** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::09.06.2017

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    9 червень 2017 року

Пошук в новинах   

освіта

Обдаровані діти Сокальщини: ГЕЙКО Віталій
Обдаровані діти Сокальщини: ГЕЙКО Віталій

Обдаровані діти Сокальщини: ГЕЙКО Віталій

ГЕЙКО Віталій - учень Жвирківської школи, слухач Сокальської МАН.

Призер районних олімпіад, Всеукраїнської інтернет олімпіади з історії Острозької академії; інтернет олімпіади з інформаційних технологій ІОІТ- 2016.

Учасник народного культурно-просвітницького колективу «Дивосвіт» с. Завишень. Організатор і учасник команди в КВК ЮІР.

Призер конкурсу «Невпізнана історія мого краю», тема наукової роботи «Сокальчани в світі на прикладі І. Д. Богачевського»; здобув ІІ місце у конкурсі «Мій родовід».

З науково-дослідною роботою «Сучасне побутування свята Івана Купала в с. Завишень Сокальського району» здобув І місце в обласному етапі і ІІІ місце у Всеукраїнському етапі у м. Києв. Також в арсеналі перемог Віталія обласні перемоги на обласному етапі конкурсу-захисту наукових робіт з дослідженнями «Придорожні каплиці як сакральні пам’ятки Галичини" та «Роль споживчої кооперації у забезпеченні життєдіяльності сільських громад».

Призер районного конкурсу «Лідер року 2017».

^

Обдаровані діти Сокальщини 2017
освіта Сокальщини

освіта

~1~

Обдаровані діти Сокальщини: Велюш Андрій

Велюш Андрій, учень Сокальської ЗШ І-ІІІст. №2, вихованець ДЮСШ - володар ІІ спортивного розряду з трьох стилів плавання, має ряд туристичних перемог. Крім того, Андрій - призер олімпіад з географії, фізики,хімії, математики, інформаційних технологій. Більше про Андрія читайте тут http://sokalschool2.at.ua/index/0-101

^

Обдаровані діти Сокальщини 2017
освіта Сокальщини

суспільство

Подорожуємо по безвізу: запитання – відповідь
Подорожуємо по безвізу: запитання – відповідь

Подорожуємо по безвізу: запитання – відповідь
(інформаційний довідник)

Якими будуть умови безвізового режиму для громадян України?

Після запроваджень безвізового режиму громадяни України зможуть подорожувати до держав-учасниць Шенгенської угоди без необхідності отримання в’їзної візи держави призначення.

Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (за виключенням Великобританії та Ірландії) та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів.

У разі, якщо особі необхідно перебувати в ЄС триваліший час, їй необхідно буде оформити візу.

Безвізовий режим також не означитиме права на проживання чи на працевлаштування в ЄС.

Якщо мені необхідно перебувати довше, ніж 90 днів.

Перевищення дозволенного строку перебування може стати причиною відмови у в’їзді до держав-учасниць Шенгенської угоди у майбутньому.

Відтак, якщо про те, що сукупний строк перебування може перевищити 90 днів протягом 180 днів, стало відомо до початку поїздки, Вам необхідно якнайшвидше звернутися до консульської установи держави призначення з метою отримання консультації та, залежно від випадку, оформлення візи необхідного типу.

Якщо про ризик перевищення дозволенного строку стало відомо після початку подорожі, Вам необхідно невідкладно звернутися до міграційних органів влади держави перебування для отримання консультації та врегулювання Вашого міграційного статусу.

У виключних випадках термін перебування може бути подовжено, наприклад, у разі необхідності термінового лікування, стихійного лиха, виникнення інших непереборних обставин.

Що потрібно для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони?

Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт (http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumenti-dlya-vijizdu-za-kordon) .

Крім цього, також необхідно мати під час кожної подорожі документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на весь час перебування і намір повернутися до місця проживання.

Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразка (не біометричний) можуть в’їжджати на територію ЄС за наявності шенгенської візи.

Які громадяни України зможуть без віз відвідувати країни ЄС?

Усі, окрім тих, хто :

• Перебуває у списку осіб, що становлять загрозу суспільному порядку, суспільному здоров’ю чи внутрішній безпеці;

• Перебуває в списку осіб, в’їзд яких, хоча б в одній країні ЄС, заборонений;

• Осуджений в будь-який країні-члені Шенгенської зони або ЄС за злочини, які передбачають кримінальне покарання у вигляді позбавлення свободи строком мінімум в один рік;

• Є об’єктом рішення про видворення з країни, яке приймається, зокрема, у випадках нелегального перебування;

• По яких є докази участі в злочинній діяльності чи явні докази наявності умислу приймати участь у подібній діяльності;

• Не мають усіх необхідних документів.

Чи мають право прикордонні служби держав-членів ЄС вимагати додаткові документи?

Під час в’їзду до Шенгенського простору громадянину України потрібно буде мати документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на цей термін перебування і намір повернутися до місця постійного проживання.

Крім цього, громадянам необхідно буде придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу – у разі подорожі автомобілем.

Чи надаватиме безвізовий режим право на роботу, навчання тощо?

Новий порядок поїдок надаватиме право на безвізовий в’їзд лише з приватною метою: туризм, відвідання родичів, пошук бізнес партнерів, відвідання семінарів, конференції тощо.

Безвізовий режим не надаватиме права на господарську, комерційну діяльність, працевлаштування, роботу за контрактом і т.п.

Ключові елементи безвізових поїздок громадян України до ЄС:

34 європейських безвізових країн – це 26 держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), 4 держави-асоційовані учасниці Шенгенської угоди: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія та 4 держави, де діє візове законодавство ЄС: Андорра, Сан-Марино, Ватикан, Монако.

Чи зможуть громадяни з паспортами старого зразка (не біометричними) в’їжджати до Шенгенської зони після запровадження безвізового режиму?

Громадяни, які мають дійсну шенгенську візу та дійсний закордонний паспорт старого зразка, також можуть в’їжджати на територію ЄС.

Чи матимуть право здійснювати подорожі до Європи без віз громадяни України, які постійно проживають на території тимчасово окупованих АР Крим та ОРДЛО (Окремі Райони Донецької та Луганської Області)?

Громадяни України, які постійно проживають на територіях тимчасово окупованих АР Крим та ОРДЛО, як і решта громадян України, матимуть право користуватися перевагами безвізового режиму з ЄС на загальних умовах, оформивши біометричний паспорт України та дотримуючись інших відповідних вимог для безвізових подорожей.

Чи діятиме надалі Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз після запровадження безвізового режиму?

Так, Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз застосовуватиметься і після запровадження безвізового режиму, зокрема щодо оформлення віз особам, які користуватимуться паспортами старого зразка.

Чи припинять своє існування угоди про малий прикордонний рух між Україною та сусідніми країнами після запровадження безвізового режиму?

Запровадження безвізового режиму для короткотермінових поїздок громадян України не матиме впливу на порядок поїздок громадян України, який застосовується в рамках угод про малий прикордонний рух.

Угоди про малий прикордонний рух, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією, застосовуватимуться і надалі.

Що дасть українським громадянам запровадження ЄС безвізового режиму?

Позитивні зміни для українських громадян після запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок (до 90 днів протягом 6 місяців) до Шенгенської зони, за наявності «біометричного» паспорта:

• Забезпечить мобільність та знищить «лінію розподілу» між Україною та ЄС, яка наразі створена завдяки складним процедурам оформлення віз.

• Сприятиме розвитку ділових контактів, необхідних для ефективного функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, а також співробітництву в економічній політичній, науковій, культурно-гуманітарній та інших сферах.

• Сприятиме подальшій успішній інтеграції України в європейське співтовариство. Дасть змогу побачити на

• власні очі, що насправді являє собою Європа, якими є європейські принципи і цінності, а також переконатися у моделі соціального устрою, за якою має розвиватися Україна.

Пам’ятка-інструкція для осіб, які бажають виїхати з України за правилами безвізового режиму:

1. Безвіз поширюється лише на власників біометричних! паспортів.

2. Передбачає короткотермінове! перебування в 34-ох європейських країнах до 90 днів протягом 180 днів.

При перетині кордону слід мати при собі документи, які підтверджують: мету поїздки, наявність місця проживання/бронювання готелю, достатніх фінансових засобів (різні для кожної країни. Наприклад, Угорщина - 3 євро, Словаччина - 56 євро, Польща 300 злотих для перебування до трьох днів, 100 польських злотих, якщо перебування більше 3 днів. Ознайомитися з повним перлікомможна на сайті openeurope.in.ua), зворотний квиток, поліс медстрахування.

3. На триваліший час перебування в ЄС – необхідно оформити візу.

4. Безвіз не означає права на оформлення дозволів на проживання, працевлаштування або навчання в ЄС.

5. Порушення терміну перебування в ЄС тягне за собою подальшу заборону в’їзду.

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

Рій Сокальської гімназії став переможцем військово-патріотичной гри «Сокіл-Джура»
Рій Сокальської гімназії став переможцем військово-патріотичной гри «Сокіл-Джура»

Рій Сокальської гімназії став переможцем військово-патріотичной гри «Сокіл-Джура»

7 – 8 червня на території військової частини  у місті Великі Мости та туристичної бази біля Двірцівського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок» відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо – юнацької військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), в якому взяли участь 8 команд із різних шкіл Сокальського району, які перемогли у кущових етапах цієї військово – патріотичної гри.

Головою оргкомітету і головним суддею змагань був методист відділу освіти Сокальської районної держадміністрації Євген Матвіїв, а заступниками голови оргкомітету – методист відділу освіти Сокальської райдержадміністрації Галина Матвіїв і заступник командира військової частини А 2418 міста Великі Мости Андрій Ясінський. В урочистому відкритті, яке відбулося на території військової частини   у Великих Мостах, узяли участь перший заступник голови Сокальської районної державної адміністрації Ірина Задолинна, командир Великомостівського військового кінологічного центру Андрій Квартирук, начальник відділу освіти Сокальської районної держадміністрації Роман Монастирський. Вони привітали учасників дитячо – юнацької військово – патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), відзначили важливість цих змагань для виховання підростаючого покоління. Роман Монастирський нагородив усі вісім команд, як переможців кущових етапів військово – патріотичної гри, комплектами туристичного спорядження.

Після цього відбувся конкурс стройової підготовки «Впоряд», у якому 1 місце виборов рій Сокальської гімназії імені Олега Романіва «Соколи», другим був рій Сокальської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 2 «Сокальські батяри», а третім – рій Тартаківського навчально – виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок» «Орел Сизокрилий». Після цього учні та їх керівники провели екскурсію військовою частиною, ознайомилися з натренованими кінологічним центром собаками, оглянули військову техніку.

Пізніше всі команди дитячо – юнацької військово – патріотичної гри продовжили програму змагань на території туристичної бази Двірцівського навчально – виховного комплексу «ЗШ І – ІІІ ступенів – дитячий садок». Керівництво військової частини забезпечило учасників районного змагання польовою кухнею та наметом для організаційного комітету і членів журі.

За підсумками дводенних змагань 1 місце виборов рій Сокальської гімназії імені Олега Романіва «Соколи», 2 місце зайняв рій Сокальської       ЗШ І – ІІІ ст. № 2 «Сокальські батяри», а 3 – посів рій Тартаківського НВК «ЗШ І – ІІІ ст. – дитячий садок» «Орел Сизокрилий».

В окремих конкурсах відзначилися всі без винятку шкільні команди. Рій «Соколи» зайняв ще перші місця у конкурсах: «Ігри на дужання», «Стрільба з пневматичної зброї», «Кашовари», «Відун», «Добре діло» і «Ватра». Рій «Сокальські батяри» був першим у конкурсі «Смуга перешкод» та другим – у конкурсах «Кашовари» і «Добре діло». Рій «Орел Сизокрилий» виборов 2 місце у конкурсі «Стрільба   з пневматичної зброї» та треті місця – у конкурсах «Ігри на дужання» і «Кашовари». Рій Бутинського НВК «ЗШ І – ІІІ ст. – дитячий садок» імені Данила Мекелити  був другим у конкурсах «Ігри на дужання» і «Смуга перешкод» і третім – у конкурсі «Відун». Рій Поторицької ЗШ І – ІІІ ст. «Незламні» посів треті місця у конкурсах «Смуга перешкод» і «Стрільба         з пневматичної зброї». Рій Рекленецької ЗШ І – ІІІ ст. імені Дмитра Маївського виборов другі місця у конкурсах «Таборування» та «Відун». Рій Острівського НВК «ЗШ І – ІІІ   ст. – дитячий садок» «Залізні гайдамаки» зайняв треті місця у конкурсах «Таборування», «Добре діло» та «Ватра». Рій Белзької ЗШ І – ІІІ ст. «Нащадки козаків» виборов 1 місце у конкурсі «Таборування» та 2 місце – у конкурсі «Ватра». Всі призери були нагороджені грамотами, а переможець – Кубком і цінним призом.

^

радіо Сокаль

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
16:20, 26 лютого 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464