** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Чудотворні ікони

Чудотворні ікони

Наш український народ споконвіку відзначався особливою побожністю у ставленні до Ісуса Христа-Богочоловіка, Пресвятої Богородиці і всіх святих. Завдяки цій побожності ми все більше і більше маємо змогу бачити вияв віри, яка плекається і розвивається у серці кожного християнина, стає світлом для просвічення темряви людської душі та через це все більше уподібнюється до Христа, який нас запевняє: ,. Я - світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме у темряві, а матиме світло життя" (Ів. 8,12).

Незмінне бажання пізнати світло змушує багатьох християн стати на шлях прочан і прямувати дорогами чи бездоріжжям десятки, сотні, а то й тисячі кілометрів від рідного дому, до тих місць, які ми називаємо відпустовими. Адже саме там втомлене людське серце знаходить відпочинок, стривожена душа - спокій, і вся людська особистість відновлює свої сили, щоб завзятіше виступити на боротьбу проти темряви, гріха і зла цього світу. Осягається це найперше через особливу благодать і ласку, яку людина отримує від Ісуса Христа чи Пресвятої Богородиці через їхній образ чи ікону, котрі ми називаємо чудотворними.

Такими чудотворними іконами багата наша українська земля, багата ними й наша Зборівська Єпархія, в якій ми зустрічаємо такі різні чудотворні ікони, як:

Почаївська, Кристинопільська, Белзька, Тартаківська, Корчминська, Підкамінська. Підгорецька. Маркопільська, Ратиська, Городилівська, ікона Серця Христового в с. Криве, ікона Розп'ятого Ісуса Христа в м. Зборові, ікона Божої Матері в Корсові, ікона Божої Матері в Краснопущі, ікона Матері Божої Потішення в Сокалі, ікона Божої Матері в м. Бережани.

Уважно вдивляючись в них, слід зауважити. що переважна більшість їх - це ікони Пресвятої Богородиці. Ця особливість не простий збіг обставин чи випадковість, бо все ж таки Марія відіграла суттєву роль в історії нашого спасіння.

II Ватиканський собор говорить про неї так:" ..Вона в зовсім особливий спосіб співдіяла в ділі Спасителя послухом, вірою, надією та гарячою любов'ю, щоб відновити надприродне життя душі. Із цієї причини Вона є для нас матір'ю в порядку ласки" (ДКЦ).

Отже, маємо Матір на небі, якій поклін і найвищу шану віддають народи на землі, що сама про себе сказала пророчим духом: „ ... від нині ублажатимуть Мене всі роди" (Лк. 1,48).

Маємо Матір, оспівану в чудових наших церковних догматах, молитвах і піснях.

Маємо Матір - найкращу обранку зі всіх Божих створінь, що опікується нами у нашому сьогочасному житті та. бажаючи нам вічного щастя, веде нас до Бога.

Цей культ Богоматері завжди був у пошані нашого українського народу і цілого християнського Сходу і становить також одну з характерних рис нашої духовності.

Марія постає перед нами, як преподобніша - істота, яка найбільше зі всіх людей подібна до божественного образу, до втіленого Логосу, а отже, вона є та, в якій можна споглядати Бога, що увійшов у людське життя і бачити у Ній взірець для наслідування.

Отже, нехай ця книжка „Чудотворні ікони Зборівської Єпархії" послужить нам для кращого пізнання та шанування цих величних скарбів нашої Церкви. Щоб і надалі ми могли черпати ласку у підніжжі цих ікон, з невичерпного джерела Божих благодатей, зміцнюючи свою віру, надію і любов. Плекаймо цю щиру набожність до Христа і Пресвятої Богородиці та побачимо, який добрий є Господь і яку найкращу маємо Небесну Неньку і Заступницю нашу.

Михаїл Колтун
Єпископ Зборівський Правлячий Архиєрей Зборівської Єпархії
Із книги „Чудотворні ікони Зборівської Єпархії"

 


Сокальська ікона Матері Божої Потішення

Кристинопільська ікона Матері Божої

Ікона Белзької Ченстоховської Матері Божої

Ікона Матері Божої Тартаківської

Корчминська ікона Матері Божої

Городилівська Чудотворна ікона Божої Матері

 

Сокальська ікона Матері Божої Потішення

Кристинопільська ікона Матері Божої

Ікона Белзької Ченстоховської Матері Божої

Ікона Матері Божої Тартаківської

Корчминська ікона
Матері Божої

Городилівська Чудотворна ікона Божої Матері

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
16:54, 25 квітня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567