** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: освіта

СПЕЦІАЛІЗОВАНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ
ШКОЛА І – ІІІ ст. №3 м.Сокаля

З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ.

Є вища суть : це те , що не купити ,
Є вища роль : вона проста . як хліб
–Щоденно рухатися нивою освіти -
За плугом правди безліч довгих літ .

Учителю! Ти вище всіх довкола.
Учителю - ти нації ядро.
Інстанція найвища - наша школа .
Бо там кується ЩАСТЯ і ДОБРО !

Освітня модель школи

Школа працює над проблемами:
• Удосконалення навчально – виховного процесу шляхом особистісно орієнтованого підходу до викладання, спрямованого на розвиток творчої особистості учня, реалізацію індивідуальних особливостей учителя.
• Підвищення ефективності навчально – виховного процесу шляхом впровадження інноваційних освітніх технологій.
Основні завдання, які ставлять перед собою педагогічний і учнівський колективи школи:
• Реалізація Закону України “Про освіту”.
• Формування творчої особистості педагога і учня школи.
• Організація життєдіяльності школи на засадах самоврядування, принципах демократизації та гуманізації відносин; співробітництва педагогів, батьків і дітей.

Сторінки історії школи

У новому тоді районі хіміків старовинного м.Сокаля виросла школа № 3. Гостинно відкрила вона свої двері 1 жовтня 1967 року. 519 перших вихованців дзвінкоголосо заповнили класи. Педагогічний колектив налічував 30 вчителів.

Це – Тимошик І. І., Романяк І. М., Іськів О. В., Кожушко Н. В., Гірна М. К., Кожушко М. М., Коваль Н. А., Кузніченко К. М., Реутова Д. М., Мельничук Н. І., Збрицька Г. Я., Іванець Є. Й., Фарина З. І., Захарчук П. Д., Мельник В. Д., Марущак М. Я., Єршова Л. О., Кожушко Є. Н., Кучерук І. В., Джугало Й. І., Камінецька О. Г., Бабков М. І., Шарікова Н. П., Склярова Є. П., Стократна Т. В., Пономарьова Н. Д., Расік Л. М., Блащун Н. М., Крук О. М., Боярчук Р. Л.

Разом з учнями вони починали історію школи, закладали її традиції, доклали чимало зусиль, щоб нова школа стала привітною домівкою для дітей; обладнували кабінети. Довкола школи насаджували дерева, квіти.
1970... Школа отримала статус спеціалізованої з поглибленим вивченням англійської мови. Роботу кафедри вчителів англ. мови очолила Кожушко Є. Н. І полетіли роки...

Широку популярність здобуває англійська мова. Крім уроків, на яких учні вчаться говорити, читати і писати англійською мовою, вони опановують курс англійської та американської літератур, курс технічного перекладу.

З 1992 року в школі запроваджено спочатку як факультатив, а згодом, з 1993 р. , як навчальну дисципліну, другу іноземну мову - німецьку.

Авторитет і повагу серед вчителів та учнів здобули Тимошик В. І, Криштоф М. В., Веремчук М. С., Покальчук М. П., Рощук Н. В., Чекан Н. М.

З проголошенням незалежності України школа стала на шлях відродження і гуманізації освіти. Зусиллями вчителів і учнів була створена “Вчительська світлиця”, де зібрано матеріали про розвиток освіти на Сокальщині. На уроках народознавства учні вивчають традиції, обряди, звичаї рідного народу.

Такі нововведені предмети як етика, історія світової літератури, хореографія сприяють розширенню кругозору учнів, формуванню їх моральних та естетичних переконань.

Працює у школі психолог, який допомагає учням пізнавати себе, оцінювати свої вчинки, спілкуватися.

З 1994 р. школярі вивчають і французьку мову як другу іноземну. Запроваджено вивчення країнознавства Великобританії та США.

З цього ж року учні вивчають курс охорони життя та здоров’я школярів.
На кафедрі іноземних мов працюють педагоги – творці, пропагандисти передового педагогічного досвіду, які прагнуть до самовдосконалення, це Чекан Н. М., Фарина О. З., Петриняк О. Д., Рощук Н. В.

За останні роки в колектив прийшли молоді педагоги, які є на шляху становлення, займаються самоосвітою, беруть активну участь у методичній роботі школи і районного методичного кабінету: Павлюк Н. В., Груша І. Д., Ільницька З. С. Наш вчительський девіз: “Навчаємо по – новому, навчаємось самі”. З цією метою щороку у школі проводяться семінари – тренінги спільно з представниками видавництв ОЮП і Лонгман, представниками Корпусу Миру в Україні.
Широкої популярності набирають знання школярів з іноземних мов. Цьому сприяють контакти та спілкування з носіями мови. У січні – березні 1994 р. у школі на практиці перебував Вілл Берк, студент Стерлінг коледжу, Вермонт, США. У 2005 навчальному році із старшокласниками розпочала працю Елізабет Балтаро зі штату Небраска.
Зустрічалися учні з подружжям Парків і Дмитринків із Великобританії (1993 – 1995), консультантом Британської Ради Раймондом Шіндлером (1995), викладачами незалежної мовної школи “Міжнародний дім” (1997).
З 1994 р. учні школи беруть участь в американській програмі по обміну школярами “Акт у підтримку свободи”. вже 10 учнів були нагороджені поїздками в США (Ткаченко І., Садовський Ю., Цюпа І., Шпак Ю., Коцюбяк Т., Слободюк І., Ковальчук О., Кручкевич І., Іванець О.,Скляров О.)
У 1995 р. Коваль О. Й. проходила стажування в гімназії м. Фрідланд, Німеччина; у 1996 р. Петриняк О. Д. брала участь в міжнародній конференції американістів в м. Оломоуд, Чехія.

У квітні 2005 р. організовано регіональний семінар “Сучасні методики викладання іноземних мов” за участю англійських методистів представництва Лонгман в Україні, вчителів СЗШ І – ІІІ ст. № 8 м. Червонограда і спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземних мов м. Радехова. Вчителі іноземних мов – активні учасники Форумів вчителів іноземних мов Західного регіону у Львові, зустрічей з авторами підручників Лео Донансом, Маріулою Богуцькою, Керолін Грецем, Коліном Кемпбеллом (2002 – 2005 р.р.).

Вчитель французької мови Гордейчук Г. Я. у 1999 р. була переможцем конкурсу творчих вчителів, організованого відділом культури і освіти посольства Франції в Україні. Вчителі Михайлевич О. Я. і Гордейчук Г. Я. були відзначені призами Французького методичного центру у Львові за участь у конкурсах “Французька весна – 2004 і 2005”.

Вчитель німецької мови Гурська М. П. – талановитий педагог і організатор щорічного обміну делегаціями вчителів та учнів СЗШ І – ІІІ ст. № 3 і школи “Веселка” м. Берлін. З 1994 р. і досьогодні підтримують дружні відносини педагогічні і учнівські колективи.

В планах кафедри іноземних мов і дирекції школи – подальша співпраця з представником Корпусу Миру в школі – Елізабет Балтаро, з Американською Радою зі співробітництва у галузі освіти та вивчення мов, з школою “Веселка”, Французьким методичним центром. Настав час для телекомунікативних технологій.

Результати роботи педколективу – в наших учнях. Спочатку – вони призери районних олімпіад, потім учасники міжнародних обмінів студентами. 120 колишніх випускників школи – фахові спеціалісти з іноземних мов.

Школа живе турботами сьогодення, виховує в дітях національну гордість, патріотизм, ростить справжніх громадян України. Школярі відгукуються на нові починання, проте дотримуються і уже усталених традицій Дня школи, дня самоврядування, Козацьких забав, конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика, посиденьок на Андрія, імпрези до Св. Миколая, вечора – зустрічі з випускниками, турніру знавців творчості Т. Шевченка, родинних свят.

 

Школа гордиться своїми випускниками. За час її існування з неї вийшло не одне покоління освічених випускників, освіту одержали 1780 учнів, з них 294 закінчили школу з золотою та срібною медалями. Значна частина випускників навчалася у вузах і стали хорошими спеціалістами. Базове знання англ. мови, високий рівень знань з інших предметів для багатьох з них надав можливість реалізації у різноманітних галузях науки, виробництва, суспільного життя. 14 випускників стали кандидатами наук, 24 повернулися у рідну школу вчителями.

З 1997 по 2005 рр. 259 учнів стали призерами районних олімпіад із базових дисциплін. Гордістю школи стали учні, які були переможцями кількох олімпіад: Хлевной Олександр, Цюпка Олександр, Кріль Ірина, Буйвол Андрій, Войнович Ганна, Троцюк Володимир, Бондар Володимир, Пашаєва Юлія, Кожушко Андрій, Грушецька Анна, Гончарова Антоніна, Кучер Андрій, Карась Аліна.

Школа гордиться своїми творчо обдарованими вихованцями. У шкільному альманасі “Первоцвіт” у різні роки друкувалися молоді таланти: Мацай Л., Крупка Л., Хітреня Д., Поліщук І., Чорненька О., Подолянчук А., Пивоварчук О., Романчук Х., Родічева Н., Говда Н., Коцюбяк С., Коцюбяк Т., Дещиця В., Стасюк Ю., Грицай М., Люлькевич І., Гончарова А., Боднар Н., Криштоф К., Подолянчук О.

Учні школи під керівництвом талановитого вчителя Криштальської Н. В. брали активну участь у районних та обласних конкурсах патріотичної пісні “Сурми звитяги”, фестивалях “Мамині зіроньки” та “Різдвяні канікули”. Лауреати фестивалів: Романович А., Козярська І., Дасюк О., Михайлик Г., Гафурова Т., Опульська О. Дипломанти: Родічева Н., Вівчарчин Ю., Семків О., Андрусів Ст.., Юринець О.

Школа працює над реалізацією Концепції національної системи виховання, що дає можливість кожній дитині якнайширше розкрити свої здібності і таланти.


Школярі мають можливість самореалізуватися у різноманітних гуртках, спортивних секціях.Упродовж багатьох років у школі діє духовий оркестр під керівництвом Боярчука Р. Л.

Творчі здібності школярі розвивають на заняттях вокального та хорового гуртків, які організовує Криштальська Н. В. Працює у школі танцювальний гурток, яким керує Михайлевич О. Я.

Об’єднують школярів клуби за інтересами. Інтелектуальним клубом для наймолодших “Бджілка” керує Мащак О. І., елітарним клубом для учнів 5 – 11 кл. “Що? Де? Коли?” – Козань І. Є., Школою життя для старшокласниць – Шукатка Л. М. Систематичні заняття у клубі “Що? Де? Коли?” дають свої результати. Команда школи “Тайфун”- неодноразовий переможець районних та обласних чемпіонатів з гри “Що? Де? Коли?” (починаючи з 2002 р.). Школярі двічі перемагали у кубкових іграх у Радехові, на кубку „Надбужанщини”.

2005 р. – команда школи “Гарячі серця”- переможець районного та обласного етапів Всеукраїнського чемпіонату команд клубу веселих і кмітливих.

Цікавими маршрутами пройшли наші школярі, побували у визначних та історичних місцях: Берестечко, Кам”янець-Подільському, Нагуєвичах, Колодяжному, Львові, Києві, Карпатах. Побували у Крехові та Почаєві , Олеському замку.

Школярі люблять займатися спортом, відвідують різноманітні секції. Упродовж 2004-2005 н.р. учні школи займали:
І місце з плавання
ІІ місце з легкої атлетики
ІІ місце з баскетболу
І – ІІІ місце у конкурсі „Тато, мама і я – спортивна сім”я”.
ІV місце з футболу


НАША АДРЕСА: м.Сокаль,
Львівська обл., 80000

 

Ветерани школи: директор школи – Тимошик І.І. зліва: Фарина З.І., Склярова Е.П.,справа: Іськів О.В., Бабков М.І

1969 рік – Перший випуск учнів. Їх було 26 (класний керівник Кожушко Н. В.

 

Вересень 1997р. Урочисте відкриття пам'ятної дошки, присв'яченої пам'яті Василя Дишканта, борця за волю України.

Випускники школи, що повернулися у рідну школу вчителями.

Кращі спортсмени школи.

Нагороди, здобуті на змаганнях

Духовий оркестр школи 2005р.


RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
17:38, 20 лютого 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464