** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::07.01.2010

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    7 січень 2010 року

Пошук в новинах   

суспільство

Вифлеємський Вогонь Миру   

Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.


       Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.


      По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту - Національної скаутської організації України. Цього року пластуни одинадцятий рік поспіль перебирали Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передавали його українській громаді, церквам, заносили до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.


       У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик - це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник хрестових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.


        Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.


          4 січня пластуни Сокальського району  стали учасниками передачі Вифлеємського Вогню Миру у церкві Св. Юра у Львові, а вже ввечері Вифлеємський Вогонь Миру пластуни Сокальської станиці урочисто передали громаді міста. Передання відбулося у Соборі Св. Петра і Павла . Під час церемонії зворушливо лунала «Пісня Вифлеємського Вогню». Звертаючись до присутніх, митрофорний протоієрей о. Ярослав Кащук, настоятель храму, подякував  пластунам за цю прекрасну різдвяну традицію.


        Вифлеємський вогонь також повезли в свої храми та домівки пластуни з сіл Тартаків, Княже, Забужжя, Конотопи, Куличків, Хлівчани, Двірці, Волсвин.


        Пластуни Сокальщини дякують відділу освіти (Р. Монастирський)  за підтримку у проведенні акції «Вифлеємський вогонь Миру», а саме за надання автотранспорту для перевезення Вогню.Надія Потоцька


пластунка прихильниця , станиця Сокаль^

дописувач
-

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
18:45, 19 жовтня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464