14 вересня, за сприяння голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки та голови Сокальської райдержадміністрації Романа Токая, продовжено ремонт дороги Сокаль-Стоянів на ділянці об’їзної у м.Сокалі, який розпочався минулого року. Роботи проводить ТОВ «Автомагістраль-Південь». На ремонт даної дороги виділено 1 млн. 800 тис. гривень, з яких – 800 тис.грн з районного бюджету та 800 тис. грн – з бюджету Сокальської міської ради.
Також, сьогодні, ТОВ «Автомагістраль-Південь» розпочало ремонт дороги Сокаль-Червоноград на ділянці у с.Забужжя. На його проведення виділено 2 млн. 130 тис. гривень: 2 млн. 080 тис. грн – з районного бюджету, 50 тис. грн – з бюджету Опільської сільської ради.
Делегація із Сокальського району взяла участь у святі "Пєчонего зємняка"
Делегація із Сокальського району взяла участь у святі "Пєчонего зємняка"
В рамках Днів Добросусідства делегація із Сокальщини взяла участь у святі печеної картоплі ("Пєчонего зємняка") у селі Ласохи(гміна Сусєц).
Представники місцевої влади Сокальщини мали можливість поласувати печеною картоплею, взяти участь у визначені найсмачнішої страви приготованої з картоплі та насолодитись концертною програмою. Колектив "Галицькі візерунки" народного дому села Комарів(Волицька сільська рада) та Світлана Притулко гідно представили українську національну культуру на даному святі. Наші сусіди гучними оплесками підтримували їх, підспівували і, звичайно, танцювали.
Делегація із Сокальського району взяла участь у святі "Пєчонего зємняка"
Делегація із Сокальського району взяла участь у святі "Пєчонего зємняка"
Делегація із Сокальського району взяла участь у святі "Пєчонего зємняка"
Делегація із Сокальського району взяла участь у святі "Пєчонего зємняка"
Консультує Міністр юстиції Петренко Павло Дмитрович
Консультує Міністр юстиції
Павле Дмитровичу, вітаю Вас та хочу звернутися з таким питанням. Після смерті матері залишилася хата, побудована ще після війни. Жодних документів на нього немає, бо тоді ніхто таких документів не вимагав. Заповіту мама також не залишила. Підкажіть як мені правильно поступити, щоб оформити хату на себе?
Ольга Качан
Що таке спадкування?
Спадкування – це перехід прав та обов`язків (спадщини) від особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.
Видача свідоцтва про право на спадщину на майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації, проводиться нотаріусом. Для цього спадкоємець має подати документи, які посвідчують право власності спадкодавця на відповідне майно.
Разом з тим відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Нотаріус має перевірити подані документи та взнати, чи немає заборон або арешту цього майна.
За відсутності у спадкоємця необхідних документів нотаріус відмовляє йому у вчиненні нотаріальної дії та роз`яснює процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.
До якого суду слід звернутися?
Справа щодо оформлення документів, що посвідчують право власності на нерухоме майно, розглядається в порядку цивільного судочинства в районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за місцем розташування майна.
Скільки це коштуватиме?
За подання позову сплачується судовий збір у розмірі 1%.
При цьому, розмір оплати не може бути меншим 40% розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не може перевищувати розміру 5 прожиткових мінімумів.
Ціна позову визначається, виходячи з грошової оцінки нерухомого майна. Вартість може бути зазначена в технічному паспорті на майно, або за результатом проведеної експертної оцінки.
Які документи треба подати до суду?
До позовної заяви, оформленої відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, додаються докази, які обґрунтовують позовні вимоги, наприклад:
свідоцтво про смерть спадкодавця;
архівні довідки чи витяги з рішень сільської ради про надання земельної ділянки;
дозвіл на будівництво будинку;
довідка виконавчого комітету сільської ради депутатів трудящих;
записи у погосподарських книгах;
реєстрація місця проживання спадкодавця у будинку за паспортом;
технічний паспорт на будинок;
сплата за комунальні послуги;
документи з колгоспу про відведення в установленому порядку земельної ділянки під забудову тощо.
Як довго чекати на рішення?
Цивільна справа розглядається судом протягом розумного строку, але не більше 2 місяців з дня відкриття провадження справі.
Але на сьогоднішній день оформити право власності на житловий будинок в порядку спадкування у Вашій ситуації можливо не тільки в судовому порядку.
Ви як спадкоємець можете подати заяву та документи, необхідні для відповідної реєстрації що підтверджують набуття спадкодавцем права власності на нерухоме майно (це може бути, наприклад, виписка з погосподарської книги), витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ, що містить відомості про склад спадкоємців, виданий нотаріусом чи уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, якими заведено відповідну спадкову справу.
З заявою про реєстрацію прав власності на житловий будинок Ви можете звернутися до будь-якого реєстратора (нотаріуса) в межах області.В такому випадку право власності на житловий будинок, що належав Вашій матері, буде зареєстровано за Вашою матір’ю (померлою).Після чого, на підставі відомостей з Державного реєстру прав, нотаріус має можливість видати Вам Свідоцтво про право на спадщину.
Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?
Сокальське бюро надання правової допомоги. м. Сокаль вул. Міцкевича, 5
В Сокалі відбувся круглий стіл присвячений екологічній тематиці
В Сокалі відбувся круглий стіл присвячений екологічній тематиці
11 вересня в Сокалі відбувся круглий стіл присвячений екологічній тематиці і зокрема стану річки Західний Буг. Його учасниками були міський голова Сокаля Вадим Кондратюк, керівник та головний інженер КП «Сокальводоканал» Ігор Лащук і Степан Лагода, депутат Сокальської міської ради Юрій Рижок, заступник голови ГО «Майстерня мрій» Мар’яна Климців, співробітники Західного центру Українського відділення «Міжнародного центру наукової культури – Всесвітня лабораторія», які в співпраці із шведською неурядовою організацією ССВ (Коаліція Чиста Балтика), опікуються екологією Балтійського моря, жителі Сокаля, будинки яких розташовані над річкою Західний Буг.
Основною темою зустрічі стало обговорення проблеми – як зберегти річку Західний Буг, очистити її воду і як мешканці Сокальського району можуть включитись у процес покращення стану вод річки. Основний акцент учасники круглого столу робили саме на участі кожного мешканця у вирішення даної проблеми. Завдання держави – це вирішення питання очисних споруд Львова, Червонограда, Сокаля, але і мешканці можуть також зробити свій вклад у очищення річки. Зокрема, як це зробив мешканець Сокаля Владислав Сич. На своєму подвір’ї він встановив сухий туалет, який зробив із підручних засобів і готовий надати консультації всім бажаючим встановити таку споруду.
Паралельно в ході засідання йшлось і про центральний парк Сокаля, який розташований вздовж річки Західний Буг і про проблему громадських туалетів, яких фактично в місті не існує.
На завершення круглого столу присутні домовили вже про наступну зустріч, теж на аналогічну тему. Її проведення заплановане на 13 жовтня.
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове. Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів