** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::08.01.2020


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

8 січень 2020 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

 • Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру у сокальські церкви
 • Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру у сокальські церкви

  Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру у сокальські церкви

  5 січня у Катедральному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулось поширення Вифлеємського Вогню Миру. Напередодні Різдва, пластуни станиці «Сокаль» принесли Вогонь у церкви Сокальщини, серед них і собор Петра і Павла. На завершення літургії члени сокальського пласту заспівали пісню Вифлеємського Вогню, яка вперше була виконана під час передачі Вогню на україно-польському кордоні у 2006 році, розповіли короткі факти про Вогонь та передали його у руки отця Ярослава Валюха, згодом поділились і з усіма парафіянами.

  Отець Ярослав подякував пластунам за ту місію, яку вони виконують, та зауважив: «…якби ви не здійснили той рух, не принесли цей Вогонь, ми б не могли зігрітись його теплом на Різдво. Дякуємо, що вам не однаково, в якій державі ви живете, якому Богу ви молитеся, яке світло несете, яку пісню якою мовою ви співаєте, бо ви принесли нам те світло, яке люди зможуть на Різдво принести у свої домівки».

  Голова Сокальської районної ради Микола Пасько також подякував пластунам станиці «Сокаль» за те, що вони напередодні Різдва принесли для усіх краян тепло та світло з Вифлеєму та висловив сподівання, що: «Вірю, що цей Вогонь допоможе у розбудові Сокальського краю, буде служити нам єднанням». Голова райради привітав усіх із Різдвом Христовим та побажав усім миру та злагоди, благополуччя та опіки Божої.

  Нагадаємо, цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути. Метою акції є поширення Вогню з Вифлеєму по країнах Європи та Америки, а разом із Вогнем – поширення миру і злагоди у передріздвяний час.

  Завдяки підтримці скаутів, кількість країн, залучених у поширенні Вогню, зростає з кожним роком: до акції долучаються скаути Німеччини, Франції, Швейцарії, Нідерландів, Росії, Бельгії, Великобританії. Пізніше-Білорусі, Ісландії, Данії. На даний час в акції беруть участь представники з 25 країн Європи, а від 2004 року – і бойскаути США.  В Україну Вогонь привозять пластуни – члени Пласту –Національної скаутської організації. Вогонь потрапляє на терени держави кількома шляхами. Перший – передача  від польських харцерів на українсько-польському кордоні. А другий – з Вифлеєму, місця народження Ісусі Христа, ВВМ привозять в Австрію і у Відні відбувається його передача, – розповідає представник Сокальського осередку пласту Галина Матвіїв

  В Україні традиція поширення Вифлеємського Вогню існує вже понад 20 років. Вперше офіційно він потрапив на терени держави у 1999 році і, за словами організаторів, сокальські пластуни практично щороку беруть участь в акції та привозять вогник до нас у Сокаль напередодні різдвяних свят. Щороку проведені акції благословляють голови більшості Церков: Української Греко-Католицької Церкви, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви та Римо-Католицької Церкви в Україні. Зауважимо, що цьогоріч двоє сокальських пластунів-розвідувачів Маркіян Фігурко та Олесь Бубела були серед організаторів окружної акції «Вифлеємський Вогонь миру».

  Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

  радіо Сокаль

  служба інформації
  ТРК "Сокаль"

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  04:58, 13 серпня 2020 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  8-066-37-90-464