** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::17.03.2019

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    17 березень 2019 року

Пошук в новинах   

влада

Сокальщини відвідала партнерський регіон Остроленка Республіка Польща
Сокальщини відвідала партнерський регіон Остроленка Республіка Польща

Делегація з Сокальщини відвідала партнерський регіон Остроленка Республіка Польща

З 12 по 14 березня делегація з Сокальщини на чолі із головою Сокальської районної ради Миколою Паськом відвідала Остроленцький повіт Республіка Польща. У її складі були депутати Сокальської районної ради Роман Шевчук та Богдан Красько, головний лікар Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед. Вже 17 років обидва регіони об’єднує тісна дружба. Візит до міста Остроленка відбувся на запрошення керівництва повіту з метою зміцнення партнерських відносин між Сокальським та Остроленцьким районами, подальшої співпраці та обміну досвідом у сферах розвитку місцевого самоврядування та охорони здоров’я.

В ході візиту українська делегація взяла участь в медичній конференції на тему «Інновації у сучасній малоінвазивній хірургії на прикладі Мазовецької спеціалізованої лікарні імені Юзефа Псарського та Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ»», яка проходила в місті Остроленка. Вона відбулась у рамках проекту «Підвищення доступності медичних послуг у сфері сучасної хірургії», який реалізується  в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Під час конференції Микола Пасько поділився досвідом реалізації міжнародних проектів на території Сокальського району.

Також сокальська делегація взяла участь у сесії Остроленцького повіту. Голова районної ради Микола Пасько  вручив вітальну грамоту старості повіту Станіславу Кубелю, висловив сподівання на конструктивну співпрацю, корисну для обох громад задля всебічного розвитку, запропонував скласти план участі представників повіту в спільних культурних заходах та спортивних змаганнях, а також написанні проектів для залучення коштів Євросоюзу в інфраструктуру Остроленцкого повіту і Сокальського району.

Під час перебування української делегації в Польщі також відбулася низка офіційних зустрічей.

^

Сокальська Районна рада
Сокальська Районна рада

суспільство

~1~


Тривале перебування за кордоном призводить до припинення соціальних виплат!

Конституція України гарантує кожному громадянину соціальний захист. Водночас законодавство передбачає відповідальність за подання неправдивих даних під час декларування відомостей при зверненні за призначенням державної соціальної допомоги.

Усі види державних соціальних виплат виплачуються громадянам, які постійно проживають на території України.

З метою попередження нераціонального витрачення бюджетних коштів управлінням проводиться робота по виявленню осіб, які зареєстровані як отримувачі державних допомог, щодо їх перебування на території України.

У разі, якщо під час вибіркового обстеження матеріальних умов домогосподарства державним соціальним інспектором буде виявлено ознаки порушення норм законодавства, в тому числі фактів, що випливають на визначення права на допомогу ( виїзд за кордон), особі буде припинено надання раніше призначеної допомоги та вирішуватиметься питання про повернення безпідставно виплачених бюджетних коштів.

Для попередження випадків нераціонального витрачення бюджетних коштів просимо осіб, які перебувають на обліку в управління соціального захисту населення Сокальської РДА та отримують державні соціальні виплати завчасно інформувати про факти, які впливають на отримання допомог, в тому числі щодо виїзду ними чи членами їхніх сімей за кордон (на тривале перебування).

 

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

На території району розпочнеться місячник благоустрою
На території району розпочнеться місячник благоустрою

На території району розпочнеться місячник благоустрою

З 18 березня по 18 квітня 2019 року на території Сокальського району проводиться місячник озеленення, прибирання та благоустрою, а 13 квітня - загальнорайонна толока. Відповідне розпорядження підписав заступник голови Сокальської райдержадміністрації Микола Поліщук. З цією метою при райдержадміністрації створено 10 оперативних груп. В ході місячника заплановано: провести упорядкування та благоустрій русел і берегів річок, каналів, джерел, водойм, у т.ч. ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ на берегах річок та в прибережних смугах; створити нові зелені насадження (ліси, парки, сквери, тощо) та провести догляд за існуючими, здійснити висаджування дерев і кущів, благоустрій закріплених територій; організувати упорядкування територій лісництв та ліквідацію їх засмічень; здійснити очистку від заростання та висаджування дерев вздовж смуг відводу автомобільних доріг місцевого та державного значення.

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

«Сокальводоканал» підняв тарифи на свої послуги
«Сокальводоканал» підняв тарифи на свої послуги

«Сокальводоканал» підняв тарифи на свої послуги

Міське КП «Сокальводоканал» підняв тарифи на свої послуги.

Нові ціни затвердили на виконавчому комітеті Сокальської міської ради, яке відбулось 12 березня під головуванням міського голови Сокаля Вадима Кондратюка. Дискусія на засіданні тривала дуже жвава, у членів виконкому було багато питань до керівництва, яке вже, нагадаємо, вже втретє зверталось до членів виконкому про коригування тарифів, бо вони, за їхні словами, не забезпечували покриття затрат на діяльність підприємства, оскільки згідно планового розрахунку на лютий дефіцит склав 492 тис. грн. Підвищення тарифів на воду допоможе у недопущенні аварійних ситуацій чи відключень, – переконані у водоканалі. Також керівництво КП обґрунтовувало нагальність у підвищенні тарифів в ефірі Радіо «Сокаль» і на останній сесії МР Сокаля. У результаті довготривалих дискусій і неодноразових виступів перед громадськістю, нові тарифи затвердили.

Ціна на послуги водопостачання «Сокальводоканалом» тепер становитиме 11 грн. 22 коп. замість 8 гривень, а за водовідведення 16 грн. 24 коп. замість 11 гривень 70 копійок. Тож загалом за 1м³ доведеться сплачувати 27 грн. 45 коп. на противагу 19 грн. 76 коп., які були до цього. Щодо очистки стоків, то для тих хто користується нею, доведеться платити 9 грн. 45 коп. замість 6 грн. 60 коп.

Нагадаємо, що попередні тарифи були затверджені ще наприкінці 2017 року і вони, як пояснюють у водоканалі, не дає покривати витрати на виробництво продукції, тому що з часу розрахунку економічно обґрунтованої вартості відбулось збільшення цін на електроенергію майже на 20% та ріст виробничих витрат в результаті підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. Вони відшкодовували не 100% вартості послуг і, як наслідок, підприємство відчувало фінансову нестачу.

Нові тарифи підприємство називає економічно обґрунтованими. Окрім всього, це дасть можливість впровадження енергозберігаючих технологій, оновлювати основні засоби за рахунок власних коштів та вчасно сплачувати податки до бюджетів і розраховуватися з кредиторами, – запевняють у МКП. Нові тарифи вступають в дію з 1 квітня.

^

радіо Сокаль

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

~1~

Облрада прийняла низку рішень, які стосуються Сокальщини у контексті Програми соціально-економічного та культурного розвитку області

У вівторок, 12 березня, Львівська обласна рада затвердила Програму соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2019 рік.

Програма визначає цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку області, заходи та завдання для розвитку різних галузей, які відповідають основним стратегічним напрямам розвитку і заходам обласних цільових програм. Зокрема, програма визначає пріоритетні напрямки розвитку в контексті реалізації стратегічних документів регіону у розрізі стратегічних цілей: «Конкурентоспроможна економіка», «Якість життя», «Відкриті кордони», «Розвинуте село», «Туристична привабливість».

У програмі прийняли низку рішень, які стосуються Сокальщини. Про це радіо «Сокаль» розповів депутат облради Сергій Касян. Так, 1 млн. 700 тис. грн. запланували на завершення будівництва дитячого садка-ясел на 90 місць у селі Сілець. 9 млн. 850 тис. грн. на завершення будівництва критого басейну у санаторній школі-інтернат.

Ще 450 тис. грн. на реконструкцію коридору другого поверху Сокальської амбулаторії загальної практики сімейної медицини (поліклініка) і ще 770 тис. грн. на будівництво каналізаційної системи в селі Острів. Крім того, з обласного бюджету виділили 10 млн. грн. на створення КП Львівської обласної ради «Львівське обласне шляхове ремонтне підприємство». Новостворене комунальне підприємство покликане виконувати роботи з поточного ремонту, утримання та забезпечення в належному стані доріг місцевого значення державної власності.

А також по програмі відновлення історико-культурної спадщини передбачено майже 4 млн. грн. на капітальні ремонти церков у селах Фусів і Цеблів.

^

радіо Сокаль

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:45, 5 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464