** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Культура :: БУТ :: Дивосвіт

БУТ
Дивосвіт Дитячо – молодіжна газета
Сокаль і Сокальщина :: Культура :: БУТ :: Дивосвіт

Наше відношення до засобів масової інформації

Ствердження української державності, демократизація суспільства вимагають нових підходів до процесів формування підростаючого покоління. Одним з важливих чинників подолання негативних явищ серед молоді і формування високоморальних загальнолюдських та християнських цінностей є ЗМІ.

На даний час більшість молодих людей не надають переваги друкованим засобам масової інформації, хоча деяка частина ставиться до них цілком позитивно і навіть з деяким захопленням читають газети, журнали та найдревніше джерело інформації – книгу. Найпопулярнішими журналами серед підростаючого покоління є „ЕкспресCool”, „Cool” , „Oops”. Більшість, і в тому числі я надає перевагу рубрикам, що стосуються спорту, моди та пліток про відомих та знаменитих. Щодо інших друкованих засобів масової інформації, а саме газет, то серед них молодь обирає „Експрес”, „Високий замок”, тобто газети, які видаються у Львові. Адже саме ці часописи пропонують безліч цікавих та захоплюючих рубрик і друкують інформацію з перших уст. Особисто мені теж подобається читати ці газети, особливо такі рубрики, як „Спорт”, „Політика”, „Здоров’я” та „Життєві історії”.

Розповідаючи про друковані засоби масової інформації, не варто забувати про електронні, тобто це Всесвітня мережа Internet, телебачення, відео та радіокомунікації. На мою думку, перш за все потрібно віддати належне телебаченню, звідки ми черпаємо інформацію вже більше 70-ти років. Найпопулярнішими телеканалами серед підростаючого покоління є „1+1”, „Інтер” та російськомовні канали, зокрема „НТВ-мир”, РТР „Планета” і „ОРТ-мир”. Хоча, як засвідчує аналіз телевізійних програм цих каналів, справді духовних телепередач у них немає. Але транслюється безліч розважальних ток-шоу. Мені подобаються такі телепередачі, як „LG Еврика” („Інтер”), „Шанс” („Інтер”), „Без Табу” („1+1”). Кожна з перелічених є різною, проте саме вони відкривають проблеми молоді, тренують інтелект підростаючого покоління та засвідчують, що молода людина повинна невтомно працювати, щоб досягти чогось у житті.

Всесвітня мережа Internet – найповніше джерело інформації. Але слід зауважити, що не для кожного доступний Internet. Варто згадати також про Video та DVD програвачі, з яких ми також черпаємо інформацію, дізнаємося багато цікавого.

Говорячи про радіокомпанії, то я з задоволенням слухаю „Радіо Сокаль”, „Радіо Свободу”, „Незалежність”. Найбільше тішить те, що там включають лише українську та зарубіжну музику, зі значною перевагою української.

На закінчення хочу сказати, що я зі захопленням спостерігаю за швидким і динамічним розвитком ЗМІ. Скажу відверто, у майбутньому прагну пов’язати своє життя зі ЗМІ.

 

Уляна Пидляк
член редколегії

На сьогоднішній день у світі існує багато засобів масової інформації. Чи не всі люди, які живуть на світі, не уявляють свого життя без інформації. Люди можуть подорожувати світом,не поки-даючи своїх крісел. Щодо мене, то я нав-чаюся і тому маю мало вільного часу та прагну заповнити його корисними діями та вчинками.

Я не уявляю свого життя без засобів масової інформації, і це підтверджує моє позитивне ставлення до них. Засоби масової інформації – це телебачення, радіомовлення, відео, комп’ютери, газети та журнали. Вони задовільняють наш інтерес у здобутті новин про події в Україні та в світі, водночас формуючи масову культуру суспільства.

З кожним днем газети й журнали розвиваються з великою швидкістю. Особисто я віддаю перевагу таким журналам, як „Cool Girl”, „Oops”.Вони зацікавили мене багатьма рубриками про моду, гороскоп, тести, які є невід’ємною частиною журналів, життя кінозірок і співаків, а також багатьох інших рубрик, які народжують інтерес у сучасної молоді до сьогоднішнього суспільства. Газети також не втрачають своєї популярності. Покупців приваблює стильний дизайн, висока якість друку та цікава інформація На мою думку, найпоширенішими в нашому місті є такі газети: „Експрес”, „Порадниця”, „Голос з-над Бугу”. Популярність газет і журналів ще раз підтверджує, що друковане слово було, є й буде завжди могутнім засобом інформації. Я дуже люблю читати, тому не уявляю свого життя без книг. Найбільше я читаю романи та історичні книги.

Радіомовлення також є невід’ємною частиною нашого життя. Моя бабуся вважає місцеве радіо найголовнішим джерелом інформації.

Запитуючи сучасну молодь, я визначила, що вона найбільше віддає перевагу таким радіохвилям, як „101 FM”, „Love радіо”, „Наше радіо”. Потрібно віддати належне і „Радіо Сокаль”, адже наша молодь із великим задоволенням слухає хвилю „101 FM”, а особливо з нетерпінням чекає на програму вітань, щоб не пропустити цю улюблену програму. А що стосується старшого покоління слухачів, то вони залюбки послухають чергові радіо новини.

До електронних засобів масової інформації ми відносимо також телебачення. Це найпопулярніший засіб інформації в наш час. Мабуть, сьогодні немає сім’ї , де не було б телевізора. Свою популярність телебачення здобуло цікавими телепередачами, фільмами, серіалами, гарними ведучими, витонченим дизайном кіностудій. Найпоширенішими є такі телеканали: „1+1”, „Інтер”, „Новий”, „ТЕТ”. Мій улюблений телеканал „OTV”, бо я дуже люблю слухати музику. Мені подобається „Перший мільйон” і шоу „Крісло”. Телебачення доставляє свою інформацію через новини, адже можна не тільки почути та прочитати про світові події, але й переглянути їх.

Якби я була кінорежисером, то хотіла б зняти комедію тому, що сміх позитивно впливає на здоров’я людини. Мені дуже подобаються комедії, позитивне налаштування героїв.

Але не можна й закривати очі на негативні сторони, які має телебачення. У людей появляється залежність від нього і це негативно впливає на здоров’я. Також негативним є те, що на телебаченні присутні кримінальні сцени та нецензурні слова. Ми повинні робити все можливе, щоб уникнути їх. Після цього зможемо з високо піднятою головою сказати, що засоби масової інформації є ідеальними, без жодних недоліків.

 

У. Семчук
член редколегії

У корисному проведенні вільного часу нам дуже допомагають засоби масової інформації: телебачення, радіомовлення, книжки, газети, журнали, всесвітня мережа Інтернет.
У вільний час я намагаюся розслабитися та відпочити.

Полюбляю читати книжки, газети та журнали. З книг мені дуже подобаються жіночі романи. Улюблена книжка – „Співаючі у чагарнику”. З сучасних газет я надаю перевагу „Експресу”. Більшість вільного часу я читаю молодіжні журнали: „Експрес Cool”, „Cool Girl”, „Cool”, „Лиза”, „Pink”, „Oops”. З них можна почерпнути багато корисної інформації про світське життя, моду, новинки у галузі косметики, цікаві репортажі з відомими особистостями. Особливо мені подобаються рубрики порад, які є майже у кожному номері. Адже завдяки цим рубрикам можна дізнатися пораду чи правильну відповідь на будь-які запитання, навіть на ті, які ти не можеш задати батькам чи друзям.

Дуже великий внесок у приємне проведення вільного часу належить комп’ютеру. Оскільки я люблю дивитися фільми, то часто включаю їх на комп’ютері. Надаю перевагу романтичним, комедійним і молодіжним фільмам.

Щодо телевізійних каналів, то мені найбільше подобаються музичні канали (OTV, M1,Enter). Також я люблю інші розважальні канали – „Новий”, „1+1”, ICTV. З улюблених телепередач хочу відзначити такі, як „Мелорама” (Інтер), „Фабрика краси” (ICTV), „Побачення з приданим” (Ентер), „3*4”, „Найкумедніше домашнє відео” („Новий”). Із серіалів я дивлюсь „Солдати” і „Студенти” („Новий”), „Леся+Рома” (ICTV), „Не родись вродлива” („1+1”).

У сучасному світі потрібні телепередачі та фільми, призначені саме для молоді. Адже це підростаюче покоління виховується і на тому, що бачить по телевізору. Дуже важливо, щоб телепростір заповнювали молодіжні комедії, пригодницькі фільми та передачі, цікаві для молоді ( про музику, відомих людей та моду). Також було б добре створити програму, в якій обговорювалися б проблеми підростаючого покоління та шлях їх вирішення.

 

Марта Криштоф,
член редколегії
«Дивосвіт» березень-квітень 2006р.

 

поезії
наша фотогалерея

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
14:13, 16 січня 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464