** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::29.10.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    29 жовтень 2015 року

Пошук в новинах   

політика

Начальник ДАІ Червонограда, який сп’яну скоїв ДТП, залишився без роботи
Начальник ДАІ Червонограда, який сп’яну скоїв ДТП, залишився без роботи

Начальник ДАІ Червонограда, який сп’яну скоїв ДТП, залишився без роботи

Начальник Головного управління МВС України у Львівській області Дмитро Загарія підписав наказ про звільнення з органів внутрішніх справ начальника ВДАІ з обслуговування міста Червонограда Володимира Притули.

Про це 28 жовтня інформує прес-служба ГУМВС України у Львівській області.

«За грубі порушення Закону України «Про міліцію», Дисциплінарного статуту ОВС України, відомчих наказів на начальника ВДАІ з обслуговування міста Червоноград ГУМВС України у Львівській області накласти дисциплінарне стягнення – звільнення з органів внутрішніх справ», – йдеться в наказі.

Нагадаємо, 21 вересня близько 15.20 у селищі Гірник Сокальського району відбулось зіткнення автомобілів БМВ та «Шкода», яким керував працівник міліції. При цьому водій автомобіля «Шкода» з місця зіткнення втік, залишивши транспортний засіб.

Також встановлено, що на момент скоєння ДТП працівник міліції перебував поза службою (у черговій відпустці). Медичне обстеження на виявлення алкоголю в крові у передбаченому законом порядку майор міліції не пройшов.

За фактом ДТП було відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.286 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) КК України та розпочато досудове розслідування.

Головним управлінням МВС України у Львівській області було призначено службове розслідування, за результатами якого був виданий наказ про звільнення з органів внутрішніх справ начальника ВДАІ з обслуговування міста Червонограда. Начальник ГУМВС України у Львівській області Д.Загарія підписав наказ 27 жовтня.

^

zik.ua

дописувач_
.

суспільство

Сокальський районний військовий комісаріат продовжує проводити відбір кандидатів на військову службу за контрактом
Сокальський районний військовий комісаріат продовжує проводити відбір кандидатів на військову службу за контрактом

Сокальський районний військовий комісаріат продовжує проводити відбір кандидатів на військову службу за контрактом

Сокальський районний військовий комісаріат продовжує проводити відбір кандидатів на військову службу за контрактом громадян України віком від 18 до 60 років, які мають закінчену повну середню освіту. Отож, що гарантує держава контрактникам, окрім стабільного грошового забезпечення від 3 тисяч грн на цю тему ми поспілкувалися з представником Сокальського районного військового комісаріату Олегом Боруцьким.

Крім того, отримання житла за рахунок Держави, отримання освіти в інших вищих навчальних закладах без відриву від проходження військової служби. Заочне навчання за рахунок держави (починаючи з другого контракту) у вищих військових навчальних закладах під час проходження військової служби для отримання цивільної вищої освіти за ОКР “бакалавр”.  Безкоштовні обіди у робочі дні (або за бажанням грошова компенсація у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду).

Під час виконання заходів навчально-бойової підготовки у таборах та навчальних центрах забезпечено триразовим харчуванням за рахунок держави. Також як розповів представник Сокальського районного військового комісаріату Олег Боруцький майбутнім контрактникам державою передбачена щорічна відпустка із збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного забезпечення.

Нормований розпорядок дня та регламент службового часу з двома вихідними днями на тиждень. Безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я військовослужбовців та членів їх сімей, а ще санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристичних базах Міністерства оборони України, але не більше одного разу на рік, додає Олег Боруцький.

А також держава гарантує стабільне грошове забезпечення від трьох тисяч грн в залежності від займаної посади. Мовна підготовка (з вивчення іноземної мови) та фахова підготовка за рахунок держави у навчальних центрах та вищих військових навчальних закладах України і за кордоном. Участь у складі національних миротворчих контингентів та миротворчих місіях. Можливість отримання первинного офіцерського звання військовослужбовцями сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту.

Для вступу на військову службу за короткостроковим контрактом кандидат повинен прибути до військового комісаріату або безпосередньо до військової частини за письмовою згодою. Власне, як наголошують у Міністерстві оборони України вони запровадили короткострокові контракти для тих військовослужбовців, які не хочуть підписувати довгострокові на 3 чи 5 років, але мають бажання вступити на військову службу і виконати свій конституційний обов`язок.

За короткостроковим контрактом можуть бути призвані військовослужбовці строкової служби, а також, ті, хто раніше служив і перебуває в запасі, або ті, хто не проходив військову службу. Водночас, ті які не мають військової підготовки, проходитимуть її від 2 з половиною до 4 місяців відповідну підготовку за фахом у навчальних центрах - зазначив в інтерв’ю радіо «Сокаль» представник районного військового комісаріату Олег Боруцький.

А ми тим часом додамо, у військоматі є повний перелік вільних посад та спеціальностей для проходження військової служби за контрактом. Розміри грошового забезпечення вказуються за кожну військову частину згідно встановленого розрахунку займаних посад.

Отож, бажаючі отримати вичерпну інформацію з питань прийняття на військову службу за контрактом, а також умов її проходження, вимог до кандидата можуть звертатися за адресою: м.Сокаль вулиця Семенюка 2, кабінет №35, Сокальський районний військовий комісаріат, або за телефоном 7-30-18.

^

радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

На Сокальщині розшукують дідуся, який пішов з дому 10 жовтня та не повернувся
На Сокальщині розшукують дідуся, який пішов з дому 10 жовтня та не повернувся

На Сокальщині розшукують дідуся, який пішов з дому 10 жовтня та не повернувся

В селі Пристань, що на Сокальщині вночі 10 жовтня вийшов з дому та не повернувся 90-літній Яків Павлович Шульган. Про це повідомляють рідні зниклого.

Старий чоловік був легко одягнений, має сиве волосся, невисокого зросту, можливо втратив пам’ять. Отож, якщо вам відоме місцезнаходження дідуся, 1925 року народження прохання повідомити у Сокальський РВ міліції за номерами телефонів: 2-22-54, або 102.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Відбулася благодійна зустріч
Відбулася благодійна зустріч "Рівні права і можливості для людей з інвалідністю"

Відбулася благодійна зустріч "Рівні права і можливості для людей з інвалідністю"

 

У Сокальській районній асоціації інвалідів відбулася благодійна зустріч "Рівні права і можливості для людей з інвалідністю", на яку запросили представників влади, районних служб, які опікуються людьми з обмеженими можливостями, гуртківці та працівники асоціації.

Насамперед присутні переглянули сюжет про роботу волонтера Корпусу Миру в Україні Ємілі Ватсон в Сокальській районній асоціації інвалідів у програмі "Голос Америки", яка транслювалася на 5 каналі, презентацію діяльності районної асоціації інвалідів, та ознайомилися з буклетами про діяльність асоціації й брошурою про права інвалідів.

Голова районної асоціації інвалідів Оксана Кононова наголосила, що мета цього заходу привернути увагу влади та усіх небайдужих до проблем людей з особливими потребами, зокрема проблеми ізольованості молоді з інвалідністю. Асоціація, яка була створена 18 квітня 1997 року, намагається об`єднати навколо себе молодь, інтегрувати у суспільство, сприяти розвитку творчих здібностей, залучати до фізичної культури та спорту, створювати умови для спілкування, духовного і культурного збагачення, до активного відпочинку серед людей з інвалідністю, пропагувати активний спосіб життя, соціальну повноцінність та максимальну незалежність серед людей з особливими потребами.

Сокальська районна асоціація інвалідів намагається виживати у цей складний час. І вишукує для цього різні можливості. Тут функціонує Центр реабілітації для інвалідів "Промінь надії", працюють гуртки бісероплетіння, вишивки, виготовлення декоративних свічок. І нині акцентували увагу на проблемах людей, зі складною формою інвалідності, яким найважче в житті. Їм потрібна допомога й підтримка. Самотужки робити це організації важко, тому вона шукає партнерів, щоб об`єднати зусилля і працювати далі на благо людей. У районі проживає 5287 осіб з інвалідністю, з них 454  діти.

Присутні мали змогу побачити дуже гарні вироби з бісеру, різноманітні свічки та сувеніри, вишивки, сорочки-вишиванки, які виготовили гуртківці. Оксана Кононова зауважила, що з одного боку ця зустріч  це презентація робіт гуртківців Сокальської районної асоціації інвалідів, з іншого  намагання достукатися до влади, щоб та почула про проблеми неповносправних громадян, яким сьогодні живеться дуже нелегко. Вона добрим словом згадувала благодійників, зокрема директора ДП "Датський текстиль" Йоргана Седерхолма, який допомагає асоціації вже не один рік. Відчутна підтримка є й з боку РДА та районної ради.

Голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк вважає, що допомагати людям з обмеженими потребами свята справа. І кожна людина не залежно від місця праці, посади має допомагати їм, як християнин, а не робити це заради слави чи подяки. Він наголосив, що дуже добре, що в районі функціонує асоціація інвалідів, яка дієва та активна, зуміла об`єднати навколо себе людей з інвалідністю різного віку, намагається їх адаптувати в суспільство, надає правові консультації, психологічну та моральну підтримку, залучає у гуртки та до заходів, які організовує Центр реабілітації інвалідів.

Оксана Кононова подякувала голові районної ради Ігорю Дацюку за підтримку й запропонувала в цьому році прийняти ще нові програми. Це  "Інтернет для немобільних людей", яка дозволить дітям з інвалідністю, інвалідамвоїнам АТО, дітямсиротам і людям у візках безкоштовно підключити Інтернет, щоб вони не були відірвані від світу. Пані Оксана також зауважила, що дуже добре, що у районі уже 10 років діє програма підтримки дітей хворих на ДЦП, та "хочеться привернути увагу й до тих дітей з інвалідністю, в яких дещо інший діагноз. Вони також потребують реабілітації, підтримки та допомоги". І запропонувала, щоб і їх включити у районну соціальну програму підтримки дітей з інвалідністю.

Начальник відділу молоді та спорту РДА Андрій Мандрик, зокрема, розповів, що в цьому році на стадіоні "Сокіл" відкрили спортивну групу для людей з інвалідністю, з ними займається інструктор-реабілітолог. Провели районну спартакіаду для осіб з особливими потребами та взяли участь в обласній, де вдало виступили і посіли п`яте місце серед команд з 22 районів Львівщини.

Свої думки висловили головний спеціаліст управління соціального захисту населення Сокальської РДА Ганна Ісаєва, завідувач ПМПК відділу освіти РДА Ганна Фенчин, лікар Сокальської ЦРЛ Степан Панас, керівники гуртків виготовлення декоративних свічок Любов Штикало і директор Центру реабілітації "Промінь надії" Ірина Гулявська.

Степан Панас констатував, що щороку первинна кількість людей з інвалідністю зростає на 450500 осіб. Це інваліди різного захворювання. Окремі хворі потребують щоденного лікування, бо якщо не вживатимуть ліків, які є дороговартісними, не житимуть. Це люди з особливими потребами. У галузі охорони здоров`я бракує нині коштів, щоб забезпечити їх медикаментами, і лікування, в основному, лягає на плечі родичів.

Президент Фонду "Майбутнє України. Сокальщина" Юлій Лукомський запропонував надати підтримку тим дітям з особливими потребами, які є з малозабезпечених сімей і дійсно потребують допомоги. Цього року цей фонд допоміг 65 дітям-випускникам із малозабезпечених сімей і дітям-десятикласникам, які писали твір "Ким я хочу бути і як я цього досягну?". В листопаді відбудеться традиційний благодійний аукціон, в якому активну участь беруть вихованці гуртків Асоціації інвалідів.

І як зазначив почесний громадянин м. Сокаль, президент фонду "Майбутнє України. Сокальщина" Юлій Лукомський, в районній асоціації інвалідів є великий поступ у роботі. Вироби, які вони виробляють сьогодні, аж захоплюють дух. Вони гарні та якісні. Це добре, бо асоціація намагається заробити якусь копійку на життя. Але це не головне. Більше важливим є те, що діти мають заняття.

Роблять те що їм подобається. Вони бачать, що вироби, в які вклали все своє вміння та душу, потрібні людям, приносять їм радість.

Ю. Лукомський наголосив, що людям з інвалідністю дуже пощастило, бо мають такого голову та керівників гуртків, які є ентузіастами, одержимими своєї справи. Без них цього б не було, бо ще пам`ятає що тут було, а зараз асоціація з кожним роком підноситься на новий щабель розвитку, її діяльність корисна для людей.

Оксана Кононова подякувала усім присутнім за небайдужість до долі та проблем неповносправних людей. Вона наголосила, що нині робота організації скерована на розширення її діяльності. Проти минулих років вироби дітей стали кращими, розширився асортимент, проте немає де їх реалізовувати. І це одна з проблем. І закликала присутніх допомагати неповносправним людям, які нині є соціально незахищеними, сприяти пошуку небайдужих партнерів для створення умов для повноцінного розвитку людей з інвалідністю у Сокальському районі. Далі присутні обговорили чим вони можуть реально допомогти малозабезпеченим дітям та дорослим, що мають інвалідність. Свої пропозиції подали Юлій Лукомський, Наталія Карташова, Ганна Фенчин, Андрій Мандрик. Вони наголошували, що не можна бути байдужими до проблем людей, які нас оточують, треба бути милосердним, любити ближнього, робити добрі справи. Адже серед дітейінвалідів є багато обдарованих, яким потрібна підтримка та допомога, оскільки для них реалізувати свої можливості значно важче, ніж їх здоровим ровесникам.
 
Любов ПУЗИЧ.

 Фото автора.

Відбулася благодійна зустріч
Відбулася благодійна зустріч "Рівні права і можливості для людей з інвалідністю"
Відбулася благодійна зустріч
Відбулася благодійна зустріч "Рівні права і можливості для людей з інвалідністю"

^

Голос з-над Бугу

Асоціація Інвалідів
Сокальська Районна Асоціація Інвалідів

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:08, 27 травня 2022 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464