** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::16.06.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    16 червень 2015 року

Пошук в новинах   

влада

Розпочався ремонт дороги Сокаль-Червоноград

ТОВ «Автомагістраль-Південь», як переможець тендеру, розпочало ремонт дороги Сокаль-Червоноград в районі с.Добрячин. Роботи проводяться за кошти, виділені з обласного бюджету (7,3 млн. гривень).

^

РДА
Сокальська РДА

влада

Заступник голови райдержадміністрації взяв участь у Skype-конференції

15 червня заступник голови Сокальської райдержадміністрації Анатолій Василишин взяв участь у Skype-конференції голови облдержадміністрації О.М.Синютки з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення. Обговорювалися наступні питання: про формування мережі майданчиків активного літнього відпочинку; про створення нових та утримання в належному стані існуючих пікнік-локацій; про виконання прогнозу посіву сільськогосподарських культур під урожай 2015 року; про розрахунки тепло- та водопостачальних підприємств області за спожиті енергоносії. (Довідка. Борг за спожиту електроенергію у водоканалізаційних господарствах району та МКП «Сокальтеплокомуненерго» перед Сокальським РЕМ відсутній. Заборгованість за спожитий газ МКП «Сокальтеплокомуненерго» станом на 1.06.2015 року становить 5 101,1 тис. грн. У травні місяці була погашена заборгованість на суму 372,5 тис. грн., тобто, згідно графіку погашення заборгованості за спожитий природний газ було заплановано 350,0 тис. грн. перевиконання 22,5 тис. грн.).

^

РДА
Сокальська РДА

влада

Відбулися установчі збори з обрання Громадської ради при Сокальській райдержадміністрації
Відбулися установчі збори з обрання Громадської ради при Сокальській райдержадміністрації

Відбулися установчі збори з обрання Громадської ради при Сокальській райдержадміністрації

16 червня відбулися установчі збори з обрання Громадської ради при Сокальській райдержадміністрації. На початку засідання делегатам було представлено звіт ініціативної групи з підготовки установчих зборів з формування нового складу Громадської ради. Зокрема, проінформовано, що до участі в установчих зборах запрошено 17 представників інститутів громадянського суспільства. Делегати установчих зборів обрали лічильну комісію, Мар”яну Яремчук головуючою зборів, Жанну Журавінську секретарем зборів і затвердили порядок денний установчих зборів: представлення інститутів громадянського суспільства, зареєстрованих ініціативною групою до участі в Установчих зборах; проведення голосування для обрання складу Громадської ради при Сокальській РДА; затвердження кількісного складу Громадської ради; погодження дати, місця проведення засідання Громадської ради. Також, на засіданні члени громадської ради проголосували за включення до складу громадської ради представника Сокальського РО Всеукраїнської громадської організації „Товариство українських офіцерів”, який, з поважних причин, не був присутній. Відкритим голосуванням учасники зборів обрали громадську раду в кількості 17 осіб.

Після установчих зборів відбулося перше засідання новообраної Громадської ради з наступним порядком денним: обрання керівного складу громадської ради: голови, секретаря, заступників; затвердження Положення про громадську раду при Сокальській районній державній адміністрації; призначення наступної дати засідання Громадської ради. Відкритим голосуванням головою Громадської ради обрали виконавчого директора Благодійного фонду "КАРІТАС"- Сокаль Мар”яну Яремчук. Заступниками голови Громадської ради стали уповноважений представник профспілкового комітету КП „Сокальська районна друкарня” Богдан Шклянка та голова Сокальської молодіжної громадської організації „ЦЕНТР ГРОМАДСЬКИХ ДОСЛІДЖЕНЬ” Віталій Комбель. Секретарем Громадської ради обрано голову правління ГО „Допомога і турбота” Михайла Турішина. На завершення члени Громадської ради вирішили провести наступне засідання 24 червня о 16.00 год. >

^

РДА
Сокальська РДА

освіта

Рівний доступ до освіти

Нещодавно у Львові відбулась конференція, яка стала підсумковим заходом проекту "Створення альтернативних форм дошкільної освіти у сільських громадах", що реалізовувався протягом 2012-2015 років благодійною організацією "Центр освітніх ініціатив" зі Львова, суспільно-просвітницьким товариством "Едукатор" з Ломжі Польща Агенцією розвитку Радехівщини, Центром громадських ініціатив з Перечина та Волинським ресурсним центром та фінансової підтримки програми транскордонного співробітництва Польща Білорусь-Україна 2007-2013 рр.

Організатори конференції запросили представників з різних регіонів України: науковців, викладачів інститутів післядипломної освіти, працівників відділів освіти, директорів шкіл та завідувачів дошкільних навчальних закладів. Учасниками були представники з Польщі та Грузії.

Починаючи з 2013 року, Сокальщина була долучена до реалізації цього проекту. Альтернативні групи дошкільного навчання створені та успішно працюють при школах у тих селах, де не було дошкільних закладів. Це шість населених пунктів Сокальського району, зокрема села Бутин, Борове, Межиріччя, Перемисловичі, Стремінь, Себечів. У навчально-виховних комплексах Бутин і Себечева дошкільні групи вже переведені на повний режим роботи.

На конференції досвід роботи Сокальського району з розвитку середньої та дошкільної освіти презентувала головний спеціаліст відділу освіти РДА Леся Ковалишин.

Також напрацьовано багато цікавих ідей, дискутували про нові підходи до управління дошкільним закладом, про нові виклики, які несе освітній сфері децентралізація та про альтеративні дошкільні заклади в Україні. Обговорювали впровадження польського та грузинського досвіду альтернативних форм дошкілля. Піднімались питання: що децентралізація принесе освіті? Які альтернативні форми освіти існують в Україні? Були представлені форми роботи з дошкільнятами, батьками та громадою. Також учасники працювали над рекомендаціями органам місцевого самоврядування, органам управління освітою, МОН, що варто зробити, щоб кожна дитина з наймолодшого віку могла реалізувати своє право на якісну освіту.

Ірина ШУКАТКА, методист РМК відділу освіти Сокальської РДА.

^

Голос з-над Бугу

Газета
"Голос з-над Бугу"

культура

Магир Христина
Магир Христина

Вітаємо з перемогою

Днями у місті Львові відбувся VII Міжнародний конкурс сучасної дитячої релігійної пісні «Пісня серця».Сокальську дитячу школу мистецтв ім.В.Матюка на ньому представляла учениця 4 класу вокально-театрального відділу Магир Христина , клас викладача І.Грабової-Яремко.Вона на високому рівні виконала пісню відомого сокальського композитора Ольги Пенюк - Водоніс на слова Людмили Опришко " Я Богу дякую за все" і здобула перемогу - диплом 2 ступеня .Тепер Христина 27 червня у Львівський філармонії прийме участь в Гала-концерті.Вітаємо ученицю, викладача і композитора ! В тісному поєднанні чудової пісні, таланту дитині та майстерності викладача вийшов прекрасний результат. Щиро бажаємо Христинці нових перемог.

^

Ольга Пенюк-Водоніс
Сокальська дитяча школа мистецтв ім. В.Матюка

суспільство

П’ятдесят громадських організацій Західної України виступили на форумі у Томашеві
П’ятдесят громадських організацій Західної України виступили на форумі у Томашеві

П’ятдесят громадських організацій Західної України виступили на форумі у Томашеві

У польському Томашеві відбувся перший транскордонний форум громадських організацій України та Польщі. Мета заходу - активізація транскордонного співробітництва на прикордонних територіях Західних регіонів України, налагодження контактів між українськими та польськими організаціями, проведення галузевих панельних дискусій із представниками міжнародних фондів, експертами, підвищення рівня інституційної спроможності організацій, зокрема щодо підготовки транскордонних проектів, фандрейзингу ( процес залучення грошових коштів та інших ресурсів, які організація не може забезпечити самостійно, але, які є необхідними для реалізації певного проекту).

Форум відбувся за ініціативи директора Сокальської агенції регіонального розвитку Ганни Костюк та директора Агенції розвитку Розточчя Марціна Регуліча

П’ятдесят громадських організацій Західної України виступили на форумі у Томашеві
П’ятдесят громадських організацій Західної України виступили на форумі у Томашеві

У форумі взяли участь близько п’ятдесяти організацій з Західної України (Сокальського, Кам’янка – Бузького районів, Львова, Червонограда, Соснівки), а також стільки ж польських організацій (із Томашова, Замостя, Любліна, Грубешова). В рамках форуму учасники мали можливість ознайомитися із дослідженням Інституту справ публічних щодо українсько-польської співпраці. В дослідження зокрема йшлося про відношення поляків до подій, які відбуваються в Україні — в зоні АТО. Дослідження презентував аналітик Інституту справ публічних Лукаш Венерский. Згідно з результатами соцопитування, 61% поляків вважають, що за події на сході України відповідальність несе Росія, лише 6% вважають, що Україна. 40% поляків вважають, що для Росії повинні бути більші санкції, ніж вони є зараз, 18% опитаних не могли визначитися. 56% опитаних поляків наголосили, що українській армії не треба допомагати. 25% опитаних вважають допомогу доцільною.

У рамках форуму відбулися панельні дискусії, де учасники (громадські організації) мали можливість презентувати свою діяльність, а заодно підшукати партнера для співпраці. Доволі активною була панельна дискусія для польських та українських журналістів. Працівники ЗМІ обох країн відзначили, що соціальні медіа стали добрим ресурсом для висвітлення різних питань, зокрема проектів громадських організацій, підняття та вирішення проблем суспільства.

Також учасникам заходу було презентовано інформацію програми RITA, ERASMUS щодо розробки партнерських транскордонних проектів. Громадські організації матимуть можливість використати досвід та ідеї польських колег, а при залученні спільних проектів зможуть вирішити і проблеми громад.

З метою зрушення співпраці в прикордонні, потрібно «виростити» громадські організації, зрушити роботу органів місцевого самоврядування, «запустити» інституції, які зможуть робити зміни в громадах, особливо в контексті децентралізації. “І тут, важливим моментом є використання польського досвіду, підтримка та нарощення контактів, реалізація спільних заходів, спрямованих на розвиток транскордонного співробітництва”.

Ірина Білецька. Від цієї зустрічі я отримала масу позитивних емоцій, знайшла нових друзів як українців так і поляків. Також я відкрила для себе можливості співпраці і вже розмірковую над новим проектом. Я вперше була учасником транскордонного форуму і дуже вражена відданістю людей своїй справі, і благородними намірами їх громадських організацій.

Дякую організаторам за корисно і приємно проведений час. Бажаю щоб усі наші майбутні проекти неодмінно були успішними.

Василь Денека. Завдяки таким форумам ,відкриваються нові можливості втілення наших проектів в життя. Європа і безпосередньо Польща хочуть співпрацювати з Україною. Є багато різних освітніх проектів, що дуже актуальні, бізнес проекти,робота. На форумі також говорили про співпрацю в сфері кіно. Для мене також було цікаво подивитися новий спортивний комплекс що в Томашув-любельському. Навів контакти з тренерами по футболу, щоб в майбутньому можна було приїжджати на товариські матчі і міжнародні турніри.

Цікавим фактом є те, що активісти громадських організацій саморганізувалися, знайшли ресурс на участь у такій поїздці, адже форум не фінансувався з грантових, бюджетних чи спонсорських коштів.

П’ятдесят громадських організацій Західної України виступили на форумі у Томашеві
П’ятдесят громадських організацій Західної України виступили на форумі у Томашеві
Дякую Вам колеги за вашу активність, високий рівень готовності, вміння презентувати свої організації, правильно ставити мету в пошуку партнера.

З нами були:

Громадська ініціатива «Чиста Вода» Рибойчук Марта

Фонд розвитку Червонограда – Пасічник Андрій

Інформаційне агентство UNLNevs – Стельмах Олег

ГО Центр громадських досліджень – Комбель Віталій, Богдан Лучко

Червоноградська міська спілка ветеранів Афганістану – Гулядик Іван

ГО «Разом» - Сава Уляна

ГО «Ніка» - Кустова Світлана

ГО «Добробут» Петро Василишин

Молодіжний спортивно-оздоровчий клуб «Дивосил – здоров»я» Шимчун Володимир

ГО Сокальська Агенція регіонального розвитку - Чемерис Руслан

БФ «Спорт діти майбутнього» - Денека Василь

ГО Поторицьке природоохоронне рибальсько спортивне товариство «Передсілля» - Юхим Тарас

Національна скаутська організація «Пласт» - Ірина Білецька

ГО «Всеукраїнський волонтерський рух» Климців Маряна

ГО «Промінь Надії» - Закорчемна Надія

ГО «Коаліція чистий Буг - Україна» - Ірина Климців

Громадське формування 10 – та сотня самооборона Майдану – Бохняк Андрій

ГО «Майстерня мрій» - Білоус Христина

ГО «Плеяда» - Запісоцький Роман.

ГО «Допомога і турбота» - Турішин Михайло

ГО «Народне слове» - Дробіт Володимир

ГО Ка`янка – Буська

ГО Агенція розвитку малого і середнього бізнесу – Сеньо Любов, Задейко Марія,Антонюк Андрій.

ГО Захисту прав інтересів воінів АТО – Шваюк Оксана

ГО Агенція регіонального розвитку Кам»янко-бузького району – Роман Хімка.

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

суспільство

Відбулася XXVII Міжнародна агропромислова виставка «Агро-2015»

3-6 червня у Києві в Національному комплексі «Експо-центр України» відбулася XXVII Міжнародна агропромислова виставка «Агро-2015», на якій протягом чотирьох днів презентували найкращі здобутки агропромислового комплексу України.

На виставці «Агро-2015» побувала й сокальська делегація в складі восьми осіб, в яку входили керівники сільгосппідриємств району та фермери. Вони ознайомилися з сучасною сілськогосподарською технікою, новітніми технологіями в рослинництві та тваринництві, новими продуктивними сортами насіння, засобами захисту рослин та мінеральних добрив, а також з енергозберігаючими технологіями, виготовленням брикетів з соломи.

Сокальчани зацікавились окремими пропозиціями, думають придбати сільськогосподарську техніку, зокрема, трактори, грунтопоглиблювач та закупити нові породи свиней.

Ігор ШАЙНОГА, начальник УАР Сокальської РДА.


^

Голос з-над Бугу

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:34, 9 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464