** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::23.04.2020

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    23 квітень 2020 року

Пошук в новинах   

суспільство

Розпочався період пожеж на торфовищах!
Розпочався період пожеж на торфовищах!

Розпочався період пожеж на торфовищах!

Що про них відомо?
Торф горить повільно на всю глибину його залягання. Торф`яні пожежі часто охоплюють великі площі і важко піддаються гасінню, коли горить шар торфу значної товщини. Торф може горіти в усіх напрямках, незалежно від напрямку і сили вітру, а під ґрунтом він горить навіть під час помірного дощу і снігопаду.
Торф`яні пожежі рухаються повільно, по декілька метрів на добу, і відзначаються тим, що їх майже неможливо загасити. Вони небезпечні раптовими проривами вогню з-під землі і тим, що їх край не завжди помітний.
Ознакою підземної торф`яної пожежі є характерний запах диму, який місцями просочується з-під землі, а сама земля гаряча. Температура в товщі торфу, охопленого пожежею, більше тисячі градусів.
Це створює проблеми з гасінням – вода, яка потрапляє на територію горіння, випаровується перш, ніж досягає вогнища. Торф’яні пожежі створюють небезпеку провалу в прогорілий ґрунт людей і техніки, тож слід бути обережними та не перебувати поряд із небезпечними місцями.
Серйозні проблеми під час ліквідації подібних пожеж завдає той факт, що торф’яники здатні горіти навіть під час суттєвих опадів.
Ґрунтові торф’яні пожежі провокують розвиток низової лісової пожежі. Це означає, що вогонь заглиблюється у шар торфу біля стовбурів дерев, корені дерев падають і утворюють завали.
Загалом, ліквідацію торф’яних пожеж найчастіше ускладнюють важкодосяжність районів гасіння і віддаленість їх від джерел водопостачання, нераціональність, а, часом, і неможливість залучення автотранспорту для доставки води. У той же час для здійснення протипожежних заходів потреба в ній може досягати декількох тисяч тонн на добу.
Одним з найбільш дієвих засобів попередження торф’яних пожеж є обмеження розповсюдження вогню завдяки викопаним ровам і широким канавам уздовж лісів. Ще однією можливістю убезпечитися від стихії може бути заводнення осушених торф’яників.
Найдієвішим способом гасіння є обкопування території огороджувальними канавами. Їх копають до мінерального ґрунту або ґрунтових вод. Пожежа гаситься шляхом перекопування палаючого торфу і заливання його великою кількістю води.
Ліквідація горіння торфовищ є складною тому, що воно тліє на великій глибині. Головною проблемою таких пожеж є те, що загасити тліючі торф’яники за короткий час майже неможливо.
Причина пожеж на торфовищах — спалювання сухого листя, трави та побутового сміття. Вогонь із цих пожеж перекидається на торфополя та провокує їх займання. Будь-яке недбальство чи легковажність може стати поштовхом до розвитку ще однієї торф’яної пожежі і завдати значного клопоту не тільки рятувальникам. Під загрозою можуть опинитися не лише компоненти екосистеми, а й домівки людей, які межують із торф’яними полями.
Через розповсюдження диму відбувається погіршення видимості на автошляхах, що створює загрозу виникнення ДТП.

^

ДСНС
Сокальський районний сектор ГУ ДСНС

кримінал

Сокальськими поліцейськими з часу карантину складено 15 адміністративних протоколів
Сокальськими поліцейськими з часу карантину складено 15 адміністративних протоколів

Сокальськими поліцейськими з часу карантину складено 15 адміністративних протоколів

До охорони громадського порядку під час святкувань Великодня на території Сокальського району було задіяно весь особовий склад Сокальського відділення поліції для контролю за дотриманням громадянами карантинних обмежень.
Поліцейські чергували поблизу храмів, контролюючи громадський порядок, здійснювали перевірку відпочинкових зон району, парків, водойм, тощо. Також проводились заходи із контролю дотримання самоізоляції осіб, щодо яких встановлений відповідний режим. Загалом грубих порушень громадського порядку за чотири дні святкових вихідних Сокальськими поліціянтами виявлено не було, станом на 23 квітня працівниками Сокальського відділення поліції складено 15 адміністративних протоколів за ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. А тому, звертаємось до населення: шановні мешканці Сокальщини – будьте свідомими, бережіть своє здоров’я , та суворо дотримуйтесь відповідних обмежень.
Також в Сокальському відділенні поліції за святковий період було зареєстровано 9 повідомлень про пожежі, 10 повідомлень про сімейні конфлікти, 6 повідомлень про тілесні ушкодження,5 повідомлень про пошкодження майна, 3 крадіжок, 1 розбій, 1 повідомлення про незаконне заволодіння транспортним засобом , 4 повідомлення про порушення правил дорожнього руху.

^

поліція
Сокальське Відділення Поліції

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
13:53, 21 лютого 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567