** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::22.05.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    22 травень 2015 року

Пошук в новинах   

культура

випускний святкували вихованці ДНЗ №5
випускний святкували вихованці ДНЗ №5
Прощавай, садок дитячий!

Уже від давна так повелося в нашому житті, що останні дні травня символізують для дітвори прощання. І не лише прадавнє із чарівницею весною, що пробудила із зимового сну природу, оздобила довколишність буйноцвіттям, прибрала в зелені шати рослинність і подарувала очікуване тепло.

Саме у ці дні діти ще маленькими прощаються із своїм першим у житті колективом – дитячим садком, прощаються вже юнаками і дівчатами зі школою.

Сьогодні свій перший випускний святкували вихованці ДНЗ №5 "Сонечко".

Випускники перед шкільним балом разом із вихователями і батьками ходили до церкви, у спільній молитві дякували Господові за зіслані ласки дитинства, за опіку і благословення.

Маленькі ангелята у сукнях із зачісками і хлопчики у білих сорочках щиро і набожно, склавши рученята на грудях  вперше взяли участь у  молебні до Матінтки Божої.

У благодатний ґрунт дитячих сердець, та й усіх присутніх у храмі, лягли і слова-вітання, мовлені отцем Ярославом Валюхом.

Щасливі та радісні випускники, збентежені та розчулені батьки з гордістю заполонили святково прикрашений музичний зал дитячого садка на перший Випускний бал.

Батьки дивувались, як швидко минув час і їхні  маленькі і невпевнені діточки стали випускниками дитячого садка, отримали свої перші дипломи та медалі, з гордістю і впевненістю стали на порозі шкільного життя. Вони щиро дякували всім працівникам за увагу і турботу до кожного малюка. А діти демонстрували свої знання та здібності, вирішуючи цікаві завдання,  з задоволенням бавилися у веселі ігри, дружно танцювали та співали пісні.

Завідувач дитсадка Людмила Іванівна Венгерак побажала випускникам та їх батькам здоров`я та наснаги, подальших успіхів у шкільному навчанні.

випускний святкували вихованці ДНЗ №5
випускний святкували вихованці ДНЗ №5
ипускний святкували вихованці ДНЗ №5 м.Сокаль
ипускний святкували вихованці ДНЗ №5 м.Сокаль
ипускний святкували вихованці ДНЗ №5 м.Сокаль
ипускний святкували вихованці ДНЗ №5 м.Сокаль
ипускний святкували вихованці ДНЗ №5 м.Сокаль
ипускний святкували вихованці ДНЗ №5 м.Сокаль

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

^

Юлія Сорочук
_

суспільство

Кінологічному навчальному центру на Львівщині – 70 років
Кінологічному навчальному центру на Львівщині – 70 років

Кінологічному навчальному центру на Львівщині – 70 років

У Великих Мостах на Львівщині знаходиться унікальний навчальний заклад – Кінологічний навчальний центр Державної прикордонної служби. В Україні - це єдина кінологічна установа, ліцензова міністерство освіти, яка може видавати дипломи державно зразка. Втім перш ніж стати спеціалізованим відомчим навчальним закладом з центру довелося пройти нелегку історію.

Фактичною датою створення Кінологічного навчального центру є 24 травня 1945 року. Тоді було підписано наказ “Про створення 6-ї окружної школи сержантського складу Прикордонних військ Українського округу”. Розпочалось формування школи в селі Седлисько, Мединського району, Дрогобицької області, тепер це Дрогобицький район.  За рік школа була передислокована в місто Великі Мости. В той же час відбувся перший випуск курсантів, які навчалися один рік. Випускники, в кількості 283 чоловіки, були командирами стрілецьких, мінометних, кулеметних, кавалерійських відділень.

В червні 1947 року навчальному закладу передали військове містечко розформованого 109-го мотострілецького полку ПВ ОМС (де зараз і дислокується частина).

За період існування частина готувала: стрільців, кулеметників, саперів, кавалеристів, прожектористів, зв’язківців, радіотелеграфістів, автомобілістів, стенографістів і навіть поварів - хлібопекарів.

Незмінним з 50-х років залишився лише один напрямок – підготовка фахівців-кінологів. Тоді ж на базі частини було створено племінний розплідник службових собак, що забезпечував собаками школу кінологів. Основна увага приділялась розведенню німецьких вівчарок.

На початках школа готувала тільки розшукових собак, які працювали по пошуку порушників кордону. А з грудня 1979 року тут починають готувати спеціальних собак по пошуку наркотичних та вибухових речовин. Також школа здійснює підготовку інструкторів та спеціальних собак в Республіку Анголу, Мозамбік, для забезпечення безпеки на Олімпіаді в Москві, а в 80-х роках проводить підготовку кінологів та мінно-розшукових собак для проходження служби в республіці Афганістан.

Після проголошення незалежності України 12 січня 1992 року весь особовий склад частини прийняв присягу на вірність українському народові. Разом з воїнами присягу на вірність українському народу приймав і народний депутат України В’ячеслав Чорновіл. Майбутній Кінологічний навчальний центр - переживає зміни. Так після передачі основних функції та матеріальної бази новоствореному навчальному центру «Оршанець» заклад переживає перехід від найпотужнішого навчального центру Прикордонних військ України до спеціалізованого навчального закладу Держприкордонслужби України з великим потенціалом для нарощування об`ємів підготовки.

За роки існування Кінологічним навчальним центром підготовлено десятки тисяч кінологів та службових собак. Підготовка кінологів здійснювалась не тільки для потреб Державної прикордонної служби України, але й для прикордонних відомств інших країн. Так у 2000 року здійснено підготовку інструкторів-кінологів з мінно-розшуковими собаками для миротворчих сил ООН у Лівані. А в жовтні 2003 року військовослужбовці частини виконували завдання щодо забезпечення недоторканості державного кордону на острові Тузла.

1 червня 2006 року на базі Великомостівського навчального прикордонного загону  було створено Кінологічний навчальний центр Державної прикордонної служби України. Сьогодні – це відомчий навчальний заклад 3-го рівня акредитації з підготовки молодших фахівців. Зокрема, підготовки всіх категорій кінологів та підвищення кваліфікації молодших інспекторів прикордонної служби 2-ої категорії.

Також щороку реалізуються декілька договорів про підготовку кінологів для інших правоохоронних органів. В 2014 році підготовлено спеціалістів для служби авіаційної безпеки аеропорту «Одеса» та для установ Пенітенціарної служби.

Зважаючи на військові дії, які розпочалися в Україні на початку 2014 року, було прийнято рішення розпочали максимально використовувати наявну в навчальному центрі матеріально-технічну базу. Так вже понад рік на базі Кінологічного навчального центру проводиться формування, підготовка та бойове злагодження більшості прикордонних підрозділів Західного регіонального управління (ММГ №3, ММГ №7, ОВПС тип «С», ОБПЗ, ОБПК), які в подальшому включались до складу сил антитерористичної операції та виконували завдання в Харківській, Донецькій та Луганській областях. Всього з березня 2014 року по даний час – в центрі пройшли підготовку 2 тисячі 480 військовослужбовців.

Під час зборів на базі Кінологічного навчального центру військовослужбовці закріплюють теоретичні та практичні основи несення служби прикордонними загонами, відновлюють свої навички володіння зброєю та проходять бойове злагодженння. Для цього в центрі є всі необхідні умови: територія, місця розташування особового складу, навчальні класи та тактичні поля та база польового навчання. Саме на полігоні прикордонники удосконалюють практичні навички ведення вогню з особистої та групової зброї, покращують свою фізичну підготовку – навчаються, як вижити в бойовій обстановці і як повністю виконати поставленні завдання в зоні антитерористичної операції.

Разом з бійцями охороняти східні кордони держави вирушають і собаки, підготовленні на базі Кінологічного навчального центру. В Донецькій та Луганській областях вони разом з інспекторами прикордонної служби проводять перевірки транспортних засобів на присутність контрабанди товарів, незаконної зброї, вибухівки та наркотичних речовин. Також в центрі відновлено підготовку службових собак для пошуку мін, фугасів та інших підривних засобів. На сьогодні вже підготовлено 4 таких групи чисельністю 82 чоловіка.

Крім того в зоні АТО собаки часто рятують життя військовослужбовців та мирних жителів. Тварини значно краще відчувають зміни у навколишньому середовищі і здатні своїми діями попереджати про, наприклад, артилерійський обстріл. Так, якщо собака біжить ховатися в бліндаж – то і у військовослужбовців є хвилина заховатися від обстрілу.

Потрібні для служби навички, собака вивчає саме у Кінологічному навчальному центрі. Процес підготовки кінологів та собак тут спирається на наукову основу та багаторічний досвід. Спочатку курсанти проходять двохмісячний теоретичний курс – цикл кінологічної підготовки, робота зі службовим собакою. І лише після успішної здачі іспиту кожному кінологу дають чотирилапого напарника. Зі своїми майбутніми господарями собаки вперше зустрічаються приблизно в дев`ятимісячному віці.

Собак готують за різними категоріями: розшуковий собака для прикордонної служби, який безпосередньо використовується на зеленому кордоні, та який здійснює діяльність в пунктах пропуску (основні породи - німецька та бельгійська вівчарки), а також окремо підготовлені собаки, які використовуються для виявлення зброї, вибухових та наркотичних речовин (породи - лабрадор, англійський та російський спанієль, фокстер’єр) 

Одним з центральних підрозділів центру є розплідник Державної прикордонної служби. Тільки за останній рік вирощено 36 собак з відмінним робочими якостями. Загалом, одночасно навчальний центр спроможний утримувати 450 службових собак, з них: 300 які прибувають на навчання та 150 – на племінному розпліднику.

Для належного догляду та утримання собак в Кінологічному навчальному центрі працює відділення ветеринарної медицини. Воно оснащене сучасною технікою на якій працюють високопрофесійні лікарі. Тут діють лабораторія клінічної діагностики, лабораторія генетики, рентгенкабінет, ультразвукове дослідження та операційна.

Всенародна підтримка армії та волонтерський рух, який почав діяти з початком проведення антитерористичної операції не оминуло і Кінологічний навчальний центр. З березня 2014 року центр отримав допомоги грошима та матеріальними засобами на понад мільйон гривень. Згідно з рішення Львівської облдержадміністрації шефську допомогу центру здійснюють Сокальська, Жовківська, Кам`янка-Бузька та Миколаївська райдержадміністрації, а також Трускавецька міська рада. Завдяки їх допомозі необхідні засоби без затримки потрапляли до бійців оперативно-бойових підрозділів. Зокрема, було отримано бронежилети, форми одягу, рюкзаки та намети, засоби спостереження та тепловізори, радіостанції та бензинові генератори.  Крім того волонтерські організації неодноразово допомагали центру медикаментами та будівельними і паливно-мастильними матеріалами.

Кінологічному навчальному центру на Львівщині – 70 років
Кінологічному навчальному центру на Львівщині – 70 років

^

"Голос з-над Бугу"

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

Львівщина готується прийняти учасників перегонів на ретро-автомобілях

Львівська область приймає міжнародні змагання серед класичних автомобілів. Зокрема, й цьогоріч з 12 до 14 червня на території Львівщини відбудуться V Міжнародний автопробіг Люблін – Рава-Руська – Львів та VI Міжнародний фестиваль старожитніх автомобілів “Леополіс Гран-прі”, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Питання щодо підготовки та проведення цих змагань сьогодні, 21 травня, обговорили на засіданні організаційного комітету, яке очолив заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний - повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

На засіданні йшлось про організацію перетину Державного кордону України та митного оформлення екіпажам машин, безпеку глядачів й учасників автомобільних перегонів, медійний супровід, промоцію фестивалю.

За словами організаторів, у цих заходах очікується велика кількість учасників з України, а також Білорусі, Польщі, Литви, Латвії, Угорщини, Словенії. Загалом, прибуде близько 150 раритетних автівок.

Зазначимо, що у програмі фестивалю “Леополіс Гран-прі” відбудуться виставки-презентації ретро-автомобілів під відкритим небом, ретро-парад центральними вулицями міста, змагання на дитячих автомобілях, покази спеціалізованих колекцій мод на автомобільну тематику. Для учасників та гостей запланована екскурсія центральною частиною міста Львова.

12 червня відбудеться V Міжнародний автопробіг Люблін–Рава-Руська–Львів. Наступного дня, 13 червня, у Львові пройде гонка на трасі “Львівський трикутник” (пролягає вул. Вітовського – пл. І.Франка – вул. Стрийська – вул. Героїв Майдану). У неділю, 14 червня, організатори запланували виставку-презентацію ретро-автомобілів на площі Ринок та у парку культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького.

Детальніше з програмою змагань можна ознайомитись за посиланням:

Нагадаємо, що Міжнародний автопробіг класичних автомобілів та Фестиваль “Леополіс Гран-прі” відбудуться з ініціативи громадської організації “Авто-фан-клуб “ЗАЗ- Козак” та з метою відзначення 82-річчя перших міжнародних кільцевих автоперегонів серії Гран-прі історичною трасою “Львівський трикутник”.

^

"Голос з-над Бугу"

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
02:32, 15 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464