** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: газета "Сокальщина"

 

Листопад 2005 №10 (72)

У номері:
 

Колонка редактора
 

ГОВОРИЛИ ПРО ЄДНІСТЬ, А ДУМАЛИ ПРО РОЗБРАТ

22 листопада Україна відзначила День свободи - першу річницю Помаранчевої революції. На Майдані в Києві зібралося більше 100 тисяч учасників Помаранчевої революції, які відстояли своє право вибору, кому не байдужа майбутня доля України.

Всі виступаючі на Майдані: і польові командири Т. Стецьків, В. Філенко і Ю. Луценко, і лідери партій В. Пинзеник, В. Стретович, А. Кінах, Ю. Єхануров, Б. Тарасюк, А. Матвієнко, О. Івченко, Ю. Костенко, В. Каськів, і навіть національна гордість В. Кличко закликали Ю. Тимошенко і В. Ющенка об"єднатися. "Закликаю відкинути політичні амбіції. Інтереси України, українського народу вищі за все", - просив Ю. Тимошенко і В. Ющенка Віталій Кличко. "Вимагаймо від лідерів, щоб вони сьогодні об"єдналися", - звертався до Майдану керівник "Пори" Владислав Каськів.


 
Василь КОЗИРА,
заступник голови Сокальської РО НРУ.

РУХ ЗА ЄДНІСТЬ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ

Під таким гаслом 27 листопада 2005 р. в м. Києві розпочав свою роботу XVI з’їзд Народного Руху України. На з’їзд прибуло 566 делегатів, які презентували 60-тисячну рухівську громаду.


 
 
Богдан Нечай

ПАМ'ЯТІ
ОЛЕГА РОМАНІВА

Ще недавно, наприкінці вересня, академік Олег Романів побував у Сокалі, де презентував четвертий том історично-мемуарного збірника "Надбужанщина" і радо стрічався з жителями міста, з-поміж яких було чимало його знайомих і давніх приятелів. Найближчим часом мав намір навідатись у Сокаль знову, аби вирішити деякі питання щодо встановлення у Сокальській гімназії пропам'ятної таблиці колишнім вихованцям цього навчального закладу, які в 1940-1951 роках загинули за волю України. Мав багато інших задумів. Та збутися їм не судилося. Вранці З листопада надійшла сумна вість - голова Наукового товариства ім. Шевченка (НТШ) у Львові, генеральний секретар Світової Ради НТШ, член-кореспондент Національної академії наук України, заслужений діяч науки та техніки України, доктор технічних наук, професор Олег Романів відійшов у вічність.


 
 
Ганна ПАРАЦІЙ

СОКАЛЬЧАНИ ВІДЗНАЧИЛИ РІЧНИЦЮ ПОМАРАНЧЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

20 листопада, ще задовго до відкриття в Сокалі віча, присвяченого першій річниці Помаранчевої революції, на площі перед кінотеатром “Мир” активісти районних організацій Народного Руху України, Народного Союзу “Наша Україна”, Конгресу українських націоналістів і новоствореної громадянсько-політичної організації “Пора” встановили палатки і замаяли їх державними прапорами, штандартами Президента України Віктора Ющенка і прапорами своїх партій. Організовано, з прапорами прибули на площу активісти РО партії “Батьківщина”. Члени НСНУ закликали учасників віча записати свої побажання лідерам Помаранчевої революції, а активісти “Пора” провели збір підписів за скасування депутатської недоторканості. Всі названі партії роздавали учасникам віча партійні газети і листівки.


 
 
 

"УКРАИНСКАЯ НОЯБРЬСКАЯ РЕВОЛЮЦИЯ" ИЛИ "17 МГНОВЕНИЙ ЗИМЫ"

Під час перебування сокальської делегації з дружнім візитом-відповіддю в м. Старобільську Луганської області російськомовний українець, професор Луганського медичного університету Сергій Афанасієвський передав Марії Петрощук листа для публікації в газеті "Сокальщина". Це лист щирого українського патріота, який з болем в серці переживає за майбутнє України. Лист С. Афанасієвського цінний тому, що події Помаранчевої революції описані жителем Східної України - батьківщини претендента на пост Президента України В. Януковича.

Редакція газети друкує лист професора С. Афанасієвського мовою оригіналу, без редагування і скорочення.

 


 
 
Підготував Богдан Нечай
за інформаційними матеріалами 5-го каналу УТ

ХРОНІКА ПОДІЙ ПОМАРАНЧЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

Масові системні фальсифікації на виборах Президента України викликали загальний спротив українського суспільства проти злочинного кучмівського режиму. В ході Помаранчевої революції народилася українська нація. Але в революції бувають підйоми і спади. Певні розчарування і скептицизм в учасників і прихильників Помаранчевої революції викликали розколи в помаранчевому таборі. Перший етап революції завершується на мінорній ноті. Попереду парламентські вибори. Наступає другий етап Помаранчевої революції. Мусимо вивчити помилки минулого, щоб уникнути їх в майбутньому і перемогти на виборах 2006 року.


 
 
Богдан Нечай

РУХ МАЄ СТАТИ ЯДРОМ БЛОКУ
В. ЮЩЕНКА “НАША УКРАЇНА”

13 листопада у сесійному залі Франківської райдержадміністрації розпочали свою роботу делегати XXIV звітної конференції Львівської крайової організації Народного Руху України. На конференцію прибуло 189 делегатів, які представляли 8-и тисячний загін рухівців Львівщини. В роботі конференції взяли участь гості з Києва – голова Народного Руху Борис Тарасюк і голова фракції “Наша Україна” Микола Мартиненко, голова Львівської ОО Народний Союз “Наша Україна”, голова облдержадміністрації Петро Олійник.


 
 
Наш кореспондент.

ЧОМУ СОКАЛЬСЬКА РО КУНу
ПЛИВЕ ПРОТИ ТЕЧІЇ?

 

Нещодавно відбулася звітно-виборна конференція Сокальської районної організації Конгресу українських націоналістів. Звітували перед 127 делегатами голова РО КУНу Олег Глинський та скарбник Василь Кашуба. На конференції виступили Марія Грицай, Ярослав Олійник, Іван Калиш, Михайло Куцяба, Петро Савчук, голова Сокальської районної ради Ігор Войтович.

 

 
 
Богдан ШКЛЯНКА,
голова Сокальської РО громадянської партії “Пора”

В СОКАЛІ СТВОРЕНО ПАРТІЮ “ПОРА”

 

12 листопада відбулася установча конференція Сокальської РО громадянської партії “Пора”. На конференцію були запрошені голова Політради Львівської ОО “Пора” Дем’ян Малярчук, член Політради Олег Христиняк.

24 делегати конференції обрали головою РО “Пора” Богдана Шклянку, заступником голови Олександра Новацького, секретарем Тетяну Костенко.

Обрано також членів Ради, виконкому і ревізійної комісії.


 
 
Марія ХРИСТИНИЧ,
член Президії Львівської ОО НСНУ.

ЗМІНИ В ПАРТІЇ НСНУ

12 листопада в Києві пройшов II з’їзд партії “Народний Союз Наша Україна”. На з’їзд прибуло 1469 делегатів від 53 партійних і громадських організацій. Від Сокальської РО НСНУ в роботі з’їзду брали участь член Президії Львівської ОО НСНУ Марія Христинич, голова районної організації Василь Дністрянський.

 


 
 
Марія НЕЧАЙ

цього НЕ МОЖНА ЗАБУТИ

26 листопада вперше на державному рівні в усіх містах і селах України відзначено 73-ю річницю голодомору. В загальнонаціональній акції “Засвіти свічку” взяли участь мільйони українців. В Києві у Національній опері звучав реквієм, а на печерських пагорбах кияни, в пам’ять про невинні жертви, запалили свічки і висадили саджанці калини. На цьому місці буде збудовано пам’ятник жертвам голодомору і закладено калиновий гай. Президент України Віктор Ющенко закликав світову спільноту визнати голодомор 1932-33 років геноцидом проти українського народу.


 
 
Ганна ПАРАЦІЙ

ПАМ’ЯТЬ ПРО НИХ ВIЧНО ЖИВА

Вже стало доброю традицією в Сокалі 1 листопада вшановувати пам’ять борців, полеглих за волю України. Так і цього року біля їхніх могил на цвинтарі відбулась поминальна панахида. Сюди прийшла церковна процесія з хоругвами від церкви Св. ап. Петра і Павла на чолі зі священиками як католицькими, так і православними. Отець Ярослав окропив усі могили і потім виголосив промову, в якій підкреслив, що в цей день пам’яті ми згадуємо усіх померлих за волю Україні від віку, в молитві єднаємося з ними, приносимо на могили квіти вдячності і поклоняємося їм, роздумуючи над мудрощами життя. Вшановуємо в цей день, зокрема, і річницю ЗУНР, нашої першої самостійної республіки.


 
 
Богдан НЕЧАЙ.

РУХ ГОТУЄТЬСЯ ДО ВИБОРІВ 2006 РОКУ

6 листопада відбулася звітна конференція Сокальської районної організації Народного Руху України. На конференції з доповіддю перед 106 делегатами виступив голова районної організації НРУ Олег Солодяк. “Рух, який за часів незалежності України був в опозиції, після перемоги В. Ющенка прийшов до влади. Зросла чисельність РО НРУ на 125 членів. В Рух вступають переважно молоді люди. Сьогодні в районній організації НРУ нараховується 550 зареєстрованих членів.


 
 
 

Звернення

делегатів звітної конференції Сокальської районної організації Народного Руху України до національно-патріотичних партій і громадських організацій Сокальщини

Обговоривши суспільно-політичну ситуацію, яка склалася в Україні після Урядової і політичної кризи, та участь Сокальської РО НРУ в підготовці і проведенні виборів до Верховної Ради й органів місцевого самоврядування, делегати конференції вирішили підтримати курс Президента України Віктора Ющенка і програму „Десять кроків назустріч людям" і вести послідовну роз'яснювальну роботу курсу НРУ на виборах 2006 року.


 
 
 

ПОДЯКА

Шановна редакціє!

До вас звертається делегація зі сходу з міста Старобільськ, що на Луганщині, яка нещодавно гостила в Сокалі.

Висловлюємо велику подяку вашим добрим та щирим людям за теплу зустріч. Насамперед голові райдержадміністрації Солодяку Олегу Мироновичу та його заступникам і, безумовно, людині, завдяки якій ми відкрили для себе дивовижний куточок нашої України - Сокальщину, - Шклянці Богдану Петровичу та молодіжному клубу "Мрія".


 
 
СВІНЦІЦЬКИЙ О.І.,
голова Сокальської міської організації партії “ВО “Батькіщина”.

НОВИЙ ЛІДЕР РАЙОННОЇ “БАТЬКІВЩИНИ”

В неділю, 6 листопада 2005 р., о 12 годині, в актовому залі Сокальської райспоживспілки відбулася звітно-виборна конференція районної організації партії “ВО “Батьківщина” за участю 35 делегатів та кількох десятків запрошених.

Ця подія мала досить неординарну передісторію. Адже аналогічний захід районна “Батьківщина” вже проводила 9 жовтня біжучого року. З 41 делегата за кандидата на голову РО “ВО “Батьківщина” М. Поліщука тоді проголосувало 29 делегатів. Через малозначимі погрішності у веденні конференції вибори голови РО партії “ВО “Батьківщина” були відмінені.

Однак в кінцевому результаті волевиявлення делегатів звітно-виборної конференції було реалізовано. 6 листопада за нового лідера РО “Батьківщина” М. Поліщука віддали свої голоси знову 29 делегатів. В той же час Т. Маркевич отримав тільки 5 голосів делегатів. Показово, що у звітно-виборній конференції взяв участь голова ЛОО партії “ВО “Батьківщина” І. Денькович.

Таким чином, районна організація партії “ВО “Батьківщина” продемонструвала, що є сильною, монолітною і перспективною політичною силою.


 
 
СВІНЦІЦЬКИЙ О.І.,
голова Сокальської міської організації партії “ВО “Батькіщина”.

ЗВЕРНЕННЯ Сокальської районної Організації "ВО Батьківщина"

Вельмишановна сокальська громадо!

Закликаємо Вас підтримати акцію протесту проти подальшого перебування на посаді головного лікаря Сокальського району Аркадія Каліщука. За більш ніж десятирічне керування районною медициною Аркадій Каліщук перетворив цю народну галузь в "закрите акціонерне товариство" родини Каліщуків та його жадібного оточення. В районній лікарні, завдяки методам керівництва Каліщука, процвітає здирництво та корупція, штучно створена нездорова морально-психологічна атмосфера.


 
 
Провід Сокальської РО НРУ

ВІТАЄМО З 80-ЛІТНІМ ЮВІЛЕЄМ
МАРІЮ ПЕТРОЩУК

Марія Кушпета народилася 29 листопада 1925 р. в селі Гаї Старобрідські Брідського повіту у багатодітній селянській родині (чотири сини і дві дочки). Марія закінчила торговельну школу в Бродах. 1942 р. вступила в юнацьку сітку ОУН. 1944 р. була призначена районною провідницею Підкам'янецького району під псевдонімом "Галичанка".


 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
20:08, 27 травня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567