** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::09.06.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    9 червень 2015 року

Пошук в новинах   

влада

Сокальщину пропонують розділити лише на 4 територіальні громади

В Сокальській райдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади у Сокальському районі. Розпочав засідання голова райдержадміністрації Олег Кожушко, який зазначив, що, за результатами проведених слухань в облдержадміністрації та райдержадміністрації, в районі взято за основу пропозицію про створення 8 об`єднаних територіальних громад. Це Великомостівська, Белзька, Мурованська, Жвирківська, Тартаківська, Сокальська, Скоморохівська та Червоноградська.

Проте фахівці з центру територіальних реформ наголосили, що це не є досконалий проект. Тому, було напрацьовано зміни до проекту перспективного плану формування спроможних територіальних громад Сокальського району, згідно з якими планується створити 4 об`єднаних територіальних громади: Сокальська, Великомостівська, Белзька та Сілецька і окремо місто Червоноград.

Якщо попередні варіант вже був винесений на розгляд сільських, міських та селищної громад нашого району то даний варіант був наразі вперше озвучений і тому він потребує обговорення в радах.

На засіданні комісії були присутні окремі голови місцевих рад, депутати, представники окремих громад, які висловлювали свої думки з приводу нового варіанту об’єднання громад. Звичайно, що усі одноголосно підкреслили, що одноосібно, без громадського обговорення нічого не будуть вирішувати. Проте попередньо окремі думки своїх громад голови вже висловили.

Зокрема, селищний  голова Жвирки, Іван Кошлай повідомив, що, при обговоренні із громадою селища першого плану обєднання із Опільською, Хоробрівською, Варязькою, Савчинською та Тудорковицькою сільськими радами із адміністративним центром в Жвирці, це було схвалено. Водночас об’єднання із Сокалем було категорично відхилено.

Також, знову каменем спотикання стає Сілецька громада, яку пропонується об’єднати із Межиріччям, Волсвином, Гірником та Соснівкою. Як наголосив депутат районної ради Володимир Фіяла громада Сільця категорично виступає проти злиття із містом Соснівка.

Отож, в результаті засідання було вирішено провести обговорення в громадах. Зокрема вже відбулись такі зустрічі в Сільці та Великих Мостах. На черзі, 9 червня місто Белз, 12 година Народний дім і 11 червня місто Сокаль, 15 година сесійний зал Сокальської районної ради. Після громадських обговорень проект перспективного плану буде подано у Львівську облдержадміністрацію.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

економіка

Менше місяця залишилося працювати без РРО та санкцій

Сокальська ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області нагадує, що з 2015 року сферу застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) значно розширено. Так, підприємці – платники єдиного податку третьої групи повинні використовувати РРО з 01.07.2015 року, а другої – з 01.01.2016 року. При цьому, якщо платники другої і третьої групи здійснюють діяльність на ринках або продаж товарів через засоби пересувної мережі (виїзна торгівля), а також платники єдиного податку першої групи, РРО не застосовують. Не знадобиться РРО і у випадку, якщо розрахунки з покупцями за товари, роботи (послуги) проводяться виключно у безготівковій формі на поточний рахунок.

Також обов’язок щодо застосування РРО з початку цього року виник у підприємств, які надають послуги та при продажу суб’єктами господарювання товарів у системах електронної торгівлі (комерції). Однак, у перехідний період таких суб’єктів підприємництва тимчасово до 1 липня 2015 року звільнено від штрафних санкцій за незастосування РРО у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку а також при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).

Звертаємо увагу на те, що для придбання та реєстрації касової техніки необхідний певний час. Тому не зволікайте та не відкладайте придбання касового апарату на останні дні червня!

До слова, для тих платників податків, які у І півріччі цього року почнуть застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, Податковий кодекс України передбачає звільнення від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО з дати початку застосування РРО і до 01.01.2017 року.

 

В.о. начальника Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Михайло Шайнер

 


^

податкова інспекція
Сокальська ОДПІ Головного управління ДФС у Львівсь

економіка

До уваги платників - нова звітність з єдиного внеску

Сокальська ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області повідомляє, що з 01.06.2015 року звіт з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (тобто за травень місяць) необхідно здавати за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року № 435.

У таблиці 1 звіту за формою №Д4 передбачені спеціальні поля для інформації про зниження ставки. Необхідно поставити відмітку про застосування понижувального коефіцієнта — «ТАК» або «НІ». У реквізиті «20» зазначається середньомісячна кількість застрахованих осіб за 2014 рік.

У рядках 2.1–2.4 таблиці 1 та їх розшифрованих складових має бути зазначена фактична сума нарахованого доходу, із якої стягують єдиний внесок, тобто в межах максимальної величини, але без доведення до розміру мінзарплати,  а суми різниці між мінінімальною зарплатою та фактичною величиною нарахованих виплат необхідно зазначати в рядках 2.5.1–2.5.5.

Звертаємо увагу на необхідності заповнення в таблиці 6 нарахування єдиного внеску окремо за кожною застрахованою особою. Відображення утримань необхідно зазначати в графі 20. Также таблицю 6 доповнили реквізитом «24»: ознака неповного робочого часу (1 — так, 0 — ні).

 

В.о. начальника Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Михайло Шайнер

 

^

податкова інспекція
Сокальська ОДПІ Головного управління ДФС у Львівсь

економіка

За чотири місяці агроформування Сокальщини виробили 2038 тонн молока

За інформацією управління агропромислового розвитку Сокальсьокї РДА за чотири місяці агроформування Сокальщини виробили 2038 тонн молока, що складає плюс 150 тонн до рівня минулого року. Надій на корову за даний період становить 1502 кг – це (+268 кг). Також зросли середньо-добові прирости ВРХ на 48 грам і складають 504 грам, свиней на 114 грам, і сьогодні складають 432 грами.

У Сокальському районі займаються виробництвом молока 10 господарств. Лідерами з його виробництва є ПАФ «Білий Стік» та ДП «Молочні ріки», де утримують найбільше поголів`я худоби та є найвища продуктивність корів. За 4 місяці у цих господарствах спершу добавили 71 тонну молока, далі – ще 144 тонни. За 4 місяці у ДП «Молочні ріки» надоїли на одну корову 2158 кг молока, а у ПАФ «Білий Стік» – 1848 кг, що відповідно складає +282 кг і +171 кг до рівня минулого року.

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

У Сокалі була попереджена екологічна катастрофа, яку могли створити збирачі металобрухту.

Про це йшлось під час щотижневої наради із керівниками міських комунальних служб.

Як доповів керівник КП «Сокальводоканал» Тарас Рибіцький така прикра подія вже не вперше сталась на очисних спорудах. Перший випадок був більш вдалим для таких любителів швидкої наживи, які змогли таки зрізати засувки на трубах, по яких йдуть різні шлами. На щастя працівники "Водоканалу" змогли вчасно це помітити і попередити потрапляння небезпечних відходів в річку Західний Буг.

Проте на цьому історія не завершилась. Вже у суботу, 6 червня шукачі металу були знову виявлені на цій територій. Цього разу їх вдалось затримати і попередити викрадення та пошкодження обладнання, зазначив керівник водоканалізаційного підприємства і наголосив, що люди, не замислюються над наслідками своїх дій, а результатом може стати і зараження усієї питної води в місті і забруднення річки.

Дісталось минулого тижня і працівникам КП «Сокальжитлокомунсервіс». Як повідомив його керівник Роман Мочульський, в суботу вони власними силами змогли локалізувати пожежу, яка знову виникла на сміттєзвалищі. І за попередніми даними однією із причин загорання є підпал.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

Майже дві тисячі сімей району подали документи для отримання субсидій

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій», мешканці Сокальщини останнім часом досить активно звертаються в управління соціального захисту населення Сокальської РДА для надання субсидій, щоб відшкодувати витрати на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Станом на початок червня уже майже дві тисячі сімей надали відповідні документи з надією отримати субсидію. Людей більшає, а кількість працівників управління соціального захисту населення, які займаються саме цією ділянкою роботи, незмінна, проте вони намагаються працювати продуктивно і ввічливо, щоб сокальчани якомога менше стояли у чергах.


^

РДА
Сокальська РДА

кримінал

На Сокальщині в ДТП загинув пасажир мотоцикла

На Сокальщині в ДТП загинув пасажир мотоцикла, а водій «двохколісного» - отримав поранення, повідомляє прес-служба управління ДАІ у Львівській області. За їх даними, мотоцикл влетів у бетонну огорожу. Внаслідок ДТП загинув пасажир «двохколісного», а водій – отримав тілесні ушкодження.

Трагічна подія відбулась 8 червня, близько 19.40 години на автодорозі «Ковель-Червоноград-Жовква», в місті Великі Мости. За кермом мотоцикла був 26-річний мешканець Сокальського району. За попередніми даними, молодик не обрав безпечної швидкості руху, не дотримався дистанції та вчинив зіткнення із бетонною огорожею та легковиком «Opel Vectra», що прямував у тому ж напрямку. Керував автомобілем 21-річний юнак із Жовківщини.

У результаті автопригоди загинув 28-річний пасажир мотоцикла. Чоловік помер у лікарні від отриманих травм. Окрім цього, постраждав водій «двохколісного». Потерпілого було госпіталізовано. Триває розслідування усіх обставин цієї дорожньо-транспортної пригоди.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
18:41, 27 травня 2022 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464