** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::03.07.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    3 липень 2015 року

Пошук в новинах   

анонс

28-30 серпня в княжому Белзі та селах Корчмин-Стаївка пройдуть Європейські дні добросусідства
28-30 серпня в княжому Белзі та селах Корчмин-Стаївка пройдуть Європейські дні добросусідства

28-30 серпня в княжому Белзі та селах Корчмин-Стаївка пройдуть Європейські дні добросусідства

За участі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки відбулося засідання щодо проведення Європейських днів добросусідства – 2015, які відбудуться 28-30 серпня у селах Корчмин-Стаївка та княжому місті Белз. Європейські дні добросусідства – 2015 проходитимуть під гаслом "Єдність без кордонів".

У засіданні взяли участь виконавчий директор КЦ “Патріаршої курії” УГКЦ о. Роман Небожук, голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, президент Асоціації благодійників України Олександр Максимчук, президент благодійного фонду "Надбужжя" Ігор Новосад, президент Української торгово-промислової конфедерації Володимир Демчак.

Проща в Корчмині має вікову історію. Мешканці з белжчини та навколишніх регіонів приходили до цього місця на молитву аж до 1951 року, коли село розділив українсько-польський кордон. Церква опинилася на польському боці на відстані 500 метрів від кордону, а каплиця з чудодійним джерелом на українській стороні на відстані 20 метрів. Давню традицію відновили понад десять років назад. З того часу щорічно на території розділеного державними кордонами села Корчмин (Польща, Люблінське воєводство) і Стаївка (Україна, Львівська область) проводяться транскордонні зустрічі, а в їх рамках – молитовна проща до чудотворного джерела у місці явлення Матері Божої та з нагоди празника Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня. Така сучасна ініціатива отримала благословення Блаженнішого Архієпископа Любомира Гузара.

В цьому році вирішено розвинути програму традиційних зустрічей на кордоні та провести 28-30 серпня в княжому Белзі та селах Корчмин-Стаївка Європейські дні добросусідства під гаслом "Єдність без кордонів". Для їх проведення буде утворено програмний та організаційний комітети. Також на нараді підтримано заходи, які ляжуть в основу програми Європейських днів добросусідства-2015, а саме.

Зокрема у п`ятницю, 28 серпня, будуть організовані богослужіння, проща під гаслом "Європа дихає двома легенями" біля чудодійного джерела в с. Стаївка Сокальського району на українсько-польському кордоні, культурно-мистецьке фольклорне свято та частування стравами місцевої кухні.

28-30 серпня в княжому Белзі та селах Корчмин-Стаївка пройдуть Європейські дні добросусідства
28-30 серпня в княжому Белзі та селах Корчмин-Стаївка пройдуть Європейські дні добросусідства

У суботу, 29 серпня, у Белзі пройде фестиваль народних промислів надбужанського пограниччя, майстер-класи ремісників, парад культур 2015, нічні молодіжні чування біля джерела на українсько - польському кордоні.

Окрім цього, у неділю, 30 серпня, відбудеться Служба Божа біля чудодійного джерела, віче на майдані у Белзі за прискорення євроінтеграції України, а на завершення – культурно-мистецьке дійство за участі українських, польських та єврейських колективів та частування надбужанськими стравами. Центральним заходом буде молитва за Мир та Єдність у різноманітності, яка об`єднає представників різних християнських конфесій та єврейської громади.

Попередньо планується участь високопосадових гостей, які родом із Сокальщини, зокрема посла України у Польщі Андрія Дещиці, народних депутатів України тощо.

 

Володимир Демчак

 

^

дописувач_
***

влада

Відбулася позачергова сесія районної ради

3 липня відбулася позачергова сесія Сокальської районної ради. За ініціативою голів Сокальських райдержадміністрації Олега Кожушка та районної ради Ігоря Дацюка на її розгляд було винесено наступні питання: про внесення змін до Програми “Дороги Сокальщини” на 2015-2017 роки”; про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2015 рік; про розгляд запитів, звернень депутатів Сокальської районної ради та відповідей на них. Депутати вирішили внести зміни до показників районного бюджету на 2015 рік, перенісши кошти з бюджету розвитку, передбачених на капітальні видатки у загальний фонд на поточні трансферти. < /p>

^

РДА
Сокальська РДА

влада

Керівникам району вдалося переконати працівників ПАТ "Львівська вугільна компанія" не вдаватися до протестних акцій

3 липня голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко, заступник голови РДА Анатолій Василишин, прокурор району Богдан Черкес та начальник РВ ГУ МВСУ у Львівській області Володимир Спічак провели зустріч з трудовим колективом ПАТ „Львівська вугільна компанія”. Обговорювалися можливі шляхи вирішення питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати на підприємстві, яка, станом на 3 липня, становить 13416,8 тис. гривень. Попередньо, працівники ПАТ звернулися з листом до керівництва району та області, правоохоронних органів з вимогою вирішити питання щодо виплати заборгованої заробітної плати та знайти і притягнути до відповідальності всіх власників ПАТ “Львівська вугільна компанія”, які довели підприємство і працівників до зубожіння. На зборах трудового колективу було вирішено, на знак протесту, 6 липня 2015 р. об 11.00 год. перекривати міжнародну трасу Львів-Рава-Руська біля с.Сопошино. Під час зустрічі керівникам району вдалося переконати працівників підприємства не вдаватися до протестних акцій. Голова РДА Олег Кожушко зазначив, що ДП „Львіввугілля” повністю розрахувалося з ПАТ “Львівська вугільна компанія” за надані послуги за збагачення вугілля. Натомість ДП “Волиньвугілля”, станом на 30.06.2015 року, заборгувало підприємству 5 165,3 тис.грн. Керівник району також повідомив, що обласна прокуратура готує позов до суду щодо незаконної приватизації ПАТ “Львівська вугільна компанія”.

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

дільничний інспектор Сокальського РВ лейтенант міліції Олег Чемерис
дільничний інспектор Сокальського РВ лейтенант міліції Олег Чемерис

У Сокальському райвідділі визначили кращого дільничного інспектора міліції

Дільничний інспектор - одна з центральних фігур в міліції, важлива особа для кожного жителя міста чи села. Щодня, щогодини він працює з людьми, вирішує їх проблеми, допомагає в складних життєвих обставинах. Дільничний інспектор  це покликання душі допомагати іншим.

У Сокальському райвідділі визначили кращого дільничного інспектора міліції. З цією метою у райвідділі міліції було створено комісію з проведення конкурсу.

Перед його початком між дільничними інспекторами міліції провели стройовий огляд. Особливу увагу звертали на дотримання правил носіння форми, належного зовнішнього вигляду, знання стройового статуту Збройних Сил і нормативної бази, яка регламентує їх діяльність. Також провели заліки із складання тестів та практичних занять з функціональної підготовки, знання нормативно-правових актів, тактики дій у типових та екстремальних ситуаціях, вогневої підготовки, фізичної підготовки, першої лікарської підготовки, знань засобів зв`язку та спеціальної техніки, показників роботи, а також відгуків громадян про роботу дільничного інспектора міліції на закріпленій адміністративній дільниці.

У конкурсі перемогу здобув дільничний інспектор Сокальського РВ лейтенант міліції Олег Чемерис. У міліції Олег працює недавно, на посаді дільничного інспектора з 2014 року, проте вже встиг зарекомендувати себе з позитивної сторони. Обслуговує Перв`ятицьку, Княжівську та Смиківську сільські ради, на території яких проживає майже 11 тисяч осіб. Його комунікабельність, доброзичливість, вміння вислухати та допомогти, як словом, так і ділом позитивно впливають на стосунки з людьми і сприяють розкриттю злочинів. Щодня зі своїми проблемами до нього звертаються десятки людей, тож деколи йому доводиться втручатись у зовсім не міліцейські справи, розкривати злочини, вчинені на побутовому грунті.

З початку 2015 року дільничний інспектор міліції, лейтенант міліції Олег Чемерис особисто розкрив один злочин, склав дев`ять адміністративних протоколів, поставив на облік п`ять насильників в сім`ї.

Також з початку року Олег 14 разів виступав у сільських радах. Тісно співпрацює з громадськістю, систематично залучає до охорони громадського порядку на його адміністративній дільниці членів громадських формувань та громадських помічників. Під час опитування мешканців адміністративних дільниць, які обслуговує Олег Чемерис, люди повідомили, що знають свого дільничного та характеризують його як порядну, дисципліновану та виконавчу людину, оскільки він неодноразово надавав їм допомогу у різних життєвих ситуаціях.

Володимир СПІЧАК,  начальник Сокальського РВ ГУМВСУ в Львівській області.^

Голос з-над Бугу

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

Танцювальний колектив зі Жвирки став переможцем на міжнародному конкурсі
Танцювальний колектив зі Жвирки став переможцем на міжнародному конкурсі

Танцювальний колектив зі Жвирки став переможцем на міжнародному конкурсі

Днями із перемогою з сонячної Болгарії повернувся танцювальний колектив церкви Святого Духа смт Жвирка «Жвирківські візерунки».

Як розповіла керівник ансамблю Наталія Зятик. Вони брали участь в щорічному міжнародному фестивалю танцю «Сонячна Болгарія», який проходив в місті Балтік. У ньому брали участь колективи з різних країн: Молдови, Польщі, Румунії тощо. Україна була представлена лише одним танцювальним ансамблем з смт Жвирка.

За словами Наталії Зятик, вони підготували 2 номери на конкурс: гуцульські забавлянки та подільський танець. Натомість, на прохання журі, вони виконали 6 танців, серед яких і українські і сучасні.

В результаті вони вибороли перше місце і були нагороджені дипломом та кубком. До речі, хоча це перша вагома перемога жвирківчан на міжнародному конкурсі, натомість на обласних і міжрегіональних фестивалях вони вже не раз отримували призові місця. 

Танцювальний колектив зі Жвирки став переможцем на міжнародному конкурсі
Танцювальний колектив зі Жвирки став переможцем на міжнародному конкурсі
Танцювальний колектив зі Жвирки став переможцем на міжнародному конкурсі
Танцювальний колектив зі Жвирки став переможцем на міжнародному конкурсі

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

В Сокальському районі проводиться щорічна операція під умовною назвою «Мак»
В Сокальському районі проводиться щорічна операція під умовною назвою «Мак»

В Сокальському районі проводиться щорічна операція під умовною назвою «Мак»

В Сокальському районі проводиться щорічна операція під умовною назвою «Мак», яка буде тривати 4 місяці. Метою відпрацювання є профілактика незаконного обігу наркотиків, виявлення та знищення посівів рослин снодійного маку чи конопель, недопущення їх незаконного обігу, перекриття каналів збуту та запобігання фактам незаконної заготівлі наркотичної сировини, а також її транспортування.

Так, під час даної операції, Сокальськими правоохоронцями було виявлено 2 факти правопорушень, а саме: за статтями 309 і 310 Кримінального Кодексу України: незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту та незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель. За цими фактами порушено кримінальні провадження.

Зазначимо, що за незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Як попереджає прокуратура Сокальського району адміністративна відповідальність – це штраф від вісімнадцяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян із конфіскацією незаконно вирощуваних наркотичних рослин.

Водночас посів або вирощування маку чи конопель у великих кількостях тягне за собою і кримінальну відповідальність: арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі строком до трьох років або позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Таке покарання несуть особи за незаконний посів або вирощування наркотичних рослин, якщо вказані діянні було здійснено за попередньою змовою групою осіб з метою збуту або якщо дану особу вже було раніше притягнуто до кримінальної відповідальності за незаконні дії із наркотичними засобами.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

спорт

Сокальський спортсмен став одним з кращих в чемпіонаті України з легкої атлетики

Днями у Кіровограді пройшов чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків 1998 року народження та молодші. Участь в змаганнях брали понад 30 спортсменів зі всієї України. Серед них звичайно були представники Сокальського району, які гідно представили свій край.
Зокрема, як розповіла тренер ДЮСШ «Соколяни» Марія Пікунова, вихованець Сокальської спортивної школи Артем Матвеєв на цих змаганнях, став абсолютним чемпіоном сектору для стрибків в довжину. Його результат – 7.9 см. Водночас в секторі на потрійний стрибок, із показниками 14.2 см, Артем виборов бронзову нагороду.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
17:38, 4 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464