** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::23.07.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    23 липень 2015 року

Пошук в новинах   

влада

Голова райдержадміністрації взяв участь у нараді

22 липня голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко взяв участь у нараді, яка відбулася у Львівській облдержадміністрації під головуванням заступника голови ЛОДА Ірина Гримак. В ході наради розглядалися наступні питання: про оптимізацію автобусної мережі пасажирських перевезень; про виконання доручення голови Львівської облдержадміністрації від 02.06.2015 р. щодо оголошення конкурсів на вивезення ТПВ в населених пунктах області; про стан розрахунків підприємств ТКЕ за спожитий природний газ. Дорожня карта; пайова участь на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів; незавершене будівництво; виділення земельних ділянок для будівництва житла учасникам АТО та родинам загиблих; Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа; про регіональну програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі “Власний дім”.

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

Відбулось засідання організаційного комітету зі спорудження в Сокалі пам’ятника «Герої не вмирають»
Відбулось засідання організаційного комітету зі спорудження в Сокалі пам’ятника «Герої не вмирають»

Відбулось засідання організаційного комітету зі спорудження в Сокалі пам’ятника «Герої не вмирають»

У Сокальській міській раді відбулось засідання організаційного комітету зі спорудження в Сокалі пам’ятника «Герої не вмирають», присвяченого Небесній сотні та загиблим українським воякам в зоні АТО, на яке запросили проектантів.

Начальник відділу містобудування і архітектури Сокальської РДА Мирослава Баралус розповіла, що півроку тому був оголошений конкурс на виготовлення проекту пам’ятного знака «Герої не вмирають», однак відгукнулись лише троє – це скульптор Микола Король з Червонограда, архітектор Сокальського відділення Львівського обласного архітектурно-планувального бюро Віктор Штикало та керівник Червоноградського відділення Львівського обласного проектновиробничого архітектурно-планувального бюро Василь Василько. Їм було запропоновано два місця на вибір, де можна розмістити пам’ятний знак: в західній частині центрального міського парку або в міському сквері.

Невдовзі присутні мали змогу побачити на папері та на проекторі проекти пам’ятних знаків. Кожен автор презентував свою роботу. Першим був керівник Червоноградського відділення Львівського обласного архітектурно-планувального бюро Василь Василько, який запропонував облаштувати великий пам’ятний ансамбль в центральному парку міста, на березі річки Західний Буг. Він передбачає його реконструкцію: розширення доріжок, проектування алей, які примикатимуть до круглої площі, де можна проводити віче чи інші заходи. По центру над схилом височітиме стела з тризубом та флагштоки, де можна буде розмістити різні прапори. По боках стели також можна викарбувати знаменні дати в історії України та імена героїв, які віддали життя за Україну з часів Козацтва і до сьогодні. На місці колишнього фонтану радуватиме сокальчан карта України з квітів.

Друга пропозиція надійшла від архітектора Віктора Штикала. В його уяві це має бути скульптура з граніту, металу та бронзи, яка символізує тризуб і крила. Вона гармонійно впишеться в південній частині скверу від фонтана.

І остання пропозиція від скульптора, який вже відомий для нас своїми роботами. Це – Микола Король, автор пам’ятників Тарасові Шевченку в селі Волиця та Степанові Бандері у Великих Мостах, який наголосив, що має бути серйозний підхід до встановлення пам’ятного знака. Зрозуміло, що все впирається в кошти, тож потрібно вибрати гарне людне місце, скульптуру обрати виважено і продумано. Саме такі дві скульптури він запропонував оргкомітету.

Далі, відбулось обговорення трьох пропозицій. Кожна з них має свої переваги та мінуси, з кожної можна почерпнути певні ідеї для подальшого облаштування міського парку чи скверу. Це зазначив голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк. Він нагадав, що пам’ятний знак буде встановлено на честь героїв Небесної сотні і вояків АТО. Тож йому більше імпонує робота архітектора Віктора Штикала, у якого, на його думку, оригінальний підхід та неординарне мислення. Цей пам’ятний знак добре впишеться у центрі в скверику біля фонтана, яке є людним місцем. А парк він бачить місцем відпочинку та розваг.

Поділилися своїми думками й голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко, заступник Сокальського міського голови Вадим Кондратюк, депутати міської ради Віктор Зіньків, Володимир Огінський, представник «10 сотні Сокальської самооборони» Любомир Лаціннік, які зазначили, що кожен проект цікавий, однак потребує ще доопрацювання. Свої міркування висловив й Сокальський міський голова Богдан Зарічний, який наголосив, що добре було б врахувати побажання та пропозиції не тільки громадськості, але й фахівців, адже пам’ятний знак будується не на один рік і має стати окрасою Сокаля.

Мирослава Баралус зазначила, що на її погляд, кожна пропозиція є цікавою. Це плід праці митців – скульпторів та архітекторів. І одразу відчувається відповідальний підхід до поставленого завдання. Монументально і велично сприймається запропонований Василем Васильком комплекс, який одночасно облагородить і оживить значну частину парку. Його ідея є вартою уваги.

Щодо другого автора, В. Штикала, то його робота є оригінальною, продуманою, легкою, сучасною, і з глибоким змістом. При виборі даного варіанту одночасно з встановленням цього пам’ятного знака, вона вважає за необхідне попрацювати над благоустроєм скверу. Посвоєму бачить реалізацію заданої теми третій автор, запропонувавши два варіанти скульптур. Кожна пропозиція має право на життя. Після вибору однієї з них, В. Василько продовжить свою роботу в плані детального опрацювання її реалізації.

Сокальський міський голова Богдан Зарічний наголосив, що не менш важливою є фінансова сторона. Зрозуміло, що спорудження такого пам’ятника, особливо в скрутний час, справа не одного дня, а, можливо, і багатьох років. Тому її доведеться робити поетапно, бо встановлення пам’ятного знаку потребує значних коштів. Потрібно також належно облаштувати територію.

До речі, окремі організації вже розпочали збір коштів на спорудження пам’ятного знака. Зокрема, Сокальська районна бібліотечна система зібрала понад 9 тисяч гривень для цих потреб. Щоб кожен бажаючий міг зробити свою офіру на його будівництво, оргкомітет вирішив відкрити рахунок для збору коштів та оприлюднити усі три пропозиції щодо форми та місця розташування пам’ятника «Герої не вмирають» в Інтернеті: на сайтах Сокальських районної та міської рад, у соцмережі Facebook. Після трьох тижнів обговорення серед громадськості знову зберуться для прийняття остаточного рішення.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Відбулось засідання організаційного комітету зі спорудження в Сокалі пам’ятника «Герої не вмирають»
Відбулось засідання організаційного комітету зі спорудження в Сокалі пам’ятника «Герої не вмирають»
Відбулось засідання організаційного комітету зі спорудження в Сокалі пам’ятника «Герої не вмирають»
Відбулось засідання організаційного комітету зі спорудження в Сокалі пам’ятника «Герої не вмирають»
Відбулось засідання організаційного комітету зі спорудження в Сокалі пам’ятника «Герої не вмирають»
Відбулось засідання організаційного комітету зі спорудження в Сокалі пам’ятника «Герої не вмирають»

^

Голос з-над Бугу

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

В Белзі обговорили план проведення Європейських днів добросусідства
В Белзі обговорили план проведення Європейських днів добросусідства

В Белзі обговорили план проведення Європейських днів добросусідства

Організацію проведення на Сокальщині традиційних Європейських днів добросусідства, які заплановані на 28-30 серпня, обговорили Белзі на розширеній нараді. Її проводив перший заступник голови ЛОДА Ростислав Землинський. Також були присутні представники влади Сокальського району, окремі голови місцевих рад Сокальщини, на теренах яких будуть проходити усі заходи, духовенство, на чолі із владикою Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїлом Колтуном, керівники та представники прикордонної служби, Сокальського райвідділу міліції, Белзького історико-культурного заповідника, депутати та представники фундації «Сокальська ініціатива».

Як зазначив Ростислав Землинський такі транскордонні заходи є дуже важливими, адже повинні сприяти розвитку хороших стосунків із польськими партнерами та засвідчити, що Сокальщина має всі умови для ведення бізнесу. Тому основне завдання, під час проведення Днів добросусідства, забезпечення безпеки та належної охорони громадського порядку.

До речі, це вже не перше засідання, яке проводиться з цього приводу. Перші два відбулись у Львові, під головуванням очільника області Олега Синютки і вже був розроблений попередній план заходів. Відтак учасники белзької наради обговорили порядок їх проведення, визначали відповідальних за кожну ділянку. Зокрема йшлось про організацію дорожнього руху, ремонту під’здної дороги, обкошування території, забезпечення медичного супроводу, облаштування необхідної кількості смітників та туалетів тощо. Також була наголошено, що громадяни, які захочуть побувати на польській стороні і взяти участь в Богослужінні в Корчмині, повинні заздалегідь подбати про наявність візи. Також можливо використати картку про малий прикордонний рух.

Цього року вже в дванадцяте на наших теренах проводяться Європейські дні Добросусідства, які розпочались у 2003 році посвяченням каплички в Корчмині. Проте цього разу вони вперше проводяться в рамках Корчмин-Стаївка та Белз із метою привернути увагу саме до Княжого міста, яке через 15 років буде відзначати тисячоліття свого існування. Місто, яке поєднало в собі три культури: українську, польську та єврейську, має багато унікальних пам’яток архітектури є в занепаді. Тому, якщо перший день усі заходи проводяться на території Корчівскої сільської ради та Польщі, то останні два дні – в Белзі.

Другою метою цих транскордонних днів є привернення особливої уваги до цих святих місць та створення тут другої Зарваниці, місця до якого постійно будуть йти паломники, а не лише раз на рік.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

кримінал

ХУЛІГАНСЬКІ РОЗБОРКИ В ОДНІЙ ІЗ ПІЦЕРІЙ ЧЕРВОНОГРАДА
ХУЛІГАНСЬКІ РОЗБОРКИ В ОДНІЙ ІЗ ПІЦЕРІЙ ЧЕРВОНОГРАДА

ХУЛІГАНСЬКІ РОЗБОРКИ В ОДНІЙ ІЗ ПІЦЕРІЙ ЧЕРВОНОГРАДА

22.07 близько 18 години до міськвідділу міліції зателефонували працівники однієї з піцерій Червонограда і повідомили про двох чоловіків, які чинять розбій у барі та конфліктують з іншими відвідувачами.

За словами офіціанта, двоє напідпитку чоловіків почали вигукувати образливі слова в сторону інших відвідувачів, які прийшли у заклад з дитиною. Оскільки на їхні дії ніхто не реагував, у хід пішли склянки, які ті жбурляли у людей. Втрутитись довелося керівництву піцерії та хуліганів вгамувати так і не вдалося. На місце події виїхали слідчо-оперативна групи міліції, представники Державної служби охорони, прокуратури. Для безпеки людей, працівників закладу та відвідувачів вивели через задній двір. П’яні чоловіки чинили супротив затриманню, почали відбиватися від правоохоронців, жбурляючи у них всім, що попадало під руку, а потім ще й забарикадувалися у приміщенні.

Одного хулігана вдалося скрутити і вивести на вулицю. Інший заховався за барною стійкою і не допускав до себе міліціонерів. Троє правоохоронців при затриманні отримали тілесні ушкодження. Тож було прийняте рішення застосувати до злочинця газ.

Обох чоловіків доставили до Червоноградського МВ та за вказівками начальника слідчого відділу міліції та прокурора затримано на три доби згідно зі статтею 208 (Затримання уповноваженою службовою особою) до встановлення обставин інциденту. Відомо, що один з них раніше судимий червоноградець, особа іншого встановлюється.

^

ДК ЗАХІД

ДК ЗАХІД
Дорожній Контроль Захід

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:35, 27 травня 2022 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464