** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::07.02.2008


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

7 лютий 2008 року

Пошук в новинах   

  
здоров'я

Йод потрібен всім.


На тлі вражаючої статистики про зростання окремих захворювань в Україні, наприклад, - щогодини від туберкульозу в нашій країні помирає одна людина, - 80% з них у працездатному віці, ми не помічаємо ще однієї загрози: цілого ряду хвороб, викликаних дефіцитом йоду в організмі. За даними ВООЗ кожен четвертий житель планети ризикує захворіти на йододефіцитну залежність (ЙДЗ). 600 мільйонів людей в світі мають збільшену щитовидну залозу, 40 мільйонів страждають вираженою розумовою недостатністю в результаті йододефіциту.


Лікарі б`ють тривогу: йде процес виродження української нації. На кожну новонароджену дитину в різних регіонах країни помирає від двох до чотирьох людей. Причому більша частина народжується з патологіями. Помітне місце займають патології, пов`язані з йододефіцитом. Як відомо, йод необхідний людському організмові для синтезу гормонів щитовидної залози. При внутріутробному розвитку плоду недостача йоду в раціоні майбутньої матері стає причиною мертвонароджених, викиднів, народження дітей з ознаками спастичного паралічу та кретинізму, нейросенсорною глухотою, недостатньою масою, порушеннями функцій мозку.


Недостача йоду в організмі у дитячому та підлітковому віці призводить до порушень в розвитку головного мозку, наслідком якого, як правило, є розумова відсталість, що супроводжується погіршенням сприймання, швидкою втомою дітей і погіршенням успішності у навчанні. У дорослих та дітей при недостачі йоду в організмі внаслідок зменшення вироблюваних щитовидною залозою гормонів наступає захворювання - зоб. Оскільки гормони щитовидної залози регулюють розвиток головного мозку та всієї нервової системи, при їхній недостачі людина відчуває слабкість, сонливість та ін. Першою ознакою зобу є збільшення щитовидної залози. У дітей крім цього, уповільнюється розвиток.


Йод відноситься до мікроелементів харчування. За все своє життя людина споживає його 5-6 г, тобто усього лише одну чайну ложечку. Але важливо, щоб ця невелика кількість була рівномірно розподілена впродовж всього життя. Добова потреба в йоді складає 0,1-0,2 мг.


Крім випадків кретинізму, в популяції дефіцит йоду зумовлює зниження інтелекту¬ального потенціалу всього населення, що мешкає в зоні йодної недостатності. Для подолання недостатності йоду в харчуванні використовують йодну профілактику.


Встановлено, що додаткове регулярне вживання 100-150 мкг йоду із збагаченими продуктами харчування призводить до істотного - на 50-65% - зниження частоти збільшення щитовидних залоз у дітей шкільного віку.


Вона передбачає використання профілактичних лікувальних засобів і харчових добавок, що забезпечують надходження фізіологічної потреби йоду (полівітаміни з мінеральними додатками, препарати йодиду калію). Найпростішим і найдавнішим способом позбавлення йододефіциту є вживання йодованої солі. її споживають небагато, у середньому від 5 до 10 грамів на добу і незалежно від пори року, віку, статі.


Багатьом людям за станом здоров`я потрібно обмежити вживання солі, що вимагає заміни її іншими йодованими продуктами. А хвора людина часто взагалі відмовляється від їжі, але без води не може обійтись. Взагалі фахівці запевняють, що людське здоров`я на 60% залежить саме від води. У зв`язку з цим вживання йодованої питної води - найпростіший метод забезпечення організму йодом. В торговельній мережі Сокальського району реалізується вода «Йоданка».


Наталія БІЛИК,


лікар з гігієни харчування


Сокальської районної санітарно-епідеміологічної станції


5 лютого 2008р.
Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
12:34, 4 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464