** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::05.05.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    5 травень 2015 року

Пошук в новинах   

влада


5 травня, відбулося перше засідання районної комісії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади у Сокальському районі.

Вона була створена місяць тому відповідно до статті 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації «Про утворення Міжвідомчої Координаційної комісії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади у Львівській області» та з метою забезпечення взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у вирішенні питань реалізації державної регіональної політики щодо реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України.

Відтак, було вирішено утворити комісію з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади у Сокальському районі та затвердили її склад. Комісії потрібно буде розробити методичні рекомендації з питань збору та підготовки відповідних пропозицій щодо формування спроможних територіальних громад та їх територій в районі  відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні «Про добровільне об`єднання територіальних громад». 


^

ТРК "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

 

Делегація Сокальського району взяла участь в урочистостях  на горі Маківка
Делегація Сокальського району взяла участь в урочистостях на горі Маківка

Делегація Сокальського району взяла участь в урочистостях з нагоди відзначення 100-річчя перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка у Сколівському районі, що відбулися у неділю, 3 травня.
Впродовж 1-3 травня представники молодіжних організацій Львівщини стали учасниками історично - патріотичного табору «Злет на горі Маківка».

Нагадаємо, що бої за гору Маківку проходили під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Маківка була зайнята Січовим Стрілецтвом 22 березня, і відтоді бої за неї майже не припинялись протягом 60 днів.

Ця гора стала на той час ключовим пунктом оборони австрійської Південної армії, тому що закривала найкращі підходи російській армії до німецьких військ та не дозволяла російському війську пробитися по річкових долинах до Тухлі і Славська. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 2 травня 1915 року. Австрійські частини відступали під натиском російських військ, які зайняли половину гори. Протягом чотирьох днів Українські Січові Стрільці вистояли під натиском російських військ та зуміли втримати позиції.

Запекла оборона Маківки дозволила 55-й австро-угорській піхотній дивізії повністю виконати поставлені перед нею стратегічні завдання, зокрема не дозволила військам російської армії прорватися через карпатські перевали і вийти на оперативний простір до Угорської рівнини, що створило б катастрофічні наслідки для австро-угорського фронту, і в разі успіху російських військ - виходу Австро-Угорщини з війни, а також виграла час для зосередження німецьких військ на ділянці Горліце-Тарнув і наступного успішного прориву російського фронту, який призвів до загального відступу російських військ з Галичини.

***


 

пластуни станиці Хлівчани
пластуни станиці Хлівчани

Учні Хлівчанської ЗШ І-ІІІ ст., пластуни станиці Хлівчани НСОУ «Пласт» побували на горі Маківка у Сколівському районі як учасники обласного сходження учнівської молоді Львівщини.
На цьому сходженні команда учнів школи під керівництвом керівників гуртків Володимира Нагірного та Оксани Пащук представляла Сокальщину. Під час сходження відбулося і вшанування пам’яті загиблих Січових стрільців, зокрема урочистості, панахида, покладання квітів до меморіалу.
  Пластунам випала честь першими покласти герлянду, яку учні Хлівчанської ЗШ І-ІІІ ст. виготовили власноруч. Також команда брала участь у конкурсній програмі і нагороджена грамотою Львівського обласного Центру краєзнавства екскурсій і туризму учнівської молоді за активну участь та дипломом за зайняте ІІІ місце у творчо-мистецькому конкурсі «Краща інсценізація стрілецької пісні».

^

ТРК "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
22:38, 14 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464