** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::14.09.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    14 вересень 2015 року

Пошук в новинах   

анонс

Форум видавців 2015
Форум видавців 2015

Форум видавців 2015

9-13 вересня 2015 року відбудеться 22-ий Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові» – найголовніша і найочікуваніша в Україні книжкова, літературна, культурна подія року. В рамках «Форуму видавців у Львові», як завжди, – і улюблені традиційні заходи, і багато новацій.

Мета Форуму – привернути увагу громадськості до найактуальніших проблем сучасного українського книговидання, підтримати традицію фахових дискусій та семінарів. Протягом останніх років у рамках Форуму проводиться дедалі більше суміжних акцій, розрахованих на масову аудиторію та покликаних популяризувати читання серед дітей та молоді. До співпраці з Форумом активно залучаються не лише знані українські та закордонні письменники й видавці, а й зірки спорту та шоу-бізнесу, представники різних гілок влади, громадські, благодійні та комерційні структури.

Повністю програму форуму можете переглянути тут http://bookforum.ua/event/66/1939.html

У межах 22 Форуму видавців у Львові відбудеться:

*Книжковий ярмарок. Кураторка – Уляна Татух

*Урочиста церемонія вручення книжкової Премії «Найкраща книга Форуму-2015». Кураторка – Софія Коваль

*Фестиваль дитячого читання «Книгоманія». Кураторки – Ірина Гищук, Неллі Клос, Катерина Танчук Львівський міжнародний літературний фестиваль. Програмний директор – Григорій Семенчук

*Львівський бібліотечний форум. Проводиться спільно з Українською бібліотечною асоціацією

*Благодійна акція для людей літнього віку «Третій вік: задоволення від читання». Кураторка – Наталія Чмелик

Вперше буде діяти шість тематичних майданчиків:

-Історична правда

- Жіноча тема

- Чоловічий клуб

- Кулінарія

- Дитячий майданчик

- Середня школа

Діє книжковий, де  продаються  тематичні книжки та відбуваються презентації, авторські читання, майстер-класи, лекції, дискусії. Кураторка – Софія Коваль.

Спеціальні проекти в межах 10. Львівського міжнародного літературного фестивалю (9-13 вересня 2015 р.):

*Молода республіка поетів. (Кураторка – Богдана Неборак)

* Ніч поезії та музики нон-стоп. (Куратор – Григорій Семенчук)

*«Поетичний потяг», у співпраці з Міжнародною літературною корпорацією Meridian Czernowitz. (Кураторка – Євгенія Лопата)

*Українсько Єврейські Зустрічі, за підтримки ініціативи «Українсько Єврейська Зустріч». (Куратор – Андрій Павлишин)

*Вперше відбудеться Тиждень сучасної української драматургії, у співпраці з ММ «Драбина». (Координаторка – Вікторія Швидко)

*Презентація проекту Юрія Андруховича та гурту Karbido «Atlas Estremo». (Кураторка – Євгенія Лопата)

*Презентація арт-проекту «Розділові». Сергій Жадан - Оля Михайлюк - Олексій Ворсоба - Влад Креймер - Микола Карабінович. (Куратори – МА «Арт-Поле»)

Країна-гість 22. Форуму видавців у Львові: Франція.

Фокусна тема: Культура vs. Пропаганда.

Учасники з різних країн обміняються досвідом та думками з приводу того, як культура може протистояти пропаганді і як інтелектуальний рівень людини впливає на її можливість відрізняти правду від брехні. (Координатор проекту – Григорій Семенчук)

Вперше Форум видавців та Львівський міжнародний літературний фестиваль відвідають автори з Зімбабве, Китаю і Єгипту, а також з Білорусі, Бразилії, Естонії, Ізраїлю, Латвії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Росії, Сербії, Фінляндії, Франції. Перелік країн та учасників постійно оновлюється.

^

Форум видавців

Юлія Сорочук
_

анонс

Драматична притча О.Огородника
Драматична притча О.Огородника "Безодня" в Червонограді!

Драматична притча О.Огородника "Безодня" в Червонограді!

13 вересня 2015 року 17:00

Народний Дім м.Червоноград, Велика Зала

Театр ім. Марії Заньковецької

Драматична притча "Безодня"

(тривалість 2:00 години)

Вартість квитків 40,00 - 100,00 грн

З питань придбання звертайтесь до Адміністрації НД Тел.: +38 (032-49) 2-10-52

^

Oфіційна інформація:

Адміністратор
-

влада

Заступник голови Сокальської райдержадміністрації Анатолій Василишин взяв участь у Skype-конференції

14 вересня заступник голови Сокальської райдержадміністрації Анатолій Василишин взяв участь у Skype-конференції голови облдержадміністрації О.М.Синютки з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення. Обговорювалися наступні питання: щодо інформування сільськогосподарських виробників про заходи Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу Львівської області у 2015 р.; про проведення профілактичних заходів щодо недопущення порушення норм чинного законодавства у сфері продажу алкгольних напоїв неповнолітнім; про прийняття гідротехнічних споруд на баланс територіальних громад районів

^

РДА
Сокальська РДА

культура

12 вересня Червоноградська центральна міська дитяча бібліотека приймала учасників IV Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Володимира Дроцика.

12 вересня Червоноградська центральна міська дитяча бібліотека приймала учасників IV Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Володимира Дроцика.
12 вересня Червоноградська центральна міська дитяча бібліотека приймала учасників IV Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Володимира Дроцика.

7 вересня в м.Червоноград відбулося нагородження переможців  літературного конкурсу імені Володимира Дроцика.

Володимира Дроцик (1940-1993 рр.) -  поет, журналіст, шахтар та, насамперед, Громадянин України, який палко любив Батьківщину. Народився на Яворівщині, але тісно пов’язав своє життя з Червоноградом. Працював на шахті №4 «Великомостівська» («Відродження»), виступав з публікаціями  у місцевих газетах. Його добірки віршів надруковано у журналі «Жовтень» («Дзвін»), у колективній збірці «Пісня і праця», мріяв видати власну збірку. Про це довір’явся тільки друзям, рідні і писав у власному щоденнику.

Через важку недугу передчасно пішов із життя.

З ініціативи письменника, видавця Ігоря Даха йому присвячено  Всеукраїнський літературний конкурс, який щорічно відбувається у Червонограді. Дитяча центральна міська бібліотека, де розмістився «штаб» конкурсу, постійно отримує листи, книги, матеріали не тільки з України, а й з-за кордону!

Цього разу організатори, журі вирішили розглядати тільки видані книги. На конкурс надійшло 51 видання – проза, поетичні збірки, дитячі книги, краєзнавчі видання. Як і в попередні роки, авторська географія доволі широка: Київ, Львів, Закарпаття, Червоноград, Сокаль, Дрогобич, Турка, Горлівка, Івано-Франківськ, Рівне, Золочів… А ще – Франція, Німеччина, США!

Надіслані на конкурс книги оцінювали читачі бібліотек Червонограда. Саме вони визначали лауреатів і переможців.

У номінації «ПОЕЗІЯ» визначено такі місця: Раїса Обшарська «Вуаль Русалки» (лауреат); Володимир Комбель «Роман Шухевич» - історична поема (перше місце); Андрій Грущак «Краплі», Любов Бенедишин «Нотабене» (друге місце); Ганна Кузьмак «Дорога до себе», Марія Грицан «Струни любові», Степан Дупляк «Хуртовина ілюзій»  (третє місце).

Номінація «ПРОЗА»: Світлана Талан «Розколоте небо» (лауреат);  Наталія Осипчук «Осінь. До запитання» (перше місце); Раїса Обшарська «Танці на крилі яструба», Анатолій Власюк «Інтуїція» (друге місце); Галина Дубенскова «Маленькі життєві історії», Богдан Дячишин «Думки пам`яті», Іван Сало «Твори» (третє місце).

У номінації «ДИТЯЧА КНИГА ДОРОСЛОГО АВТОРА» переможцями стали: Сергій Гейшев «Подарунок мамі» , Олег Майборода «Весела навчайка» (лауреати); Ольга Голузинець «Сміється сонцем ранок» (перше місце); Сергій Рачинець «Мандрівка в невідоме», Людмила Ржегак «Школа – мій дім і родина» (друге місце); Роман Зпаринюк «Світ Настуні та Сергійка», Ганна Виноградська «Намистинки - веселинки» , Марія Магдзяк «На крилі дитячих мрій» (третє місце).

У номінації «ДИТЯЧА КНИГА ЮНОГО АВТОРА» кращими стали: Маркіян Лехман «Люблю все живе!» (перше місце); Ольга Бучек «Первоцвіти», Валерія Маринкова «Казки чарівного ліхтаря» (друге місце); Олена Федюра «Весняний спів» (третє місце).

У номінації «АЛЬМАНАХИ. КОЛЕКТИВНІ ВИДАННЯ» відзначено такі збірки: «Рекітське сузір’я. Книга- 2 ; 2015 р.» - упорядник Василь Тарчинець (лауреат);  «Соколиний край» - упорядники Володимир Полянчук, Любов Бенедишин (перше місце); «З вершин і низин» - Вісник конкурсу ім. Мирона Утриска (друге місце); «Ліхтарик» - видання Червоноградського відділення МАЛіЖ (третє місце).

У номінації «КРАЄЗНАВСТВО» переможцями стали: Василь Пилип’юк  «Де шум потоків і смерек…» - фотоальбом, Микола Негрич « Скарби гуцульського говору: Березови» - словник (лауреати); «Скарби науки і творчості Лідії Шевело та Михайла Худаша» - упорядник Василь Тарчинець (перше місце); Юлія Драгун «Веселіться, верховинці!..» (друге місце);, «Національний природний парк «Синевир» - буклет-путівник (третє місце).

Книги, надіслані на конкурс ім. Володимира Дроцика, журналіста, як подарункові, залишаться у фондах бібліотек Червонограда. Лауреати, переможці, учасники нагороджені медалями, дипломами, грамотами-подяками.

^

Юлія Сорочук
_

суспільство

Прикордонники поблизу Белза затримали чотирьох сомалійців
Прикордонники поблизу Белза затримали чотирьох сомалійців

Прикордонники поблизу Белза затримали чотирьох сомалійців

13 вересня на ділянці відповідальності відділу «Белз» Львівського загону прикордонники затримали чотирьох невідомих осіб.

Отримавши інформацію про чоловіків, які рухаються на околиці міста Белз, прикордонники направили на зазначену ділянку наряд, пише Державна прикордонна служба України-Західний кордон на сторінці у Facebook.

За декілька хвилин між дорогою та лісовим масивом поблизу Белза зелені берети затримали чотирьох невідомих осіб без документів. За словами чоловіків – усі вони громадяни Сомалі.

Наразі затриманих доставлено на відділ прикордонної служби. З ними проводяться фільтраційні заходи щодо встановлення їх ідентифікації та шляхи потрапляння на територію України. Їх подальшу долю визначатиме суд.

^

"Голос з-над Бугу"

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

За спеціальне використання лісових ресурсів до бюджету надійшло 5,3 млн грн рентної плати

За спеціальне використання лісових ресурсів до бюджету надійшло 5,3 млн грн рентної плати
За спеціальне використання лісових ресурсів до бюджету надійшло 5,3 млн грн рентної плати

За вісім місяців цього року платники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, які перебувають на обліку у Сокальській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області та у Радехівському відділенні сплатили до бюджетів 2-ох районів 5 млн 300 тисяч грн рентної плати, що на понад 2 млн, або на 71% більше очікуваних показників.

Про це радіо «Сокаль» розповіла головний державний інспектор з питань комунікації Надія Мудрак. За її словами приріст цьогорічних надходжень проти аналогічного періоду минулого року склав на 2 з половиною млн грн, або ж на 89% більше.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

Самопоміч Сокальщина :: Події

Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер
Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер "Бестлінк"

Сокаль «на зв’язку»...

Україна йде в ногу з часом та підтримує світову тенденцію безкоштовного доступу до інтернету, яка в останнє десятиліття охопила багато міст Європи і світу

Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет з використанням технології Wi-Fi (Hot-spot) дозволяють оперативно перевірити пошту, дізнатися про останні новини, поспілкуватися через Skype або написати повідомлення в соціальних мережах чи особистому блозі.

Тим часом хот-споти вже встановлені по 131 країні світу, вони стають обов`язковим елементом сервісу, як громадські туалети або серветки на столах у кафе.

Ми теж не відстаємо від прогресу та розвиваємо наші міста.

Уже зараз Інтернет та сервіс провайдер "Бестлінк" в рамках соціального проекту команди «Об’єднання «САМОПОМІЧ» (Сокальщина)» запустив п’ять хот-спотів у місті Сокаль.

Як зазначив співзасновник ТзОВ «БЕСТ-ЛІНК» Василь Журавінський – «Якщо ти прагнеш жити у доглянутому та розвинутому місті, то маєш починати щось робити сам. Роби те, що можеш, роби те, що вмієш. Тільки тоді крок за кроком буде зростати добробут твоєї громади»

 

Місця дії точок доступу в місті Сокалі:


1. Вул. Шептицького, поблизу пам`ятника Тарасові Шевченку
2. Вул. Шептицького, парк/фонтан біля міської ради
3.Вул. Тартаківська, стара автостанція
4.Вул. Чайковського, нова автостанція
5. Дитячий майданчик біля буд. №57 і №60 по Героїв УПА (біля піцерії «Фігаро»)

 

Карта

 

На цьому дана ініціатива не зупинилась. Тож тепер пропонуємо Вам допомогти визначити наступні точки, де було б доцільно встановити вільні Wi-Fi зони.

 

Отже голосуйте:

 

Свої побажання та пропозиції http://bestlink.in.ua/idea.html

^

Самопоміч Сокальщина

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
23:26, 5 грудня 2023 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567