** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::11.02.2017

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    11 лютий 2017 року

Пошук в новинах   

влада

Відбулись громадські слухання по детальному плану території в районі вулиць Чайковського, Тартаківська, Шевченка в місті Сокаль.

В міській раді пройшли громадські слухання по детальному плану території в районі вулиць Чайковського, Тартаківська, Шевченка в місті Сокаль. 

Спочатку надали слово головному архітектору проектів ДІПМ «Містопроект» Інессі Скляровій. Вона повідомила присутнім, що представлений проект був розроблений на підставі  рішень сесії Сокальської міської ради №44 від 25 грудня 2015 року та 58 від 28.01.2016 року. Проектом охоплена територія 14,5 га. Даним планом визначено територію, яка може бути придатною для розміщення виробничої зони і під підприємництва і яка виставлятиметься на аукціон на засадах конкурентного продажу. Архітектор пояснила, що територію для зручності було поділено на 4 складові. Відстань до найближчої забудови по вул.Чайковського 320 м, від віддаленої точки - 740 м. Вона наголосила, що на даній території не можливе розміщення житла та об`єктів соціального обслуговування та соціальних сфер (садків, шкіл і т.д.). Щодо виробничої зони, то в детальному плані прописано містобудівний  регламент. Відповідно до якого зазначено, що на даній території можуть бути розміщенні підприємства V, IV і III класів (Vклас - санітарно-захисна зона від них становить 50м, IV клас - до 100м, ІІІ клас - до 300м). Категорія ІІ і І класів - не допускається! Виробничо-промислові підприємства IV-V: підприємствами хімічної та металургійної промисловості, метало оброблювальної промисловості, ряд підприємств по виробництву будівельних матеріалів, обробці деревини,  підприємства текстильної, легкої, харчової промисловості, виробництва по обробці тваринних продуктів, харчових продуктів, смакових речовин і супутні види використання ( адміністративні організації, офіси та ін.) Інесса Склярова підкреслила, що така інформація необхідна в першу чергу для інвесторів. А інвестора вже на конкурентних торгах визначає місто.  Також, пояснила, що на  слуханнях не голосують. Якщо ж є незадоволені чи конфліктна ситуація, то створюється спеціальна комісія (вона законодавчо прописана) з різносторонніх не зацікавлених осіб. І тоді вже комісія приймає рішення голосуванням.

Першою проблемою, яка турбувала  мешканців міста,  стала оренда цієї землі, яку людям дали під городи. Договори оренди були підписані на 5 років та архітектор пояснила, що дані землі не є с/г призначення і місто вправі розірвати договір  достроково. Людей це дуже обурило. Про ще одну причину занепокоєння сокальчан доповіла депутат міської ради Ольга Петринка. За її словами саме на підставі листа  ДП "Датський текстиль" до Сокальської міської ради про надання земельної ділянки пл. 4,9 га і було прийнято рішення про розроблення даного ДПТ. " Я за те, щоб у Сокаль приходили інвестори, створювалися нові робочі місця, але це не повинно відбуватися за рахунок здоров`я та життя мешканців міста". У своєму виступі міський депутат нагадала, що уже протягом багатьох років мешканці цього району міста збирають підписи, адже через викиди підприємства в повітря важко дихати, неможливо відкрити вікон. Люди розуміють, що потрібне виробництво, яке дає робочі місця сокальчанам, але вони за європейські технології не на папері а насправді. Тому запропонувала поставити необхідні фільтри і збудувати локальні очисні.

Григорій Казанівський погодився з тим, що підприємство потрібне, але "потрібно відповідати за вчинки і мати людяність та совість".

На підтримку підприємства виступили депутат міської ради Андрій Бабух, працівник Надія Михайлів, яка розповіла про роботу підприємства. Представник ДП "Датський текстиль" Ігор Тріска заявив, що звинувачення безпідставні. А на усі звернення Петринки в усі служби було надано чіткі документи. Підприємство допомагало і надалі готове допомагати місту, але не "дай гроші", а конкретними діями (купити, зробити...).

Таким чином думки присутніх щодо конкретно цього питання розділилися. Та міський голова Вадим Кондратюк нагадав, що обговорюється питання детального плану, а не питання чи давати територію підприємству. Також  пояснив, що  інвестори, які приходять, хочуть  чисті земельні ділянки, а не території на яких блокбастери можна знімати.

Підсумувала громадські слухання голова Громадської ради при СРДА Мар`яна Яремчук, яка зачитала усі пропозиції, які прозвучали під час слухання.^

Юлія Сорочук
_

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:41, 8 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464