** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::15.07.2008

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    15 липень 2008 року

Пошук в новинах   

влада

14 липня в Сокальській райдержадміністрації відбулася нарада по питанню виконання районного бюджету за І півріччя 2008 року, яку провів т.в.о. голови райдержадміністрації І.Бережницький. У нараді взяли участь заступник голови райдержадміністрації О.Зарічна, голова районної ради О.Солодяк, начальник фінансового управління С.Ксьонжик, сільські голови, бухгалтери та землевпорядники Сокальської, Белзької та Угнівської міських рад, Волицької, Острівської, Межирічанської, Мурованської, Стенятинської сільських рад, представники земельного відділу та управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.


 На нараді розглядалися питання про причини невиконання районного бюджету та шляхи і методи його наповнення; про ефективне використання земельного запасу. Як зазначила начальник фінансового управління С.Ксьонжик, за 6 місяців 2008 року до районного бюджету надійшло 20,3 млн. грн. при плані 22,2 млн.грн., що становить 91,4%.


 В ході наради було вирішено міським та сільським головам: переглянути ставку єдиного податку в сторону збільшення (з 1 серпня – до 200 грн.); впорядкувати ситуацію щодо використання земель запасу, провести їх інвентаризацію та переглянути орендну плату; до 25 липня інформувати райдержадміністрацію про стан виконання районного бюджету.


^

РДА
Сокальська РДА

економіка

 "Шляхами землі  Сокальської"

Сокальська Агенція регіонального розвитку завершила роботу над цікавою книгою  "Шляхами землі Сокальської".  

   Видання  книги це є перший місцевий проект який реалізовувався спільно із органами місцевого самоврядування. У книзі вміщено інформацію про усі села та міста Сокальського району.

 Ініціатори  автори, видавці цього видання сподіваються, що воно стане доброю підмогою у пізнанні історії нашого Сокальського краю.
В кожної людини рано чи пізно виникає необхідність   повернутися у те село, де вона народилася і де проминуло її дитинство. У наш бурхливий вік доля часто відриває нас від рідної домівки. Відвідуючи село через кілька років, ми відразу помічаємо зміни, що сталися за час нашої відсутності.

Дуже часто, відчуваючи плинність часу , ми нерідко задумуємось над тим, а яке було наше село п"ятдесят чи сто років тому. Про це інколи можуть розповісти старі люд, в пам`яті яких оживають минулі події і особи, яких вже не має серед них. Але дуже часто ми хочемо заглянути ще глибше.  Тоді на допомогу приходять легенди і перекази, а також скупі повідомлення  різних документів.

Працюючи над цією книгою ми  закарбували історію наших сіл і чим глибше ми хотіли заглянути в надра століть, тим менше знаходили будь-яких свідчень сивої давнини.Над створенням видання Шляхами землі Сокальської на громадських засадах працювало багато людей а це: голови сільських міських та селищної рад, працівники бібліотек, архівів, педагоги Сокальщини – усього близько 200 чоловік. Для підготовки інформації до книги у сільських та міських  радах  були створені робочі групи, які збирали матеріали, перевіряли їх на достовірність.
   Сокальська Агенція регіонального  розвитку працюючи над інформацією, використала широке коло джерел і літератури. Це зокрема, архівні документи, енциклопедичні, історичні, географічні словники, нариси істориків та етнографістів. Інформація в книзі подана за підготовленою за структурою в якій подано відомості  про час заснування того чи іншого населеного пункту, первісні поселення на йоготериторії, походження його назви, важливі історичні події в далекому минулому, подано перелік пам`яток архітектури та історії національного та місцевого значення, згадано про видатних постатей нашого району, подано демографічну ситуацію та соціально-економічну стан по усіх населених пунктах. Дана книга надасть інформацію про господарсько-адміністративні, культурні установи, економіку, культуру, освіту, охорону здоров`я тощо.Доповненням до інформації є ілюстрований матеріал – фотографії культурно історичних пам`яток Сокальщини.Сокальська агенція регіонального розвитку щиро вдячна усім установам та організаціям, бібліотекам, школам, головам сільських та міських рад  простим людям, інтелігенції – всім хто вніс свою частку праці у закарбування історії міст та сіл Сокальського району.
Презентацію книги заплановано на вересень 2008 року.

^

Ганна Костюк
Сокальська АРР

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
23:54, 16 травня 2022 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464