** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::08.08.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    8 серпень 2015 року

Пошук в новинах   

суспільство

Залишіть Буг у спокої
Залишіть Буг у спокої

Залишіть Буг у спокої

У 2011 році Львівське регіональне відділення Фонду державного майна України підписало з Товариством з обмеженою відповідальністю “Фірма “Ліга” Лтд” договір оренди Сокальської греблі для відновлення водосховища і будівництва на Західному Бузі гідроелектростанції (ГЕС). Договір оренди укладено на 25 років без згоди громад сільських і міських рад району, території яких постраждали від затоплень паводковими водами, штучно затриманими на греблі, після зупинки СЗХВ.

26 січня 2014 року газета “Голос з-над Бугу” повідомила, що Товариство вже приступило до реалізації проекту будівництва ГЕС на Бузі: в грудні 2013 року до гідротехнічного обладнання греблі було підведено електропостачання. На урочистостях з цієї нагоди всі виступаючі орендарі греблі Д. Лосєв і Р. Карпінський, представники районної влади Н. Карташова і В. Чуб говорили про те, що проект відновлення водосховища і спорудження ГЕС на Бузі, “перетворить територію вздовж річки на велику рекреаційну зону на воді і на сушу”. Але чомусь ніхто із них не сказав, як вплине реалізація цього так званого “проекту” на навколишнє середовище і безпеку життя населення Прибужжя.

Орендарі не говорили про вплив будівництва ГЕС на Бузі на навколишнє середовище, бо навіть не розробляли ОВНС і не обгрунтували наслідків підняття на 2,5 м рівня води у водосховищі для регіону, а районні керівники навіть не знали, що це таке ОВНС (Оцінка впливів на навколишнє середовище).

Але жителі Прибузького регіону добре запам’ятали, як вплинула на навколишнє середовище і умови їх проживання діяльність заводу хімволокна, особливо, у 1996-2006-х роках. Про руйнацію паводковими водами берегів і заплави Західного Бугу та поневіряння населення заплави Прибужжя написано в попередніх розділах цієї статті.

Відновлення водосховища і будівництво ГЕС на рівнинній річці Західний Буг з тихоплинною течією неможливе з двох причин. По-перше, Держбуд України не дозволить будівництво ГЕС без ОВНС; по-друге, будівництво ГЕС над Забузьким вугільним родовищем, в зоні опускання поверхні землі під шахтними виробками, недопустиме і суперечить здоровому глузду.

Крім того, у громади району виникли сумніви, чи керівники “Фірми “Ліга” Лтд” дісно мають намір будувати ГЕС на Бузі. Чи розмовами про будівництво ГЕС орендарі греблі відволікають громадськість району від бажання відновити водосховище, “реконструювати” на Валівці “закриту базу відпочинку” для VIP і отримувати від їх обслуговування прибутки.

Шановні жителі Прибужжя! Ваші обійстя знову хочуть затоплювати, керуючись благими намірами робити вам добро. Треба зупинити орендарів-інвесторів, поки вони не наробили лиха. Треба їм сказати: ”Залишіть Буг у спокої!”

Що можна реально зробити для рекультивації порушених водною ерозією русла і заплави Бугу? На мою думку, не варто виготовляти дорогих проектів поглиблення русла та рекультивації берегів і заплави Бугу, на реалізацію яких у держави немає коштів. Потрібно лише без всяких проектів на окремих ділянках річки здійснити мінімум робіт з берегозакріплення (засипати розмиту ділянку берега русла) та осушення невеликих безтічних вимоїн на заплав.

Через два-три десятиліття природа сама залікує рани, завдані їй бездумною діяльністю людей в басейні річок Західного Бугу.

^

Голос з-над Бугу

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:39, 27 травня 2022 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464