** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::25.01.2021

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    25 січень 2021 року

Пошук в новинах   

влада

ЧЕРВОНОГРАДСЬКА РАЙОННА РАДА ВИСЛОВИЛАСЬ ПРОТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ І ПРИЙНЯЛА ВІДПОВІДНЕ ЗВЕРНЕННЯ
ЧЕРВОНОГРАДСЬКА РАЙОННА РАДА ВИСЛОВИЛАСЬ ПРОТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ І ПРИЙНЯЛА ВІДПОВІДНЕ ЗВЕРНЕННЯ

ЧЕРВОНОГРАДСЬКА РАЙОННА РАДА ВИСЛОВИЛАСЬ ПРОТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ І ПРИЙНЯЛА ВІДПОВІДНЕ ЗВЕРНЕННЯ

Червоноградська районна рада звернулася до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання природного газу та розподіл природного газу.
Відповідне звернення депутати прийняли 21 січня на позачерговій сесії райради, в якому вимагали перегляду чинних тарифів, що збільшують фінансовий тягар для всіх споживачів природнього газу та електроенергії.
«В країні зберігається важка епідеміологічна ситуація, спричинена вірусом COVID-19. Рівень реальних доходів населення є дуже низьким та постійно знижується. Натомість, зростає безробіття та рівень бідності навіть серед працюючих українців. За таких умов додаткове підвищення цін на електричну енергію та природній газ для населення перетворюється на чинник дестабілізації ситуації в країні, веде до зростання соціальної напруженості, політичної нестабільності та економічних потрясінь», – йдеться в зверненні, яке зачитала присутнім заступник голови районної ради Наталія Кохан.
Окрім того депутати звернули увагу і на необгрунтоване стягнення плати за транспортування блакитного палива: «Стягнення плати за транспортування, навіть за умови, якщо людина газом не користувалася, є цілком безпідставним та суперечить Закону України «Про захист прав споживачів». На наше переконання ці нарахування націлені не на справедливу оплату наданої послуги, а на ще більше збагачення монополіста – надавача послуги та призведуть лише до збільшення заборгованості по сплаті, зубожіння громадян.»
В результаті 31 голос “ЗА” і звернення щодо неприпустимості зростання цін на постачання та розподіл електричної енергії, постачання природного газу та розподіл природного газу було підтримано.
Окрім цього, на позачерговій сесії депутати розглянули ще одне звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги. Суть звернення стосується зменшення обсягу субсидій майже вдвічі, порівняно з 2018 роком. Виплати урізали з 71-го млрд. грн до 36,5 млрд. грн. Тому, районні обранці звернулись до Центральних органів влади з вимогою негайно підвищити субсидії до рівня достатнього для повної оплати тарифів найбіднішими верстами населення України.
“ЗА” – 28 і звернення прийнято.
Джерело – Червоноградська районна рада

^

smartnews

дописувач_
.

суспільство

ДО 1 БЕРЕЗНЯ ПРОДОВЖЕНО ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА КОНКУРС МІКРОПРОЄКТІВ
ДО 1 БЕРЕЗНЯ ПРОДОВЖЕНО ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА КОНКУРС МІКРОПРОЄКТІВ

ДО 1 БЕРЕЗНЯ ПРОДОВЖЕНО ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА КОНКУРС МІКРОПРОЄКТІВ

Прийом заявок на обласний конкурс проєктів місцевих ініціатив у Львівській області  продовжено до 1 березня 2021 року. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада з реалізації програми сьогодні, 25 січня. Інформує сайт Львівської обласної ради.
До Львівської обласної ради звернулися члени Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» з проханням продовжити термін прийому проєктів на місяць.  Все тому, що у зв`язку з реформою децентралізації, новоутворені ОТГ зараз перебувають в активній фазі формування своїх виконавчих структур та передачі майна. Відтак просять трохи часу, аби більш якісно підготувати мікропроєкти на конкурс. Про це повідомила начальник відділу з питань реалізації проєктів місцевих ініціатив та міжнародної співпраці Олена Гвоздик.
За її словами, очікується, що до кінця березня буде зафіксовано остаточну кількість зареєстрованих проєктів, відтак їх передадуть на оцінку експертам.
«Маємо піти назустріч нашим новоствореним  громадам. Зараз вони перебувають в процесі остаточного  формування, отримання об’єктів на баланс, ухваленні бюджетів. У цьому конкурсі є справді важливо, щоб дати гроші на  розвиткові проєкти, які громади зможуть втілити у життя, – зауважив заступник голови облради Юрій Холод. – Тому повинні бути чіткі правила і прозорість роботи Конкурсної ради».
Нагадуємо, на 2021 рік в рамках програми затверджено такі пріоритети:
«Освіта» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.
«Охорона здоров’я» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування (в тому числі придбання автотранспорту).
«Культура» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.
«Вуличне освітлення» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція.
«Інші пріоритети» (об’єкти усіх форм власності (окрім приватної (за винятком ОСББ)), що не підпадають під визначені Конкурсною радою пріоритети) – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація, облаштування об’єктів ПЗФ, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.
«Обласні заклади та установи, некомерційні комунальні підприємства обласної ради» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, реставрація, благоустрій територій, а також придбання обладнання, інвентарю та предметів довгострокового користування.
Додамо, цьогоріч виведено з переліку, як окремі пріоритети, «Спорт» і «Безпека», але охочі можуть подавати заявки за цими напрямками в межах пріоритету «Інші пріоритети».
Зверніть увагу, що гранична вартість проєкту та суму субвенції з обласного бюджету в 2021 році встановлено на рівні: 500 тис. грн і 250 тис грн відповідно. Мінімальна вартість проєкту, який може брати участь в конкурсі, має становити не менше 100 тис. грн.
 До речі, впродовж 2016 – 2020 рр на Львівщині реалізували 4434 проєкти місцевих ініціатив у різних галузях. На їх втілення у життя було скеровано понад 1 млрд грн, з яких понад 500 млн грн з обласного бюджету, понад 375 млн грн  – з місцевих бюджетів та понад 220 млн грн – небюджетних коштів, залучених громадами.

^

smartnews

дописувач_
.

суспільство

ЛОКДАУН ЗАВЕРШИВСЯ, КІЛЬКІСТЬ ХВОРИХ В ЧЕРВОНОГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ ЗМЕНШИЛАСЬ, АЛЕ КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ ДІЮТЬ. ЯКІ САМЕ?
ЛОКДАУН ЗАВЕРШИВСЯ, КІЛЬКІСТЬ ХВОРИХ В ЧЕРВОНОГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ ЗМЕНШИЛАСЬ, АЛЕ КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ ДІЮТЬ. ЯКІ САМЕ?

ЛОКДАУН ЗАВЕРШИВСЯ, КІЛЬКІСТЬ ХВОРИХ В ЧЕРВОНОГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ ЗМЕНШИЛАСЬ, АЛЕ КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ ДІЮТЬ. ЯКІ САМЕ?

25 січня, в Україні припиняє діяти посилений карантин, введений з 8 січня.
Відтак, працюватимуть торгові центри, зали в закладах громадського харчування, магазини одягу та взуття, побутові магазини, музеї, театри, кінотеатри.
Учні випускних класів повертаються до змішаної форми навчання, а у регіонах, де ситуація з коронавірусом буде контрольованою, учні 9-х та 11-х класів зможуть повернутися до повноцінного очного навчання.
З 25 січня все ще заборонено перебувати у публічних місцях і на вулиці без документів про особу.
Також заборонена планова госпіталізація (крім паліативної допомоги, пологів, післяпологової допомоги, лікуванні онкологічних захворювань, третинної допомоги та невідкладної допомоги).
У закладах освіти заборонено проведення масових заходів за участі учнів більш ніж однієї групи чи класу та з глядачами.
У розважальних закладах, кафе і ресторанах під забороною банкети, святкові заходи та публічні події. Також не можна розміщувати більше ніж четверо дорослих за одним столиком. Заклади можуть працювати до 23 години, але розплатитися відвідувачі повинні до 22.
Заборонено приймання відвідувачів у музеях і галереях, якщо в залі присутні більше однієї особи на 10 метрів квадратних.
Не можна проводити масові культурні, спортивні заходи, у яких бере участь більш ніж 20 осіб та за неможливості недотримання дистанції у 1,5 м між учасниками.
Кінотеатри та театри можуть працювати із заповненістю до 50% місць.
Спортзали і фітнес-центри можуть працювати за умови одночасного перебування не більш ніж однієї людини на 20 квадратних метрів.
Заборонено перевезення пасажирів у громадському транспорті в кількості більшій, ніж число місць для сидіння. Усі пасажири і водій повинні носити маски чи респіратори, що закривають і ніс, і рот. Це стосується не тільки транспорту, а й решти публічних місць.
Під забороною проведення дискотек та робота нічних клубів.
Заборонена робота всіх закладів, де немає розмітки про дистанію в 1,5 метри і працівники якої незабезпечені масками чи респіраторами.
Релігійні заходи можуть проводитися за умови присутності не більше однієї людини на 5 квадратних метрів, на відкритому повітрі можна проводити з дистанцією у 1,5 м.
Із закладів розміщення можуть працювати тільки готелі та санаторії.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що введення локдауну у січні себе виправдало.
«Ми досягли серйозної стабілізації. Ми вважаємо, що досягли головного ефекту від введення жорсткого карантину – нам вдалося на початкових стадіях збити хвилю розповсюдження ковіду, яка потенційно могла розпочатися після новорічних свят», – зазначив він.
Додамо, за попередню добу в Червоноградському районі методом ПЛР-тестування у 13 мешканців підтвердили COVID-19:

Белз 2
Борове 1
Добрячин 2
Забужжя 1
Острівок 1
Переспа 1
Сокаль 4
Кустин 1

^

smartnew

дописувач_
.

здоров'я

Роман Швед про ситуацію в Сокальській ОТГ

Станом на 25 січня за вихідні по Сокальській ЦРЛ:
▪️у 6 мешканців діагностовано ГРВІ;
▪️до сімейних лікарів в телефонному режимі звернулися 389 осіб;
▪️28 осіб протестовані методом ПЛР–тесту;
▪️підтверджено 18 випадків COVID-19: м.Сокаль-8,
с.Скоморохи-1,
м.Угнів-1,
м.Белз-2,
с.Забужжя-1,
с.Переспа-1,
с.Куличків-1,
с.Борове-1,
с.Добрячин-2;
▪️6 осіб госпіталізовані;
▪️27 пацієнтів перебувають на стаціонарному лікуванні в Сокальській ЦРЛ:
м. Червоноград – 6,
м. Сокаль – 7,
Радехівський район - 2,
м.Соснівка - 1,
м.Белз -1,
м.В.Мости-1,
с.Куличків -4,
с.Бендюга-1,
с.Завишень-1,
с.Волсвин-2,
м.Угнів-1;
▪️5 пацієнтів перебувають у відділенні інтенсивної терапії;
▪️12 пацієнтів виписані з одужанням від COVID-19;
▪️1 пацієнт помер.

^

дописувач_
.

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
14:26, 13 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567