** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::08.03.2016

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    8 березень 2016 року

Пошук в новинах   

Сокальська дитяча школа мистецтв :: Головна

Сокальській дитячій школі мистецтв ім.В.Г.Матюка - 60 років

В.Г.Матюк
В.Г.Матюк

«Діти-то наша будучність
і о них конче треба дбати»
Віктор Матюк

 

 

Наше духовне багатство

Сокальська дитяча школа мистецтв ім.Віктора Григоровича Матюка заснована в жовтні 1957року. Відкриття школи сприяло професійному розвитку музичного, хорового, образотворчого, хореографічного та театрального мистецтва.

З 1994 року школа носить ім‘я видатного духовного, культурно-просвітницького, громадського діяча Сокальщини і Галичини В. Г. Матюка .

У 2006 р., в день 15-ої річниці незалежності України, при підтримці і сприянні керівництва району, сподвижницькій праці викладача школи Ольги Михайлівни Кусень, в школі відкрито кімнату-музей В.Г.Матюка

Кімнату-музей відвідують багато дітей шкіл м.Сокаля і Сокальщини.
З 1 вересня 1996 р., з відкриттям художнього відділення , музичну школу реорганізовано в школу мистецтв.
Головним завданням навчального процесу є формування і розвиток національно свідомої творчої особистості, відтворення і розвиток національно-культурних традицій, виховання дітей в дусі християнської моралі і духовності.

Одночасно наша школа є початковою ланкою професійної мистецької освіти, тому складовою мистецького навчання також є уміння учнів грати на музичних інструментах, співати, малювати, танцювати, опановувати ази художнього читання та акторської майстерності.

Система комплексного музично-естетичного виховання базується на восьми відділах та відділеннях: фортепіанному, струнно-смичкових інструментів, народному, музичного мистецтва естради, вокально-театральному, музичної теорії та хорового співу, художньому, хореографічному.

Першим директором школи ( до травня 1958 р.,) був Усачов Т.С.
З травня 1958 р. до липня 1994 р.(36 років) школою керував Далик І.В.
З липня 1994 р. школу, з колективом 70 працівників, очолює Стефанишин Я.Б.

Хтось вже пішов на заслужений відпочинок, а є й такі, які продовжують працювати, передаючи досвід молодим колегам, навчають мистецтва підростаюче покоління Сокальщини.

За 60 років школи випустила майже 3000 учнів.
Далеко не всі обрали мистецтво фахом, але вони беруть участь у самодіяльних оркестрах і ансамблях тих навчальних закладів, де навчаються, є активними учасниками художньої самодіяльності району.

Мистецтво завжди залишається з нами, воно збагатило їх духовно і допомагатиме їм усе життя. На сьогоднішній день в школі навчається 660 учнів. Діють три філії :в селах Тартаків, Волиця, Стенятин. Навчально-виховний процес здійснює 60 викладачів, більшість з них є випускниками школи.

З 1992 р., завдяки піклуванню районної і міської влади , колектив школи перейшов у нове, добротне приміщення в центрі м. Сокаля, в якому прекрасні умови для праці, занять дітей. Помітно покращилась і матеріальна база.

У різні роки випускники школи продовжували навчання у середніх та вищих мистецьких навчальних закладах Львівщини та вищих навчальних закладах України, Європи: Німеччини, Польщі, Швейцарії, Швеції, Італії, Росії, Америки, Канади.

Багато наших вихованців стали професійними музикантами, художниками, співаками, педагогами, які високо несуть звання українського митця, репрезентуючи українське і світове мистецтво не тільки в нашій державі, але й далеко за її межами.

Це відомий співак, педагог, декан вокального факультету Московської консерваторії ім..П.Чайковського, лауреат міжнародних конкурсів, народний артист Росії, професор Петро Скусніченко, лауреат міжнародних конкурсів Оксана Луцишин, відома піаністка і органістка працює і проживає у м. Норфолк штат Вірджинія (США), Григорій Чепелюк (кларнет), лауреат міжнародного конкурсу у м. Відні, артист симфонічного оркестру Львівської філармонії, Юрій Зайденберг, лауреат міжнародних конкурсів, відомий скрипаль, концертуючий музикант, педагог, проживає в м.Річмонд (Канада), Степан Штикало ( фагот) - артист оркестру Одеського театру опери та балету, Леся Грабова- співачка, солістка оперного театру в м. Нью–Йорк (США), Андрій Хавунка – співак, соліст театру опери та балету ім.С.Крушельницької, м.Львів, Златослава Васьків – ( фортепіано, клавесин), лауреат міжнародних конкурсів, викладач і артистка камерного оркестру «Камерата» м.Лозанна (Швейцарія), Ліана Красюн-Корунна ( фортепіано), лауреат міжнародних конкурсів, працює в оперному театрі м.Вроцлав (Польща), Юрій Кусень ( альт) – викладач, артист, концертуючий музикант, живе і працює в м.Майнц (Німеччина), Віталій Баран (фортепіано) - концертуючий музикант, живе і працює в м.Майнц (Німеччина).

У школі створені і працюють такі творчі колективи.

Це лауреати обласних конкурсів: хор учнів старших класів (керівник М.Дубик), хор хлопчиків та юнаків (керівник Л.Капелусь), ансамбль бандуристів (керівник Н.Кузій), духовий оркестр (керівник П.Криштоф), камерний оркестр ( Я.Стафанишин).

Працює квартет баяністів викладачів (керівник Н.Сичова), ансамбль бандуристів викладачів (керівник Н.Кузій), дитячий фольклорний ансамбль ( керівник Т.Гнатюк), хореографічний колектив (керівник О.Шаліга), ансамбль викладачів відділу музичного мистецтва естради (керівник А.Зятик).

За останні роки понад тридцять учнів школи стали лауреатами Всеукраїнських та обласних конкурсів.
Ми пишаємося своїми випускниками та учнями, лауреатами міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних конкурсів та виставок.

Серед них: Лилик Дмитро, Шеремета Галина, Баран Ольга, Мушко Валентина, Михайлюк Ганна, Андрійчук Богдан, Іванець Марія, Гулявський Юрій, Цяпич Тарас, Мурський Михайло, Баран Інна, Міщук Вікторія, Шевчук Олеся, Писарук Мар’яна та інші.

Творчі колективи школи завжди виступають із змістовними концертами перед громадою і учнівською молоддю м. Соколя та району. Успішно захищають учні честь школи, міста і району в конкурсах і фестивальних програмах.

Цих результатів школа досягнула завдяки творчій і наполегливій праці педагогічного колективу.
Своєю самовідданою працею за ці роки, професійним колективом школи зроблено великий внесок у справу виховання молоді, збереження та відродження традицій української національної культури.

 


НАША АДРЕСА: вул.Шептицького44-А, м.Сокаль, 
Львівська обл., 80000
Контакти: тел 7-30-22

^

Відділ освіти Сокальської РДА

Сокальська дитяча школа мистецтв :: Наша гордість

Наша гордість

Лауреати Міжнародних конкурсів

 • Чепелюк Григорій - Львівська державна консерваторія (кларнет) Лауреат (2 премія) міжнародного конкурсу у м. Відні (Австрія). Живе і працює в м.Львів, артист симфонічного оркестру Львівської державної філармонії.


 • Штикало Степан - артист оркестру театру опери та балету м.Одеса.


 • Грабова Леся - солістка оперного театру в м. Нью- Йорк (США) Живе і працює в м. Нью – Йорк (США)


 • Хавунка Андрій - соліст Львівського театру опери та балету ім. С.Крушельницької Соліст чоловічого вокального октету "Орфей" Живе і працює в м. Львів


 • Скусніченко Петро професор, народний артист Росії, відомий вокальний педагог, декан вокального факультету Московської державної консерваторії ім. П.Чайковського, завідувач вокального відділу коледжу при Московській державній консерваторії. Його учні працюють в багатьох оперних театрах Росії та за кордоном Вони здобули 24 перемоги на міжнародних вокальних конкурсах. Живе и працює в м. Москва (Росія)


 • Зайденберг Юрій (скрипка) - лауреат багатьох Музичних фестивалів та конкурсів, відомий у Канаді скрипаль-виконавець, концертуючий музикант і педагог. Його учні одержали на різноманітних міжнародних конкурсах і фестивалях понад 100 міжнародних нагород і премій. Виступає з концертами в США, Канаді, Болівіі. Живє і працює в м. Річмонд (Канада).


 • Кусень Юрій (альт) - концертуючий музикант, артист камерного квартету. 2005-2006 р. - Гастролював з концертами в Австрії, Франції, Німеччині, Великобританії, Іспанії. Живє і працює в м. Майнц (Німеччина).


 • Баран Віталій - Львівська державна консерваторія, Музична академія м. Майнц (Німеччина), фортепіано


 • Васьків Златослава - Львівська державна консерваторія, Музична академія м. Фрайбург (Німеччина), Королівська музична академія м.Стокгольм (Швеція), навчається у Музичній Академії м.Лозанна (Швейцарія) викладає в музичній школі м. Лесан (Швейцарія), артист камерного оркестру "Камерата" під керівництвом П’єра Амояля, проживає в м.Лозанна (Швейцарія), фортепіано, клавесин


 • Луцишин Оксана - Московська консерваторія, Музична академія в м.Блюмінгтон (США), фортепіано, орган, відома піаністка і органістка, Проживає в м. Норфолк штат Вірджинія, США.


 • Красюн-Корунна Ліана - Львівська музична академія, Музична академія м. Вроцлав, працює в оперному театрі м. Вроцлав (Польща), фортепіано

^

Відділ освіти Сокальської РДА

Сокальська дитяча школа мистецтв :: Художні колективи

Художні колективи школи

Лауреат обласних конкурсів хор учнів старших класів
Керівник М.Дубик, концертмейстер Г. Казанцева

 


Лауреат обласних конкурсів хор хлопчиків та юнаків 
Керівник Л.Капелусь, концертмейстер О.Знак

 


Лауреат обласних конкурсів ансамбль бандуристів
Керівник Н.Кузій

 


Лауреат обласних конкурсів духовий оркестр
Керівник П.Криштоф.

 


Камерний оркестр
Керівник Я. Стефанишин

 


Урок акторської майстерності на театральному відділенні веде викл.О.Яник

 


Фольклорний колектив "Забавлянки" 
Керівник Т.Гнатюк

 


Ансамбль бандуристів викладачів
Керівник Н.Кузій

 


Хореографічний колектив 
Керівник О.Шалига.

 


Ансамбль викладачів відділу музичного мистецтва естради
Керівник А.Зятик.

 


Квартет баяністів викладачів
Керівник Н.Сичова.

^

Відділ освіти Сокальської РДА

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
07:09, 29 травня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464