** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::15.01.2017

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    15 січень 2017 року

Пошук в новинах   

влада

Коли далеко від істини - про сесію Сокальської районної ради очима дописувача

Прочитав статтю в районному часописі депутата районної ради п. Монастирського (15 грудня) Про харчування учнів, школу та блудослів`я депутата Андрія Сенюка і був дещо здивований, бо так красиво, так гарно написано, однак в деяких питаннях далеко від істини.

Цікава ситуація: виходить, якщо держава надала субвенцію на премії вчителям, то це -заслуга начальника відділу освіти та голови Сокальської районної адміністрації, а як держава не виконала зобов`язання і не дала гроші на зарплату, то винувата районна рада. Тож давайте спробуємо розібратись в ситуації, яку свідомо намагаються подати так як вигідно, маневруючи фактами. На попередній сесії було запропоновано збільшення видатків по програмі «Дороги Сокальщини» на 4 млн. грн. (а саме цієї суми бракувало на заробітну плату вчителям та медикам) для того, аби «заховати» ці гроші і показати в області, що нам бракує коштів на зарплату, які мала надати держава (і надала - для розподілу в області). А якщо не вийде, то гроші на зарплати вчителям і медикам повернути назад з цієї програми.

Чи досягли ми бажаного?

Не зовсім, але дечого ми домоглися. На позачерговій сесії 16.12. 2016 р., (на якій ми із перевиконання дохідної частини і перекидки коштів з інших статей видатків, виділили кошти на зарплати вчителям і медикам), голова РДА п. Пелих запевнив, що є домовленість з облдержадміністрацією про те, якщо района рада виділить кошти на зарплати медикам та вчителям, то в наступному році область віддасть ті кошти або навіть і збільшить суму на соціальні програми. Будемо сподіватись, що вони дотримають слова.

А чи була невиплата або затримка зарплати вчителям і медикам? Ні! А чи буде затримка по зарплаті до кінця року - ні. Про це запитав у медиків і освітян. Хоча всі розуміють, що є різні бюджети, і держава з свого бюджету зобов`язалась виплачувати зарплату педагогам і медикам, а мешканці Сокальського району, сплачуючи ПДФО зі своїх заробітних плат - в районний бюджет, розраховують, що їхні гроші будуть використані на розвиток нашого району, зокрема, на ремонти шкіл, доріг, дитсадочків, амбулаторій. Проте маємо те, що маємо.

І це все можна було пояснити депутатам і присутнім на славнозвісній сесії №13, якби хотіли слухати. Не знаю, що це було: чи піаракція чи політакція партії КУН, але в мене склалось враження, що депутати від тієї партії не чули, а присутні директори шкіл (до речі, їх було дуже багато) прийшли на сесію вже з визначеною думкою. Вони дружньо підтримували виступи депутатів від партії КУН, а іншим кричали «ганьба». Навіть не розуміючи, за які питання ми голосуємо. Бо запитавши одну з жінок, які сиділи позаду депутатів, чому вона так кричить, адже ми не голосуємо зараз питання зарплати, відповіла, що їй все рівно!

До речі, з задніх рядів під закінчення сесії хтось почав кричати, що це порушення цінностей Майдану. Мені прикро і боляче, коли намагаються спекулювати на Революції Гідності, бо знаю, що таке Майдан, бо разом з багатьма депутатами був там. А з депутатом Романом Шевчуком в ніч з 18 на 19 лютого (коли горів Будинок профспілок), можна сказати побували в «пеклі» подій. В той час деякі члени партії КУНу, разом з тодішньою головою адміністрації від Партії регіонів ховалися по відділах освіти, культури, соціального захисту та в Сокальській ЦРЛ. Вони думають, що минув час, і ми все забули. Як забули, через дії якої партії люди вийшли на Майдан, через кого зараз іде війна на сході України і гинуть українські патріоти? Я вам нагадаю: через Партію регіонів. А яка партія в нашому регіоні всіляко підтримувала Партію регіонів? Я нагадаю: КУН. Згадую в попередній каденції під час керівництва Партії регіонів один з депутатів від партії КУН вийшов на трибуну і агітував колег підтримувати голову РДА, пообіцявши зробити з неї патріота і націоналіста. Напевно тому, що заступником голови РДА - голови Партії регіонів на Сокальщині, делегували свого однопартійця-кунівця. І де маємо результат їхньої роботи?!

Тому і живемо так паршиво, бо все забуваємо і пристосовуємося до різних ситуацій, бо це так вигідно, лобіюючи свої шкурні інтереси (забуваючи якраз цінності Майдану), які ставимо на перше місце, не зважаючи на совість, честь, гідність і поняття справедливості.

А тепер поговоримо про вище згадану програму «Дороги Сокальщини». Пригадую, десь у вересні слухав радіопередачу, присвячену цій програмі, яку вів директор ТРК «Сокаль», де про її плани, виконання доповідав голова адміністрації та начальник відділу. Вони красиво про все розказували, зокрема, як в них вже все напрацьовано і сьогодні-завтра почнеться ремонт доріг по всіх напрямках, на які районна рада виділила субвенційні кошти, а це: Сокаль-Стоянів (недороблено) в межах Сокаля, Червоноград-Перетоки. Не зроблено запланованого й по Свитазівській, Княжівській, Лучицькій, Варязькій, Волсвинській, Межирічанській, Хлівчанській, Волицькій сільських радах. Не засвоєні кошти згідно з постановою Кабінету Міністрів №395, в яку завдяки народному депутату Олегу Мусію, включено Сокальщину. Відтак 3 мільйони гривень було виділено з державного бюджету на дорогу Сокаль-Стоянів в межах сіл Тартаків та Переспа. Проте її досі не відремонтували. Мене запитують люди зі Смиківської сільської ради, звідки делегований у районну раду, і жителі Варязької сільської ради, звідки родом, як їм пояснити, чому досі нічого не зроблено? Чому райдержадміністрація не справилась, чи їм щось завадило, чи може вони злегковажили і не дотрималися своїх обіцянок?

Однак це злочин проти людей! Бо гроші, які виділили з районного бюджету і не використали до кінця року, повернуться назад в районний бюджет. На наступний рік їх знову зможуть виділяти на цю програму, а гроші, які надійшли з державного бюджету на кінець року повернуться в державний бюджет і у 2017-ому громада Сокальщини їх вже не побачить. Не уявляю, як в наступному році депутат Верховної Ради п. Мусій проситиме гроші для Сокальського району? Адже йому можуть зауважити, що торік в серпні виділили 3 мільйони гривень на дороги, а їх не використали.

І ще просив би директора ТРК «Сокаль» знайти можливість висвітлювати такі важливі та критичні новини для регіону, не тільки показувати лояльність до райдержадміністрації, а й чесно і справедливо вказувати на їхні промахи в роботі.

Ігор ПЛЕЧІНЬ, депутат районноїради від Смиківської сільської ради

^

Голос з-над Бугу

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

Допомагаймо лебедям правильно!
Допомагаймо лебедям правильно!

Допомагаймо лебедям правильно!

Цими вихідними нашій сім`ї нарешті таки вдалось вибратись до Бугу подивитись і погодувати лебедів. У суботу птахи були настільки голодні, що самі підійшли до нас і їли з рук. На сніг вийшли абсолютно усі, у воді залишились лише качки. Лебеді так жадібно спостерігали за кожним нашим рухом, за кожним кусочком хліба....

У неділю ж тут, під мостом, було вже велелюдно. Птахи не те щоб вийти із води, а і на хліб уже майже не реагували.

Вже вдома мені на очі потрапила одна стаття і я зрозуміла, що ми, мабуть, більше нашкодили їм цього дня, ніж допомогли. Ми, так як і багато хто з присутніх, відламували кусочки хліба і кидали у воду чи на сніг, мовляв, будуть мати на завтра. Таким чином, увесь берег річки усипаний крихтами та шматками хліба.

Так от, одна ця стаття заставила мене задуматись і "залізти" в Google. Серед перечитаного матеріалу переважно усюди пишуть, що такою «підгодівлею» ми губимо птахів. Адже, хліб не є природнім кормом. Він не перетравлюється їхнім шлунком нормально і, крім того, може призвести до розладу печінки. Можливо зараз, коли не сильні морози, така загроза є мінімальною для цих пернатих, бо у них є можливість комбінувати свій природній корм – рослини водойми із харчем з рук людей. Та коли дістати щось самостійно з водойми вони не зможуть і їстимуть лише хлібо-булочні вироби – у них є реальна можливість загинути. Лебедів правильно підгодовувати дрібно нарізаними овочами, кормовими сумішами – буряками, коренеплодами, зерном. Це повноцінно замінить їм їхній природній харч. Звичайно, що не у кожного охочого погодувати птахів знайдуться такі продукти, однак тоді краще зовсім не годувати пернатих, аніж губити їх будь-чим.

Починається робочий тиждень і відвідувачів у цих чарівних птахів значно поменшає, а вони якраз потребуватимуть нашої допомоги. Давайте разом доглянемо за ними. Але доглянемо правильно!

Допомагаймо лебедям правильно!
Допомагаймо лебедям правильно!
Допомагаймо лебедям правильно!
Допомагаймо лебедям правильно!
Допомагаймо лебедям правильно!
Допомагаймо лебедям правильно!

^

Юлія Сорочук
_

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
16:11, 26 лютого 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464