** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::02.07.2015

НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

    2 липень 2015 року

Пошук в новинах   

влада

Заступник голови райдержадміністрації взяв участь у нараді з питання організації проведення позачергової сесії районної ради

2 липня заступник голови Сокальської райдержадміністрації Анатолій Василишин взяв участь у нараді з питання організації проведення позачергової сесії районної ради, яка запланована на 3 липня. На нараді були присутні голова районної ради Ігор Дацюк, заступник Сокальського міського голови Олег Олійник, керівники ряду структурних підрозділів РДА, а також представник фірми-підрядника з проведення ремонту доріг району. Учасники наради обговорили питання щодо можливості скерувати коштів з капітальних видатків на поточні для реалізації районної програми «Дороги Сокальщини на 2015-2017 роки». Саме це питання винесено на розгляд позачергової сесії районної ради. З районного бюджету на реалізацію вищезгаданої програми заплановано виділити 1 млн. гривень для проведення ремонту доріг Сокаль-Стоянів, Сокаль-Бояничі, Червоноград-Перетоки та Сокаль-Червоноград-Жвирка за умови співфінансування з місцевих бюджетів.

^

РДА
Сокальська РДА

влада

Голова райдержадміністрації взяв участь у міжвідомчій нараді щодо стану виконання Указу Президента України „Про часткову мобілізацію”

2 липня голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко взяв участь у міжвідомчій нараді щодо стану виконання Указу Президента України „Про часткову мобілізацію”, яка відбулася в районній прокуратурі. На нараді були присутні прокурор Сокальського району, начальник РВ ГУМВСУ у Львівській області, заступник військового комісара району, Белзький та Великомостівський міські голови та інші. Голова РДА ознайомив учасників наради з розпорядженням від 24.06.2015 року „Про забезпечення проведення заходів мобілізації людських і транспортних ресурсів в ході VI черги мобілізації”. Даним розпорядженням встановлено планове завдання для міських, селищної, сільських рад району щодо поставки військовозобов’язаних на VI чергу мобілізації. Заступник військового комісара Сокальсько-Червоноградського ОРВК проінформував про стан оповіщення військовозобов”язаних у зв”язку із початком VI черги мобілізації. За підсумками наради вирішено: головам місцевим рад району забезпечити своєчасне оповіщення і прибуття військовозобов’язаних у військовий комісаріат для уточнення військово-облікових даних; РВ ГУ МВСУ у Львівській області забезпечити реагування на інформацію щодо громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку та порушують законодавство про проходження військової служби; Сокальсько-Червоноградському ОРВК постійно та своєчасно інформувати районну державну адміністрацію, районну прокуратуру та міліцію про стан справ, проблемні питання та виконання заходів мобілізації.

^

РДА
Сокальська РДА

суспільство

2 липня Сокальщина згадує військовослужбовця Ігоря Білика, який рік тому загинув на Сході України

2 липня виповнилось рівно рік з часу загибелі на Сході України нашого земляка, Ігоря Білика. Вшанувати пам’ять загиблого героя вирішили у Тартакові. Там біля школи, де Ігор навчався і встановлена пам’ятна дошка, відбулась панахида, на яку прийшли рідні, друзі, однокласники та усі, хто пам’ятає загиблого військовослужбовця.

Нагадаємо, що Ігор Білик, героїчно загинув у районі селища Панченково на Луганщині, відбиваючи напад бандформувань на командно-спостережний пункт батальону, який прикривав прикордонний пункт Должанський. За особисту мужність та героїзм він був нагороджений посмертно орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

За інформацією військових Ігор був серед перших, хто добровільно пішов захищати свою Батьківщини. З початком оголошення мобілізації 2 березня 2014 року, він написав заяву у військоматі. Проживав Ігор Білик в селі Перв’ятичі, де його і поховали.

Вже більше року тривають військові дії на сході України. Військовослужбовці з Сокальського району, добровольці беруть активну участь в бойових діях, виявляють мужність, героїзм, відвагу і відчайдушність, захищаючи територію України. За цей період жителі Сокальщини вже не один раз проводжали в останню путь своїх героїв. Це Віктор Сивак, Ігор Білик, Валентин Прихід, Роман Лагно, Андрій Костенецький та Юрій Білик.  Пам`ять про героя житиме вічно в наших серцях! Герої не вмирають!

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

5 жителів Сокаля, які постраждали внаслідок лютневої пожежі отримали фінансову допомогу5 мешканців Сокаля, які постраждали внаслідок пожежі, що сталась наприкінці лютого в місті отримають разову грошову допомогу. Таке рішення було підтримано одноголосно усіма членами виконавчого комітету Сокальського міської ради.

Нагадаємо, що 25 лютого, у підвалі 5-поверхового житлового будинку, розташованого на вул. Героїв УПА, 24 сталась пожежа. Вогнем було знищено дерев’яні комори в підвалі, речі домашнього вжитку на площі 180 кв. м, водяні та каналізаційні комунікації в підвалі. Окрім цього, через високу температуру продуктів горіння у п’яти квартирах утворилися тріщини в стінах.

26 лютого міжвідомча комісія склала акт про збитки, які виникла внаслідок пожежі. Окрім того, профільна депутатська комісія також окремо обстежила постраждалі квартири і дала свої рекомендації щодо надання допомоги їх мешканцям.

Відтак члени виконкому проголосували за надання фінансової допомоги 5 жителям 24 будинку по вулиці Героїв УПА. Загальна сума становить 35 тисяч гривень.

^

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

В Сокалі розглядали стан пасажирських перевезень
В Сокалі розглядали стан пасажирських перевезень

В Сокалі розглядали стан пасажирських перевезень

2 липня управлінням соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації організовано нараду щодо якості пасажирських перевезень в районі, яку провів заступник голови РДА Анатолій Василишин. Участь в засіданні взяли начальник управління соціального захисту населення СРДА Володимир Огінський, заступник міського голови Сокаля Вадим Кондратюк, заступник директора ПП «Автотранссервіс» Ігор Сидор та представник Сокальського райвідділу ДАІ тощо.

Присутні розглянули питання: відшкодування за пільговий проїзд пасажирів, розгляд скарг щодо перевезення пільгових категорій громадян та перевірка довжини маршруту Сокаль-Бодячів.

Анатолій Василишин зазначив, що на адресу райдержадміністрації збільшилось надходження скарг від мешканців району щодо порушення перевізниками прав пільговиків.

Начальник управління соціального захисту населення Володимир Огінський проінформував про категорії осіб, які, згідно чинного законодавства, мають право на пільгові перевезення. Він наголосив, що, згідно ст..37 Закону України „Про автомобільний транспорт”, перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.

Володимир Огінський повідомив, що управління соцзахисту було вирішено скерувати відповідні листи до перевізників району щодо розгляду скарг громадян, оскільки жодної відповіді на свої попередні листи вони не отримали. 

Також присутні розглянули зміни в законодавчій базі щодо пільгового перевезення пасажирів і заслухали інформацію по укладанню угод між перевізниками та управлінням соцзахисту. На завершення також було вирішено перевірити довжину маршруту Сокаль-Бодячів.

За підсумками наради перевізників було зобов”язано здійснювати пільгові перевезення згідно чинного законодавства та дати пояснення на скарги громадян.

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

суспільство

З Сокальської цегли будують будинки
З Сокальської цегли будують будинки

З Сокальської цегли будують будинки

Як і понад півстоліття тому, сокальська цегельня працює, а її робітники випускають цеглу за старовинною технологією, яка перевірена часом на міцність та якість: місто Сокаль та навколишні села будувалися саме з неї. Хоча декілька років тому підприємство занепадало та розпадалося на очах, а більшість, хто володів ситуацією, прогнозували йому крах. Однак всупереч усім обставинам, новий власник колишнього цегельного заводу №34 Сокальського заводоуправління цегельних заводів  ТзОВ "Мебельсервіс", на свій ризик запустив її в дію. Нині тут функціонує цех з виробництва цегли, який виробляє її понад 1600 тисяч штук за місяць. Продукція довго не залежується, її забирають тількино вивантажену з печі.

Генеральним директором товариства з обмеженою відповідальністю "Мебельсервіс" є Юрій Лящук, який разом з Романом Величком та Віталієм Гузічем володіють контрольним пакетом акцій ПАТ "Сокальське заводоуправління будівельних матеріалів". Останній з 2010-го успішно керує цехом. На цегельні  дисципліна і порядок. Працівники, коли приходять на роботу, розписуються в журналі, коли йдуть  також. Любителі "зеленого змія" довго тут не затримуються, їх одразу звільняють, адже робота триває в дві зміни і дуже відповідальна.

У невеличкій кімнаті при прохідній є контора цегельні. Тут можна зустріти начальника цеху, бухгалтера та головного інженера. Віталій Гузіч пояснив, що їхня адміністрація знаходиться в Радехові, бо для виробництва фешенебельний офіс  не головне. Краще подбати про створення робочих місць, якість продукції та умови праці для робітників.

Пан Віталій розповів, що відновили роботу цегельні в 2010 році. Спочатку було важко, навіть влітку довелося зупинити роботу на два місяці. Тоді постало питання про збут продукції. Це спонукало власника спробувати себе у будівництві. І це йому успішно вдалося. За цей час підприємець Юрій Лящук збудував декілька багатоквартирних будинків у Львові, Червонограді, Радехові, Сокалі. До речі, ним добудована багатоповерхівка по вул. Сковороди, а незабаром завершать будівництво ще одного багатоквартирного будинку по вул. Шептицького, 159. За цей час налагодили ринок збуту продукції, стали співпрацювати з будівельними корпораціями  "Ріел", "КРТ", ТзОВ "Галицький будівельний гарант".

З Сокальської цегли будують будинки
З Сокальської цегли будують будинки

Це дозволило наростити виробництво цегли та створити 153 робочих місця. За минулий рік ТзОВ сплатило до районного бюджету 485,3 тисяч гривень. Й зараз воно щомісяця сплачує 84,1 тис. гривень податків в казну району. Крім того, власник, як фізична особа, торік сплатив до бюджету ще 112,3 тисяч гривень податку.

На цегельні своя специфіка роботи. Виготовлення цегли  складний процес, який складається з формування, садки, випалювання. Невдовзі все побачила на власні очі, побувавши в цеху. Тут панувала робоча атмосфера: кожен працівник вміло та швидко виконував доручену йому ділянку роботи. Серцем цегельні є прес, з нього розпочинається процес виготовлення цегли. Тут глину розбавляють водою, добре перемішують, ця маса попадає на конвеєр. Потім цей брусок автоматично ріжуть на цеглу. Формувальниця Марія Дунько брала з конвеєра цеглини і перекладала на рамку. Вона робила це акуратно, щоб волога, м`яка цегла не втратила форму. Необережний рух і вона піде в брак. Запитую: "Мабуть, важко працювати?"

- Важко, каже пані Марія.  Але що зробиш, де знайдеш роботу?

- А ще розповіла, що тут трудиться уже сім років. У перші дні, думала, що покине, бо рук не могла підняти після роботи, дуже боліли. Та з часом звикла. Адже робота нелегка, багато процесів виконуються вручну. Тепер задоволена, бо цю працю високо оплачують. (До речі, на цегельні робітники отримують середньомісячну зарплату до 3800 гривень).

Поряд керував автоматом-вкладальником Богдан Адамець з Ількович.

Розговорились. Він розповів, що тут працює уже З8 років. Уже настільки звик, що й не хоче йти на пенсію. Працюватиме поки матиме сили. Ветеран праці каже, що колись цегельня працювала сезонно, тепер цілорічно. Вони з кожним роком нарощують виробництво і невдовзі тут випалюватимуть стільки цегли, скільки виробляли в найкращі часи для підприємства. Запитую чи він є найстаршим працівником на цегельні. І чую у відповідь, що ні.

- Найстаршою є Віра Полякова,  уточнює старший майстер зміни Галина Доскіч.  У нас сталий та дружний колектив. Більшість працівників мають багаторічний досвід роботи, що слугує запорукою високої якості виробництва.

На цегельні є свої трудові династії. Поруч з мамою  Вірою Поляковою, трудяться сини Роман та В`ячеслав. Ветеранами є також подружжя Кіщенків, Гуйтинів, Сойчуків…

Звичайно, час не стоїть на місці. Приходить нове поповнення, однак залишаються ті, хто не боїться важкої фізичної праці. Працівникам доводиться щодень руками перенести кілька сотень кілограм глини (сирець цеглини важить три з половиною кілограми).

- За плечима пані Галини також немало - тридцять років роботи майстром. А, здавалось, недавно прийшла сюди працювати молодим спеціалістом після закінчення хіміко-технологічного факультету Львівського політехнічного інституту. Спершу була майстром зміни в керамічному цеху, потім майстром зміни в цеху з виготовлення цегли. Жартує, що її доля переплелася з цегельнею. Добре пам`ятає, як було важко, коли підприємство не працювало. На щастя, це вже позаду, і воно відродилося і нарощує виробництво. Нині працюють стабільно, щомісячно отримують зарплату.

- Сухий сирець після виходу з сушил вручну складають і відправляють у піч для випалювання. Випалювання цегли йде безперервно - 24 години на добу. За зміну, а в ній працює 29 чоловік, виготовляють, в середньому, 30 тисяч цегли, за дві зміни  54 тисячі. Готову цеглу робітники сортують, видаляють брак, потім готують для продажу. Для цього цеглу вручну складають у штабеля на піддони. Кожну випалену партію продукції перевіряють на марку міцності в акредитованій лабораторії.

За дотриманням технології від привезення сировини з кар`єру до вивантаження готової продукції з печі пильнує головний технолог Володимир Панас, який пройшов трудовий шлях від електрослюсаря до головного спеціаліста (навчався заочно у "Львівській політехніці", постійно працює над удосконаленням технологічного процесу). Пан Володимир пояснив, що марка міцності є основною характеристикою якості. А визначається за результатами випробування готового виробу на згин і стиск. На сокальській цегельні випускають цеглу марки М100, М75, яка відповідно витримує на 1 кв. см 100 та 75 кілограмів навантаження. Цієї міцності цілком достатньо для зведення будівель малої поверховості.

З Сокальської цегли будують будинки
З Сокальської цегли будують будинки

Сокальська цегла користується чималим попитом, бо дещо дешевша, ніж на інших цегельнях. За минулий рік тут її реалізували 14300 тисяч штук. Цікавлюся, як вдалося здешевити вартість, коли так стрімко зростає ціна на газ. Начальник цеху пояснив, що перевели піч на вугілля. Це дало можливість значно знизити собівартість виробленої товарної продукції. Цегельня працює на привізній сировині, яку беруть з Бояницького глиняного кар`єру. Це також несе затрати: транспортні послуги складають 110 гривень на 1000 цегли. На жаль, ця глина має низьку якість та пластичність. Хотіли знайти інше родовище глини. Для цього навіть запросили фахівців з геологорозвідки. Однак спеціалісти з`ясували, що таких поблизу нема. Найближче в Городиловичах, але воно невелике. Тож вирішили продовжити ліцензію на родовище в Бояничах.

Завдяки інвестору стара цегельня отримала нове життя. Нині вона дає працю людям та продукцію. Одна цеглина коштує від 1,85 грн. Це недешево, зважаючи на невисокий рівень заробітних плат. Хотілося, щоб наші люди отримували більше, і були в них кошти купити сокальську цеглу для будівництва. Адже життя, попри все, триває!

- Віталій Гузіч поділився планами на майбутнє. Зокрема, планують випускати, крім цегли М100, ще й М125, яка використовується для будівництва багатоповерхових будинків. На неї зростає попит. Для цього доведеться давати певні добавки до глини. Тут уже добудовують новий цех. Торік власник придбав китайське та українське обладнання, що дозволить краще підготовляти шихту для виготовлення цегли. Перенесуть сюди й обладнання, яке ще залишилося на цегельному заводі №33.

Керівник ТзОВ "Мебельсервіс" - людина слова: пообіцяв допомогти громаді, значить виконає. У цьому уже не раз переконувалися громади сіл Савчин та Гута, чий футбольний клуб підтримує. Надає спонсорську допомогу сільській раді й на інші потреби. Щороку пан Лящук виділяє 23 вагони щебеню Сокальській міській раді на ремонт доріг міста. Готовий внести свою лепту в ремонт дороги "Бояничі-Сокаль". Керівництво також охоче вислухає пропозиції керівників міської ради та міських депутатів щодо території колишнього цегельного заводу №33, щоб та не відлякувала перехожих пусткою. Планують там налагодити нове виробництво, яке буде потрібне громаді, а також хочуть зробити соціальне житло з колишньої контори ПАТ "Сокальського заводоуправління будівельних матеріалів". Крім цього, власник думає про інші види діяльності. Уже зареєстровано нову фірму ТзОВ "Угринів "ЕКОФЕРМ", яка прописалася в с. Угринів і спеціалізуватиметься на відгодівлі свиней. Тож місцеві жителі матимуть де працювати.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.
^

Голос з-над Бугу

Газета
"Голос з-над Бугу"

суспільство

Близько 1 тисячі тон цукрових буряків гниють на полях району

Чергове неподобство, виявили громадські активісти Сокальського району. На полях, які знаходяться на території Мурованської сільської ради, а орендує їх ПП «Західний Буг» було виявлена тисяча тон цукрових буряків.

Через ці рослини, які лежать ще з минулого року, люди навколишніх сіл жаліються, що не мають чим дихати, а тисячі комах не дають можливість вийти на двір. Про це радіо «Сокаль» розповів громадський активіст, заступник голови громадської організації «Законність і порядок» Володимир Ткачик. Він не лише розповів, а й продемонстрував відео-докази такого забруднення навколишнього середовища.

Після сигналу громадського активіста, на місце виїхав голова СРДА Олег Кожушко, а також прибула комісія з Державної екологічної інспекції, яка взяла різні проби для проведення експертизи.

Натомість, як пояснив начальник управління агропромислового комплексу СРДА Ігор Шайнога, така ситуація в Сокальському районі цього року

^

Радіо "Сокаль"

служба інформації
ТРК "Сокаль"

спорт

Дорогами Сокальщини - на велосипедах

Дорогами Сокальщини - на велосипедах
Дорогами Сокальщини - на велосипедах

27-28 червня на Сокальщині проходив спільний міжнародний українсько-польський велопробіг дорогами Сокальського району. Участь в спортивному заході взяли 107 учасників з Польщі, четверо велосипедистів-ентузіастів з Сокальщини та кілька любителів велотуризму з Жовківщини. Це вже другий велопробіг, перший був доволі успішним і тому вирішили цього року знову організувати цей захід.

На українсько-польському кордоні «Угринів-Долгобичів» велосипедистів з Польщі зустрічали голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк та голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко.

Ігор Дацюк розповів, що основна мета проведення велопробігу – це популяризація польської та української культур, ознайомлення людей із пам’ятками архітектури, яких є дуже багато на наших теренах. Шлях велосипедистів пролягав через села Угринів, Хоробрів, Трудолюбівка, Теляж, Скоморохи, Стенятин, Свитазів, Суховоля, Копитів, Тартаків, Переспа, Зубків, Волиця, Комарів і на ночівлю вони зупинились в ОЛК «Ровесник». Другого дня польські велосипедисти відвідали Сокаль, тут їм провели цікаву екскурсію по місту, далі проїхали Жвиркою, Савчином, Гутою, Варяжем, Ниновичами і назад повернулись в Угринів. За два дні подолали понад сто кілометрів дорогами Сокальщини, оглянувши сільські церкви, палац Урбанських, костел в Тартакові та інші пам’ятки архітектури.

Дорогами Сокальщини - на велосипедах
Дорогами Сокальщини - на велосипедах

Серед сокальчан, які супроводжували польських гостей, був Ростислав Фігурко. Він розповів, що бездоріжжя в районі заставило його пересісти з авто на велосипед. За три сезони уже так звик до велосипеда, що він став його улюбленцем. Минулого року до занять велоспортом заагітував синочка, який щодня разом з татом долав кілометри на двоколісному. А цьогоріч до них приєдналась і дружина Людмила, тож тепер уся родина Фігурків щодня долає десятки кілометрів на велосипедах. В масовому велопробігу пан Ростислав брав участь вперше, йому сподобалось, каже, що із задоволенням поїхав б схожим велотуром селами Польщі, якби такий захід організували.

До речі, цьогорічний велопробіг був присвячений пам’яті українського співака Андрія Кузьменка (лідера гурту «Скрябін»), який трагічно загинув 2 лютого цього року. Адже коли народилась ідея проведення такого туристичного заходу, то Кузьма запевняв, що візьме в ньому участь, бо він приятелював з організатором велотуру Маріушом Сквернєвським. Але, на превеликий жаль, доля розпорядилась інакше, тому було вирішено організаторами присвятити велопробіг пам’яті українського співака.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

^

Голос з-над Бугу

Газета
"Голос з-над Бугу"

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:46, 27 травня 2022 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464