** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::11.02.2021


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

11 лютий 2021 року

Пошук в новинах   

  
влада

 • На сесії Сокальської міської ради було “гаряче”
 • На сесії Сокальської міської ради було “гаряче”

  На сесії Сокальської міської ради було “гаряче”

  9 лютого пройшло ІІ пленарне засідання V сесії Сокаьської міської ради. В його роботі взяли участь 34 місцевих обранців.
  Вже з перших питань розростались бурхливі дискусії в залі .
  Розпочали роботу з внесення змін у склад засновників, зміну назви, затвердження та реєстрацію Статуту в новій редакції бібліотечної системи ОТГ.  На даний час бібліотечна система налічує 40 бібліотек і 66 бібліотечних працівників. Доповідав заступник міського голови з гуманітарних питань Володимир Огінський. Заслухали і керівника бібліотечної системи Христину Дасюк.   Депутат Ігор Хомяк  вніс пропозицію, щоб директор при призначені заступника, керівників відділів та бібліотек-філій призначатись та звільнюватись повинні лише за погодження з Засновником чи профільним заступником міського голови (у попередній редакції Статуту директор сам приймав рішення). У відповідь на пропозицію депутата  Христина Дасюк відповіла: "Для чого ми створюємо профільну установу, якщо директор буде ходити  за кожним погодженням до Засновника? Це юридично не правильно."
  Секретар ради Ігор Сидор вніс пропозицію погоджувати не з Засновником, а з органом управління (в даному випадку - відділ культури). Оскільки, для погодження Засновника необхідно буде щоразу скликати сесію міської ради.
  Микола Пасько висловив свою незгоду з такою пропозицією:
  - Ми це питання обговорювали на погоджувальній раді. Скажіть, будь ласка, в чому тоді логіка створення комунальної установи "Публічна бібліотека Сокальської міської ради", призначення керівника, якщо вона своїх підлеглих в штаті буде ходити погоджувати? Який сенс тоді в управлінні централізованої бібліотечної системи? Якщо людина не буде визначати хто буде бібліотекарем до затвердженого штатного розпису, який ми затверджуємо, до фінансового ресурсу, який ми затверджуємо на сесії? Давайте тоді не будемо створювати централізовану бібліотечну систему. Давайте передамо ці повноваження чи заступнику, чи голові. Нехай назначають бібліотекарів, відповідає за всю матеріально-технічну базу і вирішуємо таким чином питання. Ми всі говоримо, що потрібно економити гроші. А в той же ж час створюємо одну структуру над іншою.
  Головуючий запропонував визначитись шляхом голосування. За дану поправку проголосувало 18 депутатів.
  Володимир Пограничний назвав таке рішення "класичним прикладом створення наглядача для установи".
  Аналогічним було наступне питання. Депутати внесли зміни у документи  закладів освіти Сокальської міської ради.
  Світлана Мусій наполягала на внесенні змін до Статутів усіх закладів освіти, а не лише середньої. Це технічна правка, тому не потребувала додаткового розгляду. Депутат пояснила це тим, що суттєвих змін в Статути не вносяться. Лише змінюється Засновник (в частині назв  з закладу Сокальської районної ради в заклади Сокальської міської ради). Однак, дану пропозицію керівництво не підтримало. Передбачається розгляд даних питань на позачерговій сесії в кінці місяця.
  Микола Пасько підтримав пропозицію колеги, зауваживши, що "ми знову будемо "доганяти паравоз" зі статутами". Депутат не розумів навіщо окремо розглядати питання про позашкільну та дошкільну освіту. А також поцікавився яким чином було організовано харчування дітей у НВК та садочках, які належали сільським радам, у січні 2021 р. 
  Це питання викликало бурхливу дискусію.
  Б.Огінський:
  - До 1 лютого садочки були закриті.
  Міський голова добавив:
  - Якби районною радою вчасно були прийняті всі рішення і передали все коли зверталася громадськість, то сьогодні того паровоза не треба було б доганяти. Ви не зробили того, що мали б зробити.
  М.Пасько:
  - Не вводьте в оману громадськість. З тими закладами, які були прийняті з Сокальської районної ради після рішення Червоноградської районної ради проблем немає. А проблема є в дитячих закладах дошкільних, які ви мали прийняти від сільських рад. Ви не спромоглись організувати харчування дітей у ДНЗ, які належали до сільських рад і не потрібно було ніяких рішень.
  С.Касян:
  - Микола Миколайович, людей в оману вводите ви. Ви забулися якого числа було передано в ЦОЗО і в чиїй власності ЦОЗО знаходилось до 31 грудня 2020 р.
  Ігор Хомяк:
  - Микола Миколайович, до вас будуть ще не один раз апелювати. Районна рада могла набагато більше зробити для нашого ОТГ. В Радехові передали навіть крісла. А ми (я був депутатом райради), вибачте на слові, прокакали все що можна було і не можна було. І коли ми звертались на останній сесії до вас, що ще можна зібрати одне засідання і передати на Сокальську міську раду все майно, то ви своїми амбіціями збирали більшість проти Касяна.
  С.Касян:
  - Де наше майно? Де приміщення? Наша громада залишилась ні з чим!
  Роман Шевчук звернувся до головуючого з зауваженням:
  - Чому ви кричите? Ви голова чи хто є? Чесно кажучи, мені стидно то слухати. Ігор (до депут.Хом`яка), ти ж не ходив два роки на сесії! Сергій Васильович, садіки передавали від сільських рад, чому ви таке говорите? Ми тут представники громади і маємо працювати на благо громади.
  М.Пасько:
  - Хочу нагадати, що усе майно теперішньої Сокальської міської ради належало району, а не міській раді. Усі приміщення, які належали районній раді і знаходяться на території Сокальської ОТГ, передані в Сокальську ОТГ, всі установи передані. Прошу назвати хоч одну лікарню чи школу, чи установу, яка б була закрита на початку року. 
  В результаті голосування проект рішення був підтриманий з редакційними правками.
  Аналогічно внесли зміни у склад засновників, зміну назви установи, затвердження та реєстрацію Статуту в новій редакції КУ "Центр обслуговування закладів освіти Сокальської міської ради" (ЦОЗО).
  Далі депутати призначили директора КУ "Центр надання соціальних послуг" Сокальської міської ради. За результатами проведеного конкурсу конкурсна комісія запропонувала депутатам затвердити на посаду директора Іванюк Надію Дмитрівну з 11.02.2021 р. на умовах контракту ( на 5 років).
  Наступне питання стосувалося центральної лікарні. Депутати внесли зміни в склад засновників, в назву установи, в Статут. Зазначу, що відповідно до поданого на розгляд сесії проекту головного лікаря призначатиме виконавчий комітет міської ради. Андрій Гнідець вніс пропозицію, щоб право призначати керівника медичної установи залишили за рішенням сесії.
  У відповідь С.Касян повідомив:
  - В даному випадку ми керувалися Постановою Кабміну, де чітко прописано порядок призначення керівника закладу охорони здоров`я.
  А.Гнідець:
  - Постанова Кабінету міністрів має нижчу юридичну силу ніж Закон про місцеве самоврядування. Я вважаю, що такі рішення потрібно приймати на сесії. Це стратегічне некомерційне підприємство. Від його роботи залежатиме те, як оцінюватимуть нас. Хто такі члени виконкому? Я вважаю, що там не збережений плюралізм.
  С.Касян:
  - Визначати буде не виконком, а конкурсна комісія. Склад комісії визначатиме голова виконкому. Але сам відбір буде проводити конкурсна комісія.
  Після пояснень юриста медзакладу Олени Панасюк депутат не настоював на свої правці, однак додав: "вважаю, що такі зміни суттєво обмежують контроль за закладом".
  В результаті децентралізації громади отримали більш широкі повноваження ніж мали раніше. А перелік послуг, які можуть надаватися на місцях, постійно розширюється. Тому міська рада на розгляд сесії винесла проект рішення про зміни до структури  апарату та загальної чисельності Сокальської міської ради та її виконавчих органів. Даним проектом рішення пропонувалось ввести до структури апарату СМР та її виконавчих органів  з 15 лютого 20021 р. відділ "Центр  надання адміністративних послуг" як виконавчий орган та відділ організаційного забезпечення діяльності ради. Таким чином, з 15 квітня 2021 р. апарат Сокальської  міської ради буде складатися з 102 штатних одиниць ( раніше районну раду, адміністрацію, міську раду, сільські і селищну раду обслуговувало понад 200 людей).  Відпровідно до прийнятого рішення депутати наступними голосуваннями ухвалили утворення відділу організаційного забезпечення діяльності ради Сокальської міської ради та затвердили його Положення; утворення відділу кадрової роботи апарату Сокальської міської ради Львівської обл. та затвердили Положення про відділ; утворення відділу "Центр  надання адміністративних послуг" та затвердили Регламент.
  Далі затвердили програму будівництва, реконструкції та ремонту доріг громади Сокальської міської ради на 2021 р. У програмі передбачено ремонт наступних доріг: Сокаль-Стоянів, Червоноград-Перетоки, Тартаків-Княже, Скоморохи-Роятин, Комарів-Переспа, Хоробрів-Угринів. Від депутатів прозвучала пропозиція включити в Програму усі дороги, які є на балансі міської, а при надходженні коштів виконувати роботи.
  Відтак, депутати перейшли до найбільш резонансного питання - затвердження старост.
  21 грудня 2020 р. на ІІ пленарному засіданні ІІ сесії VIII скликання міської ради затвердили17 з 19 старост. По старостинських округах с.Волиця та с.Хоробрів рішення прийняти не вдалось. Після громадських слухань на місцях голова Сергій Касян виніс на розгляд сесії кандидатури на посаду старости с.Волиця та Комарів  Білик Надію Павлівну, а с.Хоробрів, Ниновичі, Нісмичі, Угринів - Саву Володимира Йосиповича.
  Депутати заслухали виступ про досягнення за роки керування Надії Білик. В підпримку даного кандидата виступив і депутат міської ради VIII скликання, депутат районної ради VII скликання, керівник  ПАФ " БІЛИЙ СТІК" Олег Іванчина. Олег Антонович повідомив колегам, що бюджетна сфера сіл та підприємці підтримують Надію Павлівну як старосту. Підтримати приїхали і жителі. Однак, у залі булі присутні і ті, хто приїхав в підтримку  іншого кандидата. В сесійній залі зчинилась перепалка двох різних сторін.  Голоси депутатів поділились 17 - за і 17- утрималось. Для ухвалення рішення не хватило 1 голосу. Присутні в залі висловлювали своє обурення таким рішенням: "кожен з вас казав, що працює  в інтересах громади".
  Наступним заслухали Саву Володимира. За його кандидатуру проголосувало 18 депутатів. Таким чином, старостою с.Хоробрів, Ниновичі, Нісмичі, Угринів обрано Саву Володимира Йосиповича.
  Голова ради Сергій Касян повідомив, що до нього надійшло звернення від 18-ти депутатів Сокальської міської ради з пропозицією винести на розгляд сесії кандидатуру Коханчука Олега Романовича на посаду старости с.Волиця та Комарів. Депутати заслухали і цього кандидата. Депутат Петро Андрущак поцікавився як п.Олег планує працювати з підприємцями, котрі відкрито не підтримують його кандидатуру. Олег Каханчук відповів: "Я не розумію чому таке негативне нагнітання, з підприємцями в мене дружні відносини". Головуючий виніс дане звернення на голосування. Однак, присутні в залі не дали можливості провести голосування і під вигуки "ганьба" блокували трибуну. Люди вимагали зняти з голосування це питання та пропонували привести третю кандидатуру.
  Після розмови з  незадоволеними жителями та головами депутатських фракцій голова повідомив:
  - Оскільки розпочато голосування, то ми зайшли в правову колізію. За моєю пропозицією розпочато голосування за Коханчука О.Р. Якщо ми не завершимо голосування, то відповідно наше рішення про призначення старостою Саву В.Й. буде не легітимне. Я декларував перед депутатським корпусом і перед громадою, що ми проведемо ще додаткові консультації по старості с.Волиця і Комарів, тому я прошу сьогодні з розумінням підійти до цього питання і завершити голосування.  В результаті голосування 17 депутатів проголосували за кандидатуру Коханчука О.Р. та знову не хватило 1 голосу. Люди в залі висловлювали своє обурення, а Микола Пасько додав: "Вас обманули".  Володимир Пограничний звинуватив голову в свідомому створенні такої ситуації:
  - Ви вчора, маючи підписи 18-ти депутатів за кандидатуру Коханчука, сьогодні виносите кандидатуру Білик. Для чого таке робити? Ми вже давно б проголосували  чи підтримали кандидатуру Коханчука чи ні. Для чого таке робити?
  М.Пасько:
  - Ми мали дуже не здорову ситуацію. Звертаюсь до голови територіальної громади з приводу ваших публічних заяв. Якщо ви приїхали на зустріч з громадою і публічно пообіцяли висунути  кандидатуру, то не варто вже інших ігор, бо ніхто не проголосував крім вас, з тої іншої сторони. Тому, той сценарій, який був спробуваний сьогодні розіграним вдався тільки на половину. Якщо ви вже вирішили за якусь іншу кандидатуру, то пропонуйте відразу і людей не обнадіюйте. Нехай вони не їздять сюди, не зіштовхуються лобами між собою.
  У відповідь Сергій Касян повідомив, що з його сторони немає жодного порушення згідно з Законом про місцеве самоврядування. 
  Наступним рішенням депутати ввели Саву Володимира у склад виконавчого комітету міської ради. та затвердили Положення про старосту.
  Завершили засідання розглядом звернень та запитів.

 • На сесії Сокальської міської ради було “гаряче”
 • На сесії Сокальської міської ради було “гаряче”
 • На сесії Сокальської міської ради було “гаряче”
 • На сесії Сокальської міської ради було “гаряче”
  ~4~~5~

  Юлія Сорочук
  _

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  03:50, 22 червня 2024 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  +380686916567