суспільство
У Сокалі рятувальники виконають всесвітньо відомий челендж «Мерфі»
НАЗАВЖДИ 27
Такого ще не було в Україні: у Сокалі рятувальники виконають всесвітньо відомий челендж «Мерфі», як посвяту Олександрові Будзінському, - пише газета #Вісник у №37.
Цей комплекс вправ вважається одним із найважчих. Його започаткував військовослужбовець ВМС США Майк Мерфі, який загинув на війні в Афганістані у 2005 році. Відтоді військові по всьому світі виконують комплекс вправ, який став челенджем, у пам’ять про загиблих солдатів та правоохоронців. Львівські рятувальники команди FCC «Галицькі леви» FCC "Галицькі Леви" виконуватимуть його уперше в Україні. І присвятять колегам, ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, вшанування яких в Україні відбувається щороку 14 грудня. А також своєму побратиму, нашому землякові Олександрові Будзінському.
Олександр Будзінський родом зі Сокальщини, після закінчення Харківського національного університету цивільного захисту повернувся у Сокальський район за скеруванням на роботу в службу надзвичайних ситуацій. Працював у Великих Мостах начальником караулу, а з 2016 року - у Сокалі. 2 місяці тому він трагічно загинув. Йому назавжди 27 років. Наша команда вирішила підхопити всесвітньо відомий челендж і присвятити його Сашкові, - розповідає капітан команди «Галицькі леви», рятувальник Назар Букрій/ Nazar Bukriy. – Адже він був одним із засновників створення львівської команди рятувальників. Ми разом працювали, щороку представляли львівських рятувальників у різних видах змагань на Всеукраїнському, європейському рівнях.
Челендж «Мерфі» - це дещо інше, ніж змагання, інший комплекс вправ…
14 грудня команда «Галицьких левів» прийме виклик челенджу «Мерфі» у Сокалі. До комплексу вправ входить біг на 1600 м, 100 підтягувань на турніку, 200 відтискань від землі, 300 присідань і знову 1600 м бігу. Все це військові роблять у бронежилеті. А рятувальники вирішили виконувати цей комплекс вправ у нашому пожежному обладнанні: в апараті на стисненому повітрі, в берцях, касці, бойовому одязі – все це важить приблизно 20 кг. Військова амуніція – до десяти кілограмів. В Україні ще ніхто із пожежників не виконував цей челендж. Ми будемо першими, хто випробує свої сили і присвятимо це спортивне досягнення Олександру Будзінському. Він був членом нашої команди, другом, товаришем.
Яким було перше досягнення «Галицьких левів»?
До команди входять рятувальники з різних районів Львівської області. Ми створились перед самими змаганнями, які відбувались у Києві і ще не знали, що і як буде. Попри те посіли четверте місце. Для нас це стало значним досягненням. У 2018 році посіли третє загальнокомандне місце у змаганнях в Дніпрі, того ж року я з Олександром представляв Україну у складі національної збірної на змаганнях у Польщі. Ми принесли першу медаль Державній службі надзвичайних ситуацій України! А в 2019 році організували й провели відкриті змагання у Львові, у яких взяли участь рятувальники з усіх областей України. І посіли у них друге загальнокомандне місце. Олександр зі своєю командою рятувальників Сокальщини став першим серед рятувальників Львівщини.
Скільки часу йде на тренування «Галицьких левів»?
Упродовж року тренуємося двічі на тиждень, кожен займається за місцем проживання, а безпосередньо перед змаганнями, упродовж місяця командою збираємося на базі нашого спортивного комплексу і проводимо тренування двічі на день, – продовжує один із «Галицьких левів», рятувальник Павло Ребій/ Pavlo Rebiy. – Відпрацьовуємо техніку, силові показники перед змаганнями. - У вашій команді є жінки? - Дві дівчини, і вони виконують ті самі вправи, що й чоловіки, тобто для них немає жодних привілеїв чи полегшення, тягнуть того ж самого манекена вагою 80 кг. Щороку влітку проводиться відбір у Львівській області до команди – все залежить від бажання людей, їхніх фізичних показників. Основний склад – 5 осіб, і ще одна-дві людини готові замінити одного з нас на будь-якому етапі у будь-який час.
Чи плануєтефіксувати досягнення челенджу у Сокалі?
У зв’язку з епідемією – ні. Виклик буде прийнято 14 грудня о 13 годині у Сокалі, на спортивному майданчику між школами №3 і №4, по вул. Героїв УПА. Плануємо пряму трансляцію на YouTube каналі. Вправи челенджу «Мерфі» триватимуть близько години. Ми не зацікавлені ставити рекорди чи фіксувати досягнення. Цей челендж – присвята рятувальникам-ліквідаторам Чорнобильської АЕС, яких вшановують в Україні 14 грудня. А також колезі Олександрові. Він був дуже хорошою людиною, яка підтримувала у складних ситуаціях, особливо підлеглих, особовий склад і нашу команду. Коли виникали складні моменти, тяжкі часи – він завжди був готовий підставити плече, дати пораду. Олександр був чуйною людиною. Під час тренування у команді завжди панувала здорова конкуренція, під час якої ми підказували один одному, як краще виконати вправу, на якому етапі слід докласти більше зусиль, а де – зберегти сили, щоб кінцевий результат був хорошим. Олександр був чуйною людиною, дуже позитивний, вмів підіймати командний дух та настрій.
Нео Радіо - 100.5 FM Червоноград
дописувач_
.
якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити напишіть адміністратору: заповніть
HTML форму