** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::19.07.2019

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    19 липень 2019 року

Пошук в новинах   

влада

15 липня у Сокальській  районній раді відбулася спільна нарад щодо розширення природно-заповідного фонду на території Сокальського району
15 липня у Сокальській районній раді відбулася спільна нарад щодо розширення природно-заповідного фонду на території Сокальського району

15 липня у Сокальській  районній раді відбулася спільна нарад щодо розширення природно-заповідного фонду на території Сокальського району

15 липня у Сокальській  районній раді відбулася спільна нарад щодо розширення природно-заповідного фонду на території Сокальського району за участі заступника міністра екології та природних ресурсів України Василя Полуйка.

Учасників наради привітали голова Сокальської районної ради Микола Пасько та голова РДА  Андрій Дяченко. Заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко наголосив, що упродовж двох років, все що стосується природо-заповідного фонду є пріоритетом для екологічного міністерства, тож вони зацікавлені, щоб був створений природний національний парк на території Сокальщини. Для цього спершу потрібно отримати погодження усіх дотичних структур, щоб передати документацію в Мінприроди на підготовку Указу Президента про його створення. Саме це й стало предметом обговорення  цієї зустрічі.

Начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Андрій Сенюк, зазначив, що Сокальський район займає останнє місце серед районів Львівщини за площею природо-заповідних територій. Площа  природно-заповідного фонду Сокальського району сьогодні складає 3183, 5 га, або лише 2,02 відсотка  території  від загальної площі. Сокальщина територіально лежить у межах двох зон: мішаних лісів (мале Полісся) та зони лісостепу (Волинська височина – Сокальське пасмо), на території району сформувапись унікальні природні комплекси, яких немає в іншій частині Львівської області. Аби зберегти їх і вирішили створити національний  природній парк «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара.

А. Сенюк пояснив, що його створення планується за рахунок боліт, лучно-болотних угідь, а також територій, які перебувають в непорушному  природному  стані – урочище «Кава» та заплави річок, а також лісових угідь орієнтовною площею 7 тисяч гектарів.

Своїм баченням щодо створення національного природного парку  з учасниками наради поділились  голова Львівської обласної громадської  екологічної організації Західноукраїнського об’єднання лісівників і екологіві Сергій Жмурко та начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат  Львівської обласної ради Анатолій Дейнека.

За словами  А. Сенюка, Сокальська районна рада виділила кошти, а Сокальська РДА адміністрація замовила проект створення вище названого національного парку. Тепер потрібно проект погодити. Це уже зробила Львівська обласна державна адміністрація, яка є  власником рекомендованих  земель. Поки що не дало своє згоди Держлісагенство, яке хоче, щоб цей парк був створений під  порядкуванням їхнього  Міністерства.

Сокальська районна рада і департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації бачить цей парк в структурі  Мінприроди,  – пояснив пан Сенюк і додав: «Це дасть можливість більше залучити коштів та отримати більше грантів, на загал краще функціонування цього парку. І на цьому ми зупинилися зараз. Щоб рухатись далі, потрібно досягнути якогось консенсусу».

Депутат  Львівської обласної ради, начальник  Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека  окреслив проблеми, які є в господарюванні лісового та мисливського господарств, роботі лісових підприємств. Він закликав врахувати думки всіх, бо тут є збережені унікальні природні ландшафти.  І у цьому велика заслуга працівників місцевих лісгоспів та лісової охорони.  Крім того дві третини природно-заповідного фонду знаходиться під охороною державної лісової охорони.

Якщо створюється  національний парк, то є відповідно процедура погодження згідно з чинним законодавством. Оскільки пропоновані земельні площі знаходяться поза межами  населених пунктів, це погоджує землекористувач   –  РДА і ОДА, відповідні профільні структури. Так само відбувається з прибережними зонами. Тож не потрібно погоджень сільських рад. Переконував, що   національно-природній парк не  створить незручностей  для місцевих жителів. І ті зможуть як і раніше збирати ягоди та  гриби у лісі. До того ж частина земель вже зараз належать до природо-заповідного фонду.

Заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко зазначив, що в ситуації, що склалася потрібний конструктивний діалог з держлісагенством, потрібний час, щоб узгодити позиції усіх сторін.

Під час наради також розглянули питання: «Про створення розплідника для зубра європейського на території Сокальського району»., «Про створення охоронної зони ботанічного заказника загальнодержавного значення «Волицький», «Про створення ботанічного заказника загальнодержавного значення  «Малополіський шафран» та «Про створення ландшафтного заказника місцевого значення «Хлівчанський».

Своїми думками щодо включення цих об’єктів до складу парку поділились   Великомостівський міський голова Ярослав Ройко, Хоробрівський сільський голова Володимир  Сава,  Тартаківський сільський голова Степан Орловський. Висловила  її пропозиції  й начальник відділу містобудування та архітектури РДА Мирослава Баралус.

Створення цих заповідних об’єктів,  раз у раз  наголошував пан Сенюк забезпечить особливий режим, спрямований на відновлення лісових фітоценозів, захист старовікових лісів й природних  комплексів в межах Прибузького регіону, охорону рідкісних видів тварин і рослин та забезпечить гарантоване виключення цих ділянок з розрахунку головного користування, що дасть змогу зберегти їх в природному стані.

Заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко сказав, оскільки  на даному етапі є певні непорозуміння з підприємствами Держлісгоспу та органами місцевого самоврядування, тож шукатимуть компромісу на рівні міністерств. Підсумував нараду голова Сокальської районної ради Микола Пасько, який запевнив, що прийдешні покоління з вдячністю будуть згадувати тих, хто став ініціатором створення національного природного парку імені Блаженнішого Любомира Гузара, бо зможуть побачити унікальні природні  комплекси, побачити види рослин, які занесені до Червоної книги України. Очільник району подякував усім за конструктивну роботу під час наради та закликав своїх колег – керівників місцевого самоврядування, від яких багато що залежить, донести до людей що таке національний парк, які дає обмеження, щоб не множилися непотрібні чутки.

 

^

Сокальська Районна рада
Сокальська Районна рада

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:11, 28 лютого 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464