** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::29.03.2019


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

29 березень 2019 року

Пошук в новинах   

  
освіта

 • Учениця Стаївської школи здобула друге місце у Всеукраїнському конкурсі школярів-екскурсоводів
 • Учениця Стаївської школи здобула друге місце у Всеукраїнському конкурсі школярів-екскурсоводів

  Учениця Стаївської школи здобула друге місце у Всеукраїнському конкурсі школярів-екскурсоводів

  Учениця Стаївської школи Вікторія Новосад здобула друге місце у Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів шкільних музеїв «Край, в якому я живу»!

  Це щорічний конкурс, який проводиться у два тури: I тур був заочним (матеріали надсилали попередньо); II тур – на всеукраїнському рівні – проводився у Тернополі. Для участі в І турі учасники надсилали конкурсній комісії папки із матеріалами, текстовим описом та цифровою презентацією, оглядових екскурсій у різних профілях. Тож, спершу наша землячка перемогла в обласному етапі, а згодом стала лауреатом диплома ІІ ступеня на всеукраїнському етапі, де вже представляла не просто свою школу, район, а й цілу область.

  Із Вікторією на конкурс їздила керівник роботи, директор Стаївської школи І-ІІ ст. імені Осипа Лещука Мирослава Ігнатюк. Вона і розповіла радіо «Сокаль» про досягнення їхнього колективу і поділилася хвилюваннями, які переживали під час змагань.

  Власне, напрямок «Шкільні музеї історичного профілю» обрали не просто так, адже у школі діє зразковий музей пам’яті українського письменника, священика УГКЦ, богослова та педагога Осипа Лещука, який родом із села Стаївка Сокальського району. На честь нього названа і місцева школа:.

  Літописці біографії Осипа Лещука називають його людиною великої сили волі, стійкості, непохитності і вірності ідеям української державності і зрештою  Вселенській, Апостольській Церкві. Історики стверджують, що письменницька діяльність отця Осипа Лещука здатна навіть камінь розтопити у сльозах душевного відчуття. Його твори – це життя українського народу в історії отця, його мріях, радощах, смутку, протесті у визвольній боротьбі. Тож, у конкурсі стаївчани поміж іншим взяли участь і задля того, аби популяризувати ім’я великого земляка.

  Учасниками останнього, найвищого, туру конкурсу екскурсоводів шкільних музеїв стали школярі з усіх куточків України: від Харкова до Хуста, від Одеси до Волині. Членами журі були працівники музеїв Тернополя та Українського державного центру національно-патріотичного виховання, екскурсій і туризму з Києва.

  Конкурсантка зі Сокальщини Вікторія Новосад навчається у 9 класі Стаївської школи І-ІІ ст. імені Осипа Лещука. Директор школи Мирослава Ігнатюк називає Вікторію дуже старанною ученицею.

  Попри боязнь, що сільська школа може в чомусь бути гіршою від міських, стаївці добре підготувались і здобули високу перемогу, чим дуже тішаться – стверджує директор Стаївської школи Мирослава Ігнатюк. При оголошенні результатів це стало приємною несподіванкою:.

  Усім конкурсом, як і самою поїздкою у Тернопіль, делегація із Стаївки дуже задоволена, сподобалось і саме місто, і організація конкурсу. Адже вдалось не лише позмагатись, а й побувати на екскурсії містом, театральній виставі «Мазепа», в історико-меморіальному музеї політичних в’язнів. Тож після всього вони переповнені враженнями та емоціями повернулися додому.

  радіо Сокаль

  служба інформації
  ТРК "Сокаль"

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  23:28, 30 травня 2020 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  8-066-37-90-464