освіта

Різдвяні канікули 2018
Щороку, напередодні різдвяно-новорічних свят, відділ освіти влаштовує районний фестиваль дитячої творчості "Різдвяні канікули", учасниками якого є освітні заклади району.
9 січня у Сокальському районному народному домі відбувся Гала-концерт переможців районного фестивалю "Різдвяні канікули 2018". Цього року на нього завітали гості із Сходу України - з Святогріського району.
Розпочали захід пластуни "Станиці Сокаль" із передачі Вифлиємського вогню. Далі з вітальним словом до учасників та глядачів звернувся голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай та голова районної ради Микола Пасько. Очільники району нагородили грамотами переможців фестивалю, після чого відбувся святковий концерт.
В номінації традиційне театралізоване дійство грамоти отримали художні колективи Савчинської, Куличківської, Великомостівської та Переспівської шкіл Мурованського і Острівського НВК.
В номінації стилізовані різдвяно-новорічні театралізовані дійства були нагороджені: вокальний ансамбль "Дзвіночок" Перетіцького НВК, ансамбль "Нотки серця" Белзької ЗШ І-ІІІ ст. Танцювальний колектив Спасівської ЗШ І-ІІ ст. Художній колектив Поторицької ЗШ І-ІІІ ст. Хореографічний колектив "Акварель" Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №5
Номінація "Ялинкова прикраса, декоративна композиція, різдвяна листівка" – Христина Козійчук, Тартаківський НВК ; Андрій Колодій, Жвирківська ЗШ І-ІІІ ст.; Ліля Жук, Вікторія Кравченко, Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №2 Ярина Тимчишин, Катерина Іванець, Сокальський НВК "ЗШ І ст.-гімназія" ім. Олега Романіва; Ірина Лопушанська, Михайло Пишко, Ліля Лизух, Сокальський БДЮТ. Гості фестивалю, учасники Гала-концерту Христина Магир, Тартаківський НВК; Вероніка Левицька, Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №4.
~ ^
Юлія Сорочук
_
суспільство

 |
Остаточне рішення щодо фінансування проектів ТЦ "Безпека" буде прийнято 17 березня 2018 року у Білостоці, Польща. |
|
Остаточне рішення щодо фінансування проектів ТЦ "Безпека" буде прийнято 17 березня 2018 року у Білостоці, Польща.
Оцінка проектів у рамках тематичної цілі Безпека
Як повідомляє сайт Програми Транскордонного співробітництва “Польща -Білорусь-Україна 2017-2020” що, спільний Технічний Секретаріат завершив адміністративну оцінку та оцінку прийнятності повних форм грантових заявок, що були подані в рамках тематичної цілі Безпека у першому конкурсі заявок. Зі 172 проектів запрошених до другого етапу надійшло 160 заявок. В результаті оцінки отриманої документації, до якісної оцінки Секретаріатом було допущено 142 проекти.
Загальна сума запитуваного дофінансування проектів затверджених до оцінки склала близько 242 мільйонів євро, в той час як на тематичну ціль Спадщина в Програмі заплановано 23 млн євро.
У повідомленні також зазначено, що: “У найближчі дні всі заявники отримають письмову інформацію щодо результатів адміністративної оцінки.”
На даний момент заявки, що відповідають вимогам Програми, оцінюються відповідно до встановлених критеріїв якості. Якісна оцінка буде завершена у другій половині лютого. Далі, результати роботи експертів будуть представлені членам Комітету з Вибору Проектів, які підготують свої рекомендації для Спільного Моніторингового Комітету. Остаточне рішення щодо фінансування проектів буде прийнято під час зустрічі Спільного Моніторингового Комітету яка відбудеться 17 березня 2018 року у Білостоці, Польща. Про рішення Комітету усі проекти будуть негайно поінфоровані.
У тематичній цілі “Безпека” знаходиться і проект Сокальського району. Проект “На Допомогу. Підвищення доступності медичних послуг в надзвичайних ситуаціях через співпрацю служб екстреної медичної допомоги в прикордонному районі Польщі, Білорусі та України”, передбачає закупівлю пересувної амбулаторії з системою телекардіології для Сокальської центральної районної лікарні. Загальна вартість проекту становить 1 760 613 євро.
До слова. Сокальська районна рада стала переможцем у двох тематичних цілях Програми Транскордонного співробітництва “Польща -Білорусь-Україна 2017-2020”. У тематичній цілі “Спадщина”, переможцем став проект “Єднає нас БУГ” (утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів, які поєднають Україну, Польщу і Білорусь) та у тематичній цілі “Доступність” перемогу отримав проект “Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) та Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів”.
^
Сокальська Районна рада
Сокальська Районна рада
суспільство

Консультує Міністр юстиції
Павле Дмитровичу, я багато років займався власним невеликим бізнесом і був оформлений як ФОП. Зараз мені запропонували роботу з нормальною зарплатою. Тому треба якомога швидше ліквідувати свій ФОП. Скажіть як це зараз зробити? Куди звертатися, що потрібно?
Семен Дехтяренко
Куди звернутися для припинення діяльності ФОП?
Реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП уповноважені здійснювати :
• виконавчі органи місцевих рад, а також міські, районні державні адміністрації (у разі прийняття відповідною радою рішення про наділення такими повноваженнями);
• нотаріуси;
• акредитовані суб`єкти.
Реєстрацію припинення підприємницької діяльності для осіб, які переселилися з території проведення антитерористичної операції в період її проведення, здійснює державний реєстратор за адресою їх тимчасового проживання.
Припинення підприємницької діяльності внутрішньо переміщеної особи здійснюється за її заявою та спрощеною процедурою за місцем проживання на підставі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Які підстави для проведення державної реєстрації?
Державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі:
• документів, які подаються заявником для державної реєстрації;
• судових рішень, які набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі;
• рішень, прийнятих за результатами оскарження в адміністративному порядку.
Яка форма подання документів для державної реєстрації?
1. Паперова форма: документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням (бажано цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення).
2. Електронна форма: документи подаються заявником через портал електронних сервісів .
Для того, щоб подати заяву необхідно зареєструватися на сайті за посиланням https://online.minjust.gov.ua/registration-fiz та виконати вказані на сайті дії.
Електронна заява формується з обов’язковим долученням до неї електронних копій оригіналів документів для державної реєстрації, виготовлених шляхом сканування, або оригіналів таких електронних документів, опису поданих заявником документів для державної реєстрації, сформованого за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру.
Заява та документи для державної реєстрації в електронній формі подаються з обов’язковим накладенням заявником власного електронного цифрового підпису.
Які документи потрібно?
1) заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП за рішенням особи (форма 12);
2) ксерокопія свідоцтва про смерть, судове рішення про визнання особи безвісно відсутньою - у разі припинення у зв’язку зі смертю;
3) паспорт громадянина України або інший документ, який підтверджує особу;
4) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує повноваження представника (у випадку подання документів представником).
Скільки коштує ця процедура, який строк розгляду документів?
За проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця справлення плати не передбачено.
Розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо фізичних осіб - підприємців має не перевищувати 24 годин після надходження документів. Виняток –вихідні та святкові дні.
Що робити після реєстрації?
Наступний крок – здійснити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності та в установлені строки подати до органу Державної фіскальної служби податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Крім того, контролюючий орган може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи – платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом України.
Після цього ФОП має подати сам за себе звіт із зазначенням типу форми "ліквідаційна", де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
Закрити рахунок у банку, якщо він був відкритий.
^
Відділ ДРАЦС
Відділ ДРАЦС
здоров'я

 |
Обговорили можливості будівництва лікарських амбулаторій |
|
Обговорили можливості будівництва лікарських амбулаторій
10 січня голова Сокальської районної ради взяв участь у нараді щодо можливості будівництва лікарських амбулаторій в селах Волиця (Комарева), Волсвин та Стенятин.
Питання будівництва амбулаторій у Волицькій, Волсвинській та Стенятинській сільських рад опрацьовували голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед, депутат обласної ради Сергій Касян, представники структурних підрозділів РДА та вищезгаданих сільських рад.
Учасники наради “розкреслили” радіуси обслуговування населення медичними послугами, обговорили наявність вільних земельних ділянок, які придатні для будівництва амбулаторій, а також порядок виготовлення містобудівної та землевпорядної документації.
Як сказав голова Сокальської районної ради, Микола Пасько, що створення сімейної лікарської амбулаторії ЗПСМ на базі Сокальської ЦРЛ в селах Волиця та Волсвин, зазначено у перспективах розвитку охорони здоров’я Сокальського району у програмі Соціально-економічному та культурному розвитку Сокальського району на 2018 рік, і ця перспектива має реалізуватися.
Нагадаємо, Львівщина отримала 302 млн. грн. на розбудову сільських амбулаторій у рамках державної програми відновлення сільської медицини.
^
Сокальська Районна рада
Сокальська Районна рада