** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::20.08.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    20 серпень 2015 року

Пошук в новинах   

анонс

Сокальська центральна районна бібліотека запрошує на зустріч із українським письменником Мирославом Дочинцем

Сокальська центральна районна бібліотека запрошує на зустріч із українським письменником Мирославом Дочинцем
Сокальська центральна районна бібліотека запрошує на зустріч із українським письменником Мирославом Дочинцем

Сокальська центральна районна бібліотека запрошує на зустріч із українським письменником, лауреатом національної премії України імені Тараса Шевченка, автором бестселерів: «Вічник», «Криничар», «Горянин» Мирославом Дочинцем. Захід пройде 20 серпня в читальному залі Сокальської центральної районної бібліотеки. Початок о 14 годині.

Зазначимо, що Мирослав Дочинець – український письменник та журналіст, член Асоціації письменників України, живе та працює на Закарпатті. Людина з непростою долею, яка пройшла випробування ГУЛАГу. Автор більше, ніж 10 книжок, серед яких найбільш відомі читачам записи порад 104-річного карпатського мудреця Андрія Ворона під назвою «Многії літа, благії літа». З-під пера автора також вийшли праці: «Вічник», «Руки і душа», «Дорога в небо – до людей», «Лис у винограднику», а також роману «Криничар» – останнього доробку письменника.

Мирослав Дочинець отримав звання «Журналіст року», лауреат Міжнародної літературної премії «Карпатська корона» 2004 року.У 2014 році Мирослав Дочинець за романи «Криничар» і «Горянин» отримав Національну премію України імені Тараса Шевченка.

^

Інтернет-центр
Сокальська центральна бібліотека

влада

Відбулася чергова сесія районної ради.

Відбулася чергова сесія Сокальської районної ради.
Відбулася чергова сесія Сокальської районної ради.

20 серпня відбулася чергова сесія Сокальської районної ради. Головував на засіданні очільник районної ради Дацюк Ігор Михайлович.

На початку пленарного засідання голова районної ради та заступник голови районної ради Чуб Володимир Петрович від імені усіх присутніх привітав депутатів, які у міжсесійний період відзначали свої дні народження.

Перед початком роботи депутати та всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які віддали своє життя захищаючи Батьківщину.

Далі депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. У ході пленарного засідання було розглянуто 17 питань, які були детально опрацьовані попередньо – на постійних комісіях районної ради.

Відбулася чергова сесія Сокальської районної ради.
Відбулася чергова сесія Сокальської районної ради.

Розглядались питання про виконання районного бюджету Сокальського району за І півріччя 2015 року (завдяки перевиконанню районного бюджету та обласній субвенції депутати перенаправили кошти на інші потреби та внесли зміни до районного бюджету); про внесення змін в Програму виплати одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам Сокальського району у 2015 році (кожен із депутатів зможе надати ще по одній одноразовій допомозі); про затвердження Програми військово-патріотичного виховання та організації підготовки громадян до призову і служби в Збройних Силах України та виконання мобілізаційних заходів в Сокальському районі на 2015-2016 роки; про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2015 рік; про затвердження між бюджетних угод на 2016 рік ( вони забезпечать виділення коштів з районного бюджету на лікування жителів Сокальського району в Червонограді та Львові в відділеннях, яких немає на Сокальщині).

Рішенням сесії було дозволено Сокальській центральній районній лікарні списати автомобіль "УАЗ" 1999 року випуску, щоб передати бійцям АТО.

Жваві дискусії викликало встановлення плати за послуги у сфері охорони здоров’я у районній лікарні при проходженні медичного огляду водіїв та при працевлаштуванні та Бендюзька бойня.

Депутати заслухали керівника КП ТРК «Сокаль» та погодили штатний розпис, затвердили рішення відкрити навчально-виховний комплекс на базі школи с.Тудоковичі і другу групу на базі школи с.Бутин, заслухали звіт головного редактора про роботу районного часопису «Голос з–над Бугу» та надали дозвіл на оренду приміщень в Сокальській ЦРЛ для надання послуг профдезіспекції; в м.В.Мости приміщення під заклад теплопостачання з використанням альтернативних видів палива та продовження оренди приміщення Сокальському архіву.

На завершення роботи сесії депутати розглянули запити звернення та відповіді на них.

^

Юлія Сорочук
_

суспільство

Мешканці сіл мають можливість взяти участь в обласній програмі «Власний дім»

Мешканці сіл мають можливість взяти участь в обласній програмі «Власний дім»
Мешканці сіл мають можливість взяти участь в обласній програмі «Власний дім»

У Львівській області діє регіональна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім». Її мета – сприяти сільським мешканцям у вирішенні житлово-комунальних проблем, шляхом надання пільгових довгострокових кредитів на будівництво чи придбання житлових будинків  або облаштування інженерних мереж: тепло-газо-водо-електропостачання.

Про це радіо «Сокаль» повідомила начальник відділу містобудування і архітектури СРДА Мирослава Баралус. За її словами, в рамках цієї програми для людей розроблені чотири кредитні пакети.

Варто додати, що основною вимогою даної програми є проживання в сільській місцевості або ж переселення в село після завершення будівництва чи придбання житла. Також такий пільговий кредит можуть отримати громадяни, які працюють в селі: соціальній сфері, органах місцевого самоврядування, підприємствах чи установах сільського господарства та в інших сільськогосподарських формуваннях.

Для більш детального ознайомлення із умовами надання кредиту можна звертатись в обласний Фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі за адресою: 79010, м.Львів, вул. Пекарська, 95, тел.: (032) 225-65-07, факс: (032) 225-65-08.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

У ПАФ "Войславичі" завершилися жнива

У ПАФ
У ПАФ "Войславичі" завершилися жнива
У ПАФ "Войславичі" (директор Ігор Сметана, депутат районної ради) завершилися жнива. Обмолочено 450 га пшениці, 120 га ріпаку, 30 га ячменю, 122 га кормових бобів. Середня врожайність становить 41,6 центнера з гектара.

Цього року вирощений врожай збирали три комбайни, на яких працювали досвідчені комбайнери: Віктор Дуля з Василем Шишкою, Володимир Бльох з Петром Зіньком та "сімейний екіпаж"  Ігор Козак з сином Василем. Перевозили врожай з поля на тік Іван Зінько, Василь Мартинишин, Андрій Вовк, Орест Винник, Мирон Гій.

Очисткою зерна та підготовкою насіння займалися Андрій Дейнека, Іван Хома, Василь Хома, Галина Зінько, Ольга Божак, Ольга Воробець.

Нині триває заготівля грубих кормів. Тут трудяться Володимир Кулинич, Іван Франц та Андрій Дуля, який після річної участі в зоні АТО, повернувся до мирної праці.

Ми задоволені роботою всіх, хто вирощував і збирав цьогорічний врожай. Хлібороби працювали в несприятливих умовах, та радує, що середня врожайність і валовий збір зерна кращі за минулий рік.

Василь МОХНЮК, головний агроном ПАФ "Войславичі".
Фото Володимира Опульського.


^

"Голос з-над Бугу"

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

Інспектори ДАІ перевірятимуть машини із небезпечним вантажем

З метою посилення контролю за безпекою дорожнього руху під час перевезення небезпечних вантажів, запобігання виникненню надзвичайних подій під час здійснення таких перевезень та додержанням законодавства у зазначеній сфері з 5 по 30 серпня на теренах Сокальщини проводиться комплекс цільових заходів під умовною назвою «небезпечний вантаж». Він спрямований на дотримання перевізниками небезпечних вантажів вимог Правил дорожнього перевезення.

Зокрема особливу увагу працівники ДАІ звертатимуть на технічний стан та комплектацію таких транспортних засобів, наявність у водіїв необхідних документів. Також відділ ДАІ Сокальського району нагадує, що автомобілі, які перевозять небезпечні вантажі повинні бути обладнанні інформаційними табличками із позначенням знаку небезпеки. У водія має бути свідоцтво про допущення машини до такого перевезення та дозвіл на перевезення небезпечних вантажів, які узгоджують із ДАІ, а також свідоцтво про відповідну підготовку водія. Водночас сам транспортний засіб має бути забезпечений протипожежними та іншими засобами індивідуального захисту, відповідно до властивостей вантажу.

Згідно зі статтею 132 Кодексу України про адміністративні правопорушення та порушення Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів передбачено накладання штрафу. Для водіїв він становить 510-680 грн., для посчадових осіб 680- 850 грн. Окрім того, у разі порушення правил перевезення небезпечних вантажів чинним законодавством передбачена заборано експлуатації транспортних засобів.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:20, 27 травня 2022 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464