** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::25.03.2016

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    25 березень 2016 року

Пошук в новинах   

анонс

Графік проведення «гарячих ліній» у березні
Графік проведення «гарячих ліній» у березні

Графік проведення «гарячих ліній» у березні

Сокальська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області повідомляє, що:

23 березня з 11.00 до 12.00 відбудеться „гаряча лінія” з начальником відділу податків і зборів з фізичних осіб Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Мілевичем Василем Васильовичем з питань застосування платниками податків – фізичними особами податкового законодавства, законодавства щодо адміністрування єдиного соціального внеску, подання звітності до органів ДФС в електронному вигляді та порядку декларування доходів громадян.

Телефон „гарячої лінії” (257)7-28-56.

24 березня з 11.00 до 12.00 відбудеться „гаряча лінія” із завідувачем сектору податків і зборів з фізичних осіб Радехівського відділення Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Шайногою Світланою Василівною з питань застосування платниками податків – фізичними особами податкового законодавства, законодавства щодо адміністрування єдиного соціального внеску, подання звітності до органів ДФС в електронному вигляді та порядку декларування доходів громадян.

Телефон „гарячої лінії” (255) 2-18-44.

^

Голос з-над Бугу

Газета
"Голос з-над Бугу"

влада

Голова райдержадміністрації зустрівся з громадою с.Волсвин
Голова райдержадміністрації зустрівся з громадою с.Волсвин

Голова райдержадміністрації зустрівся з громадою с.Волсвин

24 березня голова Сокальської райдержадміністрації Олег Пелих здійснив робочу поїздку у с.Волсвин. У сільській раді керівник району зустрівся з активними жителями сіл Волсвин та Городище. Зустріч розпочали з того, що Олег Пелих розповів про переваги проведення реформи місцевого самоврядування, загострив увагу на фінансових резервах, вкотре закликав місцеву владу та кожного жителя до недопущення спалювання сухої рослинності, ліквідації стихійних сміттєзвалищ та забезпечення належного стану сіл до Великодніх свят. Серед питань, які турбують мешканців Волсвинської сільської ради: передача моста в с.Волсвин з власності ДП „Львіввугілля” у спільну власність сіл Волсвин та Городище; вивезення ТПВ; впорядкування архіву ПАФ „Волсвин”; надання допомоги сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

^

РДА
Сокальська РДА

економіка

Під час «гарячої лінії» платники цікавились…
Під час «гарячої лінії» платники цікавились…

Під час «гарячої лінії» платники цікавились…

В Сокальській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області відбувся черговий сеанс «гарячої лінії», під час якого на запитання платників податків відповідав начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Сокальської ОДПІ Мілевич Василь Васильович.

Зокрема, платники запитували:

• Яким чином оподатковується податком на доходи фізичних осіб дохід від продажу нерезидентом квартири, що отримана такою фізичною особою у спадщину?

- Дохід від операцій з продажу (обміну) не частіше одного разу на рік квартири фізичною особою – нерезидентом, що одержана нею у спадщину, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб, незалежно від терміну перебування квартири у власності такої фізичної особи – нерезидента.

• Чи має право на податкову знижку за навчання дитини один з батьків, який уклав договір з навчальним закладом, а в документах про сплату зазначено дані іншого?

- Якщо договір з навчальним закладом укладено одним з батьків, а в документах про сплату зазначено дані іншого, то права на податкову знижку батьки не мають.

•Телефонує вам жителька с. Тартаків. Маю троє дітей віком до 18 років, старшій доньці у травні виповнюється 18. Чи матиму я пільгу щодо сплати земельного податку у цьому році?

- Згідно з нормами Податкового Кодексу України від сплати земельного податку у межах граничних норм звільняються фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.

• Ще прошу сказати, яким чином мені скористатися цією пільгою? І чи можу я скористатись пільгою зі сплати земельного податку за минулий рік?

- Фізична особа – власник земельної ділянки, яка має документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (у вашому випадку – посвідчення батьків багатодітної сім’ї), звільняється від сплати податку за умови подання до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяви про надання пільги.

Фізична особа, яка відноситься до пільгової категорії та своєчасно не повідомила контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки про право на звільнення від сплати земельного податку, може звернутись до контролюючого органу щодо отримання пільги протягом 1095 днів від дня виникнення такого права.

• Чи нараховується єдиний соціальний внесок на суму орендної плати, що виплачується фізичні особі за договором оренди рухомого майна (вантажний автомобіль)?

Відносини, які виникають при укладенні договору найму (оренди), не мають ознак правовідносин, що регулюють виконання робіт або надання послуг. Відтак єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму орендної плати, виплаченої на користь фізичної особи згідно договору найму (оренди) нерухомого (рухомого) майна не нараховується.

Записала головний державний інспектор з питань організації роботи Надія Мудрак

^

Сокальська міська рада

Міська рада
Сокальська міська рада

освіта

Мистецтво народів світу
Мистецтво народів світу

Мистецтво народів світу

У Перетіцький НВК завітали гості: вчителі художньої культури. На базі школи був проведений районний семінар: "Використання відеоматеріалів на уроках художньої культури". Специфіка уроку художньої культури, необхідність вирішення завдань, сформульованих у чинній навчальній програмі, активізували проблему використання відеоматеріалів. Тому основне питання семінару: як організувати урок, щоб на ньому панувало мистецтво і в той же час учні набували знань. Учасники семінару практично вчилися підбирати різні відеоматеріали, монтувати його для чіткого використання на уроці. Використовувались слайдові презентації, відеосюжети, кадри з фільмів, сюжети телепередач. Цікавою видалась хвилинка релаксації: мехенді (розпис хною до теми "Індія"), театральний макіяж ("Культура Далекого Сходу"), антистресові розмальовки, дизайн одягу. Протягом усього семінару панувала атмосфера мистецтва і творчості.

Іванойко Г.В., вчитель художньої культури

^

Відділ освіти сокальської РДА

освіта

Конкурс педагогічної майстерності
Конкурс педагогічної майстерності

Конкурс педагогічної майстерності на кращу презентацію до уроку  зарубіжної літератури до 140- річчя від дня народження Джека Лондона (1876-1916), на тему «Джек Лондон. Оповідання «Жага до життя»

З метою виявлення творчої ініціативи вчителів, стимулювання їх до творчого самовдосконалення, підвищення професійної майстерності, популяризації застосування сучасних інноваційних технологій навчання,поширення перспективного педагогічного досвіду з 16.02.2016р. по 20.02.2016р. проходив І-ий етап конкурсу педагогічної майстерності на кращу презентацію до уроку  зарубіжної літератури до 140- річчя від дня народження Джека Лондона (1876-1916), на тему «Джек Лондон. Оповідання «Жага до життя». Проблеми життя і смерті, дружби і зрадництва у творі» - 6 клас, в якому взяли участь вчителі з таких навчальних закладів району: Сокальської гімназії ім.. Олега Романіва, Стенятинської ЗШ І-ІІІ ст.., Спасівської ЗШ І-ІІ ст., Телязької ЗШ І-ІІ ст., Сокальської СШ І-ІІІ ст.. №3, Княжівської ЗШ І-ІІІ ст., Сілецької ЗШ І-ІІІ ст.. імені Климіва-Легенди, Поторицької ЗШ І-ІІІ ст., Горбківської ЗШ І-ІІ ст., Забузької ЗШ І-ІІІ ст.., Перетіцької ЗШ І-ІІІ ст., Мурованського НВК «ЗШ І-ІІІ ст..- дитячий садок», Острівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст..-дитячий садок», Ільковицького НВК «ЗШ І-ІІІ ст.-дитячий садок».

22 лютого  на базі Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст.. №2-ліцей» було проведено ІІ-ий етап районного конкурсу педагогічної майстерності на кращу презентацію до уроку зарубіжної літератури, у якому взяли участь вчителі зарубіжної літератури: Пухевич Н.С. (Стенятинська ЗШ І-ІІІ ст.), Венгрин Т.О. (Телязька ЗШ І-ІІ ст.), Мулька І.М.(Сокальська гімназія імені Олега Романіва), Борис І.Г. (Спасівська ЗШ І-ІІ ст.), Когут Н.І. (Сокальска СШ І-ІІІст. №3), Оміляновська О.Н. (Княжівська ЗШ І-ІІІ ст..), Мигаль О.В. (Сілецька ЗШ І-ІІІ ст.. імені І. Климіва -Легнди), Семенюк О.М. (Поторицька ЗШ І-ІІІ ст.), Голодрига Т.В.(Перетіцький НВК «ЗШ І-ІІІ ст..-дитячий садок»), Возняк О.С. (Острівський НВК «ЗШ І-ІІІ ст..-дитячий садок»), Ткачук А.С. (Забузька ЗШ І-ІІІ ст.).

При оцінюванні презентацій, члени журі враховували:  відповідність змісту презентації поставленим дидактичним цілям і завданням; дотримання прийнятих правил орфографії, пунктуації, скорочень і правил оформлення тексту; стислість і лаконічність викладу, максимальна інформативність тексту; розташування інформації на слайді; якість методичного супроводу; конспект до уроку. З метою реалізації проблеми  РМО вчителів зарубіжної літератури  та підвищення  кваліфікації педагогічних  кадрів у  сфері використання  інформаційно-комунікаційних   технологій   на уроках літератури, забезпечення  стовідсоткового  володіння  ІКТ було проведено контрольну роботу: практичне застосування ІКТ,створення слайдової презентації.

Варто відзначити презентації таких учасників:   Мулька І.М. (Сокальська гімназія ім.. Олега Романіва), Когут Н.В. (Сокальська СШ І-ІІІ ст. №3), Голодриги Т.В. (Перетіцький НВК «ЗШ І-ІІІ ст..-дитячий садок»), Семенюк О.М. (Поторицька ЗШ І-ІІІ ст.), Ткачук А.С. (Забузька ЗШ І-ІІІ ст.), Возняк О.С. (Острівський НВК «ЗШ І-ІІІ ст..-дитячий садок»), Мулька І.М.(Сокальська гімназія імені Олега Романіва), Мигаль О.В. (Сілецька ЗШ І-ІІІ ст.. імені І. Климіва -Легнди).

На високому рівні контрольну роботу написали:  Ткачук А.С. (Забузька ЗШ І-ІІІ ст.), Семенюк О.М. (Поторицька ЗШ І-ІІІ ст.), Мулька І.М. (Сокальська гімназія ім.. Олега Романіва), Когут Н.І. (Сокальська СШ І-ІІІ ст. №3).

До складу журі входили досвідчені вчителі району, учасники педагогічних конкурсів, а саме: Наливайко О.Є.,вчитель зарубіжної літератури Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст.. №2-ліцей», Грачова Н.М., вчитель зарубіжної літератури Сокальської ЗШ І- ІІІ ст. №5, Душак Н.М. вчитель зарубіжної літератури Борятинського НВК «ЗШ І-ІІІ ст.. –дитячий садок», Чоп О.М., вчитель зарубіжної літератури Волицької ЗШ І-ІІІ ст..

Переможці та призери конкурсу чітко і правильно продумали послідовність технологічних операцій, форм і способів подачі інформації під час презентації. Використання відеоінформації і анімації значно підсилила візуальне сприйняття презентації.

За підсумками роботи журі:

І місце  -   Семенюк О.М. (Поторицька ЗШ І-ІІІ ст.).

ІІ місце –  Мулька І.М.(Сокальська гімназія імені Олега Романіва), Возняк О.С. (Острівський НВК «ЗШ І-ІІІ ст..-дитячий садок»).

ІІІ місце – Когут Н.І. (Сокальська СШ І-ІІІ ст. №3), Голодрига Т.В. (Перетіцький НВК «ЗШ І-ІІІ ст..- дитячий садок»), Ткачук А.С. (Забузька ЗШ І-ІІІ ст.).

Плюхін Л.Б., методист РМК

^

Сокальський районний методичний кабінет

Відділ освіти сокальської РДА

суспільство

Нова форма співпраці
Нова форма співпраці

Нова форма співпраці

Ми започаткували нову форму співпраці та вирішення важливих питань для місцевих рад - круглий стіл.

Перший такий захід відбувся у середу 23 березня. На розмову про наболіле та актуальне, із членами ради Асоціації прийшов голова Сокальської РДА Олег Пелих.

Під час розмови зокрема піднімались теми ремонтів доріг у 2016 році, проблема із збором та вивезенням твердих побутових відходів у селах району..

Плануємо проводити подібні круглі столи щотижня, запрошуючи до розмови урядників та спеціалістів з різних галузей, в залежності від актуальності питань, що виникатимуть.

^

Асоціація місцевих рад Сокальщини
асоціація

суспільство

17 років без В”ячеслава Чорновола
17 років без В”ячеслава Чорновола

17 років без В”ячеслава Чорновола

25 березня 1999 року в автокатастрофі загинув на шосе під Борисполем загинув видатний Українець В”ячеслав Чорновіл - публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в`язень СРСР, провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х - 90-х років; Герой України.

На площі Січових стрільців у Сокалі, де є меморіальна таблиця В. Чорноволу, члени РО Народного Руху України, депутати районної ради вшанували його пам”ять, поклавши вінок на квіти.

Священик Роман Синицький відправив панахиду. А поітм наголосив, що В”ячеслав Чорновіл залишив для нас велику спадщину. Його життя хоч і не було довгим, але яскравим.

Усі разом помолились за спасіння його душі.

Заступник голови районної ради, голова РО НРУ Василь Бойко зазначив:

- Сьогодні ми зібралися, щоб пом’янути видатного українця, Героя, який жив і боровся за незалежну Україну, який своє життя віддав для того, щоб ми могли жити у вільній державі. Коли Європа визнавала його кращим журналістом та вручала йому премії, московсько-комунська імперія садила його тюрму, Чорновіл тричі був на засланні. Усе життя жив і боровся за те, щоб Україна повстала. В”ячеслава Максимовича тричі обирали депутатом Верховної Ради України, він працював для розвитку держави. Незмінний голова Народного Руху України, і якби не наше гетьманство, то, я переконаний, у 1991 році Чоорновіл був би Президентом України і наша держава рухалась би в іншому напрямку. Але не так сталося, вороги знищили Героя Україну, але вони не знищили ідею і людей, які пам’ятають про В’ячеслава Чорновола та продовжуватимуть його добрі справи, і далі нестимуть його ідеї у життя. Герої не вмирають! Вічна пам”ять славному українцю В”ячеславу Максимовичу Чорноволу. На Сокальщині його пам”ятають, він вічно житиме у наших серцях. Слава Україні! Героям слава!

Голова районної ради Микола Пасько, зокрема, наголосив:

- В’ячеслав Чорновіл – не просто політик, не просто журналіст. До речі, певний час журналістом працював на обласній телерадіокомпанії у Львові. Там є також меморіальна таблиця, де теж вшановують його пам”ять. В”ячеслав Максимович є символ українського народу. Тому що, хто читав його родовід, знає, що він походив з славного роду українських козаків Чорноволів. Коли в Україні ввели кріпацтво, його пращур – Стратін Чорновол пішов з села, щоб не буде кріпаком, боровся за свою волю. Сьогодні уся Україна бореться за свою волю, сьогодні оцей український корінь, бажання бути вільним проявляється всьому українському народові, в тому числі і на Сході, де Україна бореться за свою незалежність. Вячеслав Максимович є поза часом, поза політикою і поза всіма тими дрібязковими речами, які зараз є в Україні: політичними взаємопоборюваннями, різні підходи, тому що він є вище всього того. З часом історія оцінить наскільки це величезна глибиль інтелектуальна, наскільки це приклад української незламності. Тому що ми зараз говоримо про Надію Савченко, яку судили в Росії. Вячеслав Максимович тричі був на засланні, його радянська влада не зламала. 17 років тому загинув В’ячеслав Максимович, слідство встановило що це ніби нещасний випадок, але такі люди не вмирають випадково, тому думаю що ми з часом усі повинні брати приклад з його незламної сили волі, духу і прагнення до незалежності України. Слава Герою!

На завершення всі виконали Гімн України.

^

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
18:50, 14 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464