** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Культура :: БУТ :: Дивосвіт

БУТ
Дивосвіт Дитячо – молодіжна газета
Сокаль і Сокальщина :: Культура :: БУТ :: Дивосвіт

Курити дуже шкідливо

Третина всіх випадків захворювання органів дихання припадає на тих, хто не розлучається з цигаркою. Зокрема, бронхіт уражає їх у вісім разів частіше. Ризик захворіти на рак легенів для курців у 15-20 разів більший. Висновки вчених підтверджує життєва практика. Скажімо, в Індії найменше курців, і рак легенів тут трапляється в 20-40 разів рідше, ніж у Європі й Америці, де цигарки в пошані. Та ось другий бік медалі - в Індії мають звичку жувати тютюн. Розплата: тут у десятки разів поширеніші, аніж в інших країнах, рак гортані та стравоходу.

Доведено, що курці в тринадцять разів частіше наживають стенокардію, а також інфаркт міокарду та виразкову хворобу шлунку.

Тютюновий чад пригнічує статеву функцію. Дані французьких дослідників: вісім із десяти випадків імпотенції виникає через звуження кровоносних судин, спричинене нікотином і супутніми йому отрутами. Шансів стати імпотентами у прихильників цигарки вдвоє більше, ніж у решти чоловіків. Статеве безсилля настає найчастіше після 15-20 років "нікотинового" стажу. І що цікаво: недуга часто відступає вже за декілька місяців після "розлучення" з цигаркою.

А загалом цигарки вкорочують життя десь на п'ять-сім років. Шансів одужати у хворого курця вдвоє менше, аніж у його сусіди в лікарняній палаті, котрий не отруєний нікотином. І не дивно - від згоряння кілограма тютюну створюється близько 50 грамів дьогтю. А впродовж року курці перепускають через свій організм 4-6 кілограмів того зілля. Разом зі смолами до легенів надходить окис вуглєцю, сотні інших отруйних речовин. Із поміж них понад вісімдесят канцерогенів, котрі провокують появу злоякісних пухлин. Вважають, що нікотин допомагає легше долати стресові ситуації. Курці б'ють себе в груди, доводячи, що це так. Їм можна повірити, вони не обманюють. Але ж водночас створює і симптоми страху. Той, хто затягується цигаркою, його не відчуває. Але ось неспростовані дані медичного дослідження: цієї ж миті прискорюється серцебиття, підвищується тиск, як і у стресовому стані.

 

Ірина СИДОР,
учениця 9-Б класу Сокольської гімназії
«Дивосвіт» жовтень 2004 №6(10)

 

поезії
наша фотогалерея

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
14:13, 16 січня 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464