** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::15.10.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    15 жовтень 2015 року

Пошук в новинах   

влада

Відбулася чергова сесія районної ради

15 жовтня відбулася чергова сесія Сокальської районної ради. Депутати розглянули ряд питань. Основані з них: про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2015 рік; про затвердження нормативно грошових оцінок земельних ділянок сільськогосподарського призначення; про затвердження нормативно грошових оцінок земельних ділянок несільськогосподарського призначення про забезпечення режиму економії енергоресурсів та бюджетних коштів; про затвердження Програми підтримки органів виконавчої влади Сокальського району на 2015 рік; В роботі сесії взяли участь заступник голови Сокальської райдержадміністрації Анатолій Василишин та керівники ряду структурних підрозділів РДА.

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

Звіт про роботу голови Сокальської міської ради Зарічного  Богдана Степановича
Міський голова Сокальської міської ради Зарічний  Богдан Степанович
Міський голова Сокальської міської ради Зарічний Богдан Степанович

Шановна Сокальська громадо, закінчується пʼятирічний термін роботи теперішнього депутатського корпусу міської ради і моєї роботи на посаді міського голови м.Сокаля.

Я  не балотуюся на посаду міського голови на виборах 2015 року, бо хочеться працювати, а доводиться постійно відбиватися від безпідставних звинувачень, тиску, замовних справ. Але вважаю за необхідне прозвітувати. Перед Вами.

Наша каденція працювала у надзвичайно складний час, який переживала Україна у політичному та економічному планах – Революція гідності, війна на Донбасі, порожня державна скарбниця і відповідно не проходження коштів міської ради через Державну казначейську службу у 2013-2014 роках, але разом з тим, я переконаний, що вдалося багато зробити в плані соціально-економічного розвитку міста.
Почну з доріг, але зроблю невеликий відступ. Так, є дуже багато нарікань на стан доріг, як у районі в цілому, так і в Сокалі, зокрема (хоча ще раз хочу наголосити, що вулиці Обʼїзна та вул..Львівська, які є у найгіршому стані, перебувають на балансі не Сокальської міської ради, а служби автомобільних доріг України).
Чи можна за час нашої каденції було зробити більше в плані поточних та капітальних ремонтів доріг? Звичайно, можна було, але тільки в тому випадку, якщо б ми скеровували основну частину коштів бюджету міста на дороги. Але міська інфраструктура є цілісним організмом і спрямування основних зусиль на одну проблему, оголить і загострить проблеми інші, які для тисяч людей є не менш важливі, а подекуди і більш серйозні та нагальні.

Чому ми на початку нашої каденції поставили завдання вирішити проблему, яка склалася у місті і з катастрофічним станом дахів?

Та тому. Що коли протікає дах, в кімнатах сиро, появляється грибок, то для людей це стає основною проблемою, яка робить життя нестерпним. А це стосувалося не однієї тисячі людей.
Чи важливе для мешканців міста є належне освітлення вулиць? Питання, думаю, риторичне.
А чи менш важливі  є для сокальців тротуари, які реконстуйовані протягом останніх пʼяти років. Може не потрібно було скеровувати значні кошти на капітальні та поточні ремонти наших садочків? Кожний мешканець Сокаля, діти якого відвідують чи відвідували садочки добре розуміє, що це конче необхідно.  
Значні кошти були  скеровані на те, щоб ліквідувати наслідки, які створили аварійну ситуацію, а в перспективі і загрозу життю для мешканців будинків №2 на площі Січових Стрільців та №31 по вул..Героїв УПА.
Значних коштів (сотень тисяч гривень) потребувала і оплата виготовлення проектно-кошторисної документації на різні обʼєкти, а також розроблення детальних планів території  та проектів відведення земельних ділянок. Так, це не дороги, тротуари чи освітлення – їх не видно. Але без цього не можна здійснити будь-яких робіт, не можна виділити земельні ділянки тощо.

Значні кошти було скеровано і на підтримку наших комунальних підприємств, що дозволило не піднімати тарифи по утриманню будинків вже протягом пʼяти років і суттєво не піднімати тарифи по оплаті за водопостачання і водовідведення.

Вирішувалося багато інших поточних проблем, які були конче необхідні для життєдіяльності міста.
Звичайно, якщо не бачити чи не хотіти бачити всього того, що було зроблено у місті за останні пʼять років, то можна говорити: «Дороги в неналежному стані – значить ніхто нічого в місті не робить».
Або ще один аспект. Дивує, коли колишній голова Сокальської РДА добре знаючи систему, яка існувала (та й ще існує), любить порівнювати дороги Сокаля і Червонограда. По-перше – це не така вже й разюча різниця, а по-друге: Червоноград – місто обласного підпорядкування і відповідно мало і має зовсім інші фінансові ресурси, податкову базу тощо. Для прикладу, щорічно з обласного бюджету скеровуються кошти для капітального і поточного ремонту доріг комунальної власності. Так ось, на весь Сокальський район (близько 100 населених пунктів) виділялося коштів всього трохи більше, ніж на Червоноград, Соснівку і Гірник. Це також реалії нашого часу. Але незважаючи ні на що, можу стверджувати, що і в плані проведення капітальних і поточних ремонтів доріг протягом 2011-2015 років було зроблено значно більше, ніж за попередню каденцію.

Будь-який  водій  нехай  пригадає,  які  відрізки  доріг  було  зроблено  за  період  2006-2010 років,  а  я  хочу  перечислити,  що  було  зроблено протягом  нашої  каденції:  основний  відрізок  вул..Тартаківської, вул..Міцкевича,  основний  відрізок  вул.Української,  вул..Героїв УПА: в районі ясла-садка №8, будинку №55, віді Обʼїзної до будинку №8; від вулиці Шашкевича – біля магазину «Барвінок» - виїзд на вулицю Українську; в районі школи №3; заїзні кишені – будинки №10, частину вулиці Я.Мудрого, вулиці І.Франка, вулиці Чайковського, вулиці Мишуги та внутрібудинковий проїзд вулиці Мишуги; частину вулиці Яворницького, вулиці Гоголя, частину вулиці Григоренка; завдяки поточним ремонтам вдалося втримати у відносно належному стані вулицю Шептицького, Шашкевича, Шевченка, Стуса.
Кардинально вирішено питання стану дахів багатоквартирних будинків міста Сокаля. Зі сліві фахівців КП «Сокальжитлокомунсервіс» за пʼять років у співвідношенні кількість-якість було зроблено більше ніж за всі роки незалежності України.

Немало було зроблено в цьому плані працівниками КП «Сокальжитлокомунсервіс». Хочу зазначити, що зі сторони керівників Сокальської міської ради було поставлено чітке завдання – не проводити робіт по латанню окремих невеликих ділянок покрівлі, бо це, в кінцевому результаті не давало ефекту, а тільки приводило до даремного витрачання коштів, а виконувати ремонт даху, як мінімум, між зливними системами в цілому. Але основне за рахунок чого вдалося суттєво вирішити дане питання – це серйозні кошти, які виділялися з бюджету міста. Майже 2 мільйони гривень за пʼять років. Для порівняння, за нашу каденцію за бюджетні кошти було зроблено ремонти дахів на площі, яка в 10 разів більша, ніж за період 2006-2010 років (тоді ремонти дахів було зроблено на 2-х будинках:  один плоский Героїв УПА №31, один шатровий – невеликий чотирьохквартирний будинок по вул..Шептицького,144). Протягом 2011-2015 років за кошти міської ради було проведено повністю або частково капітальний ремонт рулонної покрівлі на 19 будинках: Героїв УПА №№10, 20,22,25,26,27,29,46,50,54а,58; Шептицького №39, 134, 151; Тартаківській №42, Українська №2, Сковороди, 3 і Стуса, 12. Щодо шатрових дахів, то було проведено капітальні ремонти дахів – із заміною шиферу на металопрофіль на 9 будинках: Шептицького №№ 33, 37, 58, 75, 132, 147; Петлюри  2, Курбаса 7б, Мишуги 4.
Надзвичайно велика робота була проведена по капітальному ремонту та влаштування вуличного освітлення. Встановлювалися сучасні світильники, енергозберігаючі лампи та кабелі СІП, а не дроти. Зроблено капітальний ремонт освітлення загальною протяжністю   майже 14 км.  Це, зокрема, вулиці Петрушевича, Кошового, Крушельницької, Я.Мудрого, Стуса, Яворницького, Св.Володимира, Мишуги, прохід вул..Українська – Я.Мудрого, Сковороди, Толстого, Л.Українки, Мулявки. І.Франка, двох ділянок вулиці Шептицького, Леонтовича.

Особливо хочу зазначити, що практично повністю до листопада 2015 року буде належно освітлено великий мікрорайон вул..Героїв УПА, в якому проживають тисячі сокальців і знаходиться дві школи, три садочки і багато державних та комунальних установ. На вирішення проблеми освітлення міста з бюджету міста було виділено більше 1 млн. гривень. Для порівняння. За період 2006-2010 років аналогічні роботи не проводилися зовсім. Також нами було розроблено проект реконструкції мереж вуличного освітлення на основі LET технологій (вартість реалізації проекту 14 млн.гривень). За підтримки підприємця, координатора Сокальської фундації в Києві, Ігора Новосада даний проект пройшов погодження в профільному міністерстві і є велике сподівання, що у найближчий час він може бути реалізований за кошти Кіотського протоколу.
Питання роботи ясел-садків міста Сокаля (яких у нас є пʼять) є досить важливими для мешканців міста, а тому ми прагнули зробити все можливе для їх належного функціонування.
За період нашої каденції на капітальні та поточні ремонти садочків було виділено більше 2-х мільйонів гривень, що у кілька разів більше, ніж за період 2006-2010 років.
З основних робіт.

Влаштовано шатрові дахи в садочках №1, 5, 9. Капітально відремонтовано покрівлі у садочках №7 і 8. Так, це потребує коштів, але разом з тим на багато років знімає серйозні проблеми із протіканням дахів і відповідно і з санітарним станом та естетичним виглядом приміщень садочків. Хоча б частково в усіх садочках було проведено заміну вікон на металопластикові. Проведено капітальні ремонти: в пральні – садок №7; музичного залу – садок №5, харчоблоку – садок №1, системи опалення – садок №1. Здійснено поточні ремонти 6 музичного залу – садок №9, систем водовідведення – по всіх садочках тощо.
Ми також прагнули на найбільш проблемних ділянках проводити капітальний ремонт тротуарів. За пʼять років на це було виділено з бюджету міста близько 700 тис.гривень. Зокрема, проведено капітальний ремонт тротуарів: дві ділянки по вул..Шептицького, дві ділянки по вул..Яворницького, вул..Міцкевича. вул.Тартаківська, вул..Мишуги, три ділянки по вул.Героїв УПА.

Було також зроблено багато інших справ, які конче потребували свого вирішення. Ще на початку каденції зроблено ремонт водовідвідного каналу від вулиці Окружної до вул..Шептицького протяжністю 1 км 100м. Багато років жителі сусідніх вулиць потерпали від підтоплення грунтовими водами.
Виконані роботи по реконструкції підпірної стіни при вʼїзді в м.Сокаль. Зволікання із вирішенням цього питання могло призвести до серйозних наслідків.

Досить велика робота була проведена по ліквідації стихійної торгівлі в центрі міста. Цю проблему обговорювали на різних рівнях багато років, але тільки у 2013 році це проблемне питання було вирішене.
Доброю справою для міста було придбання і встановлення камер відео спостереження, але цю роботу потрібно продовжувати.

Значна робота проводилася щодо заборони роздрібної торгівлі алкогольними напоями у місті Сокалі у нічний час та забезпеченні громадського порядку у місті. Тут хочу висловити слова подяки ха співпрацю Сокальському РВ ГУМВС України у Львівській області і, особливо, ГФ «Громадська варта» та «Безпека».
Не так  багато як того б хотілося, але встановлювалися  у місті і дитячі майданчики.

За моєю ініціативою, яку підтримали депутати міської ради, був створений міський центр фізичного здоровʼя населення «Спорт для всіх», який з 1 липня 2015 року став комунальним закладом.

Нами розроблено проект реконструкції міського парку, наведено за допомогою учнів шкіл міста, установ, організацій, небайдужих мешканців і, звичайно, працівників КП «Сокальжитлокомунсервіс» відносний порядок у ньому.

Також розроблена вся необхідна документація і закладена у бюджеті значна частина коштів на будівництво міні-стадіону у міському парку, який буде використовуватися, як учнями школи №5, так і мешканцями нашого міста.

Дуже велика робота була проведена і по розробленню документації, яка б дала можливість виділяти земельні ділянки для будівництва. Це потребувало коштів, роботи і підтримки від працівників міської ради, депутатів, розробників документації. Для порівняння. Якщо за період 2006-2010 років земельні ділянки  практично не виділялися, а за всі роки незалежності України було виділено, напевно, не більше 150 ділянок, то протягом нашої каденції вже виділено 255 ділянок. Повністю розроблено документацію кварталу індивідуальної житлової забудови в районі вул..Яворницького, а це 300 земельних ділянок, і практично депутатський корпус вже може приймати рішення про їх виділення. Левову частку ділянок у цьому кварталі мають отримати вояки АТО.

Хочу зазначити, що Сокаль, напевно, одне із кількох міст України, в якому кожен учасник АТО має змогу отримати земельну ділянку. На стадії завершення розробка документації ще одного кварталу індивідуальної житлової забудови в районі вулиць Чорновола та Героїв УПА. До кінця 2015 року до розподілу буде ще близько 150 ділянок у цьому районі.

Звичайно, про все, що робилося за останні пʼять років не опишеш у невеликій статті, бо крім робіт, направлених на покращення інфраструктури міста, Сокальська міська рада займалася всім комплексом питань життєдіяльності міста.

Що стосується роботи комунальних підприємств міста, то в цілому, вони справились із тими завданнями, які на них покладені.

Я вважаю, що виходячи із сучасних економічних реалій, у місті Сокалі робилося все можливе, щоб місто було належно прибране. У будь-яку погоду працівники КП «Сокальжитлокомунсервіс» працювали, щоб забезпечити чистоту міста, освітити його, взимку прибрати сніг і почистити дороги, вивезти сміття, зрізати і сформувати дерева. Саме за час роботи нашої каденції була проведена значна робота по влаштуванню контейнерних площадок.

Незважаючи на скрутний фінансовий стан КП «Сокальтеплокомуненерго», тепло подавалося у всі бюджетні установи та у квартири тих мешканців (а їх всього залишилося 20%), які ще не встановили індивідуального опалення.

Серйозні позитивні зміни відбулися у КП «Сокальводоканал». І це тішить, бо вода і каналізування – це ті речі, без яких не може функціонувати місто, не можуть обійтися люди.
Завдяки, у першу чергу, технічним рішенням і новаціям, які були  запропоновані і впроваджені фахівцями КП «Сокальводоканал», а також солідній фінансовій підтримці зі сторони Сокальської міської ради, витрати електричної енергії зменшилися на 28% - це близько 700 тис. грн.. в рік, а також було вивільнено 14 працівників, що дозволило зекономити сотні тисяч гривень. За чотири останні роки замінено більше 5 км труб різного діаметру. І, нарешті, Сокаль одне із небагатьох міст України, в якому майже на 100% вирішена проблема відкритих колодців. А ще чотири роки назад у місті Сокалі були відсутні більш як двісті кришок люків.
Ось далеко не повний перелік тих справ та проблем, на яких акцентувалася моя увага, як міського голови, протягом 2010-2015 років.

Якщо говорити обʼєктивно, то в багатьох аспектах (як видно з наведених даних) дійсно був суттєвий прогрес у роботі і її результатах, було задоволення від досягнутого, хоча, разом з тим, багато із задуманого не вдалося зробити. Причини, як субʼєктивні, - брак досвіду, певних знань на початку каденції (на міського голову ніде не навчають, а маєш бути компетентний у всіх сферах суспільного життя), так і обʼєктивні – складна економічна і політична ситуація в Україні, що відбилося і на роботі будь-якої міської чи сільської ради.

Ще один аспект. Коли оцінювати роботу міської ради, міського голови, то потрібно реально дивитися на речі. А то у нас вже зарплати і пенсії нижчі, ніж в багатьох африканських країнах (та й ще хто як може уникає сплати податків), а порівнюємо господарку, дороги, благоустрій території із країнами Європи. Наведу приклад. Бюджет польського міста Томашева-Любельського з населенням таким, як м.Сокаль дорівнює бюджету всього Сокальського району і всіх міськихі сільських рад разом взятих.

На виконання власних повноважень органи  місцевого самоврядування в Україні мають 10 євро на людину , Польщі - 700 євро, країни Західної Європи – 1500 Європи.

Добре розумію, що владу ніколи не люблять, але ті мешканці Сокаля, які тільки те й роблять, що у всіх гріхах звинувачують місцеву владу, мали б зрозуміти: «Так кожен має право спитати з місцевої влади за роботу, так громада повинна бути активною, дієвою, впливати на процеси, які відбуваються – це європейська практика. Але місцева влада може і повинна відповідати тільки за ті обсяги, за той стан справ, на який має фінансовий, людський та організаційний ресурс.

Хочу, зауважити, що європейські цінності, європейський спосіб життя – це не набір гасел, це не вседозволеність чи зі сторони влади, чи зі сторони представників громади (а тепер дуже модно самим себе такими представниками призначати). А це, насамперед, чіткі правила гри і відповідальність за їх порушення, життя відповідно до реальних можливостей, як конкретної людини, так конкретно органу державної влади чи місцевого самоврядування. І. звичайно, суттєве посилення ролі і значення територіальних громад.
На завершення я  хотів би подякувати за спільну роботу, розуміння і співпрацю працівникам міської ради, депутатам міської ради та членам виконавчого комітету, керівникам комунальних підприємств міста та їх працівникам, нашим ЗМІ -  часопису «Голос з-над Бугу» та ТРК «Сокаль», всім сокальцям, хто долучався до спільної роботи на благо міста Сокаля.

Дякую священикам всіх церков м.Сокаля, які завжди були з громадою у час  радості та трагічних подій під час відзначення державних та національних свят.

Протягом всіх цих років я прагнув працювати чесно, відкрито, прислухатися до думки мешканців міста. Хабарів не брав, що було в моїх силах прагнув допомогти кожному, хто звертався до міської ради – а тому дивлюся сміливо в очі кожному мешканцю міста.

Шановні сокальці, волею Божою я очолював пʼять років громаду такого патріотичного, красивого, з неповторним колоритом міста. Разом з Вами ми працювали, відзначали свята, брали участь у Революції гідності (тут і моя, і міської ради позиція була чітка, тверда і дієва), нажаль хоронили наших молодих героїв, які загинули у війні на Донбасі – таке не забувається.

Я вірю, що мешканці нашого міста 25 жовтня 2015 року зроблять правильний вибір. І крок за кроком наш Сокаль буде ставати все красивішим, затишним і привітним європейським містом.
Миру нам всім, здоровʼя, щастя, достатку, непохитної віри та Божої опіки.

Слава місту Сокалю. Слава Україні.

^

Адміністратор
-

кримінал

Прокуратурою завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні по умисному вбивстві

За процесуального керівництва прокуратури Сокальського району завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні про обвинувачення особи, яка цього року вчинила умисне вбивство свого чоловіка. Про це радіо «Сокаль» інформує прокурор Сокальського району, радник юстиції, Богдан Черкес.

За його словами досудовим розслідуванням було встановлено, що обвинувачена по місцю проживання в приміщенні літньої кухні, під час чергового побутового конфлікту з своїм чоловіком перебуваючи в стані сильного душевного хвилювання, зумовленого систематичними знущаннями останнього над нею та безпричинними її побиттями, умисно завдала чоловіку кухонним ножем два удари в грудну клітку.

Внаслідок отриманих травм, потерпілий помер. Вже у вересні Сокальським районним судом постановлено обвинувальний вирок, за яким жінку визнано винною за статтею 116 ККУ (вбивство в стані сильного душевного хвилювання) та призначено їй покарання у виді одного року та шести місяців позбавлення волі.

На підставі статті 75 ККУ, звільнено засуджену від відбування призначеного основного покарання з випробуванням та встановити їй іспитовий строк в 1 (один) рік, якщо вона протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов’язки.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

кримінал

В ДП «Львіввугілля» звільнили гірника, якого мобілізували у зону АТО

В ДП «Львіввугілля» звільнили гірника, якого мобілізували у зону АТО
В ДП «Львіввугілля» звільнили гірника, якого мобілізували у зону АТО

Триває розслідування за фактом незаконного звільнення працівника шахти, призваного на військову службу.

Прокуратура Червонограда виявила, що посадовці ВП «Шахта «Червоноградська» ДП «Львіввугілля», усупереч вимогам Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», Кодексу законів про працю України, звільнили з роботи гірничого майстра, якого було призвано на службу до Збройних сил України.

Про це інформує прокуратура Львівської області. Крім того, посадовці не забезпечили нарахування та виплату шахтареві середньомісячного заробітку. За цим фактом розпочато розслідування за ч. 1 ст. 172 КК України – грубе порушення вимог законодавства про працю.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
18:48, 27 травня 2022 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464