** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Культура :: БУТ :: Дивосвіт

БУТ
Дивосвіт Дитячо – молодіжна газета
Сокаль і Сокальщина :: Культура :: БУТ :: Дивосвіт

Повернення святині

Нещодавно я відвідав Сокальський музей "Людина. Земля. Всесвіт." Його засновниками і господарями є талановита родина Покотюків. Мене зацікавила одна із експозицій, присвячена історії написання Чудотворної ікони Сокальської Божої Матері. Як хочеться, щоб в Сокаль повернулась давня традиція паломництва до святині нашого краю.

Цікавою є історія створення ікони, яка сягає 14 ст. В 1992 р. придворний художник Яків Венжик написав ікону Богородиці, віддав до Сокальської церкви і сам залишився при цьому храмі. З роками слава про ікону сягла найвіддаленіших куточків країни. Перед нею дістали зцілення сотні хворих людей.

Щоб вірним легше було доступити до каплички, в якій знаходилася ця ікона, на початку 17 ст. було побудовано монастир ордена Бернардинів. Ікону Матері Божої Сокальської помістили в Храмі Матері Божої Потішення. 8 вересня 1724 року було проведено коронацію ікони Сокальської Божої Матері за чудодійні ласки. Ця урочистість зібрала тисячі паломників. Сокальськии храм почали називати Руським Честонховом.

Після неодноразових пожеж відновлювався монастир і відновлювалась ікона, до якої йшли і їхали ті, які потребували допомоги і покровительства. Багато з них повертались додому із вдячністю і любов'ю в серці. Трагічним для ікони став 1951 рік, рік приєднання Сокальщини до СРСР. Закрито монастир. Ікону Сокальської Божої Матері перевезено в капличку при костелі Бернардинів у Кракові. Через 51 рік її було перенесено в костел св.Станіслава Косткі в м.Грубешові.

7-8 вересня 2002 р. в м. Грубешові відбулися урочистості, пов'язані з інтронізацією ікони Матері Божої Сокальської. На величних урочистостях був Сокальський митець А. Покотюк. Схвильований цією подією, художник вирішив повернути святиню Сокальщині в своєму авторському стилі. Велике спасибі йому за це.

Я вдивляюся в очі Божої Матері і бачу в них історію страждань та поневірянь українського народу, але разом з тим я відчуваю ту силу, яка йде від нашої заступниці.

 

Микола ПІКА,
гурток "Юний журналіст ", Сокольський БУТ
«Дивосвіт» травень 2004 №5(9)

 

поезії
наша фотогалерея

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
14:14, 16 січня 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464