** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::28.09.2017

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    28 вересень 2017 року

Пошук в новинах   

влада

Вадим Кондратюк підписав Угоду між Сокальською міською радою і військовою частиною А3053 (санітарний катер «Сокаль»)
Вадим Кондратюк підписав Угоду між Сокальською міською радою і військовою частиною А3053 (санітарний катер «Сокаль»)

Вадим Кондратюк підписав Угоду між Сокальською міською радою і військовою частиною А3053 (санітарний катер «Сокаль»)

27.09.2017 року міський голова м.Сокаль Вадим Кондратюк підписав Угоду про шефські звʼязки і співробітництво між Сокальською міською радою Львівської області і військовою частиною А3053 (санітарний катер «Сокаль») Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Угода передбачає довгострокові шефські звʼязки з метою підтримки у високій бойовій готовності санітарного катеру «Сокаль» військової частини А3053 Військово-Морських Сил Збройних Сил України, допомоги у вирішенні матеріальних, соціально-побутових проблем, а також військово-патріотичного виховання молоді.

^

Міська рада
Сокальська міська рада

влада

Міський голова провів зустріч з вчителями та учнями з Польщі та Німеччини
Міський голова провів зустріч з вчителями та учнями з Польщі та Німеччини

 Міський голова провів зустріч з вчителями та учнями з Польщі та Німеччини

22 вересня 2017 року до Сокальської міської ради завітали  учні та вчителі гімназії ім. Івана Павла ІІ  з міста Жешув, Республіка Польща,  гімназії ім.Коперника місто Нідеркассель, Німеччина та школи №3 міста Сокаль.

Учнівська молодь, що прибула до нашого славетного міста в рамках 3-стороннього німецько-польсько-українського проекту “Перехрестя” (м. Нідеркасель, Німеччина, м. Жешув, Польша, м. Сокаль, Україна) в  сесійній залі Сокальської міської ради зустрілась із міським головою Вадимом Кондратюком.

Міський голова коротенько розповів дітям про історію міста Сокаль, його традиції та поділився планами на майбутнє.

 Міський голова провів зустріч з вчителями та учнями з Польщі та Німеччини
Міський голова провів зустріч з вчителями та учнями з Польщі та Німеччини

^

Міська рада
Сокальська міська рада

освіта

Благодійність у садочках
Благодійність у садочках

Благодійність у садочках

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були у теплій кімнаті, з гарними меблями і привітними вихователями. Та не всі садки можутьце забезпечити. І тоді за справу беруться батьківські комітети. Сьогодні вже звелося до того, що батьки не лише сплачують за харчування дітей, а й купують усе – від серветок до вікон.

За останні роки  Сокальська міська рада  виділяє значні кошти на дошкільні заклади. Перекриваються дахи, завдяки співфінансуванню  обласного конкурсу мікропроектів міняються вікна, зроблено ремонти у кухнях, пральнях (в тих садочках, де було найбільш необхідно), виділяються кошти на миючі засоби, частково - канцтовари. Однак і надалі збирають гроші і батьки, не завжди розуміють на що.

Про збір коштів з батьків вихованців ДНЗ м.Сокальйшла мова на нараді в Сокальській міській раді. Участь у ній взяли Сокальський міський голова Вадим Кондратюк, заступник міського голови Сергій Марчук, начальник фінансово-господарського відділу Людмила Ділай, начальник відділу освіти РДА Роман Монастирський, головний спеціаліст відділу освіти Леся Ковалишин,  депутати міської ради Юрій Товарянський та Василь Возняк, керівники дошкільних установ міста, а також активісти Євгенія Шутовська  та Олег Чепіль.

Ініціатором проведення цієї наради було звернення депутата міської ради Юрія Товарянського на урядову «гарячу лінію». Як пояснив депутат, причиною дзвінка стало збирання коштів на ремонт системи опалення у ДНЗ №1. Учасник антитерористичної операції Микола Товарянський, який є одним із перших, хто зустрів агресора на Сході країни, був заблокований в Луганському аеропорту і зараз воює за незалежність нашої держави, віддав свою старшу дитину до садочка. Так, як дружина в декретній відпустці із меншою дитиною, то дівчинку в садочок водить дідусь Ярослав. Він повідомив, що вихователь потребувала у них 300 гривень спонсорської допомоги і 170 - на ремонт опалення. "Як я почув, що гроші на опалення, дуже обурився, оскільки кошти виділяли на сесії міської ради і ЖЕК робить це безкоштовно. Мені не зрозуміло які кошти можуть збиратися в готівковому  варіанті?", - пояснив депутат. А також добавив, що перед нарадою дідусь дитини повідомив, що телефонувала вихователька і просила прийти і забрати гроші.

Вадим Кондратюк повідомив, що "кожного року, відповідно до заяв керівників дошкільних установ, виділяються кошти на ті чи інші види робіт. Розуміємо, потреб у садочках досить багато і міська рада не в змозі все забезпечити водночас. Але на першочергові заходи гроші виділяє".

Людмила Ділай нагадала, що міська рада передбачила кошти на господарські товари. Закупівлю проводилось через систему «Прозоро», за рахунок чого були зекономлені кошти. Їх розподілили між садочками на фарбу, щоб у літній період могли дещо підфарбувати. "Я знаю що цього не достатньо на все, зараз ще будемо опрацьовувати заяви завідуючих про потребу на м`який інвентар. Після 9 місяців переглянемо, і якщо буде можливість, частково   виділяти на кожну установу. І якщо не можна здійснити ціле забезпечення, то хоча б на пару груп починати щороку проводити", - зазначила начальник фінансово-господарського відділу міської ради. Також вона зазначила, що на даний час по 2 тис. грн. залишилось на кожну установу з миючих засобів. Тому переглянуть ще що найнеобхідніше в кожній установі, щоб використати. Людмила Ділай пояснила, що перед тим, як здійснювати закупівлю, кожна з установ подавала заявку що і в якій кількості їм необхідно (скільки туалетного паперу, порошку, миючих засобів...).

Роман Монастирський пояснив, що проблема виникає через різнобій інформації з однієї сторони в депутатів, з іншої - завідуючих садочків, а третя - це батьки. І ніяк не можемо зрозуміти яка ж ситуація. "Десь було задекларовано, що для утримання садочків виділяється повністю все, що необхідно, коли я поспілкувався з завідуючими, то виходить, що це далеко не так. Тому, основна наша мета є в тому, щоб зрозуміти наскільки місто може забезпечити садочки, а інше, все-таки розумію, буде все рівно лягати на плечі батьків. Оце чітко треба розмежувати. Щоб це знав, як вихователь, так і батьки, і депутати", - наголосив начальник відділу освіту району і додав, що "без допомоги батьків ми з ситуацією не справимось".

Про те, що вихователі не можуть займатися збиранням коштів говорилося вже неодноразово. І завідуючі дошкільних установ запевнили, що добровільні внески - це справа батьків. Відповідно до чинного законодавства, збиранням благодійних внесків можуть займатися лише благодійні організації. Батьки мають саміорганізуватися щодо цього, повинно бути відповідне рішення батьківського комітету або ради навчального закладу. Крім того, кошти не повинні збирати готівкою, їх мають перераховувати на рахунок благодійного фонду, або на спецрахунок, який відкривають для дитячого дошкільного закладу. Інакше,це порушення. Найменше покарання за таке -штрафні санкції, в особливи хвипадках -притягнення до кримінальної відповідальності.

Присутня на нараді активіст Євгенія Шутовська поцікавилась чи є заявки з якими садочки звертались, а міська рада не виділила коштів. Як пояснили в міській раді, то таких заявок чимало, оскільки місто не в змозі повністю усім  забезпечити установи. Міський голова ще раз наголосив, що в найближчий час керівники закладів мають подати заяви, чітко і конкретно сформувавшись потреби закладу на наступний рік.

Повертаючись до питання через яке зібрались, завідувач садочка Галина Мазурак  пояснила, що кошти збирались з батьків, оскільки терміново потрібно було вирішити проблему в системі опалення. В процесі обговорення очільник освіти висловив думку, що "не завідуюча має бігати за керівниками комунальних підприємств і просити прийти перевірити установу, це має бути в планах їх роботи, міська рада повинна зобов`язати перевіряти заклади, в тому числі і КП "Сокальтеплокомуненерго"перевірити готовність до опалювального сезону у садочках".

На продовження теми Сергій Марчук поцікавився чому керівництво дошкільного закладу не звернулося у міську раду, щоб виділили кошти на вирішення цієї проблеми.  Пані Галина пояснила, що придбати запчастини потрібно було негайно, а якщо б звернулись у міську раду, невідомо скільки б прийшлось чекати. Роман Монастирський знову звернув увагу на те, чому завідуюча має думати де взяти різні болти, гайки і т.д.? Міська рада, як замовник робіт, має безпосередньо спілкуватись з виконавцем і на його звернення що потрібно одну, другу і третю річ докупити, а також реагувати міськрада, а не завідуюча установи.

Батьків вихованців дошкільних установ та й депутатів цікавить питання, як бухгалтерія обліковує кошти, які здають батьки. Повинна бути максимальна прозорість і доступність інформації на що гроші використали.

Обговорювали різні моменти, в підсумку дійшли висновку, що необхідно спільно опрацювати і визначити першочергові напрямки, на які потрібно виділити гроші, а також напрацювати план роботи відповідно до якого щороку виділятимуть кошти, щоб за певний час дійти до відмови від благодійних внесків взагалі. А найголовніше - це роз`яснити, на що саме виділяє кошти міська рада.

Наступну нараду запланували на понеділок, 2 жовтня.

Більш детально про що говорилось, пропозиції та подальшу роботу можете подивитися у відеоматеріалі.

^

Юлія Сорочук
_

суспільство

Пройшло І пленарне засідання XXI сесії VII скликання Сокальської районної ради
Пройшло І пленарне засідання XXI сесії VII скликання Сокальської районної ради

Пройшла  XXI сесія VII скликання Сокальської районної ради

Пройшла ХХІ сесія Сокальської районної ради. У зв`язку і великою кількістю  та важливістю питань 22 і 27 вересня пройшли перше і друге пленарні засідання відповідно. Під час першого пленарного засідання  військовий комісар Сокальського району Микола Лисак вручив медаль "Захиснику Вітчизни" вчителю с.Сілець  Івану Мишку.

Серед найбільш обговорюваних були питання щодо стану виконання робіт по Програмі "Дороги Сокальщини", про створення опорної школи на базі Великомостівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сокальської районної ради; про зміну типу Угринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сокальської районної ради Львівської області шляхом перейменування в Угринівську загальноосвітню школу І ступеня Сокальської районної ради Львівської області; „Про проект ліквідації ДП „Шахта „Візейська та ін.

Більш детально дивіться у відео.

^

Юлія Сорочук
_

суспільство

Лише 29 будинків в Сокалі ще користуються центральним теплопостачанням
Лише 29 будинків в Сокалі ще користуються центральним теплопостачанням

Лише 29 будинків в Сокалі ще користуються центральним теплопостачанням

В Сокальській міській раді завершився прийом заяв абонентів, які бажають відключитись від центрального опалення та встановити автономне. Загалом, цього року на розгляд  комісії по відключенню від центрального опалення і гарячого водопостачання при виконкомі Сокальської міської ради було подано 102 заяви бажаючих встановити індивідуальне опалення. З них вже 95 отримали дозволи.

Водночас шістьом мешканцям гуртожитку по вулиці Героїв УПА було відмовлено у встановленні автономного опалення. Причина – відсутність вентиляційних та димових каналів і це не дає можливості встановити індивідуальне газове опалення. Водночас і потужність електромереж, яка розрахована на будинок недостатня для облаштування електричного опалення.

Про це радіо «Сокаль» повідомила начальник відділу організаційно-кадрової роботи Сокальської міської ради Іванна Дацюк.. Вона також додала, що цього року ще один будинок повність відмовився від послуг КП «Сокальтеплокомененрго». Це Шептицького 111. А загалом, за даними комунального підприємства в місті залишилось 29 будинків, які ще користуються центральним теплопостачанням, а, до прикладу у 2008 році  їх було 105.

^

радіо Сокаль

служба інформації
ТРК "Сокаль"

Відео від "Сокаль і Сокальщини"

XXI сесія VII скликання Сокальської районної ради 22.09.17 р

27 вересня в Сокалі пройшло друге пленарне засідання 21 сесії Сокальської районної ради.

^

Юлія Сорочук
_

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:29, 5 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464