** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::29.04.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    29 квітень 2015 року

Пошук в новинах   

анонс


Онлайн трансляція. м.Сокаль,  XXXX сесії VІ скликання Сокальської міської ради
 
 
  

 

Початок 29.04.2015 о 10:00


 

трансляцію забезпечує Інтернет та сервіс провайдер, мережа "Bestlink"

 

^

Адміністратор
-

влада

Днями заступник голови районної ради Володимир Чуб та заступник голови Сокальської райдержадміністрації Анатолій Василишин на чолі делегації представників органів місцевого самоврядування району взяли участь у нараді-семінарі "Польський досвід децентралізації влади. Який шлях вибере Україна". 

Нарада-семінар відбулася за ініціативи Львівської обласної ради та облдержадміністраці. У нараді також брали участь представники органів місцевого самоврядування Підкарпатського воєводства Республіки Польщі, представники профільних міністерств і комітету Верховної Ради України, голови обласних рад Західного регіону, а також очільники районних рад і міст обласного значення. 

За підсумками засідання було прийнято Звернення, в якому йдеться, що українській державі необхідно скористатися досвідом Республіки Польща, де процес децентралізації влади був одним із найдосконаліших. Проведена Польщею трансформація органів влади створила державу нового типу, яка служить громадянам. Така держава дає можливість своєму громадянському суспільству формувати й контролювати органи публічної влади.

Ще одним позитивним наслідком реформи стала більша самостійність органів самоврядування, які могли незалежно ухвалювати рішення щодо інвестицій і мали більшу свободу в пошуку засобів на цілі розвитку. Польський досвід показує: для того щоб завчасно виявляти помилки та проблеми реформування і коригувати його перебіг, необхідно постійно проводити моніторинг заходів та змін, що супроводжують цей процес.
Звичайно, на шляху впровадження реформи виникали певні труднощі. Реформа державного управління мала складний характер через кардинальні зміни в територіальній системі країни. У політичному контексті з`являлось немало перешкод. Увесь процес реформування місцевої влади супроводжувався дискусіями на тему його доцільності та можливих наслідків. Проте отримані результати підтвердили правильність обраного шляху в регіональній політиці.

Заслухавши польських експертів, доповідачів та співдоповідачів, узагальнивши всі пропозиції і зауваження, присутні звернулись до Львівської обласної ради із проханням щодо невідкладного винесення на розгляд сесії обласної ради проекту рішення про звернення до центральних органів влади із пропозицією взяти за основу польський досвід децентралізації влади та в подальшому спільно працювати над його вдосконаленням.

^

ТРК "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

культура

25  квітня 2015 року а Народному домі м.Сокаля відбувся Звітний концерт учнів та викладачів Сокальської ДШМ ім.В.Матюка

 
   

На концерт були запрошені гості : протоієрей отець -  Ярослав Кащук , декан Сокальський – отець Петро Звір,  настоятель храму святих апостолів Петра і Павла - отець Ярослав Валюх.  Голова Сокальської районної державної адміністрації -  Кожушко Олег Васильович.  Заступник голови Сокальської районної державної адміністрації - Василишин Анатолій Михайлович. В.о.начальника відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської райдержадміністрації - Михайлюк Мирослава Володимирівна. В.о.директора Сокальської дитячої школи мистецтв імені Віктора Матюка Думанська Оксана Олександрівна.

   В концерті взяли участь творчі  колективи школи :

Хор хлопчиків та юнаків – керівник Леся Капелусь, концертмейстер Надія Попович
Фольклорний колектив « Забавлянка» – керівник Тетяна Гнатюк.
Хор "Дитячі голоси" – керівник Марія Дубик, концертмейстер Христина Пивоварчук .
Хореографічний  колектив  "Фантазія" – керівник Оксана Шаліга.
Хореографічний  колектив "Намисто"- керівник Наталія Зятик.
Хореографічний  колектив "Джерельце" – керівник Марія Кащук.
Дитячий камерний оркестр – керівник Ірина Когут, концертмейстер Олександра Керницька
Ансамбль бандуристів – керівник Надія Кузій.
Естрадний ансамбль – керівник Андрій Базилевич.
Тріо бандуристів у складі : Надії Кузій, Марії Дубик, Галини Мульки.
Духовий оркестр  - керівник Петро Криштоф.

З сольними номерами виступили лауреати обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів : Ілечко Катерина, Закала Надія, Куртяник Назар, Богдана Саганська, Міщій Соломія, Батіг Тарас, Магир Христина, Анастасія Курач, Олекса Еліна, Дак Павло, Ірина Грабова-Яремко, Михальов Володимир, Гнатюк Андрій, Ярмошик Соломія, Козловський Станіслав, Спряжка Тарас, Бай Станіслав.

Концертну програму провели викладачі Богдана Саганська і Любов Новосад. 
 


^

Ольга Пенюк-Водоніс
Сокальська дитяча школа мистецтв ім. В.Матюка

культура

Жінка з українською душею - Марія Король

Прийшла весна, оживає природа, прокидаються надії на краще. Сподівається і не втрачає віри і 85-річна жінка з українською душею  Марія Король.

Ми переживаємо нелегкі часи, бо Україна оплакує своїх синів-героїв, які на Майдані відстоювали її волю, а сьогодні воюють в зоні АТО. Марія Король, як і всі, сьогодні проливає за ними сльози.

Цю жінку в селі поважає кожен. Люди про неї говорять: "Це  наш боєць. Вона завжди свого доб`ється". Про неї і вдома не раз чула розповіді бабусі, тата й мами. Вона виховала не одне покоління патріотів, навчала любити Бога, своє село з блакитно-жовтим обрієм, людей, українську чарівну пісню.

Навчаюся у Волицькій школі. Моя школа для мене як рідний дім: і вчителі тут хороші, і люди нашого села з покоління у покоління тут навчалися, здобули міцні знання. Мої батьки теж були учнями цього навчального закладу, а раніше  бабуся з дідусем. Тут все своє життя працювала й Марія Петрівна Король. Вона ще мою бабусю вчила. Від неї я й дізналася про "особливу" вчительку французької мови. Часи тоді були теж неспокійні: дітям вчителів забороняли ходити до церкви, якщо хто одягне вишиванку  дивились як на ворога. Мені сьогодні навіть важко уявити таке. Мовчали люди, терпіли, бо боялися. А от вона жила поіншому. Завжди весела, привітна, охайна й чуйна. Ніколи нікому з учнів не сказала: "Не можна ходити до церкви!" Дивно, але на уроках французької мови вміла не лише іноземної навчати, а й щоразу порівнювала її з українською мовою, її красою й неповторністю. На уроках співала українські пісні, часто одягала вишиванки (сама їх вишивала і одяг собі шила), і ні на які заборони не зважала! А Шевченківських днів чекала, як Божого змилування, бо хоч раз на рік могла відкрити свої національні почуття перед людьми.

Такою вона є і сьогодні. Частий гість рідної школи. Скільки вона всього нам розповіла про історію Сокальщини, скільки знає стрілецьких пісень! Якщо перерахувати її сьогоднішні справи, мало хто повірить в те, що все це зробила одна людина. Голова осередку "Просвіта" сіл Волиці та Комарева, член районного Проводу Народного Руху України, виховник Юнацької Січі куреня ім. Петра Сагайдачного. Дописує в газету "Голос з-над Бугу", часто є ініціатором посвячення пам`ятних знаків, хрестів жертвам комуністичного терору! Пише вірші, у хорі співає, листується з різними людьми з усіх куточків України, лікувальні трави збирає і роздає усім. Люди до неї йдуть з різними своїми бідами, бо знають: пані Марія зуміє допомогти. А хата її теж особлива, як і сама господиня. Заходиш наче до справжнього краєзнавчого музею: на стінах старовинні вишиті рушники і багато-багато світлин відомих і менш відомих героїчних постатей України.

Саме пані Марія організувала жителів Комарева і Волиці до збору коштів для встановлення пам`ятника Тарасу Шевченкові, який урочисто відкрили у 200-річчя від дня народження поета. А тепер має ще один задум  знайти гроші, щоб завершити будівництво Народного дому, яке розпочали разом з школою тридцять років тому. Тільки школу збудували, а клуб ще "будують".

Сьогодні вона така ж завзята і дійова, непосидюча і копітка, от тільки рідше усміхається, бо все горе нашої землі наче у себе увібрала. На Майдані стояли її двоє синів та онук (якому в дитинстві замінила матір). Тепер пані Марія очолює у нас волонтерський рух і все, що має, віддає для бійців на східні терени України. Молиться, сумує, але ні на хвилину не втрачає віри в перемогу. Не з тих вона, кого можна зламати!

Юлія ХУДА, учениця 10 класу Волицької ЗШ І-III ст. Фото з редакційного архіву.


^

Голос з-над Бугу

Газета
"Голос з-над Бугу"

культура

В освітніх закладах Сокальщини завершилась «Молитовна естафета за мир в Україні»
Молитовна естафета за мир в Україні
Молитовна естафета за мир в Україні

На Сокальщині завершилась «Молитовна естафета за мир в Україні», яка проходила під гаслом «Під Твій покров, Діво свята, прийми дітей своїх, о всеблага!». Цей захід супроводжувався передаванням ікони Богородиці в кожен навчальний заклад району починаючи з 7 жовтня  і до кінця квітня. Про це радіо «Сокаль» повідомила методист районного методкабінету Любов Плюхін.
За її словами, під час акції педагоги, учні, батьки та місцеві священнослужителі мали змогу заносити свої молитви перед іконою Божої Матері в освітніх закладах, звертатися до Богородиці за опіку над нашим народом, за припинення війни і за мир в Україні та в цілому світі.
Зазначимо, що організувала таку акцію комісія освіти і виховання Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ. Спеціально для її проведення було створено 7 копій ікон Пресвятої Богородиці. Акція проходила не лише в Сокальському районі, Також такі образи передавали  школами у  Червонограді, Бродівському, Буському, Жовківському, Радехівському, Кам’янко-Бузькому районах.

^

ТРК "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Вшанували 69-ту річницю загибелі повстанців 


28 квітня  у криївці в Шмітківському лісі, що поблизу с.Гута, вшанували пам’ять українських героїв. Криївку УПА відкрили та освятили  у 2007 році. 

у криївці в Шмітківському лісі, що поблизу с.Гута, вшанували пам’ять українських героїв
у криївці в Шмітківському лісі, що поблизу с.Гута, вшанували пам’ять українських героїв

 У 1946 році у лісі розташовувався рій «Діброви» і рій «Мороза» (який знаходився на самій окраїні, і, мабуть, через це уцілів). В рою «Діброви» були бійці в радянській уніформі, які перейшли з Червоної Армії на бік УПА.
Тринадцять повстанців «Діброви», які  знаходились у криївці, мали завдання підірвати міст на Західному Бузі, який окупували поляки і вивозили по нім людей на заслання. Проте польські відділи дізнались про це і провели масову облаву в Шмітківському лісі, напали на криївку роя «Діброви».  Їхній сміливості і відвазі в боях не було рівних.

Очевидці розказують, що коли хоронили повстанців, то їх привезли під церкву у с.Варяж. У вояків були прострелені  голови, бо пускали собі кулі,щоб не дістатися живими ворогові, в деяких – груди. Тодішній священник о.Степан Гук попросив командира польського батальйону дозволу похоронити. На що почув «Хороніть, як належиться, бо вони герої». Поховали юнаків на цвинтарі без домовини, встелили сосну і накривши  полотном. У с.Варяж вічним сном спочивають «Діброва» з Житомира, Володимир Похолюк («Вишня»), Степан Гриб («Сойка»), Петро Кісик («Сергій»), Василь Лібіжинський («Гай»), Мирон Бриль («Скала»),  «Дуб», «Зелений», «Петрусь», «Сивий»( кажуть, ці останні юнаки родом із сходу України), а Василь Лагодюк («Жук») виявився живим.

Чудом живими залишились живими двоє Василь Михальчук (мав псевдо «Жук», воював у рої «Діброви» проти більшовицьких і польських окупантів, які хазяйнували на нашій землі)  та «Андрюша» (родом з Харківщини). Їх судили в Варшаві, на допитах юнаки нікого не виказали. Василь Михальчук відбув покарання у Воркуті.
Уже традиційно п’ятий рік  біля пам’ятного хреста 28 квітня вшановують юнаків. Голова Савчинської сільської ради  Василь Калька, запропонував розпочати вшанування пам’яті героїв хвилиною мовчання.  Далі усі присутні виконали гімн України. Отець Іван провів панахиду за померлими.

Біля пам’ятного хреста читали вірші Юра Сава («Ти прости мені за чорну хустину») та Кузняк  Софія, яка читала власну поезію «За що мене саму покинув?». Дует дівчат Наталія Войціхівська та Софія Кузняк заспівали «Кленову баладу».  Директор народного дому с.Гута  Галина Крупик зачитала «Молитву за Україну». Усіх присутніх вразили вихованці дитсадка с.Савчина, які прочитали вірші.

Серед присутніх були представники влади м.Сокаля і району, а також координатор європейських проектів – Ігор Назар. Сільський голова надав слово гостям. Ігор Назар зазначив, що він, напевне, вперше на такому заході, який присвячений спогадам про наших героїв. «Ці люди, які тут загинули, хотіли змін. Вони старалися щось змінити. Я щиро вірю і переконаний, що усім нам їхні подвиги  дають сили, надихають. І чим більше  буде таких заходів, то тим більше  це дасть нам зрозуміти, що ми заслуговуємо на краще!».

Володими Петрович Чуб зазначив, що «ми збираємось тут щороку, щоб помянути героїв. А також, щоб дійсно пам’ятати і звіряти дії з сьогоденням, адже події ХХ ст. сьогодні перекинулись і на ХХІ ст.».
Своїми емоціями поділилась і Наталія Лагода: «Я тут вперше. Я дуже вражена. Люди пам’ятають, шанують, не можуть забути того, що окремі взводи поклали своє життя».


Депутат міської ради Юрій Товарянський подякував організаторам і усім присутнім та зазначив, що ми не маємо права забути наше минуле і не маємо права здаватися зараз.

На закінчення усі разом ще раз заспівали гімн України.  ^

Юлія Сорочук
_

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:16, 5 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464