** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::20.10.2009

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    20 жовтень 2009 року

Пошук в новинах   

культура

Доброю традицією стало пошанування Чудотворної ікони Сокальської Божої Матері Потішення, яке уже втретє організовує і проводить музей “Людина. Земля. Всесвіт” м.Сокаля.

Упродовж шести століть Матір Божа Сокальська зцілювала, оздоровлювала і потішала в святині над Бугом вірних не тільки Сокальської землі, але й багатьох інших теренів.

У своєму зверненні до співвітчизників (1995 рік) корінна жителька Сокаля Стефанія Демчук писала, що два покоління людей, що по війні народилися і виросли майже нічого не чули і не знали про Чудотворний Образ Матері Божої Потішення.

Не один раз найсвятіша Марія Сокальська захищала наш народ від ворогів під час походів і битв. Вона губилася у знищених храмах, віднаходилась на згарищах і руїнах. Вона ж підпільно переховувалась від войовничих безбожників.

В одному з гімнів на честь Сокальської Божої Матері написано:

“Мали Тебе в церкві руських обрядів священики.

Коли Ти чуда чинила як ласкава Пані.

Спалив церкву татарин і не пошкодував дуже,

Бо Твій образ був цілий у жаркому попелі.”

Тому 11 жовтня 2009 р., незважаючи на дощову погоду, до музею прийшли сокальчани, щоб віддати свою повагу, шану і любов Сокальській Божій Матері Потішення.

Гості духовного свята мали змогу полинути в ті далекі часи, пригадати історію Чудотворної ікони Сокальської Богородиці, що супроводжувалась демонстрацією слайдів, переглянути фрагменти фільму про інтронізацію ікони, перенесення її до костелу Св.Станіслава Косткі у м.Грубешів, Польща (вересень 2002 р.), послухати звернення до Святкової Академії митця А.С.Покотюка, який очолював делегацію з м.Сокаля, та побачити його ікони, які були освячені цього дня. В музеї експонувалася виставка присвячена історії Чудотворної ікони Сокальської Божої Матері.

Всіх присутніх на святі поблагословив настоятель церкви св.Архистратига Михаїла м.Сокаля о.митрат Ярослав Збитковський. На святі звучали духовні пісні у виконанні тріо викладачів Сокальської дитячої школи мистецтв ім.Віктора Матюка – Ірини Грабової, Галини Микитюк, Мирослави Коханчук; учениці тієї ж школи Дмитрів Софії – лауреата ІІ премії фестивалю “Мамині зіроньки” м.Сокаль, дипомломанта Всеукраїнського конкурсу “Різв’яні дзвіночки” м.Червоноград, дипломанта Міжнародного конкурсу “Від серця до серця”, “Співоча планета” (м.Буськ) – викладач Т.Гнатюк.

Учасники драматичного гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості м.Сокаля: Андріана та Ліля Телегій, Ігор Сумбаєв, Станіслав Андрусів під керівництвом п.Оксани Сумбаєвої підготували пантоніму.

З молитвами просьбами до Матері Божої Сокальської і молитвами за Україну зверталися учні СЗШ №5 м.Сокаля – Криштальська Світлана, Саганська Людмила, Шульган Мирослава, Фарина Любов, Гринюк Олена.

Організатори духовного свята щиро дякують: п.Василю Журавінському за представлені слайди з сайту “Сокаль і Сокальщина”; приватному підприємцю Петру Міркунову за технічну допомогу у проведенні свята; консультанту п.Уляні Тимошенко (м.Львів); завучу по виховній роботі СЗШ №5 Практиці Савітлані Василівні; Будинку дитячої та юнацької творчості м.Сокаля.

^

Оленка Покотюк
Духовно-мистецька Фундація Анатолія Покотюка

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
15:55, 19 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567