** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::29.03.2019

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    29 березень 2019 року

Пошук в новинах   

освіта

Учениця Стаївської школи здобула друге місце у Всеукраїнському конкурсі школярів-екскурсоводів
Учениця Стаївської школи здобула друге місце у Всеукраїнському конкурсі школярів-екскурсоводів

Учениця Стаївської школи здобула друге місце у Всеукраїнському конкурсі школярів-екскурсоводів

Учениця Стаївської школи Вікторія Новосад здобула друге місце у Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів шкільних музеїв «Край, в якому я живу»!

Це щорічний конкурс, який проводиться у два тури: I тур був заочним (матеріали надсилали попередньо); II тур – на всеукраїнському рівні – проводився у Тернополі. Для участі в І турі учасники надсилали конкурсній комісії папки із матеріалами, текстовим описом та цифровою презентацією, оглядових екскурсій у різних профілях. Тож, спершу наша землячка перемогла в обласному етапі, а згодом стала лауреатом диплома ІІ ступеня на всеукраїнському етапі, де вже представляла не просто свою школу, район, а й цілу область.

Із Вікторією на конкурс їздила керівник роботи, директор Стаївської школи І-ІІ ст. імені Осипа Лещука Мирослава Ігнатюк. Вона і розповіла радіо «Сокаль» про досягнення їхнього колективу і поділилася хвилюваннями, які переживали під час змагань.

Власне, напрямок «Шкільні музеї історичного профілю» обрали не просто так, адже у школі діє зразковий музей пам’яті українського письменника, священика УГКЦ, богослова та педагога Осипа Лещука, який родом із села Стаївка Сокальського району. На честь нього названа і місцева школа:.

Літописці біографії Осипа Лещука називають його людиною великої сили волі, стійкості, непохитності і вірності ідеям української державності і зрештою  Вселенській, Апостольській Церкві. Історики стверджують, що письменницька діяльність отця Осипа Лещука здатна навіть камінь розтопити у сльозах душевного відчуття. Його твори – це життя українського народу в історії отця, його мріях, радощах, смутку, протесті у визвольній боротьбі. Тож, у конкурсі стаївчани поміж іншим взяли участь і задля того, аби популяризувати ім’я великого земляка.

Учасниками останнього, найвищого, туру конкурсу екскурсоводів шкільних музеїв стали школярі з усіх куточків України: від Харкова до Хуста, від Одеси до Волині. Членами журі були працівники музеїв Тернополя та Українського державного центру національно-патріотичного виховання, екскурсій і туризму з Києва.

Конкурсантка зі Сокальщини Вікторія Новосад навчається у 9 класі Стаївської школи І-ІІ ст. імені Осипа Лещука. Директор школи Мирослава Ігнатюк називає Вікторію дуже старанною ученицею.

Попри боязнь, що сільська школа може в чомусь бути гіршою від міських, стаївці добре підготувались і здобули високу перемогу, чим дуже тішаться – стверджує директор Стаївської школи Мирослава Ігнатюк. При оголошенні результатів це стало приємною несподіванкою:.

Усім конкурсом, як і самою поїздкою у Тернопіль, делегація із Стаївки дуже задоволена, сподобалось і саме місто, і організація конкурсу. Адже вдалось не лише позмагатись, а й побувати на екскурсії містом, театральній виставі «Мазепа», в історико-меморіальному музеї політичних в’язнів. Тож після всього вони переповнені враженнями та емоціями повернулися додому.

^

радіо Сокаль

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

При храмі Святого духа смт. Жвирка почала діяти кімната смутку
При храмі Святого духа смт. Жвирка почала діяти кімната смутку

При храмі Святого духа смт. Жвирка почала діяти кімната смутку

У парафіяльній каплиці при храмі Святого духа смт. Жвирка почала діяти кімната смутку. Про це Радіо «Сокаль» повідомив настоятель церкви Петро Звір. Над кімнатою парафіяни працювали недовго: робили все швидко – за два місяці втілили усі задуми. Створити кімнату смутку при храмі вирішили на прохання парафіян. Особливо це необхідно для зручності тих, хто живе у будинках барачного типу та багатоповерхових.
Це перша кімната у Сокальському районі, яка облаштована за сприянням прихожан храму.

^

радіо Сокаль

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

У парафії УГКЦ села Варяж відбулася виставка робіт учнів іконописної школи
У парафії УГКЦ села Варяж відбулася виставка робіт учнів іконописної школи

У парафії УГКЦ села Варяж відбулася виставка робіт учнів іконописної школи

У парафії Успення Пресвятої Богородиці УГКЦ села Варяж відбулася виставка та освячення робіт парафіяльної молоді, яка навчалася в іконописній школі в межах проекту «Активуйся» від Департаменту культури Львівської ОДА та БО «Львівська освітня фундація».

Цей проект складався із двох частин: культурної і соціальної. Задля втілення культурної влаштували в селі культурне дійство «Простір для молоді», а соціальна складова полягала у проведенні дитячих майстер-класів у бібліотеці та при церкві, де місцевий отець Василь Городецький займався іконописною школою, бо він сам пише картини, ікони. Це дещо унікальне, – стверджують односельчани. Тож, днями експозиціонували ікони виконані молоддю під керівництвом отця. На згадку кожен юний митець отримав книгу «Хустина святої Вероніки», завдяки спонсору Володимиру Яцейко. На виставці роботи освятили. У чині освячення ікон взяли участь Декан Сокальський отець Петро Звір і голова Єпархіальної катехитичної комісії отець Михайло Микита.

^

радіо Сокаль

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
05:09, 7 червня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464