** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::28.02.2019

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    28 лютий 2019 року

Пошук в новинах   

культура

У музеї «Людина. Земля. Всесвіт» експонується виставка, присвячена Героям Небесної сотні
У музеї «Людина. Земля. Всесвіт» експонується виставка, присвячена Героям Небесної сотні

У музеї «Людина. Земля. Всесвіт» експонується виставка, присвячена Героям Небесної сотні

У Сокальській філії Львівського музею історії релігії музеї «Людина. Земля. Всесвіт» із 20 лютого експонується оновлена виставка під назвою «З любов’ю до України», а також проводяться тематичні екскурсії «Пам’яті Героїв Небесної сотні». Як розповідають працівники музею, на ній вже побували чимало школярів не лише зі Сокаля, а й цілого району. Власне, експозицію приурочили лютневим дням,в які згадуються Герої Небесної сотні, і тепер вона діє на постій основі.

Про експонати виставки й інші деталі нам розповіли працівниці музею «Людина. Земля. Всесвіт»: зберігач фондів музею Іванна Веклин та молодший науковий співробітник музею Христина Веклин. Саме вони проводять екскурсії цією тематичною виставкою. Дівчата розповідають, що особливо цінними експонатами для екскурсії є особисті речі захисників України. Наприклад, особистий пропуск «Правого сектору», «Новий Заповіт і Книга псалмів» історика й активного майданівця Володимира Кривошея. Ця книга постійно перебувала в нагрудній кишені біля його серця, супроводжувала і оберігала під час всіх подій на Майдані.

Ще одні пам’ятні речі принесли бійці десятої Сокальської сотні. Звісно, на виставці є пам’ятка про полеглих героїв зі Сокальщини: Віктора Сивака, Валентина Прихода і Романа Галаса. Серед всього ще й прапори, привезені з АТО, з підписами атовців, а ще бойова граната.

Створив низку робіт, присвячених темі Майдану і митець, директор музею «Людина. Земля. Всесвіт» Анатолій Покотюк. Не зміг залишитись осторонь. Тут ви зможете побачити і дерев’яну скриньку, і картини. Усі роботи вирізняються символізмом, кожна по-своєму.

Важливе значення для екскурсій, як стверджують працівники музею, має праця кандидата наук, члена Національної Спілки журналістів України Володимира Панчишина «Молитви до Небесних Сил за захист українського народу». Ця книга-реквієм містить багато детальної інформації про Героїв Небесної сотні та велику кількість ілюстрацій.

Тематичні екскурсії на цю виставку відбуваються постійно. Приходять і дорослі, але більше діти. За тиждень побувало чимало школярів району. Вони активно реагують на експонати, менші – менш активно, старші – активніше. Чи не найбільше зацікавленості саме у дітей викликають речі з АТО, вони люблять їх розглядати, фотографуватися з ними. Типово, що хлопцям до вподоби щити/бити. Екскурсоводи ж для себе виокремлюють роботи Анатолія Покотюка, кажуть, що увага до найменших деталей, – розповідають Іванна та Христина Веклин.

Виставка у Сокальському музеї «Людина. Земля. Всесвіт», присвячена Героям Небесної сотні, триває, діє на постійній основі, тож музейники запрошують завітати до них, аби віддати шану полеглим.

^

радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Міністр Юстиції України Павло Петренко консультує громадян!

Павло Дмитровичу, роз’ясніть, будь ласка, як стягнути аліменти з колишнього чоловіка? Ми не проживаємо разом понад один рік, батько дитину майже не бачить та матеріально не підтримує. Дякую за відповідь.
Світлана Корнєєва

 
 Що треба зробити для виплати аліментів?
 Є два способи: мирним шляхом та в примусовому порядку.
 Так, сторони між собою домовляються щодо розміру та періодичності сплати аліментів на дитину в добровільному порядку. Дана домовленість може бути лише усною, але для додаткових гарантій виконання домовленостей батьки дитини можуть укласти між собою нотаріально посвідчений договір про утримання дитини.
 Також один із батьків  може подати за місцем своєї роботи заяву про відрахування аліментів на дитину у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.
 У разі відсутності домовленостей  один із батьків може звернутися до суду із заявою про стягнення аліментів.
 В подальшому стягувач аліментів може самостійно подати заяву з виконавчим листом про відрахування аліментів за місцем виплати платникові аліментів заробітної плати, пенсії, стипендії або іншого доходу.
  
Чи потрібно підписувати якісь папери?
 Обов’язку підписання таких паперів немає. Однак батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплати. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
 Укладення договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов`язку брати участь у додаткових витратах на дитину.
 У разі невиконання одним із батьків свого обов`язку за договором, аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Як стягнути аліменти у судовому порядку?
 Той з батьків, з ким мешкає дитина, має право звернутися до суду з відповідним позовом. У такому випадку аліменти на дитину присуджуються або як частка від заробітку, або у вигляді конкретно визначеної суми.
 Справи розглядаються  місцевими судами за місцем проживання чи реєстрації відповідача.
 Також позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів,   індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
 У разі видачі судом виконавчого документу, стягувач може самостійно надіслати виконавчий документ за місцем роботи боржника або отримання ним інших доходів із заявою про здійснення відрахування аліментів, або направити/подати заяву разом із оригіналом  виконавчого документу для примусового виконання до органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця. 

Яким може бути розмір аліментів?
 
Мінімальний гарантований  розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
 Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку платника аліментів.
 У 2019 році прожитковий мінімум на дітей становить:
віком до 6 років: • з 1 січня– 1626 грн;
• з 1 липня – 1699 грн;
• з 1 грудня – 1779 грн
віком від 6 до 18 років: • з 1 січня – 2027 грн; 
• з 1 липня – 2118 грн;
• з 1 грудня – 2218 грн
 Однак є виключення. Якщо платник аліментів має нерегулярний дохід, суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, яка підлягає щорічній індексації.
 Той із батьків, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Коли  призначається державна допомога?
Тимчасова допомога призначається у разі, якщо:
 рішення суду  про  стягнення  аліментів не виконується  у  зв`язку  з  ухиленням  від  сплати  аліментів  або відсутністю  у  боржника коштів та іншого майна, на які за законом може  бути звернено стягнення;
 стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває у місцях позбавлення волі, якого визнано недієздатним, або він перебуває на строковій військовій службі;
 місце проживання (перебування) одного з  батьків  не встановлено.
Для призначення тимчасової допомоги одержувач подає органу соцзахисту населення за місцем проживання (перебування):
- заяву;
- копію свідоцтва про народження дитини;
- інші документи.
 Розмір  тимчасової допомоги розраховується як різниця між 50%  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та  середньомісячним  сукупним  доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.
  
Чи можливо стягнути аліменти за минулий час? 
 Так, законодавством передбачені випадки, коли аліменти можна стягнути за минулий час, але не більше ніж як за 10 років та окремі підстави, коли аліменти стягуються за весь час.
Як виконується рішення суду?
 Після набрання рішення суду законної сили,  стягувач подає до органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю заяву та виконавчий лист. На підставі цих документів виконавець відкриває виконавче провадження.
 До пред’явлення на примусове виконання виконавчий документ про стягнення аліментів може бути самостійно надісланий стягувачем за місцем роботи боржника.   
Під час виконання у примусовому порядку виконавець вживає заходи примусового виконання. Якщо боржник працює або отримує пенсію державний виконавець виносить постанову, яку направляє за місцем роботи боржника або за місцем отримання пенсії для утримання аліментів.
Якщо є заборгованість виконавець робить відповідний розрахунок та зобов’язаний повідомити про нього стягувача і боржника. У разі якщо розмір заборгованості зі сплати аліментів перевищує 3 місяці:
- відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників;
- майно боржника арештовується виконавцем, вилучається та реалізується.
Якщо боржник ухиляється від виконання рішення та має заборгованість, виконавець застосовує до нього санкції та обмеження встановлені законом. У разі відсутності відомостей про місце перебування боржника, за поданням виконавця судом виноситься ухвала про розшук боржника.

Яка відповідальність боржника за несплату аліментів?
 Завдяки дії розроблених Мін’юстом законів #ЧужихДітейНеБуває, до неплатників аліментів  застосовуються ряд обмежувальних заходів.
 Якщо розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 4 місяці (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини) встановлена можливість накладення обмежень на неплатників аліментів щодо:
 • виїзду за межі України;
 • керування транспортними засобами;
 • користування зброєю;
 • полювання.
Крім того, передбачені обмеження щодо перебування на державній службі.  Також  боржник з аліментів  не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України.
Не менш дієвим є запровадження фінансових санкцій, передбачено штраф за несплату аліментів залежно від суми заборгованості:
• понад 1 рік – 20%;
 • понад 2 роки – 30%;
 • понад 3 роки – 50%
   Також, в законах ми передбачили відповідальність для неплатників аліментів у вигляді суспільно корисних робіт, адміністративного арешту та позбавлення волі.

Від себе можу додати: пакет законів #ЧужихДітейНеБуває дійсно працює, про що свідчать результати за 2018 рік,  коли боржники сплатили 4,6 млрд грн аліментів на користь 555 тис дітей та майже 50 тис документів  було відкликано через відсутність претензій до боржника.

 Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

^

Відділ ДРАЦС
Відділ ДРАЦС

суспільство

В Сокальській районній раді пройшла традиційна нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад Сокальського району
В Сокальській районній раді пройшла традиційна нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад Сокальського району

В Сокальській районній раді пройшла традиційна нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад Сокальського району

27 лютого в Сокальській районній раді пройшла традиційна нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад Сокальського району, яку провів голова Сокальської районної ради Микола Пасько. Участь в засіданні також взяли заступник голови Сокальської райдержадміністрації Микола Поліщук, керівники лісових господарств, які діють на території Сокальського району. На початку Микола Пасько звернувся до очільників місцевих рад із проханням сприяти у підготовці та проведенні виборів і створити належні умови для роботи дільничних виборчих комісій.

В ході наради присутні розглянули питання, які стосувались  благоустрою території району та озеленення придорожніх смуг. Зокрема йшлось необхідність зрізки аварійних дерев, які ростуть вздовж автомобільних доріг і загальне проведення санітарної рубки лісу. Голови місцевих рад звернули увагу лісників, де саме є небезпечні ділянки з аварійними деревами. Останні також доповідали про свою роботу та запевнили у готовності долучитись до озеленення території району.

Окремо було наголошено головам місцевих рад на здійсненні контролю за благоустроєм територій і особливо за вивезенням сміття. Голова Сокальської райради дав завдання тим керівникам, які ще досі не уклали угоди на вивіз сміття, зробити це в найкоротший термін.

Ще одне важливе питання, яке розглянули присутні – підготовку заходів щодо проведення весняного призову на строкову військову службу. Доповідач, військовий комісар Любомир Бродюк повідомив, що весняному призову підлягає 1026 чоловіків. 763 юнаків були викликані в районний комісаріат, а з’явились 118. Тому Любомир Бродюк нагадав, що обов’язком місцевих рад є оповіщення призовників та забезпечення їх прибуття до військомату. Окрім того, вони повинні сприяти набору громадян на службу за контрактом. Підсумовуючи свою доповідь Любомир Бродюк наголосив, що військові строкової служби в зону проведення операції об’єднаних сил не направляються.

Микола Пасько запропонував військовому комісару розробити конкретний план дій по кожній місцевій раді щоб виконати заходи по забезпеченню призову громадян на військову службу.

Про підготовку виборчих дільниць та їх пожежну безпеку наголосив головний інспектор Сокальського районного сектору ГУ ДСНС у Львівській області Олег Борис.

На завершення виступила начальник Сокальського відділу обслуговування громадян (сервісний центр)ГУ Пенсійного фонду України у Львівській області Ярослава Олейнікова щодо монетизації субсидій та особливостей визначення права на пенсію за віком.

^

Сокальська Районна рада
Сокальська Районна рада

суспільство

Штормове попередження
Штормове попередження

Штормове попередження

За повідомленням Львівського обласного центру з гідрометеорології України по території області:

01 березня місцями пориви північно-західного вітру 15 – 20 м/с. Вночі та вранці на окремих ділянках доріг ожеледиця.

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

У районній службі зайнятості тривають заходи, спрямовані на детінізацію робочих відносин
У районній службі зайнятості тривають заходи, спрямовані на детінізацію робочих відносин

У районній службі зайнятості тривають заходи, спрямовані на детінізацію робочих відносин

У Сокальській районній філії Львівського обласного центру зайнятості тривають заходи, спрямовані на детінізацію робочих стосунків у сфері зайнятості населення Сокальщини. Мета всіх цих заходів: довести роботодавцям, що трудові відносини між ними і найманими працівниками повинні будуватися на законодавчій основі, з дотриманням відповідних соціальних гарантій. Лише легальне працевлаштування гарантує забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці.

Так, упродовж лютого працівники районного центру зайнятості провели 4 семінари такої теми для роботодавців. У семінарах взяли участь 68 роботодавців. Фахівці служби зайнятості роз’яснювали переваги легальної зайнятості та ризики отримання її у «конвертах», як для працівників, так і роботодавців, звернули увагу, що ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці підлягає фінансовій, адміністративній та кримінальній відповідальності. Штраф за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору складає 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Трудовий договір – це двостороння угода між працедавцем і найманою особою, де право однієї сторони відповідає обов’язку іншої. Використання тіньових схем найму робочої сили позбавляє роботодавця можливості вимагати від працівника якісної роботи, тощо. Тож, легальна праця є взаємовигідною процедурою для обох сторін як працедавця так і працівника. Легалізація зайнятості населення дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу, а по-друге, дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку, – про це наголошує Начальник відділ взаємодії з роботодавцями Сокальської районної філії Львівського обласного центру зайнятості Людмила Веселова.

З цією ж метою 27 лютого фахівці районної служби зайнятості провели виїзну акцію на площі міста Сокаль. Намагалися привернути увагу громадськості до проблеми зарплати в «конвертах». Людям роздавали листівки «Ні! – зарплаті в конвертах», розповідали перехожим про цю гостру проблему. Сокальчани й гості міста залюбки слухали і цікавилися цією темою.

^

радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Наближаються вибори. Як перевірити себе у списку виборців?
Наближаються вибори. Як перевірити себе у списку виборців?

Наближаються вибори. Як перевірити себе у списку виборців?

Наближаються вибори! Звертаємось з проханням до всіх виборців скористатися своїм конституційним правом волевиявлення на виборах Президента України, які відбудуться 31 березня 2019 р. Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.

Особливо варто приділити увагу перевірці своїх даних у Державному реєстрі виборців у випадку, якщо ви нещодавно змінювали своє прізвище, зареєстроване місце проживання, перебували на консольському обліку, досягли повноліття чи голосуватимете вперше.

Якщо ви бажаєте голосувати не за місцем реєстрації, тоді вам необхідно звернутися із заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців (за адресою реєстрації або місцем перебування).  До заяви додаються документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування. Підтверджуючими документами може бути довідка з місця навчання, роботи, документи про право власності на житло тощо. Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим або тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської області можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування.

До 22 березня включно будуть передані попередні списки виборців та іменні запрошення дільничним виборчим комісіям. Для перевірки своїх даних чи уточнення у Державному реєстрі виборців просимо звертатися до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Сокальської районної державної адміністрації за адресою м. Сокаль, вул. Шептицького, 26 (4-й поверх). Для зручності громадян у березні 2019 року, крім 8 березня відділ працює без вихідних (субота, неділя з 10:00 до 16:00). Також свої дані можна перевірити за допомогою мережі Інтернет в он-лайн сервісі “Кабінет виборця”. За додатковою інформацією звертайтесь за тел. 7-37-78.

Всі звернення виборців приймаються до 25 березня.Не відкладайте звернення на останній день!

^

радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
11:29, 10 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464