** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:



Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::16.01.2018

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    16 січень 2018 року

Пошук в новинах   

суспільство

Розвиток українсько-білоруського партнерства. Микола Пасько із робочим візитом у Жабінці
Розвиток українсько-білоруського партнерства. Микола Пасько із робочим візитом у Жабінці

Розвиток українсько-білоруського партнерства. Микола Пасько із робочим візитом у Жабінці

“Медична галузь у пріоритетах на 2018 рік”

11 січня, у четвер, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, із робочим візитом, відвідав Республіку Білорусь, де зустрівся із керівником Жабінковського районного виконавчого комітету Дмитром Городецьким.

В ході зустрічі керівники обговорили подальшу співпрацю в сфері культури, спорту, освіти та медицини. Зокрема, сторони домовилися скласти спільний план культурно-спортивних заходів на 2018 рік.

Актуальним питанням співпраці залишається і спільний медичний проект, який був написаний в рамках Програми Транскордонного Співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020. У даному проекті партнерами виступає Томашівський повіт (Польща), Хрубешівський повіт (Польща), Жабінковський районний виконавчий комітет (Білорусь) та Сокальська районна рада (Україна).

В разі перемоги проекту “На Допомогу. Підвищення доступності медичних послуг в надзвичайних ситуаціях через співпрацю служб екстреної медичної допомоги в прикордонному районі Польщі, Білорусі та України”, Сокальська центральна районна лікарня отримає пересувну амбулаторію з системою телекардіології (медичний автомобіль).

Голова Сокальської районної ради, також розповів, що Сокальський район отримав перемогу у тематичних цілях “Спадщина” та “Доступність” програми PBU2017-2020. “Сподіваюся що і проект “На допомогу” отримає високі бали та буде реалізовний на території Польщі, Білорусі та України.” – наголосив Микола Пасько.

Він також додав, що: “Якісна оцінка “Безпекових проектів” буде завершена у другій половині лютого, а остаточне рішення щодо фінансування проектів буде прийнято під час зустрічі Спільного Моніторингового Комітету, яка відбудеться вже 17 березня цього року у Білостоці, Польща.”

В свою чергу, керівник Жабінковського районного виконавчого комітету, Дмитро Городецький, розповів, що Жабінковський район також став переможцем у тематичній цілі “Спадщина” із проектом “Чиста ріка – основний пріоритет”. Згідно проекту, у місті Жабінка буде відремонтовано каналізаційно-очисні споруди.

У даному проекті ми виступаємо провідним бенефіціаром, а така відповідальність у міжнародному проекті на нас лежить вперше” – зауважив керівник Жабінковського районного виконавчого комітету.

Опісля ж, представники Сокальської делегації, голова районної ради Микола Пасько головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед, депутати районної ради Роман Шевчук та Ігор Плечінь, відвідали Центральну районну лікарню. Зокрема оглянули хірургічне, пологове та педіатричне відділення.

Головний лікар Жабинковської центральної районної лікарні Анатолій Лаврукевич також ознайомив із роботою станції швидкої допомоги та технічним забезпеченням лабораторій.

На закінчення зустрічі делегація із Сокальщини оглянула санаторій “Надія”, який включає в себе аквацентр, лікувальний, фізіотерапевтичний та фізкультурно-оздоровчий комплекси.

^

Сокальська Районна рада
Сокальська Районна рада

здоров'я

В Україні почала діяти медична реформа і на весні розпочнеться приписна кампанія
В Україні почала діяти медична реформа і на весні розпочнеться приписна кампанія

В Україні почала діяти медична реформа і на весні розпочнеться приписна кампанія

В Україні почала діяти медична реформа і на весні розпочнеться приписна кампанія. Тому до цього часу пацієнти повинні визначитися та обрати собі терапевта чи педіатра або сімейного лікаря. Для цього потрібно підписати відповідну декларацію – наголосив в ході інтерв’ю заступник головного лікаря по медичному обслуговуванню населення Сокальської Центральної районної лікарні, депутат Львівської обласної ради від Сокальщини Сергій Касян.

Підписуючи декларацію, пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України про свої відносини з лікарем. Тож фінансування медичних послуг буде здійснюватися саме на основі цього документа. Медики радять якомога швидше записатися до свого лікаря. Реформа первинної ланки запрацювала в Україні з січня. Залежно від готовності областей, визначать і час початку приписної кампанії. Від того моменту кампанія триватиме постійно, але бажано зробити свій вибір якомога швидше, щоб ваше рішення вплинуло на обсяг фінансування відповідного лікаря. За задумом МОЗ, сімейні лікарі становитимуть так звану первинну ланку.

Меддопомога тепер не буде прив’язана до місця прописки чи проживання. Кожен зможе вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медзакладі. Гроші за обслуговування заплатить держава – наголошує заступник головного лікаря по медичному обслуговуванню населення Сокальської Центральної районної лікарні Сергій Касян. Якщо лікар не зможе зарадити вашій проблемі – він повинен направити пацієнта на спеціалізовану ланку, це: окулісти, стоматологи, нефрологи, дерматологи тощо. На перших етапах медичної реформи до спеціалістів можна буде звертатися напряму, без направлення від лікаря. Окрім того, коли людина потребуватиме екстреної меддопомоги лікар, змушений буде її надати, незалежно від того – підписана декларація з ним чи ні. Однак така схема працюватиме тільки до 2020 року – йдеться у повідомленні МОЗ. Тоді ж, коли медична реформа запрацює повністю, лікар матимуть право відмовлятися обслуговувати пацієнта, який не хоче підписувати декларацію.

Отак, коротко в інтерв’ю радіо «Сокаль» розповів заступник головного лікаря по медичному обслуговуванню населення Сокальської Центральної районної лікарні Сергій Касян. Тим часом, ми спробували дізнатися, як як дійсно, обиратимуть лікаря в селі, якщо вибирати нема з кого? Чи не найбільше медичної реформи боялися саме у сільських місцевостях – адже, якщо мало пацієнтів, МОЗ може закрити медичний заклад взагалі. Та вибір лікаря передбачили й для сільських мешканців. Для прикладу, якщо це громади, то вони зможуть залучати перспективних сімейних лікарів, створюючи для них умови життя і праці. Нещодавнє опитування МОЗ засвідчило, що кваліфіковані сімейні лікарі готові працювати в сільській місцевості, якщо на додаток до хорошої зарплати вони матимуть ще й житло з водопостачанням і опаленням, обладнане місце роботи та відшкодування витрат на пальне для службового транспорту. Якщо ж мешканці відчуватимуть, що лікар, який користується наданими благами, не виправдовує їх очікувань, вони можуть вимагати його заміни. Окрім того, в МОЗ рекомендують обрати лікаря на свій розсуд. Залежно від того, наскільки ви задоволені його послугами, тобто, якістю, знаннями, уважністю, ввічливістю тощо та саме головне зручністю для вас. Природно, що на перших етапах реформи громадяни при виборі сімейного лікаря будуть спиратись здебільшого на власний досвід, особисті враження та рекомендації знайомих. Однак із часом з’являтиметься все більше об’єктивної інформації для вибору, або зміни сімейного лікаря. Тому виникає наступне питання чи можна змінювати свого лікаря? То тут медики запевняють, що можна, до того ж робити це можна скільки завгодно. Факт вибору нового лікаря автоматично анулює декларацію про вибір попереднього. Така процедура буде можливою внаслідок використання електронної системи. Кошти новообраному лікарю надійдуть вже з нового кварталу. Але знову ж таки, для пацієнта краще, якщо лікар добре знає його медичну історію та зможе одразу ж йому допомогти. На запитання чи “Сімейний лікар” обов’язковий для всієї сім’ї? Відповіть отримуємо – Ні, це радше просто назва. Законодавство дозволяє обирати лікаря кожному з членів сім’ї – тож вони можуть різними. Варта зазначити, що зі собою потрібно буде мати паспорт і ідентифікаційний номер, які знадобляться для підписання угоди з лікарем. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то ще знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів. Досі сума, що виділялася на конкретний заклад, залежала не від кількості хворих та їх потреб, а від фізичних розмірів лікарні (яку треба опалювати, ремонтувати тощо), числа працівників та – головне – кількості ліжко-місць. Тепер держава виділятиме кошти на кожного пацієнта. Фактично, це змушуватиме лікарів підвищувати кваліфікацію та конкурувати – що тільки на користь в боротьбі за здоров’я пацієнтів. Якщо у лікаря буде менше пацієнтів, відповідно його зарплата буде меншою.

Матеріал з сайту ТРК "Сокаль"

^

радіо Сокаль

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
15:58, 22 квітня 2025 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567