** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::26.08.2009

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    26 серпень 2009 року

Пошук в новинах   

економіка

 

У Сокалі створено ініціативну групу для проведення всеукраїнського референдуму.15 серпня у Сокалі відбулося громадське обговорення про проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з питань захисту конституційного ладу в Україні.
В громадському обговоренні щодо питань проведення референдуму, ініційованого  народним депутатом України, лідером Всеукраїнської громадської організації  «ФРОНТ ЗМІН» Арсенієм Яценюком, взяли участь понад 231 жителі  Сокаля та району.

 

Для обговорення було запропоновано три тези, які б унеможливили  втручання політичних сил в Основний Закон держави без згоди українського народу.

По-перше, будь-які конституційні зміни повинні прийматися лише після внесення на загальнодержавний референдум, за результатами широкого громадського обговорення.

 По-друге, необхідно домогтися гарантій, що у разі проведення референдуму всі прийняті зміни будуть внесені до тексту Основного Закону. Політики повинні персонально відповідати за втілення прийнятих під час референдуму змін. І по-третє, необхідно на референдумі внести до Конституції норму, згідно з якою терміни проведення всіх виборів мають бути визначені лише Основним Законом і прописані так, щоб жоден політик, який захоче самовільно продовжити свої повноваження, не міг би цього зробити.

 

За результатами громадського обговорення було визнано доцільним та схвалено проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою із запропонованих питань. Також затверджено точне формулювання змін до відповідних статей Конституції України, запропонованих для обговорення. З метою виконання вимог чинного законодавства вирішено створити ініціативну групу всеукраїнського референдуму у складі 37 осіб для подальшої її реєстрації у Центральній виборчій комісії України і збору підписів для проведення референдуму.


Прес-служба Сокальського осередку «ФРОНТ ЗМІН»


^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

економіка

 

Сокальська Агенція регіонального розвитку, запрошує жителів прикордонних територій Белзьської та  Угнівської міських рад, Варяжської та  Хоробрівської сільських рад на навчальний курс  з основ підприємництва та ефективного пошуку роботи.

 

Курс розрахований на людей, що планують розпочати власну справу. Інформація викладена в курсі дає необхідні знання з права, маркетингу, менеджменту, психології, господарського обліку, діловодства, інформаційних технологій тощо .

 

План  навчального курсу


1.Психологія бізнесу:Основи комунікації;управління власним часом (тайм-менеджмент);управління процесами і людьми тощо.
2.Правове регулювання підприємницької діяльності,порядок державної реєстрації та здійснення післяреєстраційних процедур;способи здійснення підприємницької діяльності, їх переваги і недоліки.

3.Вибір видів діяльності. Дослідження ринку товарів, робіт, послуг.

4.Отримання дозволів та ліцензій для початку роботи.

5.Інформаційні технології в бізнесі:програмне забезпечення;використання інтернет-ресурсів.


6.Придбання основних засобів (меблів, техніки, обладнання). Вибір та облаштування офісу (магазину, складу тощо). Системи безпеки.


7.Прийом та звільнення працівників.  трудові договори, контракти, угоди,трудові спори.


8.Організація діловодства;Вимоги до складання та оформлення документів,електронне діловодство,комерційна таємниця.


9.Система оподаткування та звітності в Україні; Організація та ведення господарського обліку,  автоматизоване ведення обліку.


10.Основні прийоми ефективної реклами; Способи пошуку клієнтури.
11.Укладення договорів,претензійно-правова робота,діяльність правоохоронних та контролюючих органів,планування і прогнозування підприємницької діяльності,бізнес-план, фінансування бізнесу.

 

Початок навчального курсу  вересень 2009 року

Для участі у навчанні запрошуються усі бажаючі, вік,освіта, досвід роботи значення не мають.

Навчальний курс проводиться в рамках проекту: «Розвиток прикордонних територій – виконання завдань частини стратегії Сокальського району», за підтримки фонду міжнародного співробітництва «Open Ukraine».


Телефон для попереднього запису та довідок 7-37-66


Директор Сокальської Агенції Ганна Костюк


^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

економіка

 

  Сільське господарство це приоритетна галузь української економіки, що має високий потенціал для розвитку , у ній зайнято багато людей для яких це є основним заробітком.

 На жаль для держави сільське господарство та люди    зайняті у ньому часто виявляються пасинками.  А потрібно не так і багато – рівні правила гри, менше бюрократії, фінансова підтримка у стратегічних напрямках, наявність необхідної інформації.

 Одну із проблем взялася вирішити нова організація, що створена на Сокальщині –  "Сокальська районна сільськогосподарська дорадча служба".Зі слів керівника організації, Ганни Костюк, дорадча служба буде проводити навчання сільськогосподарських підприємців щодо новітніх технологій виробництва, методів маркетингу, логістики; надавати консультації сільським жителям як технологічні так і правові; проводити семінари на кращих підприємствах, презентації.Для роботи в організації були підготовлені сільськогосподарські експерти дорадники, які пройшли навчання у Львівському національному  сільськогосподарському університеті, та отримали необхідні кваліфікаційні свідоцтва.

  Як каже Ганна Костюк - Дорадча служба — це  структура, що  сприятиме селянам у всіх аспектах, що стосується виробництва,  збуту продукції тощо. Такі служби реалізують державну політику, але не контролюють її виконання. Тобто вчать, переконують, консультують, показують демонстраційні поля, ферми, знайомлять з передовими технологіями тощо. 

  У 2010  велика увага у роботі дорадчої служби  буде спрямована  на  створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, як один із приоритетних  напрямків державної аграрної політики.

  Про діяльність та заходи  що буде проводити Сокальська районна сільськогосподарська дорадча служба буде повідомлено у місцевих ЗМІ.

прес-служба Сокальської АРР

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

економіка

 

 Шкільне приладдя для 14 багатодітних сімей передали в середу, 26 серпня, активісти Сокальського районного осередку громадської організації «Фронт змін».

 Як поінформувала радіо «Сокаль» координатор осередку Ганна Костюк, до них звернулись члени районної оранізації «Щаслива родина, які попросили допомоги в підготовці дітей з багатодітних родин до школи.

 

Зборами Сокальського осередку «Фронту змін» вирішено виділити допомогу на яку були закуплені щоденники, зошити, альбоми, ручки,пенали,рюкзаки, інше шкільне   приладдя. Як повідомила Ганна Костюк, близько 70 дітей отримають найнеобхідніші речі і зможуть 1 вересня  приступити до занять.

 

Громадська організація «Щаслива родина» в районі заявила про себе весною цього року, вона включає близько 50 родин з усієї Сокальщини. Це сім’ї, в яких виховується 4 і більше дітей. Зараз найбільша родина, що є членом організації, налічує 9 дітей – це родина Ковальчуків.

 

В ході передачі шкільного приладдя, в офісі «Фронту змін» відбулася бесіда багатодітних матерів із представниками осередку. Вони висловили наболілі проблеми, з якими часто-густо доводиться стикатися в житті – це, зокрема, власне статус багатодітної родини, отримання звання мати-героїня, проблеми оплати за проїзд в громадському транспорті, отримання допомог, путівок на відпочинок дітей та інше. В ході розмови було досягнуто домовленності провести спільні збори членів організації «Щаслива родина» з представниками «Фронту змін», на які обов’язково запросити представників влади міста і району, управління праці і соціального захисту, районного відділу освіти, спеціалістів з юридичних, соціальних питань та інших.

Такий захід, за попередніми домовленностями, може відбутися вже на початку вересня.

 

 

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

новини з КС Вигода

 

«Козацький герць» в ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ» від кредитної спілки «ВИГОДИ»


 З ледь відчутною тривогою цьогоріч зустрічала кредитна спілка «Вигода» повноліття своєї держави. Це відчуття очевидно спричинялося тим, що ввесь час насторожувала погода. Нам хотілося, щоб якомога більше дітей були з нами на вулиці, а небо напередодні тільки хмурилося. 

  

 
Малюнок на асфальті
Малюнок на асфальті
Та все ж свято відбулося. І небо було прихильним, і сонце ласкавим, і радісними дитячими обличчями засяяла вулиця Народна. Крім традиційного вже конкурсу малюнка на асфальті кредитівка запропонувала юним стриянам змагання «Козацький герць». Це комплекс вправ на спритність, силу, потрапляння в ціль, вміння співати, знання історії, відгадування загадок і таке інше. Тут змагалися хлопчики, серед них кілька пластунів в одностроях, інші ж були у вишиванках. В цей час, коли дівчатка і наймолодші хлопчики малювали свою рідну Україну, у козацькому герці не на жарт змагалися 20 хлопчиків середнього шкільного віку.


.
.
Першим випробуванням для них стало закидання м`ячів у кошик. Здавалося б, що це просто: закинути з чотирьох кроків м`яч у ціль, проте тільки десятьом із них це вдалося. Ці десять і продовжили змагання вже у двох командах. А десятьох, яким не вдалося пройти перший рубіж, пригостили яблуками та грушами і вручли на згадку «пам`ятки».


 Перехожі зупинялися вболіваючи за учасників, а вони продовжували змагання вже в іншому конкурсі. Дві команди по п`ять варили «козацький куліш»: хто швидше. Треба було наповнити посудини водою, та не просто наносити її ложкою, та ще й коли вода за кілька метрів.


Далі збивали м`ячем пляшки з водою, співали козацьких пісень, тут вже вболівальники визначали переможців. Так до фінальної частини конкурсу дійшли п`ятеро. Вони і змагалися за символічну гетьманську булаву.


.
.
Їм треба було із зав`язаними очима намалювати курінь, потім проявити себе знавцем історії: згадати найбільшу кількість імен відомих козаків, скласти найбільшу кількість слів із слова «ХАРАКТЕРНИК», відгадати найбільшу кількість загадок, про козаків.


 У цій фінальній частині змагань залишилося троє: Ігор, Роман та Михайло. І боролися вони завзято: по-козацьки, так що, коли підрахували бали, виявилося, що двоє перших: Роман та Михайло. І тоді організаторам довелося знову вдатися до першого конкурсу — закидання м`ячів. Меткішим був Роман, йому і вдалося завоювати булаву.


.
.
Тим часом, закінчився конкурс малюнків. Всі вони були чудові, кольорові, радісні. Діти не байдужі до своєї землі, не завадило б і нам, дорослим, подивитися на неї дитячими очима і відчути істинні цінності людського життя. Кожного учасника, не обійшли увагою, кожному було щось вручено на згадку про свято повноліття нашої держави — 18-ту річницю НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ. 


Спричинилися ж до цього всього дійства працівники та члени виборних органів кредитної спілки «Вигода»:


Юрій Мокрицький, Василь Щекун, Людмила Тяжка, Лідія Миськів, Оксана Гук, Олександра Лось, Оксана Хомин, Ірина Курилишин, Надія Ілик, Ірина Корецька, Петро Маковський, Галина Гарбовська. 


Особлива подяка працівникам «Книгарні», що у Народному Домі, членам кредитної спілки «Вигода» Оксані Семенів та Світлані Балабанській.

 Галина Гарбовська,

заступник голови правління

^

Жанна Журавінська
кредитний інспектор КС "Вигода"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
18:29, 22 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567