** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::18.03.2019

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    18 березень 2019 року

Пошук в новинах   

суспільство

Сокальський район посів 12 місце у рейтингу районів області
Сокальський район посів 12 місце у рейтингу районів області

Сокальський район посів 12 місце у рейтингу районів області

Сокальський район посів 12 місце із 20 у рейтингу районів Львівської області. Такі дослідження проводить Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації.

Результати оприлюднили під час наради голови Львівської ОДА Олега Синютки з головами РДА та міськими головами міст обласного значення. Відповідно, у рейтингу оцінювали ще й інші 19 районів області й міста обласного значення. Відтак, перше місце серед районів посів Яворівський. Аутсайдер у цьому списку Мостиський район. Сокальський опинився на 12-ому місці. Такий рейтинг формується щопівроку, тож раніше подібні результати оприлюднювали влітку, де наш район посідав 13-е місце, тому можемо говорити про позитивну тенденцію підняття у рейтингу. А от Червоноград із 5-ого місця посунувся на 8-е із 9-и. Очолює рейтинг міст обласного значення Львів, останнє місце посідає Самбір.

Серед основних критеріїв у роботі райдержадміністрацій та міських виконкомів, на основі яких сформовано рейтинг, це фінансові показники: наповненість бюджету, інвестиції, закупівлі в системі «Prozorro», а також ситуація стосовно злочинності, на ринку праці, охоплення населення освітніми та медичними послугами. Наприклад, щодо злочинності, згідно рейтингу, ситуація у Сокальському районі виглядає так: кількість зареєстрованих злочинів на 1 тис. мешканців району налічує 0,54 (це 13 показник в області серед 20-и), зокрема кількість зареєстрованих злочинів проти власності на 1 тис. мешканців налічує 0,22 ( це 12 показник в області).

^

радіо Сокаль

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Міністр Юстиції України Павло Петренко консультує громадян!

Вітаю, пане Міністре! Чи не могли б ви мені відповісти на декілька запитань щодо виконання рішення суду? Маю на руках рішення суду і не знаю, що робити з ним далі.

З повагою, Олександр Рева

Що таке виконавче провадження?
Виконавче провадження – це завершальна стадія судового провадження. В Україні рішення суду може виконуватись як у добровільному, так і  у примусовому порядку.
Сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ.
Який порядок виконання рішення суду у добровільному порядку?
Боржник, за власним волевиявленням, може виконати рішення суду добровільно. У разі добровільного порядку виконання рішень про стягнення періодичних платежів,  виконавчий документ разом із заявою може бути надісланий стягувачем підприємству, установі, організації, фізичній особі - підприємцю, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи.
Який алгоритм дій у випадку примусового стягнення заборгованості з боржника?
У разі задоволення судом вимог про сплату заборгованості, якщо боржник добровільно не виконує рішення суду, стягувач має право пред’явити виконавчий документ для примусового виконання. Для цього потрібно:
• звернутися до суду, який розглядав справу, із заявою про видачу судового наказу або виконавчого листа;
• написати заяву до державної виконавчої служи або приватного виконавця із проханням примусового стягнення заборгованості із боржника;
• сплатити авансовий внесок до органу ДВС, куди буде подано виконавчий лист або до приватного виконавця;
• подати заяву з копією квитанції про сплату авансового внеску до ДВС або приватного виконавця.

Які строки пред’явлення виконавчих документів?
Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання:
• протягом 3-х років, з наступного дня після набрання рішенням законної сили, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
• протягом 3-х місяців, якщо мова йде про посвідчення комісій по трудових спорах та виконавчі документи, за якими стягувачем є держава або державний орган.
• протягом усього періоду, у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо.
Якщо стягувач пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, він має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу.
Що потрібно сплатити за примусове виконання рішення?
Боржник: Виконавчий збір - це збір, що справляється на всій території України за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби у розмірі 10 % суми, що фактично стягнута, повернута, або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом.
У разі виконання рішення приватним виконавцем стягується основна винагорода, розмір якої становить 10 % стягнутої ним суми або вартості майна, що підлягає передачі за виконавчим документом.
Стягувач: Авансовий внесок – це кошти, за рахунок яких фінансуються витрати на організацію та проведення виконавчих дій органом державної виконавчої служби (приватним виконавцем). Розмір авансового внеску становить:
• 2 % від  суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати (до 41 730 грн );
• 1 мінімальний розмір заробітної плати (4 173 грн) за рішенням немайнового характеру та рішень про забезпечення позову з боржника - фізичної особи та 2 мінімальні  розміри заробітної плати (8 346 грн) з боржника - юридичної особи.
Хто звільняється від сплати авансового внеску?
Від сплати авансового внеску звільняються у разі їх звернення до органів державної виконавчої служби:
• інваліди війни, інваліди I та II груп;
• законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп;
• громадяни, віднесені до категорій 1 та 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Крім того, у Законі передбачені рішення суду, за виконання яких авансовий внесок не сплачується, наприклад:
• стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та інші вимоги, що випливають із трудових правовідносин;
• обчислення, призначення, перерахунок, здійснення, надання, одержання пенсійних та соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
• відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи;
• стягнення аліментів, заборгованості зі сплати аліментів, додаткових витрат на дитину, неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, суми індексації аліментів, встановлення побачення з дитиною або усунення перешкод у побаченні з дитиною;
• відшкодування майнової та/або моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення;
• виконання рішення Європейського суду з прав людини. 
 
Як отримати присуджені кошти?   
Грошові суми, стягнуті з боржника (у томі числі одержані від реалізації майна боржника), зараховуються на відповідний рахунок органу ДВС чи рахунок приватного виконавця.За письмовою заявою фізичної особи стягнуті грошові суми перераховуються виконавцем на зазначений стягувачем рахунок у банку або іншій фінансовій установі чи надсилаються на адресу стягувача поштовим переказом, що здійснюється за його рахунок, крім переказу аліментних сум.

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.
 
Окремо хочу зазначити, що Мін’юст запровадив низку суттєвих новацій, серед яких створення Єдиного реєстру боржників, який ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна.Відомості про боржників, включені до Єдиного реєстру боржників, є відкритими та розміщуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України:  https://erb.minjust.gov.ua/.

Крім того, у 2018 році в зазначеному реєстрі відкрито публічні реєстри неплатників аліментів та боржників, які перешкоджають побаченням з дитиною, а також боржників, які мають заборгованість по заробітній платі.
 
Також, щоб забезпечити громадянам зручний сервіс у сфері примусового виконання судових рішень, ми відкрили чотири  «Центри виконання рішень», де громадяни мають можливість подавати документи про примусове виконання рішень та інші документи виконавчого провадження за принципом екстериторіальності в межах відповідної області, отримати відомості з автоматизованої системи виконавчого провадження, перевірити документи на відповідність законодавству, отримати консультацію, швидко та правильно оформити документи, оплатити заборгованість чи авансовий внесок через термінал тощо.Завітати до «Центрів виконання рішень» можна за адресами:
 
м.Дніпро, вул. Володимира Винниченка, 2;
м.Сєвєродонецьк, вул.Федоренка, 41;
м. Суми, вул. Петропавлівська, 75;
м.Одеса, вул.Разумовська, 37.
 

^

Відділ ДРАЦС
Відділ ДРАЦС

суспільство

ДОБРО ВІД БЛАГОДІЙНИКІВ
ДОБРО ВІД БЛАГОДІЙНИКІВ

ДОБРО ВІД БЛАГОДІЙНИКІВ
 ( БФ "Майбутнє України. Сокальщини")

Навколо нас чимало людей, які роблять добрі справи, допомагають ближнім. І головне, роблять від чистого серця..

Благодійність завжди була і залишатиметься реальною справою - добровільною безкорисливою матеріальною, фінансовою чи якоюсь іншою допомогою людині, котра її потребує. Людяність - одна з найкращих рис кожної особистості. Важливо вміти розуміти інших, ставити себе на їхнє місце. Ця здатність виявляється багато в чому, наприклад, у чуйності, повазі, вмінні співпереживати, прощати людські недоліки й вади. Гадаю, до переліку цих виявів беззастережно може бути віднесена й благодійність. Адже безсумнівним можна вважати те, що гуманній людині конче притаманна здатність робити добро іншим.

Свою лепту у цю загальну справу вносить благодійний фонд «Майбутнє України. Сокальщина», який очолює Юлій Лукомський.

П`ятнадцять років тому, на чергових зборах Союзу українок Канади Провінційна Управа Альберта прийняли рішення про можливість допомогти Україні, зокрема, - молоді, яка живе і хоче працюватина рідній землі. Христина Лукомська-Чейс запропонувала співпрацю із Сокалем у зв`язку з тим, що Юлій Павлович Лукомський її двоюрідний брат. В свою чергу п. Юлій, за підтримки відділу освіти Сокальської РДА вперше провів конкурс для старшокласників «Ким я хочу бути. Як я цього досягну», переможці  якого отримували невеличку матеріальну допомогу. Перший внесок діаспори був у розмірі 400 $. Для конкурсу створили спеціальну комісію, в яку ввійшли: голова Союзу українок Надія Хрущ, Юлій Лукомський і представник відділу освіти Ірина Калитовська.

У 2011 році відбулись певні зміни: створено Благодійний фонд «Майбутнє України. Сокальщина» (до цього працювали як фізичні особи), відкрито валютний та гривневий рахунки. Засновниками БФ були Юлій Лукомський, голова Союзу українок Ірина Мандрик, Оксана Савчук, як представник відділу освіти. Уся діяльність членів Фонду ґрунтувалася (і до цього часу так є) на волонтерських засадах, це прописано в Статуті. На сьогоднішній день членами фонду є Юлій Лукомський, Ірина Мандрик, Валентина Михайлевич (директор школи №5), Любов Уманська  (вч. Української мови школи №5), Анжела  Кулик  (інспектор відділу освіти), поетеса Любов Бенедишин.

За час розвитку, Фонд долучилися до благодійної діяльності на користь дітей України Союз українок Канади Провінційна Управа Альберти, СУ  ім.Домініки Огієнко в Парафіяльнім окрузі Лак Ла Биш,  відділ при катедрі Св.Івана в Едментоні, відділ ім.Кн.Ольги при церкві Св. Михаїла в Едмінтоні, відділ при церкві Св.Андрея в Едмінтоні, відділ ім. Лесі Українки при церкві св.Іллі в Едмінтоні. Окрім цього, велику благодійну допомогу щорічно надає СУ Америки в Нью-Йорку і 29 відділ СУ Америки в Чікаго та велике число українців, які не є в організації. Активно співпрацює з фондом брат Юлія Лукомського - доктор Олег Лукомський, який долучив до цієї справи, і СУ Австралії- відділ ім.Ольги Басараб Лідкомб. Окрім того, вже кілька років поспіль Олег Лукомський передає особисту фінансову  благодійну допомогу до Дня св.Миколая.

Виявлення талантів серед дітей із малозабезпечених сімей, підтримка учнівської молоді –  основні завдання, які ставить перед собою благодійний фонд «Майбутнє України. Сокальщина». Його діяльність спрямована не лише на те, щоб матеріально допомогти потребуючим, а й внести свою лепту у виховання підростаючого покоління.

Завдяки вагомій допомозі жертводавців діаспори і в співпраці з відділом освіти районної держадміністрації, Благодійний фонд має змогу втілювати в життя кілька проектів. А саме: «Ким я хочу бути. Як я цього досягну», «Мій родовід», фінансова підтримка талановитих дітей МАН, виставка-продаж учнівських виробів і благодійний аукціон кращих експонатів виставки  «Умілі руки - Божий дар», конкурс творів на тему «Життя, яким воно є» та «Ангел з одним крилом», благодійна акція до Дня св.Миколая. У  2018 році реалізовувалось лише декілька із перерахованих проектів.

Першим і основним проектом є конкурс по написанню творчих робіт «Ким я хочу бути. Як я цього досягну», який проходить у два етапи. Участь у ньому беруть діти пільгових категорій (діти з потребуючих сімей, діти-сироти, напівсироти, діти з інвалідністю). У 2018 році  44 випускників району написали твори про свої цілі на майбутнє.  Досягненням проекту є суттєва матеріальна підтримка для випускників, і не менш важлива - його виховна функція і не тільки у виборі професії.

Кілька років тому, при узгодженні з закордонними благодійниками, спільно з Малою академією наук, проведено ще два супутні заходи: фінансова винагорода-підтримка талановитих дітей, які навчаються в МАН, за кращі досягнення та в залежності від рівня наукових праць; і започаткований у 2015 році конкурс «Мій родовід» з вивчення та дослідження родоводу сім`ї ( учні створюють книги  роду своїх сімей).

Другим серйозним проектом є підтримка матеріально найбільш незахищених дітей шкільного віку. Це діти з кризових сімей, які живуть в сім`ях та з різних причин не мають соціальної допомоги. Часто без теплого зимового одягу та взуття, а також коштів на харчування в школі. Завдяки благодійникам та тісній співпраці з директорами, вчителями, закупляється дітям одяг на зиму, продукти харчування. Минулого рроку змогли охопити 67 таких дітей.

Члени Благодійно фонду хочуть, щоб діти з проблемних сімей мріяли та будували плани на майбутнє, тому ще одним невеличким проектом є творчі роботи на тему «Життя, яким воно є». Цим самим спонукаючи їх задуматись над своїм майбутнім  та до конкурсу «Ким я хочу бути. Як я цього досягну».

Завдячуючи благодійній допомозі від п.Олега Лукомського була проведена традиційна акція до Дня Святого Миколая –«Ангели з одним крилом». Кошти та  Новорічні подарунки (цукерки) отримали 23 дитини. Серед них діти з інвалідністю, з обмеженими можливостями і тяжко хворі. Це була вагома допомога для потребуючих сімей. Окрім подарунків у цей день чудове свято присутнім подарували учні Сокальської школи №5. З душевною теплотою до учасників дійства звернувся президент БФ «Майбутнє України. Сокальщина» Юлій Лукомський. Він пояснив для чого це робить, чому віддає себе благодійності. «Я прожив значно більше літ чим розраховував, маючи на увазі спадковість і свої численні недуги протягом життя. Спадковість важлива, та більш важливо як сама людина визначила собі життя, які в неї цінності. У воєнні та післявоєнні роки мені було 11-15 років. Голод і холод... А ще п`ять років не відпускала лихорадка. Ліків на той час не було, тому залишився слід на все життя - порок серця і т.д. Задумуючись, приходжу до висновку - боротись з хворобами і їх не допускати допоміг мені обраний стиль життя і переконання. Повага і любов до рідних, до людей, а також сила волі. Сьогодні стимул до життя дає мені громадська діяльність, зокрема це задоволення і радість від реалізації проектів БФ «Майбутнє України. Сокальщина».

Загалом у 2018 році роботою Фонду було охоплено 158 дітей.

Члени БФ «Майбутнє України. Сокальщина» вдячні всім небайдужим жертводавцям за розуміння і неоціненну допомогу у підтримці української молоді, і щиро сподіваються на подальшу плідну співпрацю.

За роки невтомної, подвижницької і сумлінної праці, за велике і щире серце, що вміє переживати за всіх Асоціація Благодійників України гідно відзначила БФ «Майбутнє України. Сокальщини» - ІІ місце у номінації "Благодійність неурядового сектору".

Для того, щобтворити добро, зовсім не обов`язковомативеликістатки, займати високі посади, чи бути суперзіркою. Головне – добре серцейбажаннявідкритийого для інших. Завдяки такій людській здатності- безкорисливо прийти на допомогу іншим - у цьому світі не зникає добро.


ДОБРО ВІД БЛАГОДІЙНИКІВ
ДОБРО ВІД БЛАГОДІЙНИКІВ
ДОБРО ВІД БЛАГОДІЙНИКІВ
ДОБРО ВІД БЛАГОДІЙНИКІВ
ДОБРО ВІД БЛАГОДІЙНИКІВ
ДОБРО ВІД БЛАГОДІЙНИКІВ
~5~

^

Юлія Сорочук
_

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:54, 20 січня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464