** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина"

 
Листопад 2005 №10(72)
Колонка редактора

ГОВОРИЛИ ПРО ЄДНІСТЬ, А ДУМАЛИ ПРО РОЗБРАТ


22 листопада Україна відзначила День свободи - першу річницю Помаранчевої революції. На Майдані в Києві зібралося більше 100 тисяч учасників Помаранчевої революції, які відстояли своє право вибору, кому не байдужа майбутня доля України.

Всі виступаючі на Майдані: і польові командири Т. Стецьків, В. Філенко і Ю. Луценко, і лідери партій В. Пинзеник, В. Стретович, А. Кінах, Ю. Єхануров, Б. Тарасюк, А. Матвієнко, О. Івченко, Ю. Костенко, В. Каськів, і навіть національна гордість В. Кличко закликали Ю. Тимошенко і В. Ющенка об"єднатися. "Закликаю відкинути політичні амбіції. Інтереси України, українського народу вищі за все", - просив Ю. Тимошенко і В. Ющенка Віталій Кличко. "Вимагаймо від лідерів, щоб вони сьогодні об"єдналися", - звертався до Майдану керівник "Пори" Владислав Каськів.

Про єднання на Майдані говорили і самі лідери Ю. Тимошенко і В. Ющенко. "Я хочу спростувати безглузді чутки, що Тимошенко проти Ющенка. Ми разом з вами боролися за нього. Я не можу зруйнувати його наміри", - наголошувала Ю. Тимошенко. - "Мусимо згуртуватися для обрання Прем"єр-міністра", - уточнювала свою позицію Ю. Тимошенко. Ніби в унісон з Ю. Тимошенко про об"єднання говорив і В. Ющенко: "Думаймо про відповідальність за єдність української нації… Ця команда, яка стоїть за мною, повинна бути єдина, щоб перемогти на виборах", - "Вибори 2006 року - це не вибори Прем"єр-міністра", - дисонансом до слів Ю. Тимошенко звучали слова В. Ющенка. Вигуками "Ющенко!", "Юля", "Єдність!" Майдан вимагав від лідерів єднання.

Але політичні амбіції лідерів взяли верх. Це були тільки слова. Вони так й не подали один одному руки. Каменем спотикання на шляху створення коаліції блоків В. Ющенка "Наша Україна" і БЮТ стало прем"єрство Ю. Тимошенко в майбутньому уряді.

А тим часом романтизм Майдану після розколу помаранчевої команди почав потроху вивітрюватися. Але, відчуваючи розчарування діями колись єдиної помаранчевої команди, люди ще вірять лідерам Помаранчевої революції. Вони вимагають від них, поки не пізно, позбутися політичних амбіцій, післяпомаранчевої ейфорії, відновити довір"я громадян, реально оцінити шанси помаранчевої команди на виборах 2006 року.

Люди, які відстояли ідеали Помаранчевої революції, не простять лідерам помаранчевої команди поразки на виборах. Вони скажуть їм словами гетьмана України Івана Мазепи: ви "самі себе звоювали, бо не в один гуж тягнули".

26 листопада офіційно розпочалася виборча кампанія. Особливістю виборів 2006 року є те, що вибори будуть відбуватися на пропорційній основі. Партії вже проводять з"їзди, формують блоки, складають виборчі списки. Про свою участь у виборах заявила половина із більше, ніж 120 партій, зареєстрованих в Україні. Всім зрозуміло, що дрібні партії, партії ліліпути не мають ніяких шансів пройти у парламент. Тільки потужні партії і блоки можуть змагатися за місце під сонцем. Реальні шанси перестрибнути 3% бар"єр мають 6-7 партій і блоків. Це Партія регіонів, БЮТ, блок В. Ющенка "Наша Україна", КПУ, СПУ, блок "Народна партія" В. Литвина...

Лідери партій НСНУ, НРУ, партія УРП "Собор", КУН, ППП, ХДП вже підписали попередню угоду про створення виборчого блоку В. Ющенка "Наша Україна". Це рішення мають ще підтвердити делегати партій на своїх з"їздах.

Партія "ВО Батьківщина" заявила на з"їзді, що йде на вибори у блоці БЮТ разом з частиною партії УРП "Собор" Левка Лук"яненка і партією Губського "Єдина Україна", яка влилася у партію "Батьківщина".

Відійшла від блоку В. Ющенка "Наша Україна" Українська Народна Партія. Амбітний лідер УНП Ю. Костенко, який у 1999 році розколов Народний Рух України, на з"їзді УНП заявив про створення Українського Народного блоку, в який увійшли дві невідомі дрібненькі партійки. Буде великий жаль і втрата для національно-демократичних сил, коли дружня Рухові партія, яка має значний кадровий потенціал, не попаде до Верховної Ради.

Балансують між блоком БЮТ і блоком В. Ющенка "Наша Україна" лідери партії Реформи і порядок. Рішення про входження ПРП у блок БЮТ чи "НУ" або про самостійну участь у виборах делегати партії приймуть 11 грудня на другому етапі з"їзду.

Не визначилася, з ким буде йти на вибори, молодіжна партія "Пора", яка здобула популярність під час Помаранчевої революції. Якщо судити з листівки "Пора спитати", то "Пора" має нібито намір самостійно йти на вибори і боротися проти всіх.

Немає повної ясності з партіями-аутсайдерами. Поки що невідомо, з ким будуть блокуватися на парламентських виборах НДП, СДПУ(о), партії "Трудова Україна", "Вперед, Україно" та ще декілька десятків дрібних партій.

Партія регіонів, очолювана "проффесором" і "аппозиціонером" В. Януковичем, про яку після перемоги Помаранчевої революції говорили, що вона перетворилася на регіональну партію, протягом тривалого часу стабільно займає перше місце в рейтингу. У випадку перемоги на виборах може сформувати Уряд.

Переможцям Помаранчевої революції - блокам БЮТ і В. Ющенка "Наша Україна" залишається право поборотися між собою за друге-третє місце на виборах до Верховної Ради. Об"єднання помаранчевої команди у парламенті може й не відбутися. Політологи прогнозують, що в разі перемоги партії Януковича і неможливості помаранчевої команди сформувати Уряд, виникне ситуація, коли Президенту доведеться розпустити Верховну Раду й призначити дострокові парламентські вибори, що рівнозначно поразці нової влади.

Чи зможуть лідери Помаранчевої революції перед загрозою реваншу антиукраїнських сил прийняти доленосне для України рішення? Час для об"єднання помаранчевої команди ще є.


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
02:49, 22 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567