** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::16.10.2009

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    16 жовтень 2009 року

Пошук в новинах   

суспільство

НІЧНА ПОЖЕЖА НА «ДАТСЬКОМУ ТЕКСТИЛІ»Минулої неділі Сокалем поповзли тривожні чутки: вночі на "Датському текстилі" була пожежа, і повітря забруднене шкідливими речовинами. Що ж там сталося? Директор підприємства Йорган Седерхолм сам звернувся до нас і попросив детально ознайомити сокальців з випадком, який стався. З цього приводу він підготував лист, в якому пояснюється ця ситуація. Ось його зміст:


"11 жовтня, о 3 год. ЗО хв., на фарбувальній дільниці підприємства виникла пожежа. Як директор компанії, я б хотів детально описати випадок, що стався. Змушений зробити це для того, щоб уникнути поширення неправдивих чуток, які, на жаль, неодноразово мали місце.


Пожежа трапилась через те, що бочки, в яких знаходився гідросульфіт натрію, самозайнялися через вологу. Коротка довідка: гідросульфіт натрію відомий як широковживана відбілююча речовина, яка використовується в текстильній і паперовій промисловостях. її додають у водні розчини разом з іншими хімікатами і тоді починається процес відбілювання. Але, якщо у гідросульфіт натрію (сухий білий порошок) потрапляє волога, то за несприятливих обставин виникає займання (плавлення) і можуть утворитися гази сірки.


Жодного разу не було ні одного випадку неправильного поводження працівників з цим хімікатом. Лише погане упакування (тара) від виробника спричинило цей випадок. Нещільне упакування призводить до вбирання вологи або конденсату в середині бочок і тоді може виникнути самозаймання речовини. Перший раз за всю історію компанії (31 рік в Данії та 8 в Україні), коли стався такий випадок.


Не буду приховувати, що займання гідросульфіту натрію можна вважати серйозною подією. Завдяки швидким заходам, які вжили наші охоронці, і особливо завдяки начальнику райвідділу ГУ МНСУ Олегу Тимчаку і його команді, а також їх колегам зі Львова, ситуація, що виникла, не стала загрозливою для навколишнього середовища. Багато пожежних машин, які ми викликали, були в першу чергу використані для забезпечення достатньої кількості кисневих балонів, щоб пожежники змогли вивезти тліючі бочки за межі фарбувальної дільниці. Пошкодження після пожежі є мінімальними, оскільки полум`я від такої пожежі є надзвичайно малим.


Для того, щоб уникнути подібних випадків в майбутньому, виробника зобов`язано поставляти хімікат в упакуванні євростандарту. Гарантую, що вся необхідна інформація і документи будуть передані у відповідні органи влади для того, щоб вони офіційно підтвердили, що навколишньому середовищу не було завдано ніякої шкоди. Це буде зроблено також для того, щоб припинити поширення чуток, які виникають через брак інформації".


12 жовтня, в обід, я побувала на ДП "Датський тектиль". Спочатку оглянула приміщення, де горіли бочки з хімікатом. Як і писав Йорген Седерхолм, слідів пожежі практично не було видно, однак якраз прислали людину побілити стіни (вони також не були чорними).


Потім зустрілася з начальником фарбу¬вальної дільниці Ігорем Кіралем, який одним з перших прибув на пожежу, і розпитала його, як все було. Ось що він розповів:


- Мене розбудили вночі – оглядаючи приміщення на моніторі, охоронець помітив на нашій дільниці дим. І справді, коли я прийшов, стояв густий дим. Там було сорок бочок з гідросульфітом натрію, по 50 кг в кожній. Бочки металеві, всередині ще поліетиленова упаковка. Ми одягли протигази і пішли оцінити ситуацію.


Спочатку зайнялися дві бочки. Самі ми не могли нічого зробити. Я знав, що ця речовина не є вибухонебезпечна, що загорання могло статися через вологу, яка потрапила всередину. Вона слабо тліє, але при горінні виділяється сірка, яку, зрозуміло, шкідливо вдихати. Приїхали пожежники, почали засипати бочки піском, потім виносити їх.


Чимало запитань поставила я і Йоргену Седерхолму:


Хто Вам постачає гідросульфіт натрію?


Українська компанія "Інтерсинтез". Після цього випадку будемо вирішувати міняти чи ні постачальника. Просто до зберігання такого хімікату потрібно серйозніше ставитися, адже це - безпека людей.


Сьогодні (12 жовтня - прим, автора) Ваші працівники прийшли на роботу. Чи їх відразу повідомили про те, що сталося?


Звичайно, що так. Я підготував спеціальний лист. Його вивісили на дільницях підприємства. І ще про всяк випадок відпустили додому вагітних жінок.


Чи можете Ви запевнити сокальців, що нема загрози `їхньому здоров`ю?


Звичайно, що можу, якби було інакше, я б тут сам не сидів і не тримав свою сім`ю. Я розумію, що люди стривожилися, бо при горінні утворюється сірка, яка дуже неприємно пахне.


Зайшпа я і в медпункт. Фельдшер Наталія Дячук сказала, що практично ніхто не звертався зі скаргами на здоров`я.


- Зранку прийшла одна жінка, скаржилась на нудоту. І все. Більше ніхто не приходив, - сказала вона.


Розпитала про пожежу і начальника Сокальського райвідділу ГУ МНСУ Олега Тимчака, який брав безпосередню участь у ліквідації пожежі, та технічного директора підприємства Мирона Королишина. 0. Тимчак розповів, що горіли 15 бочок з гідросульфітом натрію. Сокальські пожежники, зрозуміло, приїхали першими, відразу оцінили ситуацію і почали ліквідовувати пожежу. Працювали вони в апаратах "Аура" - на стисненому повітрі - якого вистачає трохи більше як на 40 хвилин. Спеціальне авто зі Львова закачувало в них повітря. Бочки спочатку засипали піском, потім вивозили у технічне водоймище. Пожежу ліквідували приблизно за 4 години. Пан Мирон повідомив, що вже 11 жовтня на підприємстві працювали еменесники з району і області, районна та львівська екологічні служби, працівники райсанепідстанції. В середу, сказав, ще має прибути хімічна інспекція зі Львова та з Державного комітету охорони праці. Остаточних висновків щодо виникнення пожежі комісія ще не надіслала. Такий висновок, як сказав Олег Тимчак, повинні надати в деся¬тиденний термін. 11 і 12 жовтня працівники райсанепідстації досліджували повітря робочої зони. Згідно протоколів №№54,55 концентрація шкідливих речовин (а їх перераховано 42), у фарбувальному цеху, безпосередньо в тому місці, де виносили бочки, в 2-3 менша від гранично допустимої. 12 жовтня заміряли в різних місцях швейного цеху. І там концентрація шкідливих речовин в три рази менша від допустимої.Валентина БЛУДОВА.


16 жовтня 2009 року
^

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

АВАРІЙ   МЕНШЕ, АЛЕ ЛЮДИ ГИНУТЬ


Нині зведення про ДТП і їх жертви нагадують воєнні. Кожного дня на дорогах гинуть, одержують травми люди.


Яка ситуація на дорогах Сокальщини? Про це наш кореспондент попросив розповісти начальника ВДАІ з ОАТ Сокальського району та АТІ ГУ МВСУ у Львівській області Андрія КОЦУРА.


-    Багато людей одержують травми, гинуть в дорожньо-транспортних пригодах. Андрію Івановичу, що каже статистика цьогоріч?


-    За дев`ять місяців ц. р. у нас сталося 47 дорожньо-транспортних пригод. В них двоє людей загинуло, 61 особа травмована, в тому числі двоє неповнолітніх.


-    А якщо порівняти з минулим роком: ДТП побільшало чи навпаки?


-    Можу сказати, що в цьому році аварійність в районі спала. Порівняйте: за аналогічний період 2008 року зареєстровано


73 ДТП. 115 осіб були травмовані, в тому числі 14 неповнолітніх, 10 осіб загинуло.


-    Назвіть, будь ласка, основні порушення правил дорожнього руху.


-    Найперше порушують швидкісний режим, правила переїзду перехресть, неправильно роблять обгони та сідають за кермо в нетверезому стані.


-    Чи застосовують на дорогах району «Візир»?


-    Ми не маємо приладу «Візир». Натомість користуємося вимірювачем швидкості «Беркут».


-    Нові правила дорожнього руху відчутно б`ють по кишені порушників. Чи багато водіїв і нині сідають за кермо в нетверезому стані, думаючи, що їм «повезе»?


-    На жаль, таких ще чимало. За дев`ять місяців цього року працівники ДАІ склали та направили до суду 193 протоколи за керування в нетверезому стані. Зараз на Сокальщині проводяться операції «Залізничний переїзд», «Обгін», «Автомобіль». На мою думку, це йде на користь всім учасникам дорожнього руху.


-    Скільки оштрафовано порушників правил дорожнього руху, скільки справ передали в суд? Чи вони оскаржують дії працівників ДАІ?


-    З початку року працівники ДАІ склали 1385 протоколів за різного роду порушення правил дорожнього руху, як я вже сказав, близько 200 ми направили в суд. Звичайно, деякі водії не визнавали своєї вини за ті чи інші порушення. Декілька з них оскаржували рішення інспекторів, але суд їх не визнав.


-    Чи узгоджують з вашою службою встановлення дорожніх знаків у Сокалі? Адже говорять, що дуже важко  зорієнтуватися і доїхати в центр міста.


-    Так, встановлення дорожніх знаків погоджують з нами.


-     Як проходить цьогорічний техогляд?


-    Дещо пришвидшеними темпами. П`ятдесят сім відсотків від загальної кількості транспорту, зареєстрованого в районі, вже пройшли його.Розмовляла Валентина БЛУДОВА.


16 жовтня 2009 року
^

Газета
"Голос з-над Бугу"

Парафіяльне життя

реколекції 2009
реколекції 2009
14 жовтня у катедральному храмі святих апостолів Петра і Павла з благословення владики Михаїла Колтуна, єпископа Сокальсько-Жовківського, УГКЦ, відбулися реколекції для спільнот «Матерів в молитві». Для почитання були виставленні мощі святого великомученика Пантелеймона. Незважаючи на негоду, храм був повний людьми.


О 15.30 годині розпочалася реєстрація учасників, де зареєструвалися учасники духовних вправ з церкви архистратига Михаїла м.Сокаль, вірні Жвирки, Забужжя, Стенятина, Скоморохи, Добросина, Полоничів, Спасова, Стояніва, Бишева, Добротвора, Дублян, Львова, Кам’янки-Бузької, Броди, Жовкви, Радехова, Олеська, Белза, Гірника, з трьох церков Червонограда та інші. Також вітали священиків, які прибули з інших парафій. Духовні науки голосили реколектанти – священик, редактор журналу «Жива вервиця» Іван Колодій та священик, редактор газети «Джерело життя» Богдан Морований. В супроводі вівтарної дружини та співу дитячого хору катедральної парафії урочисто внеслися мощі великомученика Пантелеймона.


Благословив і розпочав реколекції правлячий архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії владика Михаїл Колтун, який звернувся з своїм пастирським словом до учасників. Він підкреслив, що важливе місце у житті кожного має займати молитва, а зокрема у житті матері. Також поставив за приклад молитву матері великомученика Пантелеймона, яка була християнкою, і все своє життя молилася, щоб навернути сина до віри у Христа. І так сталося. Адже молитва – зцілює душі, допомагає людині у розпачі та у скрутному становищі. І приклад цьому діяльність УГКЦ, яка довгий час була у підпіллі, її вірнослужителі переслідувалися, каралися каторгами та знищувалися. Але завдяки ревним ісповідникам віри, їхньої мученицької смерті та чисельних молитвах вірних, ми сьогодні маємо нагоду святкувати 20-ліття виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля. Ці щирі слова запали в душу кожному, хто був присутній у храмі.


Уже багато років Правосвященіший владика Михаїл Колтун духовно опікується рухом «Матерів в молитві» і цього року призначив капеланом цього руху священика сотрудника катедрального собору святих апостолів Петра і Павла – Ярослава Валюха.


 «Я завдячую Богові, що вклав у серце моєї матері велику віру і саме їй я завдячую, що вона виховала мене таким як я є. Тому розумію, обов’язки покладені на мене. Кожна мати виховує майбутнє нашої держави та церкви», – саме з цих слів, які колись висловив владика, і розпочав свій виступ отець Ярослав Валюх, який подякував архиєрею Михаїлу за високу довіру та запевнив, що виконає свій обов’язок з допомогою Божою та вручив йому ікону Пресвятої Родини від «Спільноти матерів» катедрального храму. Далі розпочалася спільна молитва присутніх матерів, а потому відбувся акафіст великомученику Пантелеймону, велика вечірня з литією, молебен до Пресвятої Богородиці, північна, вервиця, чин соборування, акафіст до Пресвятої Богородиці, Ісусова Молитва, акафіст до Ісуса Христа, водосвяття та урочиста Божественна Літургія та помазання єлеєм прикладеним до мощей. Багато людей прибули вночі, щоб прийняти Святу Тайну Єлеопомазання та з великою вірою прикластися до мощей святого Пантелеймона. Піднеслися на дусі й під час проведення Ісусової молитви. У ці хвилини у храмі загорілося сотні вогнів: у руках присутніх горіла лампадка, яка знаменувала, що у душі у кожного є промінчик віри. Адже молилися за дітей, родини, державу, владу, церкву, церковну єрархію, краще майбутнє українського народу та єдність усіх матерів.


 Цікавими були й виголошені реколектантами науки, які мали таку тематику: «Священий великомученик Пантелеймон – цілитель як приклад наслідування в нашому сьогоденні», «Святі мученики в допомозі для несіння нашого земного хреста», «Стихії світу і наша боротьба з гріховними схильностями», «Спільноти матерів в молитві як помічники церкви в дорозі до спасіння», «Пресвята Богородиця – найкраща порадниця в ділі молитви спільнот, родин, громад», «Місце священика у мирянському русі», «Ціль християнського життя та основні спокуси», «Вічність як основний чинник в побудові христянського життя», «Захищаємо свою церкву», «Покликання людини у цьому світі», «Марія – взір для наслідування» та інші.


Реколекції тривали до ранку. І хоч надворі падав дощ, у храмі нікому не було холодно. Про це подбали членкині спільноти «Матерям в молитві» храму Петра і Павла, які організували для усіх учасників у парафіяльному будину за адресою А. Шептицького, 80, смачну перекуску та частування гарячими напоями.


 Усю ніч поряд з дорослими були діти, які прислуговували, молилися, чували та співали духовні пісні. На пам’ять про ці реколекції, кожен з присутніх отримав образки святого великомученика та цілителя Пантелеймона, які вони прикладали до святих мощей та несли додому. Їх подарував молільникам владика Михаїл Колтун.


На закінчення цього дійства о. Ярослав Валюх подякував священичому собору, усім присутнім спільнотам, вірним нашого міста та гостям за участь у реколекції. «Не буду називати кожного по імені, хто спричинився до проведення даного заходу, – сказав він, – тому що Господь знає кожного з Вас по імені з лона матері. І кожному воздасть за його вчинками». Відтак у храмі прозвучало багатоголосе «Многая літа». Та ніхто не спішив розходитись… Матері різнього віку, приклякнувши біля мощей, склавши руки в молитві, просили у великомученика і цілителя Пантелеймона допомоги та зцілення для дітей та онуків…


 Любов ПУЗИЧ.

 

^

свящ. Ярослав Валюх

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
02:26, 22 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567