його заступник Василь Козира закликали громадян Сокальщини до акції опору і передстрайкової готовності. До Києва відправлено першу групу добровольців з 30 чоловік.

23 листопада. Студенти вузів Києва, Львова, Сум, інших міст України оголосили безстроковий страйк. На Майдані виросло містечко з 500 наметів.

Майор міліції Віталій Кривобок виступив на Майдані з заявою, що співробітники міліції не будуть виступати проти народу. Демонстранти скандують: "Міліція з народом!", "Кучму геть!" До Києва прибуло 7 автобусів з білоблакитними з Донецька.

Сокаль. Позачергова сесія Сокальської районної ради висловила недовіру ЦВК і прийняла рішення про створення виконкому. Депутати визнали В. Ющенка законно обраним Президентом України. Після закінчення роботи сесії районної ради біля районної ради зібралося біля 7 тис. прихильників В. Ющенка на віче. Керівник КНП О. Солодяк попросив громаду Сокальщини провести збір коштів, харчів, одягу для учасників опору на Київському Майдані. КНП щоденно відправляє 150-250 добровольців в Київ.

24 листопада. Голова ЦВК С. Ківалов суржиком, без розгляду скарг і заяв членів виборчих комісій і спостерігачів оголошує Постанову ЦВК про обрання В. Януковича Президентом України. Чотири члени ЦВК: сокальчанин А. Магера, Князевич, Давидович, Чупахін не підписали Постанови. Президент Росії В. Путін привітав В.Януковича з "переконливою перемогою". Україна переживає драматичні часи.

О 20 год. 30 хв. на Майдані відбувся наймасовіший мітинг протесту проти фальсифікації волевиявлення народу.

Перед 500 тисячами прихильників виступив В. Ющенко: "ЦВК зробила злочин, оголосивши В. Януковича Президентом. Цим рішенням влада хоче поставити нас на коліна. Але від цієї звістки у нас не повинно появитися ні однієї сльози. Країна стоїть на межі громадянської війни. Наша відповідь владі: створюйте Комітети національного порятунку, оголошуйте страйки".

КНП вирішив: передати скаргу на незаконне рішення ЦВК до Верховного Суду України;
- блокувати Кабінет Міністрів, Адміністрацію Президента.
Радикально налаштована революціонерка Ю. Тимошенко закликала учасників Майдану брати владу у свої руки, блокувати залізниці, аеропорти, перекривати рух на шосейних і залізничних шляхах.

Учасники акції зайняли Український дім під штаб КНП. Сокальчани взяли участь в охороні штабу.

Спостерігачі від ОБСЄ, особистий представник Президента США сенатор Лугар оприлюднив заяву, що вибори в Україні проходили недемократично, з масовими порушеннями. Підтримку учасникам Помаранчевої революції на Майдані висловили Вацлав Гавел, Лех Валєнса, Борис Нємцов.

25 листопада. Комітет національного порятунку зірвав спробу влади провести інавгурацію В. Януковича. Біля Адміністрації Президента встановлено намети прихильників В. Ющенка і В. Януковича. Помаранчеві годують кинутих напризволяще прихильників Януковича. В цей день народилося гасло "Схід і Захід - разом". Єднання синіх і помаранчевих. Янукович вивозить своїх прихильників з Києва.

Сокаль. Біля кінотеатру "Мир" щоденно проходять мітинги на підтримку Майдану.

26 листопада. Помаранчеві блокують Адміністрацію Президента, Кабмін, резиденцію Кучми в Кончі-Заспі. До Києва прибули Президенти Польщі О. Кваснєвський, Литви Адамкус, голова Держдуми Росії Гризлов, комісар ОБСЄ Хав"єр Солана для надання допомоги у врегулюванні політичної кризи в Україні.

Перед учасниками акції опору на Майдані безперервно виступають співаки, артисти Вакарчук, Скрипка, Бурмака, Пономарьов, десятки гуртів і народних хорових колективів.
Ведеться цілодобова трансляція з Майдану і на Майдан передач 5-го каналу УТ.

О 18 годині у всіх церквах відправлено Молитву за Україну. Щоденно о 20-21 годині до учасників Майдану звертається В. Ющенко.

У Києві поширюються чутки, що в ніч з 26 на 27 листопада влада має намір вчинити побиття людей на Майдані. В. Ющенко просить людей не розходитися. Посилюється охорона наметового містечка. На Майдані формуються три потужні колони добровольців, які під керівництвом польових командирів Т. Стецьківа, В. Філенка, Ю. Луценка вирушають на блокування Адміністрації Президента, Кабміну, Верховної Ради.

Надходить повідомлення, що до Києва рухаються колони спецназівців з Василькова, Криму, Донецька, Харкова. Жителі Василькова заблокували шосейну дорогу і не пропускають автобуси з спецназівцями до Києва. Л.Кучма відсторонився від влади.

Засідає Рада національної безпеки. Одним з пунктів проекту ухвали РНБ є введення надзвичайного стану в країні.

Відбувається заідання круглого столу за участю зарубіжних миротворців, Л. Кучми, В. Ющенка, В. Януковича і В. Литвина. Учасники круглого столу виступили проти застосування сили у вирішенні конфлікту між владою і народом. Створено робочу групу для підготовки угоди про переголосування другого туру президентських виборів.

Співробітники міліції, СБУ, Збройних Сил України заявили, що міліція і армія не виступлять проти народу.

27 листопада. Верховна Рада прийняла політичне рішення про фальсифікацію президентських виборів, відставку Кабміну, недовіру ЦВК і передачу питання про повторні вибори другого туру Президента України у Верховний Суд.

Губернатори Донецької, Луганської, Харківської областей спровокували сепаратистські настрої на Сході і Півдні України. На з"їзді депутатів рад в Харкові вони виступили за створення Південно-Східної республіки. Виступаючи на Майдані, В. Ющенко попереджає сепаратистів про кримінальну відповідальність за дії, які ведуть до розколу України.

Бунт журналістів-телевізійників. Журналісти відмовляються вести телепередачі по темниках.

28 листопада. В. Ющенко закликає Майдан стояти до перемоги. Ніч тривоги, найважча. Влада збирається кинути на людей на Майдані провокаторів і спецназ. Внутрішні війська Київського гарнізону о 22 год. 25 хв. приведені в стан бойової готовності. Солдатам роздали боєприпаси. Генерал Попков видав наказ військовим підрозділам спецназу рухатися на Київ. Через кілька хвилин цей наказ був відмінений.

Революційний Майдан був готовий дати відсіч злочинній владі.

29 листопада - 3 грудня. П"ять днів Верховний Суд розглядав скаргу В. Ющенка про фальсифікацію другого туру президентських виборів 21 листопада. Вся країна застигла перед екранами телевізорів. Непорушно стояв Майдан.

3 грудня. Верховний Суд встановив, що внаслідок тотальної фальсифікації виборів визначити точні результати другого туру президентських виборів неможливо. Верховний Суд прийняв історичне рішення: скасувати постанову ЦВК про перемогу В. Януковича на президентських виборах. Провести переголосування другого туру виборів Президента України 26 грудня 2004 року.

Це була велика перемога всіх людей, які стояли на великих і малих майданах, це була перемога демократії. В протистоянні злочинної влади і народу народилася вільна нова українська нація. Про Україну дізнався весь світ.

6-7 грудня. Боротьба народу на Майдані продовжувалася. Л. Кучма нарешті відправив В. Януковича з посади Прем"єр-міністра у відставку.

8 грудня. Верховна Рада прийняла в пакеті Закон про зміни до закону про вибори Президента України. Народ здобув остаточну перемогу.

В. Ющенко подякував всім учасникам Помаранчевої революції, які 17 днів, в холод і дощ, твердо стояли на Майдані, відстоюючи свободу, свою гідність, своє право вибору. Він попросив революціонерів Майдану їхати додому, готуватися до переголосування другого туру виборів Президента України. Тепер доля революції вирішувалася на виборчих дільницях.

Перемогою В. Ющенка на виборах Президента закінчився перший етап Помаранчевої революції.

Сокаль. На вічі оголошено: 3,5 тис. сокальчан побувало на Майдані в Києві, зібрано 169 тис. гривень на підтримку Майдану.


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
22:54, 18 березня 2025 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567