** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина"

 
Листопад 2005 №10(72)
 
Ганна ПАРАЦІЙ

СОКАЛЬЧАНИ ВІДЗНАЧИЛИ РІЧНИЦЮ ПОМАРАНЧЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ


 20 листопада, ще задовго до відкриття в Сокалі віча, присвяченого першій річниці Помаранчевої революції, на площі перед кінотеатром “Мир” активісти районних організацій Народного Руху України, Народного Союзу “Наша Україна”, Конгресу українських націоналістів і новоствореної громадянсько-політичної організації “Пора” встановили палатки і замаяли їх державними прапорами, штандартами Президента України Віктора Ющенка і прапорами своїх партій. Організовано, з прапорами прибули на площу активісти РО партії “Батьківщина”. Члени НСНУ закликали учасників віча записати свої побажання лідерам Помаранчевої революції, а активісти “Пора” провели збір підписів за скасування депутатської недоторканості. Всі названі партії роздавали учасникам віча партійні газети і листівки.

Як і минулого року, віче розпочалося з молитви, яку прочитав разом з учасниками віча о. Михайло, настоятель грекокатолицького храму св. Петра і Павла.

Вела віче заступник голови Сокальської райдержадміністрації Марія Христинич.

У короткому вступному слові М. Христинич повідомила, що Президент В. Ющенко 22 листопада, день початку Помаранчевої революції, оголосив Днем Свободи.

До присутніх на віче звернувся начальник районного виборчого штабу В. Ющенка, голова Сокальської РДА Олег Солодяк. Він нагадав сокальчанам, що рік тому на Майдані у Києві і сотнях майданів міст і сіл України протягом 17 днів збиралися мільйони українців, щоб твердо сказати: “Ні фальсифікаціям і брехні!”. Вони відстояли право на свій вибір Президента України. Більше 98% виборців Сокальщини віддали свої голоси народному Президентові Віктору Ющенкові 3,5 тисячі активістів НРУ, партій “Батьківщина”, КУНу, УНП, інших демократичних партій, жителів Сокальщини, яким небайдужа доля України, побували на Київському Майдані. На підтримку Помаранчевої революції в Києві жителі району зібрали 169 тис. гривень. 790 доларів передали наші земляки, які перебувають на заробітках в Канаді.

Він подякував всім учасникам акцій на Майданах; церковним і сільським громадам, працівникам підприємств, організацій і установ, підприємцям і фермерам, всім громадянам Сокальщини, які жертвували кошти, продукти, одяг, надавали транспортні засоби для учасників Помаранчевої революції. Він висловив також подяку добровольцям-спостерігачам, членам виборчих дільниць і територіальних виборчих комісій, які їздили в Луганську область, щоб проконтролювати хід президентських виборів.

Ці історичні дні, коли новонароджена українська нація відстояла право вибору, ніколи не забудуться”, – сказав на закінчення свого виступу О. Солодяк. Ігор Войтович, голова Сокальської районної ради подякував 96-ти тисячній сокальській громаді за пітримку рішення депутатів районної ради про визнання сфальсифікованих виборів Президента недійсними.

Від партійних організацій району на вічі виступили: заступник голови РО НРУ, заступник начальника районного виборчого штабу Василь Козира, заступник голови РО КУНу Ігор Дацюк, голова РО партії “Батьківщина” Микола Поліщук, голова РО ППП Леонід Семчук, член РО партії УНП Марія Канцір, настоятель православної церкви отець Михайло, заступник голови новоствореної в районі (громадянсько-політичної організації) “Пора” Олександр Новацький. Вони визнавали, що на Майдані перемогу здобула українська нація, що за рік після Помаранчевої революції нова влада має здобутки і втрати. Влада повинна пройти очищення до кінця.

Марія Петрощук, член національно-визвольних змагань 1940-х років, закликала тих, хто говорить про зневіру в ідеали Помаранчевої революції, підтримати Президента. “В, Ющенко сказав, що розчарування і зневіра - це великий гріх. Маємо помагати своєму Президентові, який хоче, щоб народ жив краще”, – заявила М. Петрощук.

На закінчення зустрічі Марія Христинич навела слова Президента В. Ющенка, який сказав: “не займаймося “самоїдством”, а працюймо для блага народу”. Вона закликала районні партійні організації до об’єднання, щоб разом йти на вибори 2006 року, виконати накази Майдану і здобути перемогу.

Віче закінчилося співом гімну України.

 

 


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
14:12, 17 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567