** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::29.01.2021

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    29 січень 2021 року

Пошук в новинах   

суспільство

Іван Милостивий
Іван Милостивий

СКАРБИ СПАСОВА
БОГДАН КОЗІЙЧУК: «Коли шукав гірлянди, натрапив на сувій, складений в декілька шарів. Відгорнувши його, побачив лик святого у митрі…»

У період новорічно-різдвяних свят ми усі віримо в дива. І якщо не чудом, то сенсацією точно, стане знахідка 16-річного Богдана Козійчука, мешканця села Спасів. Під час розмови з хлопцем стало зрозуміло, що він до цього йшов, поступово наближався. А особливо, минулого року, коли певні знаки вказували на те, що диво неодмінно станеться. І воно відбулося в останні дні грудня – Богданові до рук потрапила ікона Івана Милостивого авторства Корнила Устияновича, яку вважали втраченою.
Не лише друзі, а й ті, хто поспілкується з Богданом, скажуть про нього: талановитий, творчий, завзятий, небайдужий, щирий та натхненний. Але усе за порядком. Тож знайомимось:
– Я народився в селі Спасів. Навчався в Спасівській школі до дев`ятого класу, тепер – у Сокальському ліцеї імені Олега Романіва, у випускному класі. Слухач Малої академії наук учнівської молоді. Хоч живу у Спасові, але Тартаків, це теж моя батьківщина - там народився мій тато. Тому історія цих населених пунктів мені особливо близька. Тому «Працюю» екскурсоводом у Тартаківському палаці. Автор та учасник кількох проєктів по Сокалю та Сокальщині.
�� – Впродовж 2019-2020 років ти написав роботу – дослідив унікальність та цінність Спасівської церкви.
�� – Я часто дивився історичні програми та передачі. Років 5 тому почав більше дізнаватися про історію села. Зацікавлення Спасівською церквою почалося після того, як став членом церковного братства. Це був 2017 рік, тоді проводилися ремонтні роботи, у ході яких під церквою виявили людські кістки, деякі інші знахідки.
Моя робота  –  про унікальність Спасівської церкви, постать першого настоятеля храму отця Тита Ковальського і його внесок у розвиток культури Сокальщини наприкінці ХІХ ст. – на поч. ХХ ст.
На Великодні свята 2020 року я опублікував її на своїй сторінці у фейсбуці і багато людей більше дізналися про нашу церкву. Також я почав отримувати додаткову інформацію, тому свою роботу постійно оновлюю.
Церква мала назву Святого Івана Милостивого і цікава тим, що була одним із найбільших греко-католицьких храмів Сокальщини кінця ХІХ – початку ХХ ст. Будівництво споруди тривало 7 років і 1871 року церква відчинила свої двері парафіянам.

БОГДАН КОЗІЙЧУК
БОГДАН КОЗІЙЧУК

�� – Розкажи, як ти натрапив на ікону Івана Милостивого, слід якої втратився…
�� – Це було під час прикрашання храму і території до Різдва, 30 грудня. Треба було знайти світлові гірлянди, якими підсвічуємо хрест, шопку, ялинки. Поліз за ними на гору складського приміщення. Коли шукав, натрапив на сувій, складений в декілька шарів. Відгорнувши його, побачив лик святого у митрі. Перша думка була, що це святий Миколай. Але коли розгорнув повністю, а полотно має понад півтора метра в довжину і понад метр у ширину, то зауважив внизу корабель і те, що у святого немає ані Євангелії, ані єпископського жезла, як у Миколая Чудотворця. Одразу згадав про ікону Івана Милостивого, про яку писав, коли досліджував нашу церкву. Тоді було небагато інформації, щоправда, мені вдалося дізнатися, що образ в радянські часи переховувала родина Надії Панас, у домі яких проводили підпільні богослужіння. Пані Надія повідомила, що він був переданий отцю Павлу Кремінцю, який на той час був священником у Спасові. Отець мав намір передати реліквію на реставрацію, але після його смерті образ зник. Тому я зазначив у своїй роботі, що теперішнє місцеперебування образу невідоме. Однак я бачив світлину інтер’єру храму, яка зроблена у 1942 році, і там справді цю ікону видно на бічному вівтарі.
А у серпні минулого року натрапив на сайті Збруч (https://zbruc.eu/) на опис зображення цього святого, це був передрук з львівської газети «Діло», яка виходила до 1939 року. Цей допис в мене є на сторінці у ФБ. Відразу порівняв зі знайденою іконою і в мене не було сумніву, що то ікона, яку намалював Корнило Устиянович для нашої церкви у 1888 році. Адже наш храм був збудований як храм Івана Милостивого і до закриття в радянські часи мав таку назву, а вже у 90-х роках минулого століття перейменований на храм св. Йосафата. Заніс полотно до храму, ми його  розстелили, зателефонували священнику Андрію Палюху.
Крім цієї ікони я знайшов ще одну. Але вона в гіршому стані, розсипається. Поки що ми її не змогли ідентифікувати, окрім того, що на ній зображено постаті Марії та Ісуса і два ангели. Було вирішено, що обидві ікони після Різдвяних свят відвеземо на реставрацію. Кілька днів Іван Милостивий був виставлений у церкві. І після реставрації він займе місце в храмі, як один з покровителів нашої греко-католицької церкви.
�� –  Як сприймаєш той факт, що саме тобі випало віднайти цю ікону?
�� – Можливо, хтось інший, побачивши складений сувій, подумав би, що це просто старий образ, який треба спалити. Тому, вдячний за це Богу.
Думаю, знахідка зацікавить фахівців. Після реставрації ця ікона буде поруч з іншою, не менш відомою, «Ісус розп’ятий» авторства Мартина Яблонського. Гордий з того, що у нас творили такі відомі майстри і ми маємо такі скарби. І те, що Спасів теж може приймати туристів мене приємно тішить.
�� – Якщо вже мова зайшла про туристів: ти вже є популярним екскурсоводом. Що привело тебе у проєкт Тартаків/Tartakiv?
�� – До Тартаківського замку я був небайдужий ще до цього проєкту. Шукаючи в інтернеті інформацію про палац, познайомився з деякими ініціативними людьми і запропонував написати звернення до ЮНЕСКО щодо порятунку цієї пам’ятки архітектури. Десь у той час, коли ми тільки збиралися написати таку петицію, я почув про організацію ревіталізаційного табору у палац. У той період коли він відбувався, я не міг долучитися до участі, хоча дуже хотів. Проте активно спостерігав, що там відбувається. Приїхав на закриття табору. І вже за місяць, у серпні 2019 року провів перші екскурсії.
У 2020 році через пандемію туристичний сезон в Тартакові стартував пізно, а вже у жовтні його треба було завершувати. Але за це час я провів понад 30 екскурсій і про Тартаків дізналося понад 300 людей з різних куточків України і не тільки. На цьому наша діяльність не зупинилася, я запропонував реалізувати новий задум – оголосити літературний конкурс імені Марії Урбанської – останньої власниці палацу і парку в Тартакові. Взяв на себе ношу куратора.
�� – Задоволений результатом?
�� – Чесно кажучи, думали, що роботи на конкурс будуть переважно з Львівської області, адже Львівщина загалом і Сокальщина зокрема багаті на літературні таланти. Але вийшло навпаки, було мало творів від місцевих літераторів, натомість ми отримали твори з інших куточків України, а також з-за кордону.  Переможців маємо із  Сум, Ганновера (Німеччина) і Забужжя (Сокальщина). У прозі перемогли конкурсанти з Червонограда, Вінницької області і Пембрука (США). 
А результати ми оприлюднили 22 грудня, тому що саме у цей день 605 років тому з’явилася перша письмова згадка про Тартаків.
ОТЕЦЬ АНДРІЙ ПАЛЮХ, настоятель храму св. Йосафата у селі Спасів: «Для парафії віднайдений образ є вартістю духовною, а також історичною. І нашим обов`язком є його відновлення»
�� –  Образ святого Івана Милостивого, патріарха Олександрійського, знаходився на правому бічному престолі під образом Миколая, оскільки як такого класичного іконостасу в церкві не було. На той час церква була оформлена під римо-католицький стиль.
Церква була чинна як парафіяльна до 1953 року, пізніше священник був заарештований комуністами за співпрацю з УПА і вже з 1962 року церква була закрита повністю.
Коли церкву закривали, люди все, що могли, винесли для зберігання по домівках. Образ Івана Милостивого не такий вже й великий (1,80 м х1,20 м). Довший час він зберігався в сусідський хаті біля церкви. У 1989 році храм відкрили вже як святого священномученика Йосафата, тому що пам`ять Йосафата припадає в той самий день що і Івана Милостивого.
Оскільки церква вже мала ім’я Йосафата, то, можливо, парафіяни не надали важливого значення образу, як історичної пам`ятки нашої парафії. Навіть я не знав про його існування до недавнього моменту. Його вартість для парафії є найперше духовною і також історичною, і нашим обов`язком є відновлення цього образу, чим зараз займається реставраторка пані Оксана Ясинецька. До 25 листопада просили відновити, оскільки цього року буде 150 років церкві, і хочемо, щоб той образ зайняв почесне місце у храмі.
Щодо знайденого образу Івана Милостивого, то він є автентичним і на ньому немає пізніших домальовувань, тобто є рука лише одного майстра, і пізніше його не поправляли.
�� Друкований варіант інтерв’ю  - у газеті #Вісник № 1

Нео Радіо - 100.5 FM Червоноград

^

дописувач_
.

суспільство

Інформація про діяльність прокуратури в 2020 році

У відповідності до Конституції України та Закону України «Про прокуратуру» Червоноградською місцевою прокуратурою в 2020 році вжито ряд заходів, спрямованих на зміцнення законності в межах району, у тому числі шляхом здійснення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підтримання публічного обвинувачення, представництва інтересів держави у судових органах, тощо.
Враховуючи динаміку та структуру кримінальних правопорушень на території району, завдяки вжитим заходам, у тому числі координаційного характеру, вдалося стабілізувати криміногенну ситуацію.
Наявні позитивні тенденції до зменшення окремих видів злочинів. Так, відсутні випадки умисних вбивств, розбоїв, спричинення умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого. Кількість кримінальних правопорушень проти громадської безпеки в порівнянні з 2019 роком зменшилась на 10% (з 10 до 9), в тому числі кримінальних правопорушень за фактом незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами зменшилась на 14% (з 7 до 6). Кількість кримінальних правопорушень проти безпеки виробництва зменшилась на 25% (з 8 до 6). Зменшилась кількість кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів з 22 до 12 (на 46%). Кількість кримінальних правопорушень проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян та злочинів проти журналістів зменшилась на 47% (з 30 до 16).
Наявна позитивна тенденція щодо зменшення кількості кримінальнихправопорушень у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг на 24% (з 29 до 22), з них, - службових підроблень на 60% (з 20 до 8).
Зменшилась кількість незаконних заволодінь транспортними засобами на 14 % (з 14 до 12), зокрема автомобілями на 80% (з 5 до 1). Окрім того, за 2020 рік зафіксовано 2 випадки вчинення кримінальних правопорушень проти правосуддя, що на 85% менше ніж за відповідний період
2019 року (13 випадків).
Наявна тенденція до зменшення на 34% кількості злочинів, вчинених особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення (з 77 до 51).
Впродовж 2020 року за процесуального керівництва прокурорів Червоноградської місцевої прокуратури Сокальським відділенням поліції закінчено 738 кримінальних проваджень. До суду скеровано 172 обвинувальні акти.
Упродовж минулого року до суду скеровано 4 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях у сфері корупційних кримінальних правопорушень, 4 обвинувальні акти у бюджетній сфері, 2 обвинувальні акти за фактами незаконної порубки лісу та 1 обвинувальний акт у сфері земельних відносин.
В ході здійснення процесуального керівництва прокурорами надано слідчим близько 400 письмових вказівок щодо проведення необхідних слідчих та процесуальних дій у кримінальних провадженнях. Скасовано 75 незаконних постанов слідчих місцевого відділення поліції про закриття кримінальних проваджень. Виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 раніше не облікованих кримінальних правопорушень.
До Червоноградської місцевої прокуратури надійшло 164 звернення громадян, з яких вирішено 96 звернень, 68 направлено до інших відомств для вирішення по суті.
Місцевою прокуратурою забезпечено реалізацію повноважень, визначених Законом України «Про запобігання корупції».
Зокрема, за участі прокурорів Сокальським районним судом Львівської області розглянуто 16 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, за наслідками чого до адміністративної відповідальності притягнуто 10 осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, серед яких: посадові особи органів виконавчої влади, головний інженер комунального підприємства, головний спеціаліст органу місцевого самоврядування, 4 колишніх працівники ДУ «Сокальська виправна колонія (№47)», 2 колишні депутати сільських рад.
Зазначені адміністративні правопорушення стосуються порушення вимог фінансового контролю, зокрема несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ч.1 ст.172-6 КУпАП) та несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані (ч.2 ст.172-6 КУпАП).
В порядку ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» внесено подання про проведення службового розслідування та усунення порушень Закону.
У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах та інших примусових заходів, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, прокурорами внесено 10 документів реагування про усунення порушень чинного законодавства, за результатами розгляду яких 5 службових осіб відповідних органів та установ притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Місцевою прокуратурою в ході здійснення представницької діяльності пред’явлено 13 позовів на захист інтересів держави у порядку ст.23 Закону України «Про прокуратуру» на суму понад 2 млн. грн. Задоволено 6 позовів прокурора на суму 1,9 млн. грн. Реально виконано судових рішень на суму 6 млн. грн.
Робота щодо зміцнення стану законності боротьби із злочинністю та проявами корупції на піднаглядній території триває.

З повагою
Перший заступник керівника
Червоноградської місцевої прокуратури Ярослав Гарасимчук

^

дописувач_
.

кримінал

За надання неправомірної вигоди поліцейському судитимуть жителя Сокальщини.

За процесуального керівництва Червоноградської місцевої прокуратури слідчими Сокальського відділення поліції завершено досудове розслідування стосовно місцевого мешканця за підозрою у скоєнні кримінального
правопорушення, передбаченого ч.1 ст.369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).
Досудовим розслідуванням встановлено, що 13 січня 2021 року 22-річний житель району, з метою уникнення відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, запропонував та надав працівнику поліції неправомірну вигоду в сумі 500 грн. Правоохоронець від отримання коштів відмовився, викликав на місце події слідчо-оперативну групу, якою і задокументовано факт протиправної діяльності фігуранта. 
26 січня 2020 року місцевою прокуратурою обвинувальний акт скеровано для розгляду в суд.
Довідково: санкція ч.1 ст.369 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі строком до 4 років.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Процесуальний керівник- Заступник начальника Сокальського відділу Червоноградської місцевої прокуратури В. Василів

^

дописувач_
.

кримінал

Колишнього голову однієї із селищних рад Сокальського району судитимуть за фактом заволодіння бюджетними коштами

25.01.2021 за процесуального керівництва Червоноградської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням колишнього голови селищної ради Сокальського району за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 191 (заволодіння чужими коштами шляхом зловживання своїм службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України, досудове розслідування яких здійснювали слідчі Сокальського відділення поліції.
В ході слідства встановлено, що в грудні 2018 року незважаючи на те, що на черговій сесії селищної ради, за виплату премії не проголосувала необхідна кількість депутатів, діючий на той час голова однієї із селищної ради Сокальського району підробив протокол засідання сесії та відповідне рішення, в результаті чого впродовж 2019 року заволодів близько 70 тис. грн. бюджетних коштів.
В ході досудового розслідування завдану шкоду обвинуваченим відшкодовано в повному обсязі, кошти повернуто територіальній громаді.
Довідково: санкція ч.2 ст. 191 КК України передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років; ч.1 ст.366 КК України – штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

З повагою
Процесуальний керівник-
Начальник Сокальського відділу
Червоноградської місцевої прокуратури А.Пастух

^

дописувач_
.

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
05:10, 24 липня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567